Аципол

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Пробіотики і пребіотики

Класифікація: A07FA51

Міжнародна назва: Acipol

Діюча речовина: Лактобактерії ацидофільні, Грибки кефірні

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Взаємодія людини з зовнішнім світом супроводжується заселенням його організму корисними мікробами з перших секунд після народження з подальшим постійним перебуванням на весь час життя. Порушення метаболізму облигатной групи мікроорганізмів або їх дефіцит призводять до збою в функціонуванні багатьох систем, перш за все, імунної системи і шлунково-кишкового тракту.

Корекцію тих чи інших відхилень в балансі мікробної флори здійснюють за допомогою застосування пробіотиків. Багаторічний клінічний досвід і дослідження відзначають, що провідне місце серед біологічно активних мікробних засобів відводиться біфідо-і лактомістких препаратів. До успішно комбінованим пробіотикам вітчизняного виробництва відноситься Аципол. Це комплекс мікробів, ідентичних нормальної мікрофлори людини, від чого речовина проявляє високу ефективність і безпеку в застосуванні.

Інструкція по застосуванню Аципол

Результати експериментальних досліджень і досвід клінічного використання Аципол визначили спектр показань до його застосування:

  • Кишкові інфекції в гострій, затяжний і хронічній формі перебігу різної етіології – встановленої і невстановленої;
  • Неодноразові виявлення збудника кишкової інфекції при лабораторних дослідженнях;
  • Кишкові розлади, що зберігаються тривалий час і супроводжуються порушенням балансу мікрофлори кишечника, на тлі неефективності антибіотикотерапії. Ефективний як при діареї, так і при запорах;
  • Ротавірусний гастроентерит.

При гострих формах кишкових інфекцій, в тому числі при ротавірусної, на тлі прийому препарату швидше зникають загальні симптоми інтоксикації, відновлюється нормальна консистенція випорожнень, скорочується тривалість блювоти. При лабораторних аналізах до кінця терапії виявляється великий відсоток випадків повної санації травного тракту від патогенних і умовно-патогенних мікробів, з відновленням балансу нормофлори.

Дисбіоз кишечника, в тому числі у вигляді дефіциту лактобактерій у пацієнтів з алергічною патологією. Особливо актуально у дітей.

Рекомендовано використання препарату в комплексному лікуванні алергічного дерматиту, так як на його тлі достовірно скорочується тривалість загострення і швидше купіруються основні симптоми (площа висипань, інтенсивність свербіння).

Як доповнює лікування при гострих респіраторних захворюваннях. У розпал хвороби більш, ніж в 90% клінічних випадків, визначаються дисбіотичні розлади в кишечнику – лакто-і біфідобактерії не виявляються, зростає концентрація гемолізінпродуцірующих і лактозонегативних кишкових паличок. Купірування гарячкового синдрому, катаральних явищ і кашлю відбувається швидше, знижується відсоток виникнення ускладнень. При терапії Аципол рівень обсіменіння мікробами верхніх відділів легень знижується інтенсивніше, активніше проходить елімінація патогенних бактерій; спостерігається зростання фагоцитарної активності і вироблення секреторного імуноглобуліну А; відновлюється порушена мікрофлора кишечника.

У комплексі оздоровлюючих заходів у дітей, які часто хворіють гастроентерологічними і бронхолегеновими розладами. Завдяки здатності препарату підвищувати антиінфекційних резистентність організму, знижується частота і тяжкість епізодів ГРВІ (легкі, неускладнені форми).

Антибіотико-асоційована діарея. Використовується в якості лікувально-профілактичний засіб. Для профілактики виникнення діареї призначають з першого дня курсу антибіотиків. Це дозволяє об’єктивно знизити ймовірність розвитку діареї. У ситуаціях наявності розлади стулу на тлі прийому антибактеріальних засобів Аципол дозволяє зменшити ступінь її вираженості і скоротити тривалість. Призначення препарату одночасно з антибіотикотерапією є достовірно обгрунтованим.

При функціональних розладах травлення у новонароджених. Сприяє набуттю випорожнень нормальної консистенції, прискорює процес заселення організму представниками облігатної флори, скорочує концентрацію ентеробактерій і кишкової палички гемолізінпродуцирующій.

Непереносимість лактози у немовлят. Лактобацили, що містяться в засобі, полегшують процес перетравлення молочного цукру, що дозволить не відмовлятися від грудного вигодовування.

Препарат випускають у формі желатинових капсул, крапель і суміші для приготування суспензії.

Аципол в капсулах застосовують у дітей з трьох місяців життя. Вміст капсули для прийому дітям, які поки ще не вміють ковтати капсули цілком, висипають в столову ложку теплого (не гарячою) молока, води або розмішують в їжі. У такому вигляді дають безпосередньо перед прийомом або під час прийому їжі. Як приймати засіб, визначається лікарем і становить 2-3 рази на добу для дітей до 3 років. Всім іншим віковим групам рекомендовано 3-4 рази на день приймати по 1 капсулі перед їжою (за 20-30 хвилин). При гострих інфекціях кишечника і респіраторних захворюваннях стандартний курс дорівнює 5-8 днів, при недостатності ефекту курс подовжують. Як профілактичний заходи 1 капсулу препарату слід вживати один раз на добу протягом 15 днів, для оздоровчого ефекту – протягом 2-3 тижнів.

При хронічних, які важко піддаються терапії формах дисбалансу кишкової мікрофлори тривалість курсу може бути продовжена максимально до 3 місяців. При необхідності проведення повторних курсів, інтервал між ними повинен складати 30 днів.

Краплі Аципол малюк і суспензія Аципол актив є новими формами пробіотика, зареєстрованими в Росії зовсім недавно. Краплі дозволені дітям з народження. Випускаються у флаконах об’ємом 4,5 мл. Флакони оснащені крапельницею. Дозування – 5 крапель на добу, розчинені в теплому (не гарячо) молоці або воді. Така форма є найбільш зручною для застосування у дітей.

Склад Аципол актив доповнений пребіотічним компонентом інулін, являє собою суху речовину і рідку частину для приготування суспензії.

Форма призначена для застосування у дорослих. Суспензія утворюється при змішуванні інгредієнтів всередині флакона певним способом безпосередньо перед вживанням. Додаткового додавання води або іншої рідини не потрібно. На прийом необхідний один флакон одноразово на добу. Упаковка включає 5 або 10 флаконів по 10 мл. На курс потрібно 1-2 упаковки. Така форма зручна для вживання в будь-якому місці – на роботі, в громадському транспорті, під час пішої прогулянки і т.п. Залежно від показань, тривалість терапії встановлюється лікарем, але мінімальний курс становить 5 днів.

Протипоказанням є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Факти побічного впливу і передозування не відмічені. Навіть в разі використання у дітей з обтяженим алергологічним анамнезом, несприятливих реакцій не спостерігається. Передозування теоретично неможлива, так як надлишки бактерій виводяться з організму з випорожненнями.

Аципол. Що це таке

Аципол є біомасу з комбінації живих ацидофільних лактобактерій облігатних з полисахаридом кефірних грибків.

Використовуваним штамів лактобацил властиві важливі для макроорганізму характеристики. Вони є домінуючими представниками нормальної флори травної системи (на всій її довжині), вагіни і вульви; визначаються в грудному молоці. Бактерії мають здатність продукувати речовини з антибактеріальною активністю – лізоцим, молочна кислота, перекис водню імуноглобулін А та ін. Також ацидофільні лактобацили здатні утворювати біоплівки на стінці кишки і формувати кислу реакцію середовища, завдяки продуктам своєї життєдіяльності. Мають антагоністичну активність, вступаючи з умовно-патогенної і патогенної групою мікрофлори в конкурентну боротьбу за поживні речовини і епітопи прикріплення до слизової кишечника. Вищевказані властивості стабілізують роботу і склад облігатно мікрофлори макроорганізму, запобігають колонізацію чужорідних мікроорганізмів. Ацидофільні лактобацили володіють антагонізмом щодо ротавірусів, сальмонел, стафілококів, шигел Зоні і Флекснера, холерного вібріона. Вони відрізняються гарною здатності до виживання в несприятливих умовах всіх відділів шлунково-кишкового тракту (лужне середовище, солі жовчі, фенол та ін.).

Біомаса кефірних грибків в складі препарату представлена ​​комплексом стрептококів, молочнокислих бактерій, молочних дріжджів, оцтовокислих бактерій і інших мікроорганізмів на середовищі з полісахаридів.

На 30-40% біомаса утворена білками, які містять незамінні амінокислоти. Завдяки цим амінокислотам, Аципол має імуномодулюючу, в тому числі протипухлинну, вплив на організм. Також пригнічують розмноження ряду патогенних мікробів – золотистий стафілокок, кишкова паличка, клебсієла пневмонії та ін.

Таким чином, Аципол відновлює нормальний баланс мікробної флори, перешкоджає адгезії і сприяє елімінації чужорідних мікроорганізмів, підвищує антиінфекційних стійкість макроорганізму.

Ціна на Аципол і його аналоги

Пробіотичний комбінований препарат Аципол має кілька форм. Капсульна форма випускається Російської фармацевтичною фірмою, інші дві форми (краплі, суспензія) виробляє Іспанська компанія. Найвищу вартість курсового застосування має останній новітній варіант випуску – Аципол Актив у флаконах. Препаратів з аналогічним складом активних речовин немає.

На фармацевтичному ринку коло пробіотичних засобів представлений досить широким асортиментом. Серед більш дешевих варіантів-аналогів Аципол можна відзначити вітчизняні біоактивні речовини: Ацилакт, Лактобактерин і Бифидумбактерин. Їх відрізняє монокомпонентний бактеріальний склад і відносно низька ціна. Спектр показань більш вузький, але при їх дотриманні під час призначення речовини виявляють досить хорошу ефективність. Практично всі дозволені дітям, починаючи з народження.

З імпортних аналогів можна відзначити найбільш популярні, такі, як Хілак Форте (краплі) Німецького виробництва, Нормобакт (порошок) і Біфіформ (капсули, порошок, жувальні таблетки і пероральний розчин) Датського виготовлення і Лінекс (капсули, порошок) від фармацевтичної компанії Словенії. Всі ці препарати є полікомпонентні, містять комбінацію штамів різних видів облігатних бактерій. Сфера і вікові категорії застосування аналогічна Аципол. Активно використовуються в якості лікувально-профілактичний засіб при дисбактеріозі травного тракту. Краплі Хілак Форте дозволені до використання з шестимісячного віку, решта з народження.

Найнижча ціна серед зазначених імпортних аналогів зазначається у пробіотика Хілак Форте. Вартість стандартної схеми застосування Аципол (5-10 днів) і середнього курсу терапії Хілак Форте (10-15 днів) виявляється приблизно рівною. Ціна ж решти аналогів зарубіжного виробництва на курс використання буде вища за  Аципол.


Увага!

Використання Аципол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.