Адаптол

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BX

Міжнародна назва: Adaptol

Діюча речовина: Мебікар

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

У сучасному суспільстві психіка людини не справляється самостійно з тиском на неї складних екологічних, економічних, побутових, соціальних та особистісних умов. Виснажуються пристосувальні механізми організму. Зростає кількість розладів невротичного характеру. Розвиваються психогениий. Збільшується число соматичних захворювань, що супроводжуються психоемоційними розладами. В результаті – ускладнюється процес адаптації людини і якість його життя. Значна кількість серед захворілих осіб працездатного віку створює потреби в застосуванні психотропних препаратів, які не мають негативного впливу на соціально-трудову активність пацієнтів і ефективно коригують психічні порушення. До ряду таких ліків, успішно використовуваних для зміцнення адаптивних здібностей індивіда, відносяться таблетки адаптол з групи транквілізаторів і його аналоги.

Інструкція по застосуванню Адаптолу – від чого і для чого

Галузі медицини, в яких ефективно застосовується адаптол, і спектр показань до його призначенням дуже різноманітні:

Прийом препарату в терапевтичних дозах характеризується добре переноситься з мінімальною ймовірністю розвитку побічних явищ. Вкрай рідко може спостерігатися короткочасна гіпотензія і гіпотермія, легке запаморочення, слабкість, помірні диспепсичні порушення. При появі цих явищ необхідно проконсультуватися з лікарем, можливо, буде потрібно зниження прийнятої дози. Можуть спостерігатися алергічні реакції, які є приводом для відмови від лікування.

Використання лікарського засобу протипоказано при індивідуальній непереносимості, під час вагітності, лактації та дітям до 10-ти річного віку. Під час курсу лікування адаптоломне допустимо вживати алкоголь. Поєднання даних речовин може викликати диспепсичні явища, значне зниження артеріального тиску, головний біль, запаморочення та алергічні реакції.

Адаптол має тільки пероральну форму – таблетки по 300 мг і 500 мг. Призначається 1, 2 або 3 таблетки на прийом, максимальна разова доза – 3 г. кратність прийому – 2-3 рази на добу. Максимальна доза за добу – 10 г. Тривалість курсу – від 2-3 днів до 2-3, іноді 6 місяців. Таблетки приймають незалежно від прийому їжі. Вони мають виражений гіркий смак, тому не рекомендується їх розжовувати і слід запивати достатньою кількістю води. Відразу після проковтування ймовірно відчуття гіркого присмаку в роті.

Аналоги Адаптолу по складу і дії і їх ціна

У ситуації, коли необхідно призначення Адаптолу, але ціна на препарат не влаштовує пацієнта, можливі 2 варіанти його заміни більш дешевими копіями. Перший варіант – це вибір повністю ідентичного за хімічною будовою і терапевтичним ефектам аналога іншого виробництва. До них відносяться мебікар і мебікс. Другий варіант – це підбір аналогічних по лікувальній властивості препаратів, але з відмінною хімічною структурою діючої субстанції. Препарати цієї групи – фенібут, афобазол, грандаксин, фензітат.

Заміну адекватного аналога слід довірити лікаря, щоб не купити марне ліки, яке так і залишиться припадати пилом в домашній аптечці.

Механізм дії і лікувальні ефекти Адаптолу

Адаптол відноситься до групи анксіолітиків. Але в порівнянні з «класичними» транквілізаторами, його слід кваліфікувати, як малий йди денний транквілізатор.
Лікувальні ефекти препарату обумовлені перш за все його нейротропним властивістю, яке проявляється на центральному та клітинному рівнях. Повністю механізм його дії не встановлений. Активна субстанція ліки здатна проникати через гематоенцефалічний бар’єр.

Передбачається, що в основі складного центрального впливу препарату лежить можливість відновлювати баланс між процесами збудження і гальмування в головному мозку.

Активність одних нейромедіаторних систем він пригнічує, а інших стимулює. Зокрема, активізує роботу ГАМК (медіатор процесів гальмування), підвищує рівень триптофану – попередника серотоніну (гормон «настрою») і пригнічує активність норадреналіну (медіатори збудження). Також стабілізує взаємозв’язок серотонін і адренергічних дій. Таким шляхом реалізується анксиолитический ефект. На клітинному рівні препарат надає мембраностабілізірующеевліяніе, активує процеси тканинного дихання, енергозабезпечення та обміни глюкози. Завдяки зазначеним цитопротекторної властивостями, ліки виявляє стимулюючу, антиангінальну, стресопротекторну і ноотропное впливу на організм. Крім усього, адаптол здатний збільшувати скоротливість міокарда і його насичення киснем, покращує кровотік по коронарних судинах, коригує судинну проникність і електролітний баланс крові.

Комплексні і різноманітні дії на організм активної речовини препарату обумовлює широкий спектр лікувальних ефектів Адаптолу:

  • Противотревожний ефект у препарату помірний, більш м’який, ніж у бензодіазепіновихтранквілізаторов. Редукується тривога, дратівливість, відчуття страху перед нападами паніки і їх тривожне очікування, поступово вирівнюється настрій, відновлюється соціально-трудова активність. Для купірування психомоторного збудження не підходить.

Чи не супроводжується вираженим общеугнетающім дією на організм – не відзначено притуплення емоцій і почуттів, розгубленості уваги, відволікання, придушення активності. У терапевтичних дозах не має миорелаксируючим і протисудомним впливом.

  • Вегетостабілізуючий ефект виражений. Знижується частота і вираженість вегетативних кризів – помірно знижується частота дихання, пульсу і тиску, слабшають суб’єктивні прояви нападу (нестача повітря, кардіалгії), знижується пітливість. Прискорює редукцію симптомів абстиненції.
  • Побічно нормалізує сон. Відновлює структуру сну і полегшує процес засинання, не маючи в терапевтичних дозах безпосередньо снодійного ефекту. Має властивість збільшувати дію снодійних лікарських засобів.
  • Помірний ноотропний ефект. Покращує увагу, пам’ять і процеси мислення, підвищує продуктивність інтелектуальної і фізичної праці. Препарат проявляє антиастенічну і психостимулирующее дії без гіперстимуляції, загострення псіхопродукціі.
  • Адаптогенний і стресопротекторну ефекти особливо виражені при тривалому застосуванні (2-3 місяці). Спостерігається більш стійка ремісія, зміцнюється психологічна і фізична витривалість організму в стресових умовах.

Численні позитивні впливи на організм і відсутність небажаних впливів, подібних від лікування бензодіазепіновимі транквілізаторами, не створюють обмежень щодо застосування препарату під час керування автомобілем, при роботі з небезпечними механізмами і в умовах підвищених розумових навантажень. Прийом Адаптолу не супроводжується кумуляцією речовини, розвитком лікарської залежності і синдрому відміни.


Увага!

Використання Адаптол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.