Адвантан

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: D07AC14

Міжнародна назва: Advantan

Діюча речовина: Метилпреднізолон ацепонату

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В наші дні провізори пропонують на вибір споживачів величезний спектр товарів різного призначення та в різноманітних лікувальних формах. Набагато частіше переважна більшість людей хворіють дерматозами, що носять різний характер походження. Але, благо фармацевтична індустрія не стоїть на місці та випускає різноманітну лінійку медикаментозних засобів від цієї хвороби.

Найбільш відомим та затребуваним є лікарський медикамент Адвантан. З його допомогою можна усунути не тільки бактерицидний стероїд, але й також впоратися з інфікуванням шкірного покриву тіла людини алергічного та гостро-запального протікання.

Інструкція гормонального медикаменту Адвантан

Основне призначення Адвантану – лікування патологій дерми. Широко використовується при нейродерміті, різноманітних  різновидах дерматиту та екземи.

Існує ще одна лікувальна форма Адвантану – емульсія, яка має високу ефективність при мікробній етіології, опіках сонячними променями, а також широко використовується у підліткової групи як лікарський засіб від прищів. Порядок застосування простий:

 • Обробити невеликою кількістю емульсії уражену ділянку дерми.
 • Дозволено застосування в комплексі з дитячим кремом, оскільки дитячий крем також сприяє усуненню прищів.
 • Не можна наносити лікарський засіб навколо носа та очей.

Після застосування медикаменту слід перебувати в закритому приміщенні. На вулицю можна вийти по закінченню тридцяти хвилин.

Для досягнення найвищої терапевтичної результативності резонабельно застосовувати Адвантан в комплексному лікуванні поряд з антигістамінними медикаментами.

Якщо прищі з’явилися на підставі зараження бактеріями, необхідно регулярно вдаватися до бактерицидної терапії.

Активна складова частина – МПА. Другорядні інгредієнти – вода, середнього ланцюга ТГ, фенілкарбінол, спирт стеариловий, софтізан-378. Емульсія має рідкий стан білого відтінку. Розливається в тюбики обсягом двадцять та п’ятдесят грам.

На заражені ділянки шкіри розподіляють невелику кількість емульсії, трохи втираючи в шкіру. При опіках сонцем лікарський засіб наносять один раз – двічі на добу. У ситуаціях, коли дерма в сильному ступені пересушена, розумніше вдатися до застосування мазі. Довгостроковість медикаментозного курсу – не більше чотирнадцяти днів.

Ні в якому разі не можна гріти уражені ділянки, на які вже нанесений Адвантан. Уникати потрапляння в очі. Якщо у хворого діагностовано дерматит пероральний та розацею, обробляти обличчя лікарським засобом не можна. Методичне застосування медикаменту на великих ділянках може спровокувати порушення функції нирок. При бактеріальному дерматиті в ряді випадків одного Адвантану не вистачає. Необхідна комплексна терапія поряд з протимікотичними та бактерицидними медикаментами для поліпшення терапевтичної результативності.

Адвантан можна використовувати в комплексній терапії з іншими лікарськими засобами, але тільки лише після консультування з досвідченим фахівцем даного профілю.

Особливості та правила щодо застосування мазі Адвантан

Лікарський засіб виготовляється виробниками в двох медикаментозних формах:

 • Мазь жирна (використовується зовнішньо);
 • Класична мазь (на основі водної емульсії).

Активна складова обох видів мазі – метилпреднізолон глюкокортикостероїд з 0,1% концентрації. Ця речовина є гормоном.

Адвантан, що випускається у вигляді мазі містить в своєму складі (в одному грамі) активну складову частину МПА (метилпреднізолон ацепонат) обсягом один міліграм, а також комплекс другорядних з’єднань, до яких можна співвіднести: воду, парафін рідкий та м’який, Дехімулс-Е (емульгатор ), а також віск бджолиний.

Мазь являє собою однорідну біло-жовту структуру. Виготовляється в тюбиках габаритами: 5, 15, 20, 25, 30, 50 грам.

Мазь жирного виду включає до свого складу наступні другорядні з’єднання: масло касторове, парафін рідкий та м’який, віск. Складові двох видів мазі мало чим відрізняються один від одного.

Класичний вид мазі з легкістю просочується в клітини, тим самим звужує судини. Такі небажані прояви, як свербіння, набряки, та почервоніння сходять. Крім усього іншого, в цьому виді мазі знаходиться безпомилкова пропорція жиру та води. Саме з цієї причини класичну мазь використовують для зменшення запальних реакцій або якщо ектіма перебуває в негострому стані. Водно-емульсійна мазь запобігає сухості шкіри.

Мазь жирна включає до свого складу велике фіксування жирних кислот. Вода в складі повністю відсутня. Саме за цими обставинами лікарський засіб використовують при хворобах шкіри періодично поновлюваного та протяжного характеру. Медикаментозний засіб виготовлено розробниками тільки на твердих та рідких жирах, оскільки вони мають унікальну здатність зберігати вологу на сухих ділянках шкіри.

Жирна та класична мазь нічим не відрізнятися по призначенню. Назріває нагальне питання: «Для чого?». Вони сприяють усуненню різноманітних форм екзем, як професійної, так і мікробної, дерматозів різного походження. Основними показаннями до використання даних різновидів мазі є:

 • Дерматит пелюшкового протікання;
 • Екзема дисгідротичного та дитячого протікання;
 • Фотодерматити, а також опіки від сонячних променів;
 • Лікування рожевого лишая.

Мазь використовують один раз в день. Необхідно видавити невелику кількість мазі на вогнище зараження та залишити на кілька хвилин, щоб вона повністю вбралася. Довгостроковість терапевтичного лікування, необхідне дозування та вид мазі конкретизує виключно фахівець даного профілю. Згідно з анотацією повноцінна медикаментозна терапія для вікової категорії громадян – близько трьох місяців; для дитячої групи – близько чотирьох тижнів. При сильних опіках сонячними променями слід скористатися жирною маззю двічі на добу.

В основній своїй масі пацієнти непогано переносять лікувальні види мазі Адвантан, з урахуванням, якщо не порушено необхідне дозування. При довгостроковій терапії можливий прояв небажаних явищ, до яких можна співвіднести:

 • Різного роду висипання;
 • Печіння шкіри;
 • Персональну непереносимість будь-яких з’єднань лікарського засобу або алергій на ці речовини;
 • Сверблячка;
 • Гіпертрихоз;
 • Стрий;
 • Фолікуліт.

До обмежень у використанні даних гормональних мазей можна зарахувати:

 • Вітрянку;
 • Туберкульоз;
 • Лишай оперізувальний;
 • Сифіліс;
 • Розацею;
 • Дерматит периоральної течії.

Перш за все, не варто забувати, що ці лікувальні види мазей є гормональними. Не можна вдаватися до їх використання по відношенню до новонароджених малюків, яким не виповнилося чотирьох місяців. Якщо ж немовля досягло цього вікового ступеня, то гормональний засіб можна застосовувати, намазавши на вогнище ураження або наклавши оклюзійну пов’язку та дотримуватися в обов’язковому порядку дозовання, запропоноване лікарем.

Жінкам, які виношують дитину, слід з особливою обережністю застосовувати мазь й  тільки під чуйним керівництвом фахівця, який веде вагітність. У період грудного вигодовування не можна розподіляти мазь на грудну залозу, а лактаційний період необхідно припинити.

При довгостроковій терапії слід оберігатися від великого дозування, інакше велика ймовірність виникнення глаукоми, яка спричинить за собою серйозні наслідки.

Принцип дії крему Адвантан

Випускається один різновид лікувальної форми Адвантан – крем. До складу входить активна складова частина – МПА об’ємом 1 міліграм, а також другорядні компоненти:

 • Вода;
 • Гліцерил;
 • Б трилон;
 • Софтізан;
 • Децілолеат;
 • Спирти стеаріловий, бензиловий та цетиловий;
 • Макрогола стеарат;
 • Жир твердий;
 • Гліцерин;
 • Е321.

Крем являє собою біло-жовту однорідну структуру. Лікарська речовина розфасована в тюбики, виготовлені з алюмінію об’ємом від п’яти до п’ятдесяти грамів.

Головна характерність цього виду Адвантану криється в структуруванні: є велика концентрація води та маленький відсоток жиру. Виключно за цими обставинами даний вид крему допоможе при ускладнених різновидах інфікування шкіри. При наявності алергенів застосовувати крем можуть люди з жирним типом шкіри. Кремом потрібно обробляти уражені ділянки один раз в день. Довгостроковість лікування у віковій категорії – не більше трьох місяців, у дитячій групи – не більше двох, чотирьох тижнів.

Ціна Адвантану в аптечних мережах

Ні для кого вже не є великим секретом, що численні мережі аптек продають Адвантан по різних цінових категоріях. На таку різницю у вартості лікарського засобу впливають численні рушійні сили та практично кожному це знайомо.

Але в цілому, лікарський засіб Адвантан не є люксовим. Практично кожна людина з середньою заробітною платою зможе купити даний препарат. Ціни в аптечних мережах, звичайно, відрізняються, але в цілому препарат відпускається провізорами за доступними цінами й не потрібен рецепт від лікаря.

Численні аналоги гормону Адвантан

В аптечних мережах велике розмаїття аналогів, але слід враховувати той факт, що кожен аналог має свій терапевтичний ефект та активні компоненти, тому перш ніж почати медикаментозне лікування тим чи іншим аналогом, потрібно звернутися до фахівця за рекомендацією, який врахує ваші індивідуальні особливості організму. До аналогів Адвантану можна зарахувати:

 • Епідел – досить дорогий медикамент, випускається у формі крему. Дозволений до використання у новонароджених тримісячного віку. Не викликає небажаних реакцій при довгостроковій терапії, діє швидко при появі першої симптоматики хвороби. Позбавляє від сверблячки. Змащувати вогнища ураження можна як на голові, так й на будь-яких ділянках тулуба.
 • Локоід – продається за прийнятною вартістю, виготовляється в двох лікувальних формах: мазі та крему. Виліковує псоріаз, численні різновиди дерматитів. Застосовується раз – тричі на день. Дозволений до використання грудним шестимісячним малюкам. Єдиний мінус – не завжди є в наявності в аптечних мережах.
 • Флуцинар – недорогий лікарський гормональний засіб. Застосовується при захворюваннях шкіри важкого перебігу, що носять запальний та алергічний характер виникнення, а також при екземі, псоріазі. Використовується у дітей з двох років. Порядок нанесення: один раз – двічі на добу. Довгостроковість медикаментозного курсу – не більше одного тижня. Принцип дії – надпотужний, надає потрібну дію в найскладніших обставинах. Має вагомі мінуси – сприяє звиканню та зміні гормонального фону.

Увага!

Використання Адвантан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.