Аевіт

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Полівітаміни

Класифікація: A11JA

Міжнародна назва: Aevit

Діюча речовина: Вітамін Е, Ретинол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Аевіт – це вітамінний препарат, який має властивість стимулювати імунну систему людини. Не меншу увагу слід приділити й його антиоксидантній властивості.

Цей засіб часто призначають як для лікування, так й для гарної профілактики хвороб різного типу. Аевіт відіграє вагому роль у лікуванні аутоімунних захворюваннях, при яких його призначають. Перед застосуванням необхідно обов’язково вивчити інструкцію, оскільки Аевіт – це не такі вітаміни, як аскорбінова кислота.

Інструкція по застосуванню Аевіту

Перед тим як приймати вказаний засіб, необхідно не тільки проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, а й докладно почитати інструкцію по його застосуванню. Капсули, як й таблетки, призначені для стандартного перорального прийому, де їх необхідно запивати водою. Препарат не можна розжовувати перед проковтуванням. Бажано, щоб хворий приймав його після їжі.

У призначенні курсу лікування, а також дозування препарату, лікар бере до уваги особливості захворювання, яке вимагає комплексного лікування. Не менш важливими в цій справі є й індивідуальні особливості пацієнта.

У переважних випадках дорослі повинні приймати 1 капсулу ліків на добу. При цьому курс лікування повинен становити не менше й не більше, ніж 30-40 днів. Якщо потрібно повторне лікування захворювання, то тут воно дозволяється тільки після 3-6-місячної перерви.

Як було зазначено раніше, дітям можна приймати Аевіт виключно після 14 років – тут можливе застосування вищевказаного дозування препарату, призначеної для дорослих пацієнтів. У корекції дози для прийому пацієнтам після 60 років та хворим, які мають деякі проблеми з роботою печінки або нирок, також немає ніякої необхідності.

Ціна вітамінного препарату Аевіт

В аптеках можна купити цей засіб по вельми вигідною ціною. Це стосується капсул та таблеток у формах яких він сьогодні випускається. Завдяки цьому весь курс лікування, призначений лікарем, також виявиться недорогим.

Попри свою доступну вартість, Аевіт відрізняється високою ефективністю під час застосування – про це говорять численні відгуки пацієнтів, яким його призначали.

Склад вітамінів Аевіт в капсулах

У складі препарату, що випускається у вигляді капсул, є всього кілька речовин:

 • вітамін А;
 • вітамін Е;
 • кукурудзяна олія (або соєва);
 • желатин та гліцерин (для оболонки).

Крім вищезгаданої форми, Аевіт випускається й у вигляді ін’єкційного розчину, а також таблеток. Найбільш частим на сьогодні є застосування засобу саме у формі капсул.

Кому призначають Вітаміни Аевіт

Препарат призначають тільки тим пацієнтам, які вже досягли чотирнадцятирічного віку. Якщо він був призначений людині в літньому віці, то тут застосування повинно бути вкрай обережним. Завдяки унікальним властивостям цього медикаментозного засобу його призначають при:

 • Комбінованому авітамінозі. Зокрема, мається на увазі дефіциту в організмі хворого, таких вітамінів, як А та Е.
 • Різних шкірних захворюваннях, лікування яких повинно містити періодичне надходження в організм високих доз вітамінів. Це стосується псоріазу, себорейного дерматиту, екземи (окремі форми хвороби) та ін.
 • Ураженнях кровоносних судин, що мають атеросклеротичний характер.
 • Захворюваннях в області офтальмології. Препарат призначають при прогресуючій атрофії зорового нерва, при виникненні курячої сліпоти (справжня назва – гемералопія), а також пігментного ретиніту.

Дуже часто Аевіт призначається тим пацієнтам, в організм яких надходить недостатня кількість вітамінів А та Е. Це може виникати внаслідок таких причин, як обмеження в харчуванні та зниження всмоктуваності зазначених вітамінів безпосередньо в шлунково-кишковому тракті.

Зазначений вітамінний засіб призначають в індивідуальному порядку та при таких хворобах, як некротизуюча міопатія та рідко зустрічаєма абеталіпопротеїнемія.

Протипоказання

Перед використанням зазначеного вітамінного засобу слід дуже докладно вивчити інструкцію по його застосуванню, а особливо – розділ «протипоказання». Зокрема, Аевіт не можна застосовувати тим пацієнтам, які:

 • Хворіють на жовчнокам’яну хворобу;
 • Проходять лікування за допомогою ретиноїдів;
 • Страждають від кардіосклерозу;
 • Не досягли чотирнадцятирічного віку;
 • Знаходяться на будь-якому терміні вагітності;
 • Годують дитину грудьми;
 • Перенесли інфаркт міокарда;
 • Мають у своєму організмі та без того надмірну кількість вітамінів А та Е;
 • Страждають від серцевої недостатності, яка відноситься безпосередньо до декомпенсованого типу;
 • Лікують таку хворобу, як підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • Страждають від панкреатиту, який має хронічний перебіг;
 • Мають зайву чутливість до вітамінів, які присутні у складі препарату.

Як було зазначено в одному з пунктів протипоказань, препарат заборонено приймати при вагітності, незалежно навіть від терміну. Більш того, його можна приймати й у випадках, коли жінка планує вагітність. Після проходження курсу лікування повинно пройти не менше півроку або року, перш ніж можна почати планувати вагітність. Річ у тому, що ретинол (вітамін А) зберігається в організмі в дуже високих дозах, та, якщо вагітність настане раніше зазначеного терміну, це позначиться на дитині дуже негативно.

При гострій потребі прийому Аевіту в той час, коли жінка годує дитину, слід зупинити лактацію. В іншому випадку підвищені дози вітамінів А та Е вберуться в молоко, яке в підсумку зашкодить дитині.

Якщо пацієнт страждає від важких захворювань шлунково-кишкового тракту, має проблеми з нирками (нефрит, недостатність) або хворіє на вірусний гепатит, то в цих випадках застосування зазначеного вітамінного засобу має бути вкрай обережним.

Побічні ефекти та передозування

Побічні ефекти. Навіть в тих випадках, коли при прийомі цього засобу дозування не перевищується, пацієнт може зіткнутися з різними побічними ефектами. Люди, що проходять курс лікування за допомогою відомого Аевіту, найчастіше скаржаться на виникнення таких побічних дій:

 • З боку нервової системи це можуть бути такі прояви, як надмірна дратівливість, несподівана сонливість, часті безсоння. Хворий також може скаржитися на головний біль, який виникає щодня.
 • Болі в області шлунка, нудота, блювота, прояв діареї, а також інші проблеми, пов’язані з роботою шлунково-кишкового тракту.
 • Виникнення різного роду алергічних реакцій.
 • Поява негативних реакцій на шкірних покривах. Пацієнт може скаржитися на сухість шкіри, а також сильне її лущення.
 • При тривалому прийомі препарату у пацієнтів часто загострюється панкреатит (якщо він має хронічний перебіг). Надлишок вітаміну А здатний також викликати сильне випадання волосся та періодичні болі в кістках.

Передозування. Ретинол здатний накопичуватися в організмі та бути присутнім в ньому досить тривалий час. Саме з цієї причини строго не рекомендується перевищувати дозування та приймати більше препарату, ніж написано в інструкції. В іншому випадку можливе небезпечне для здоров’я передозування. Воно може виникнути й в результаті значного перевищення рекомендованого курсу лікування.

Якщо пацієнт один раз прийняв завищену дозу препарату, то у нього можуть з’явитися симптоми гострого гіпервітамінозу А та Е. Мова йде про такі проблеми, як головний біль, сплутаність свідомості, серцева недостатність. Тривалий прийом препарату може стати причиною хронічного гіпервітамінозу цими вітамінами. Це проявляється у вигляді анорексії, астенії, підвищення внутрішньоочного тиску, судом.

Лікування передозування повинно включати термінове скасування вітамінів, а також симптоматичну терапію.


Увага!

Використання Аевіт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.