Активоване вугілля

Фармакологічна група: Антидоти і ентеросорбенти, Лікування ШКТ

Класифікація: A07BA01

Міжнародна назва: Carbo activatus

Діюча речовина: Активоване вугілля

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Активоване вугілля – це всім знайомий лікарський засіб, який присутній, безумовно, в кожній аптечці. Він може мати як рослинне, так і тваринне походження. Завдяки тому, що це засіб здатний відмінно поглинати гази, токсини та інші речовини, активоване вугілля активно застосовують при всякого роду отруєннях, розладах травлення і т. д.

Інструкція і показання до застосування активованого вугілля

Зазначений препарат випускається безпосередньо в формі таблеток, які мають характерний чорний колір. Для більш швидкої дії їх рекомендують розжовувати перед застосуванням, однак, їх можна пити і цілими, запиваючи великою кількістю звичайної води.

Активоване вугілля показує свою ефективність при таких проблемах:

  • розлади травлення, що мають різне походження;
  • метеоризм;
  • отруєння безпосередньо харчового характеру;
  • отруєння іншими речовинами, наприклад, солями важких металів;
  • підготовка до різного роду досліджень, які мають рентгенологічний та ендоскопічний характер.

Перед тим, як почати пити активоване вугілля для усунення одного або декількох симптомів, зазначених вище, слід в обов’язковому порядку поцікавитися, що написано в інструкції по його застосуванню. Цей засіб може здатися занадто простим і нешкідливим, проте, під час його застосування слід суворо дотримуватися дозування.

Для лікування симптомів отруєння вугілля нерідко призначається безпосередньо у вигляді суспензії у воді. При цьому кожен раз пацієнт, незалежно від маси тіла, повинен приймати близько 20-30 грамів препарату.

Суспензія у воді – це хороший засіб, який здатний відмінно промити шлунок при інтоксикації. Крім того, таким способом можна приймати активоване вугілля і для усунення метеоризму, а також лікування підвищеної кислотності. Тут засіб потрібно застосовувати 3-4 рази на день по два грами.

Крім суспензії у воді, активоване вугілля можна приймати всередину у вигляді таблеток. Для усунення проблем з розладом травлення, а також при тривалому метеоризмі, дорослі повинні застосовувати 1-3 таблетки препарату 3 рази на добу. Слід зазначити, що вага кожної таблетки при цьому – 25 мг. Підвищена кислотність лікується за допомогою кілька більшої дози препарату – 4-8 таблеток протягом 24 годин.

Що стосується пацієнтів дитячого віку, то в такому випадку препарат необхідно застосовувати безпосередньо у вигляді суспензії. Для цього потрібно взяти 100 мл води і розмішати в ній 2-4 таблеток цього лікарського засобу. Застосування препарату має відбуватися після прийому їжі або інших лікарських препаратів. Справа в тому, що активоване вугілля може сприяти більш повільному всмоктуванню ліків в шлунку, а також перешкоджати повному всмоктуванню.

Ціна активованого вугілля

Активоване вугілля – це досить недорогий і навіть бюджетний  препарат, який можна знайти в будь-якій аптеці і купити без рецепта. Це один з найдоступніших препаратів, які активно борються з отруєннями обов’язково в складі комплексної терапії. Потрібно відзначити, що ціна препарату може дещо відрізнятися у різних виробників. Активоване вугілля випускається в пластикових, а також паперових пластинках. Для того щоб дізнатися скільки коштує препарат слід звернутися в аптеку, де рекомендується відразу вказати і його дозування.

Дозування активованого вугілля

Препарат можна застосовувати за способом, вказаним вище, однак, в інструкції по його застосуванню вказана дещо інша інформація. Йдеться про те, що при різних розладах травлення і отруєннях різного характеру рекомендується приймати 1 таблетку на 1 кілограм ваги хворого один раз протягом доби. При цьому за один раз не можна приймати більше 16 таблеток препарату. Це стосується застосування препарату у дітей, старше 7-річного віку, а також у дорослих. У більш ранньому дитячому віці доза активованого вугілля повинна розраховуватися так: 0,05 г / кг маси тіла. Тут максимальна дозування препарату повинна складати не більше 0,2 г / кг маси тіла пацієнта. Можна користуватися як першим, так і другим способом під час лікування, обов’язково прислухаючись до рекомендацій свого лікаря. Активоване вугілля діє досить швидко – протягом декількох годин після прийому, що залежить від симптомів, які турбують хворого.

У дитячому віці активоване вугілля застосовувати досить важко, так як він має неприємний смак навіть у вигляді суспензії у воді. Якщо дитина ні при яких обставинах не хоче пити активоване вугілля, то йому рекомендується запропонувати альтернативні види ентеросорбірующий ліків. Це може бути, наприклад, Смекта або Білий вугілля.

Лікування в будь-якому випадку повинен встановлювати лікар, особливо це стосується важких отруєнь.

Застосування активованого вугілля дуже популярно у жінок, які хочуть позбутися від декількох зайвих кілограмів. Потрібно сказати, що таким способом можна тільки нашкодити організму, так як схуднення за використанням цього лікарського препарату передбачає досить тривалий його прийом. А це означає, що організм втратить більшу частину необхідних для нормального функціонування вітамінів, мінералів, а також мікроелементів. Особливо це стосується випадків, коли засіб застосовується в комплексі з дієтою, де зазвичай обмежується прийом багатьох корисних продуктів.

Протипоказання

Перед тим як купити активоване вугілля і почати його прийом, слід приділити свою увагу таку важливу деталь, як протипоказання. Часто пацієнти вважають, що у даного препарату їх немає, проте, це помилка.

Активоване вугілля застосовувати заборонено, якщо у хворого спостерігаються такі протипоказання:

  • індивідуальна непереносимість вугілля або картопляного крохмалю, який також міститься в ліках у вигляді допоміжного компонента;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту, а особливо – виразки в різних його відділах;
  • періодичне виникнення кровотечі в шлунку;
  • застосування препаратів антитоксического характеру.

Деяким пацієнтам дозволено застосовувати вугілля з великою обережністю, а іноді і під наглядом лікаря. Це стосується людей, які страждають безпосередньо від цукрового діабету, а також хворим, які з певних причин дотримуються низкоуглеводной дієти.

Активоване вугілля іноді застосовується і під час вагітності, а також лактації. Це стосується в основному важких випадків, коли необхідно комплексне лікування з використанням активованого вугілля. Крім того, консультація з лікарем в такому випадку обов’язкова.

Побічні ефекти

В якості побічних дій під час прийому активованого вугілля, особливо тривало, хворий може скаржитися на різні неприємні симптоми. Незважаючи на те, що препарат приймається при діареї і розладі травлення, саме ці побічні ефекти він іноді викликає. Крім того, прийом вугілля може посприяти виникнення запору, що особливо буває при застосуванні максимальних доз лікарського засобу, а також фарбування калових мас у темний, а іноді і в чорний колір.

Пацієнт, який брав препарат протягом двох тижнів і більше, може зіткнутися з таким несприятливим для загального здоров’я явищем, як порушення всмоктування вітамінів безпосередньо з шлунково-кишкового тракту. Це також стосується всмоктування кальцію та інших речовин, які вкрай необхідні для доброго здоров’я і стійкого імунітету хворого.

Якщо в результаті прийому вугілля пацієнт зіткнувся з іншими побічними ефектами, які навіть не вказані в інструкції по застосуванню препарату, то в такому випадку препарат слід терміново скасувати і відправитися за консультацією до лікаря.


Увага!

Використання Активоване вугілля без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.