Альбендазол

Фармакологічна група: Ліки від паразитів, Протипаразитарні препарати

Класифікація: Р02С А03

Міжнародна назва: Albendazole

Діюча речовина: Альбендазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Альбендазол (Albendazole) – антигельмінтний медикаментозний засіб. Існують версії препарату для людей та для застосування у ветеринарії. Належить до групи бензимідазолів, що представляють собою пов’язані кільця хімічних речовини бензолу та імідазолу. Виробляється, зокрема, ТОВ «Тернофарм».

Альбендазол – інструкція із застосування

Схема прийому. Підбирається залежно від захворювання. Це може бути одноразове застосування (400 мг), використання чотирьохсотміліграмового дозування протягом трьох днів та ін. У високих дозах застосовувати дітям з 3 до 6 років протипоказано. До трирічного віку Albendazole в таблетованій формі взагалі не застосовується.

Протипоказання. В їх список входять:

 • висока чутливість до препарату (або похідних бензімідазолу);
 • патології сітківки ока;
 • період тривалістю в один цикл у жінок перед планованим зачаттям дитини;
 • фенілкетонурія (фенілпіровиноградна олігофренія).

Побічні ефекти. Albendazole може викликати різні розлади з боку травного тракту, порушення роботи печінки, галюцинації, запаморочення, ниркову недостатність та деякі інші «побочки» (повний перелік дивіться у вкладиші або в підсекції «Інструкція» на нашому сайті). При короткочасному застосуванні побічні дії відносно рідкі, але при довготривалому їх частота зростає. Так, згідно з дослідженням сербських вчених Ristanović E, Sjenicić G, Janićijević-Hudomal S. з Vojnomedicinsak akademija (Військово-медичної академії Белграда) 2008 року, частотність небажаних реакцій становила 30-40% при лікуванні кістозного ехінококозу терміном 4-6 місяців. При цьому циклічність терапії знижувала частоту їх виникнення (на відміну від постійності).

Застосування для тварин. Препарат в порошковій формі (Альбендазол 10% Ультра) можуть призначати ветеринари собакам, кішкам, поросятам, великій рогатій худобі, сільськогосподарським птахам та іншим тваринам. Використовують його одноразово, змішуючи з кормом, у випадку з птахами – дворазово. Використання альбендазола ефективно в боротьбі з нематодами, трематодами та цестодами, ліки дозволяють зменшити частоту заражуваності яйцями гельмінтів при випасі тварин. Для полегшення приймання антигельмінтного засобу на ринку з’явилася нова його форма – гель (Альбендазол-20 гель в пакетиках з полімерних матеріалів).

Проти яких паразитів бореться Альбендазол?

 • Препарат ефективний при лямбліозі (гіардіазу), причому в разі даного показання його, згідно з інструкцією, призначають дітям, в яких найчастіше й зустрічається гіардіаз. Дана хвороба викликається найпростішими організмами – лямбліями – місцем проживання яких в людському організмі виступає тонка кишка. Лямблії можуть існувати в двох формах: рухомої та нерухомої (у вигляді цисти). Рухома форма володіє чотирма парами джгутиків та диском для присмоктування до слизової кишки. Заражаються лямбліями зазвичай через вживання немитих або погано помитих фруктів та овочів, а також на побутовому рівні через предмети побуту. Розмноження глистів відбувається в тонкій кишці, частина з них потрапляє в товсту, де трансформується в цисти. Цисти стійкі до зовнішнього середовища, через них відбувається зараження. Висновок: потрібно завжди мити руки, стежити, щоб це робила дитина, добре мити дари природи, особливо якщо вони не піддаються термічній обробці.
 • Також медикамент дієвий при опісторхозі. Опісторхоз – це паразитуючі організми з роду так званих дигенетичних смоктальщиків (загін Opisthorchida). Кінцевими господарями паразитів виступають хижі савці та людина. Живучи там опісторхіси утворюють дрібні яйця, які виходять разом з каловими масами. Для продовження циклу цим яйцям потрібно потрапити у водойму, де вони потрапляють до проміжного господаря – черевоногих молюсків. У кишечнику з яйця вилуплюється війкова личинка під назвою мірацидій. Останній впроваджується в кишкові стінки з утворенням материнської спороцисти, яка розмножується одностатевим способом, даючи початок другому паразитуючому поколінню – редіям. Редії починають народжувати личиноки для «випуску в світ». Церкарії виходять з равликів та «перекочоють» у рибу. Висновок: річкову / озерну рибу слід піддавати жорсткій термічній обробці. Небезпеку може представляти копчена, в’ялена, солона риба, яка не була належним чином опрацьована. Оскільки діти їдять менше такої риби, то й хворіють вони описторхозом рідше.
 • Засіб призначають при аскаридозі – кишковій інвазії, спричиненої гельмінтами Ascaris lumbricoides. Зараження личинками та яйцями відбувається при вживанні немитих фруктів, овочів та ін. Паразити можуть мігрувати в організмі, порушуючи роботу багатьох органів та систем. Аскаридоз є найпоширенішим в світі гельмінтним захворюванням. Миття рук з милом істотно знижує зараження.
 • Albendazole також надає допомогу при ентеробіозі (викликаному гострицями), гіменолепідозі (карликовим ціп’яком), теніозі (свинячим ціп’яком), стронгілоідозі або кохінхінская діареї (круглими хробаками Strongyloides stercoralis), трихоцефальозі (власоглавом), клонорхозі (печінковий сисун Clonorchis sinensis).

Крім вищезазначених паразитарних захворювань, які лікуються в короткостроковому режимі, Альбендазол застосовується ще в ряді інших випадків для тривалої системної терапії:

 • цистного ехінококозу (заподіяний організмом Echinococcus granulosus);
 • альвеолярного ехінококозу (спричинений Echinococcus multiocularis);
 • нейроцистицеркозу (заподіяну Taenia solium);
 • капілярозу, гнатостомозу, трихінельозу, токсокарозу.

Якщо є найменша підозра на гельмінти, потрібно терміново здавати необхідні аналізи та призначати лікування. В якості діагностичних методів може використовуватися не тільки аналіз калу. У великих містах (Київ) й не тільки, є клініки, які проводять дослідження крові на специфічні антитіла. Певні види цих паразитів можуть вражати не тільки шлунково-кишковий тракт, але й інші органи. У журналі Рідерз Дайджест на початку дев’яностих років був описаний страхітливий випадок в Америці: маленька дитина страждала від головних болів та інших симптомів, але лікарі ніяк не могли визначити причину. На жаль, вона померла, після досліджень виявилося, що причиною був паразит, який потрапив в мозок маленького пацієнта.

Альбендазол: ціна препарату

Це дуже недорогий засіб, який заощадить гаманець, особливо в порівнянні з деякими дорогими препаратами для боротьби з паразитами. Купити препарат можна як в звичайних, так й в інтернет-аптеках.

Альбендазол – аналоги в аптеках

В аптеках України можна придбати наступні аналоги Альбендазолу (з тим же активним компонентом):

 • Альбела (Albela 400 MG);
 • Ангельмекс (Angelmex);
 • Ворміл (Wormil);
 • Вормстоп (Wormstop);
 • Зентел (Zentel);
 • Немозол (Nemozole);
 • Фармокс.

Схожі медикаменти з іншою активною речовиною (мебендазол): Альгемін-Дарниця, Вермокс (Vermox) та Мебендазол Гріндекс.


Увага!

Використання Альбендазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.