Алохол

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A05AX

Міжнародна назва: Allochol

Діюча речовина: Жовч суха, порошок часника сушеного, листя кропиви подрібненої, вугілля активоване

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Всі без винятку хвороби гепатобіліарної сфери потребують комплексного підходу до лікування. Серед препаратів для корекції подібного роду порушень важливе місце займають медикаменти зі стимулюючим вироблення жовчі, яскравий представник яких – Алохол. Цей перевірений часом лікарський засіб має виражені гепатотропні властивості, тому основними показаннями до його застосування є:

  • нормалізація процесу травлення у людей з функціональними розладами в роботі шлунково-кишкового тракту;
  • діскінезійні розлади жовчного міхура первинного та вторинного походження;
  • хронічний холециститит без утворення конкрементів в період ремісії;
  • порушення функціональності сфінктера дуоденального сосочка 12-палої кишки;
  • дискінезія кишечника;
  • патологічні стани печінки, які не супроводжуються ознаками застою жовчі.

Роль жовчогінних препаратів в лікуванні патологічних станів печінки та жовчовивідних проток неможливо переоцінити. Алохол в цьому плані зарекомендував себе як надійний та перевірений на практиці засіб терапії та профілактики холестазу, що дозволяє швидко та без побічних ефектів очистити органи гепатобіліарної системи від шлаків та токсичних сполук.

Інструкція по застосуванню лікарського засобу

Алохол володіє величезною кількістю лікувальних дій, які складають основу його фармакокінетики:

  • ліки покращують секреторну активність гепатоцитів, сприяючи нормалізації вироблення жовчі;
  • препарат забезпечує холеретичний ефект;
  • лікарський засіб сприяє вирівнянню тиску між жовчю та кровоносним руслом, що покращує фільтраційний процес та потрапляння в жовчні мікропротоки рідини, а також достатньої кількості необхідних електролітів;
  • прискорює тік жовчі вивідними шляхами, попереджає розвиток інфекції по висхідному типу та зменшує ступінь наростання симптомів запалення;
  • знижує інтенсивність випадання холестерину в осад із наступним утворенням конкрементів.

Процес утворення жовчних з’єднань відбувається в основному за рахунок ряду кислот, що входять до складу сухої жовчі. Збільшення кількості жовчного секрету в кишечнику стимулює його перистальтику, попереджає поява запорів та сприяє виведенню калових мас. Екстракти часнику зменшують процеси бродіння в товстій кишці, усувають метеоризм та є чудовою профілактикою глистових інвазій. Алохол добре всмоктується в кишечнику, починає швидко діяти та попереджає розвиток застійних явищ в травному тракті, тому часто використовується при схудненні.

Серед показань до застосування препарату виділяють:

  • дискінезія жовчовивідних шляхів (як самостійне захворювання, так і симптом більш складних в патогенетичному плані недуг);
  • хронічний холецистит (без конкрементів) в період між загостреннями;
  • неускладнена жовчнокам’яна хвороба;
  • запор, пов’язаний зі зниженням кишкового тонусу;
  • липоідоз жовчного міхура;
  • гіпотонія кишкового тракту.

Перед тим, як приймати ліки, слід переконатися у відсутності алергії на його компоненти. Під час застосування лікарського препарату побічні ефекти діагностуються рідко та проявляються в основному гіперчутливістю або розвитком діареї. Факт ймовірності розвитку гострого отруєння після прийому Алохолу в науковій літературі не описаний.

При спільному прийомі препарату з іншими холеретиками незалежно від їх походження, ефект останніх посилюється. Комбінація медикаменту з проносними ліками дозволяє усунути запори. Крім цього, Алохол сприяє поліпшенню процесів засвоєння жиророзчинних вітамінів в кишечнику. Прийом препарату разом з хіміотерапевтичними засобами та антисептиками при інфекціях органів жовчовивідної системи підвищує їх ефективність та сприяє швидкому одужанню.

Алохол слід зберігати при температурі не вище 250 С в місцях недоступних для маленьких членів сім’ї. Терміни безпечного використання ліків становлять 4 роки від дати виробництва, яка вказана на упаковці.

Застосування ліків Алохол

Як і будь-який інший препарат, Алохол слід приймати згідно з інструкцією. З огляду на рекомендації з анотації до лікарського засобу, дорослим призначають по 1-2 таблетки при триразовому прийомі на добу. Таблетки слід приймати тільки після основних прийомів їжі. Курс терапії становить 21-28 днів. При загостренні патологій, які є прямими показаннями до застосування медикаменту, лікарі радять знизити дозування та вживати по одній таблетці двічі на день протягом місяця.

При необхідності курс лікування Алохолу можна повторити з інтервалом в три місяці. Ліки не призначається пацієнтам дитячого віку через відсутність даних про його вплив на організм малюків.

Перші ознаки поліпшення стану після початку застосування Алохолу з’являються вже з 5-8 дня. В цей час пацієнти відзначають зменшення інтенсивності больових відчуттів у правому підребер’ї, усунення ознак диспепсії, поліпшення загального самопочуття. Ліки з обережністю вживають люди, які страждають на жовчнокам’яну хворобу, особливо, якщо розмір конкрементів перевищує 10 мм.

Таблетки Алохол

Препарат можна купити в таблетованій формі. Рецепт для придбання таблеток не потрібен. Як правило, лікарський засіб виробництва Борщагівського фармацевтичного заводу випускається по 10 або 50 таблеток у блістерній упаковці. Якщо блістер містить 10 табл., Тоді в пачці знаходиться 5 чарункових упаковок.

Таблетки Алохол дуже добре всмоктуються в кишечнику та практично ніколи не викликають розвиток побічних ефектів. Лікарі сміливо призначають їх пацієнтам з супутніми захворюваннями інших органів та систем, не побоюючись погіршити загальний стан людини.

Протипоказання до застосування

Серед головних протипоказань до застосування препарату слід виділити:

  • наявність у людини індивідуальної непереносимості одного або декількох компонентів засобу;
  • гострі форми перебігу гепатитів;
  • дистрофічні зміни структури печінки з трансформацією гепатоцитів в сполучну тканину;
  • жовтяниця обтураціонного типу;
  • гострий ентероколіт;
  • діарея, незалежно від походження патологічного процесу.

Склад препарату

Перед тим, як приймати препарат, слід ретельно ознайомитися з його складом, щоб виключити ймовірність появи алергії на його компоненти. Форма випуску лікарського засобу – таблетки, вкриті оболонкою, колір яких варіює від жовто-зеленого до помаранчевого. Таблетки мають двоопуклу поверхню та ядро, яке добре проглядається при розломі.

До складу препарату входять такі основні речовини, як жовч суха або в згущеному вигляді, порошкоподібний сушений часник, кропив’яні листя та активоване вугілля. В якості допоміжних речовин в лікарському засобі виступають палена магнезія, Е470, крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний, цукор, Е171, полівінілпіролідон, тальк, аеросил, Е102, віск бджолиний, вазелінове масло. Ліки відрізняється натуральністю інгредієнтів, тому має мінімальну кількість протипоказань та практично ніколи не сприяє розвитку побічних реакцій.

Показання до призначення препарату

Ліки повинні призначатися лікарем з урахуванням показань та протипоказань до його застосування. Як правило, Алохол дозволяє добитися стійкого терапевтичного ефекту у пацієнтів з дискінезією жовчовивідних шляхів, гіпотонією кишечника, хронічнічним холециститом, жовчнокам’яною хворобую у фазі ремісії, запорів тощо. Самостійний прийом ліків забороняється через можливості розвитку ускладнень.

Ціна Алохолу

Скільки коштує Алохол та де його можна придбати? Препарат сміливо можна віднести до числа доступних лікарських засобів, які може придбати собі будь-який пацієнт із середнім рівнем достатку. Ці ліки коштують набагато дешевше своїх іменитих аналогів, абсолютно не уступаючи їм по ефективності.

Купити медикаментозний засіб з жовчогінною дією можна практично в будь-якій аптеці міста, незалежно від регіону проживання. Трохи дешевше придбати його можна через мережу інтернет, але в такому випадку слід бути обережним та переконатися в сумлінності продавця, а також в наявності сертифікатів якості.

Аналоги, яким можна довіряти

Сьогодні у вільному продажу можна знайти величезну кількість препаратів, які мають схожу з аллохол дію, тому можуть його замінити в терапевтичних схемах. Не дивлячись на різноманітність подібних лікарських засобів, єдиним структурним аналогом препарату є медикамент під назвою Алохол-УФБ.

Сприятливий вплив на печінку та жовчовивідні шляхи надають такі синтетичні ліки та рослинні препарати:

  • Урсодекс
  • Екстракт кореня лопуха
  • Бальзам Біттнер
  • Одестон
  • Карсил
  • Хофітол

Якщо порівнювати Алохол та Хофітол, то варто відзначити, що обидва цих засоби призначають при лікуванні численних хвороб гепатобіліарної системи, так як вони допомагають очистити печінку від шлаків та сприяють її відновленню. Різниця між лікарськими засобами полягає в тому, що дія Алохолу направлена також на відновлення роботи кишечника. Крім цього, медикаменти різняться якісним складом, тому не є структурними аналогами. Головний діючий компонент Хофітолу представлений екстрактом артишоку, тоді як основу Алохолу становить суха жовч.

Порівнюючи Карсил та Алохол, слід звернути увагу, що ці лікарські засоби складаються з інгредієнтів натурального походження, тому мають мінімум протипоказань до застосування. Відмінність засобів складається в їх діючій речовині, а також в який чиниться на організм вплив. Карсил – яскравий представник рослинних препаратів для відновлення печінки, який виготовляється з плодів розторопші.

Якщо Алохол показаний пацієнтам з порушенням травної функції, пов’язаної з патологічними змінами нормального процесу виведення жовчі, то Карсил призначений для боротьби з дистрофічними патологіями печінки, такими як циротичні її переродження та гепатит.

Роблячи вибір між Алохолом та Одестоном важливо розуміти, що основний компонент останнього – гімекромон, який має виражену спазмолітичну дію та тим самим сприяє розслабленню жовчовивідних шляхів, потенціюючи нормальний висновок жовчі. Одестон – чудовий варіант для людей, які страждають від застою жовчі, викликаного спазмом жовчних проток. Якщо хвороба обумовлена порушенням вироблення жовчі, тоді краще віддати перевагу Алохолу.


Увага!

Використання Алохол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.