Амбробене

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CB06

Міжнародна назва: Ambrobene

Діюча речовина: Амброксол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Сьогодні в аптеках є велика кількість засобів, які використовуються для лікування інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів. Якщо ці ліки не призначаються лікарем, то перед їх застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з ним. Одним з найбільш відомих муколітичних препаратів на сьогоднішній день є Амбробене. Препарат випускається безпосередньо у вигляді сиропу, швидкодіючого розчину для ін’єкцій, ефективного розчину для внутрішнього прийому та інгаляцій, а також таблеток та капсул.

Інструкція по застосуванню Амбробене

Залежно від виду та занедбаності захворювання, лікар в індивідуальному порядку прописує дозування ліків та його форму. В оригінальній інструкції до препарату можна знайти такі рекомендації:

 • Капсули. В одній капсулі міститься 75 мг діючої речовини. Застосування лікыв в цій формі показано дорослим та дітям після 12 років. Необхідна доза в зазначеному випадку становить 1 капсулу в день.
 • Таблетки. Одна таблетка має в своєму складі 30 мг амброксолу. Дорослим пацієнтам рекомендується приймати препарат на початку лікування (перші пару днів) по 1 таблетці 3 рази на день. Далі лікування передбачає зменшення дозування до 2 таблеток на добу, які потрібно випити за 2 прийоми.
 • Розчин для ін’єкцій. В одній ампулі, виконаної безпосередньо зі скла, міститься 15 мг активної речовини. Найчастіше дорослим призначається введення 2-3 ампул протягом доби. Бувають ситуації, коли тяжкість захворювання вимагає збільшення разової дози. Розчин для ін’єкцій Амбробене призначають й ы дітям. У подібних випадках дозування розраховується строго індивідуально, де необхідно знати точну вагу дитини. Для того щоб розрахувати ефективну дозу препарату необхідно помножити 1,2-1,6 мг препарату безпосередньо на вагу дитини.
 • Розчин для інгаляцій, а також для внутрішнього прийому. В 1 мл препарату є 7,5 мг амброксолу, що виступає в якості діючого компонента. Діти, старше 12-річного віку, а також дорослі застосовують 4 мл на добу в 3 прийоми. Такого лікування слід дотримуватися 2-3 дня. Після цього доза зменшується та становить 2 мл. Діти до 2 років можуть приймати 2 мл препарату на добу, розділяючи його на 2 рази; від 2 до 5 років – 3 мл, а від 5 до 12 років – 2-3 мл на добу.
 • Сироп. Спосіб застосування сиропу Амбробене вказано нижче.

Ціна Амбробене

Зазначений препарат на основі амброксолу має порівняно невисоку вартість. Препарати, що мають ідентичну діючу речовину, можуть відрізнятися як нижчою, так й вищою вартістю.

Потрібно сказати, що ціна препарату в різних аптечних пунктах може дещо змінюватись. На її формування також впливає форма, в якій випускається препарат та обов’язково дозування активного компонента.

Показання до застосування

Амбробене дуже часто призначають при різного роду захворюваннях верхніх дихальних шляхів. У переважних випадках вони мають інфекційно-запальний характер. Препарат використовують для виведення мокротиння, чому сприяє його відхаркувальна дія.

Амбробене має такі показання до застосування:

 • пневмонія;
 • бронхіт, який має гостре або хронічний перебіг;
 • бронхоектатична хвороба;
 • хронічна та важка обструкція легень.

Крім того, Амбробене нерідко призначається недоношеним новонародженим, які страждають від респіраторного дистрес-синдрому. За допомогою препарату досягається необхідна стимуляція синтезу сурфактанту.

Застосування Амбробене для інгаляцій

Амбробене добре підходить для інгаляцій, які часто необхідні в лікуванні будь-якого роду захворювань бронхів та легенів. Потрібно сказати, що цей спосіб лікування є одним з найефективніших. Інгаляції можна проводити як дорослим пацієнтам, так й дітям, в тому числі й до двох років – подібне лікування повинен встановлювати лікар.

Для проведення інгаляції необхідно взяти розчин препарату, який призначений для подібних процедур та залити потрібну кількість в небулайзер. У переважних випадках розчин для інгаляцій змішують безпосередньо з фізіологічним розчином, який здатний добре розріджуючи мокротиння в бронхах. При змішуванні слід дотримуватися пропорції 1: 1. Перед тим як почати процедуру інгаляції розчин в небулайзері необхідно обов’язково підігріти до температури приблизно 37 градусів. Дорослий повинен дихати парами ліки 5-10 хвилин, а дитина – 3-5 хвилин.

Слід зазначити, що для проведення інгаляцій слід користуватися сучасними інгаляторами. Використання парового небулайзера вкрай не рекомендується.

Сироп Амбробене

Головне що становить зазначеного препарату в будь-якій формі – це амброксол. Іноді люди намагаються підібрати більш дешевий аналог препарату, хоч він і не є дорогим.

Амбробене у формі сиропу призначений для пацієнтів дитячого віку. Для того щоб діти не відмовлялися його пити, сироп має приємний солодкуватий малиновий смак. Препарат в даній формі випускається у флаконах. Для правильного дозування разом з цим флаконом, виконаним з темного скла, вкладена мірна ємність.

Препарат у зазначеній формі призначений, звичайно ж, для дітей, старше дворічного віку. Іноді лікарі можуть призначати його й дітям більш молодшого віку, при цьому вказуючи мінімальну дозу. Сироп доцільно приймати тільки до 12 років – далі краще перейти на будь-яку іншу форму препарату.

Препарат у формі сиропу слід приймати в такому дозуванні:

 • Дорослі та діти після 12 років. Перші дні слід приймати 30 мл ліки в добу, розділивши на три прийоми. Потім необхідно скоротити дозу до 20 мл, приймаючи її 2 рази на добу. Для збільшення терапевтичного ефекту, який може знадобитися в лікуванні важкого захворювання, можливе збільшення дози до 40 мл на добу, які необхідно розділити на 2 рази.
 • Діти від 6 до 12 років. Тут ліки потрібно приймати по 5 мл 2-3 рази на добу.
 • Діти від 2 до 6 років. В цьому випадку добова доза становить 7,5 мл препарату, які слід розділити на 3 прийоми.
 • Діти до двох років, крім недоношених та новонароджених. Після призначення препарату педіатром в цьому випадку можна застосовувати 5 мл сиропу на добу, по 2,5 мл кожен прийом.

Амбробене у формі таблеток

Препарат, що випускається таблетованій формі, також, як і капсули, необхідно приймати відразу після їжі, добре запиваючи водою. Слід зазначити, що чим більше рідини під час лікування буде випивати пацієнт, тим кращим буде його результат. Справа в тому, що високий муколітичний ефект даного лікарського препарату досягається саме завдяки великій кількості рідини в організмі.

В одній таблетці міститься 30 мг амброксолу гідрохлориду, а також інші речовини (лактоза, кукурудзяний крохмаль та ін).

Застосування таблеток дозволено й в дитячому віці, а саме – з 6 років. При цьому необхідно строго дотримуватися встановленого лікарем дозування.

Протипоказання та побічні ефекти

Плануючи приймати Амбробене в будь-якій формі для лікування певного захворювання, необхідно спочатку вивчити всі його протипоказання:

 • зайва чутливість безпосередньо до амброксолу, або до будь-якого компонента препарату;
 • епілепсія будь-якого походження;
 • виразка шлунка, шлунково-кишкового тракту;
 • лактація та вагітність (зокрема, 1 триместр).

Якщо говорити про побічні ефекти, що виникають в результаті прийому препарату, то тут хворий в дуже рідкісних випадках може зіткнутися з різними порушеннями. До них відноситься головний біль, зайва сухість в ротовій порожнині, діарея, запор, що зудить алергія на шкірних покривах. Виникнення подібних реакцій означає термінове та обов’язкове скасування ліків.


Увага!

Використання Амбробене без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.