Амброксол

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CB06

Міжнародна назва: Ambroxol

Діюча речовина: Амброксол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ринок продажу та перепродажу лікарських препаратів, пропонує велике розмаїття на будь-якого споживача та на будь-який «гаманець». Серед подібної різноманітності присутній препарат Аброксол.

Пацієнт, приймаючи подібний лікарський засіб, відчутно поліпшує процеси з метаболічної складової у своїх легенях та значно допоможе захищати їх від різних пошкоджень.

Інструкція таблеток Амброксол з усіма деталями

Для кожного хворого лікування підбирається індивідуально, з урахуванням перебігу процесів патологічного характеру. Не рекомендується приймати препарат без консультації лікуючого фахівця. Довготривалість прийому не повинна перевищувати більш ніж, чотири – п’ять діб. В даний період рекомендується супроводжувати прийом лікарського засобу великою кількістю гарячих напоїв. Цей фактор допомагає розріджувати мокроту. Таблетки слід використовувати тільки після прийому їжі. Дитині від шести до дванадцяти років – пів таблетки (15 мг) двічі – тричі на добу.

Дитині старше дванадцяти років та дорослому хворому по одній таблетці (30 мг) двічі – тричі на добу. Через сім – дев’ять днів дозування препарату варто зменшити до прийомів в два заходи на добу.

Необхідні показання до застосування:

 • Бронхіт гострий та хронічний;
 • Астма бронхіальна;
 • Пневмонія бактеріальна;
 • Патології дихальних шляхів в загостреній формі.

У лікувальному засобі є визначальний ряд обмежень, тому перед початком терапевтичного лікування ретельно простудіюйте інструкцію із застосування. До подальших обмежень можна віднести:

 • Чутливість до деяких компонентів даного препарату;
 • Непереносимість інгредієнта – фруктози;
 • Дефіцити сахарози та ізомальтози.

Сироп Аброксола

Як допомагає та від чого лікує даний засіб? Аброксол – це дієвий препарат відхаркувального типу. Виробляється та надходить у продаж у флаконах об’ємом до 100 мл.

Сироп Аброксол підсилює вироблення слизового секрету бронхіальними залозами, та завдяки цьому здійснюється процес розрідження мокротиння.

Препарат допомагає хворому при захворюванні дихальних шляхів, як незапального, так й запального характеру. Подібні захворювання обумовлені утрудненим відходами мокротиння. Теоретично до таких хвороб можна віднести: астма бронхіальна, бронхіти гострий та хронічний, ларингіт, фарингіт, трахеїт, трахеобронхіт.

Аброксол, як правило, призначають й дорослим та дітям. З невеликим уточненням та доповненням вік дитини повинен перевищувати дванадцять повних років. У початковій стадії прийому засобу, лікуючий лікар прописує по 10 мл тричі на день. Після закінчення 2 – 3 днів застосування препарату дозування зменшується до 5 мл, також тричі на добу.

Не потрібно застосовувати Аброксол у вигляді сиропу в перші дні вагітності, а в наступні періоди використання препарату не протипоказано. Іноді невелика доза препарату потрапляє в молоко матері, але цей відсоток незначний та шкоду дитині не завдає. Виходячи з цього, засіб можна застосовувати при годуванні груддю.

Існують деякі протипоказання до застосування Аброксолу, особливо це стосується людей, які страждають на виразкову хворобу. Також не варто застосовувати засіб з іншими відхаркувальними та протикашльовими препаратами, оскільки це в майбутньому ускладнить вихід мокротиння та дасть можливість прогресувати хворобі.

Також не можна виключати зі списку невеликі побічні дії. До них можна віднести: свербіж шкірний, алергічний дерматит, незначна нудота та блювота, сухість оболонок дихального проходу.

Деякі недобросовісні батьки іноді вдаються до самолікування та тільки погіршують становище своєї дитини. Аброксол може сильно нашкодити при неправильному підході в прийомі препарату. Цей факт підтверджують численні відгуки пацієнтів, які приймають цей засіб.

Але в цілому, використання Аброксолу дає позитивний ефект при швидкому лікуванні кашлю.

Корисна інформація: існує спосіб застосування Амброксолу для інгаляцій в небулайзері та рекомендується для різнопланових хвороб, пов’язаних з дихальними шляхами. Такий спосіб застосування полегшує доставку активних компонентів безпосередньо в системи органів дихання. Починає моментально діяти та, за відгуками практикуючих фахівців, дозволяє досягти приголомшливих терапевтичних ефектів в найкоротші терміни.

При використанні Амброксолу через небулайзер слід взяти до уваги наступні вказівки:

 • Не слід приймати препарат з іншими антибіотиками;
 • Під час використання ні в якому разі не виконувати дихальних вправ;
 • Не варто вживати засіб перед сном, оскільки він істотно посилить ваш кашель;
 • Категорично забороняється безконтрольне вживання Амброксолу. Це може критично погіршити ваш стан та привести до непередбачених проблем з вашим здоров’ям.

Таблетки Амброксол

Амброксол в таблетках – це досить відомий всім лікарський засіб. Знайшло широке застосування у населення практично всіх вікових категорій. Таблетки використовуються при лікуванні кашлю. У кожній коробці присутня інструкція із застосування, розібратися з якою зможе будь-яка людина.

Слід знати: препарат Амброксол з моменту випуску може зберігатися протягом двох з половиною – трьох років. Не вимагає особливого дотримання режиму по температурі. Бажано зберігати в місцях, де температура не перевищує 20 – 25 градусів Цельсія. Зазвичай таблетки фасуються дозуванням в 30 мг по 10 штук в блістері та по два блістери в кожну упаковку. Обов’язково зберігати в місці недоступному для маленької дитини.

Амброксол у вигляді таблеток в основній своїй масі являє плоскоциліндричну форму пігулки білого кольору. Забезпечується простою рискою.

Використовується при захворюваннях простудного характеру. Амброксол допомагає хворому та покращує відходження мокроти.

Працює Амброксол ось так:

 • Якісно розріджує накопичену слиз в ваших бронхах;
 • Володіє унікальними відхаркувальними та секретолітичними властивостями;
 • Сприяє нормальному фізіологічному співвідношенню між серозними та слизовими інгредієнтами мокротиння;
 • Істотно знижує їх в’язкість;
 • Багато разів збільшує швидкість вилучення слизу.

При прийомі таблеток Амброксол, дія настає приблизно через тридцять хвилин та триває в індивідуальній залежності від декількох факторів в часовому проміжку від шести до дванадцяти годин.

Важлива порада: якщо ви пропустили прийом засобу Амброксолу бажано не «наганяти втрачене» та приймати більше дозування в короткий проміжок часу. Просто почніть прийом препарату в звичайному дозуванні на наступний день. Якщо ви не дотримуєтесь запропонованого режиму прийому засобу ефект вашого лікування буде істотно знижений.

Іноді пацієнти задаються питанням: «Чи існують аналоги препарату Амброксол?». Відповідь однозначна – існують. До подібних аналогів можна віднести: Амбробене, Амброгексал, Лезован, Муколван. Звичайно, перераховані засоби значно дорожче самого Амброксолу, але принцип їх дії на людський організм приблизно однаковий.

Виникає ще одне нагальне питання: «Чому засіб Амброксол не так відомий широкій аудиторії?». Відповідь очевидна – його цінова категорія на порядок нижча, ніж у відомих та розрекламованих аналогів. А фармацевтичним компаніям набагато вигідніше продавати та перепродавати дорожчі лікарські засоби й отримувати при цьому величезні прибутки. Найчастіше подібні компанії не вкладають матеріальні ресурси в рекламу Амброксолу, тому звичайний споживач не в курсі ефективності даного препарату.

Ціна на препарат Амброксол

Не всі знають для чого необхідно приймати Аброксол та яка його реальна ціна. Насправді препарат коштує недорого та всякий може дозволити собі його купити. Але є ряд аптечних пунктів, які завищують вартість ліків. Купуйте засіб в перевірених аптеках, та якщо знайдете Амброксол за нижчою ціною, ніж в попередньому аптечному пункті, сміливо його купуйте, на якості це ніяк не відіб’ється.

Висновок

У підсумку слід зазначити істотну дію препарату Амброксол під час вирішення проблематики, пов’язаної з хворобами дихальних шляхів. Також можна відзначити доступність в ціновому аспекті лікарського засобу Амброксол для звичайного російського споживача. Загалом можна зробити висновок, що даний препарат має величезну кількість плюсів в порівнянні з численними аналогами, присутніми на ринку продажів лікарських препаратів.


Увага!

Використання Амброксол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.