Аміналон

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N03AG03

Міжнародна назва: Aminalon

Діюча речовина: Гамма-аміномасляна кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Аміналон – це торгова назва гамма-аміномасляної кислоти, яка була відкрита в 1950-х роках, а вже через 10 років була випробувана фокусними групами та активно продавалася на японських фарм-ринках. Гамма-аміномасляна кислота – єдиний активний компонент аміналон, покликаний захищати мозок від гіпоксії або перенавантажень, а також відновлювати мозковий кровотік та метаболічні процеси в ньому. Наша стаття покликана розтлумачити інформацію про сфери застосування аміналону та методах його використання.

Інструкція по застосуванню Аміналону та його відмінні характеристики

Гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК, GABA) відносять до гальмівного медіатора ЦНС, вона синтезується в підкіркових мозкових відділах. Прийом аміналону сприяє поступовій стабілізації артеріального тиску, позбавляє від недосипання та має слабку протисудомну дію.

Аміналон випускається в бульбашках по 100 таблеток. Зміст ГАМК в 1 шт. – 0,25 г.

Показання. За рахунок здатності ГАМК підвищувати мастний трофік нервових клітин киснем, перешкоджати деградації нервового волокна та блокувати імпульсопередачу синапсам, Аміналон прописують як допоміжний компонент терапевтичного комплексу:

 • При хворобі Альцгеймера та Паркінсона, в тому числі для профілактики та надання седативного ефекту.
 • Для зниження частоти епілептичних нападів.
 • При атеросклеротичних патологіях артерій мозку.
 • При порушенні розмовної мови, пам’яті та інших когнітивних здібностей після перенесеної травми черепно-мозкового відділу.
 • При розладах психіки, результатом яких стала інтелектуальна деградація.
 • При полінейропатичних порушеннях на фоні алкогольної залежності або діабету.
 • Після перенесеного інсульту головного мозку або гіпертонічного кризу.
 • При тривозі та порушеннях сну.

Аміналон може застосовуватися для активації розумової діяльності у дітей та студентів: для кращого засвоєння матеріалу шкільної програми, під час перевантаженості в період сесій та іспитів.

Разом з цільовими препаратами може призначатися при ДЦП.

Оскільки Аміналон має заспокійливі властивості, в занадто високих концентраціях він може діяти, як наркотик. Законом продаж без рецепта заборонений, однак деякі аптеки все ж дозволяють собі так чинити.

Аміналон проти жиру

Передня гіпофізна частка виробляє так званий гормон росту – соматотропін. Даному гормону притаманний анаболітичний вплив. Тобто він провокує зростання м’язової тканини та сприяє її швидкій регенерації. Під впливом соматотропіну активується протеїновий синтез та посилено спалюється підшкірний жировий прошарок.

ГАМК є стимулюючою речовиною соматотропінового вироблення, через що його рекомендують приймати спортсменам бодібілдерам, важкоатлетам, а також любителям потренуватися та потягати штанги в залі для здобуття рельєфного силуету. В останні роки препарати з гамма-аміномасляної кислоти широко використовуються в розвинених програмах для схуднення.

Щоб поліпшити свої шанси на змаганнях, курс аміналону краще пройти за місяць до передбачуваних змагань, оскільки ГАМК накопичується в організмі не менше 2 тижнів до необхідної концентрації та миттєвого ефекту не дає.

Правильне дозування – запорука успіху

В спортивних колах чітко засвоєно, що медикамент повинен прийматися безпосередньо в тренувальні дні відразу після закінчення тренування, але не більше 3.75 г на добу.

Спосіб застосування. Таблетку потрібно прийняти перед їжею, за 20-30 хвилин. Первісна доза – 1 г на добу. З кожним днем ​​її потрібно трохи збільшувати, але не можна приймати ліки перед сном.

Дитяче дозування:

 • до 3 років – 1-2 г / добу.;
 • від 4 до 6 років – 2-2,75 г / добу.;
 • від 7 до 12 років – 2-3 г / добу.

Доросле дозування – 2,5-3,75 г / добу.

Добовий ліміт розділяється на 2-3 підходи. Тривалість курсу визначається за індивідуальними показниками, але не менше 3 тижнів.

Доцільним буде використання таблеток в боротьбі з захитуванням в транспорті, в тому числі при морській хворобі. У цьому випадку дитині дають 0,25 мг двічі на день, а дорослим людям – по 0,5 мг.

Передозування. Посилені дози препарату не зроблять вас мудрішими або витривалішими, зате ви заробите коливання артеріального тиску.

Також мега-дози призводять до коліків в животі, неконтрольованому рідкому стільцю, нудоті та блювоті. Дані симптоми зобов’язують скасувати прийом та промити шлунок.

Аміналон – для всіх?

На жаль, є ризик-групи, засіб не підійде кожному бажаючому.

Необхідно провести ознайомлення з протипоказаннями, тому в коробочці знаходиться листівка з анотацією.
Сприяння виробництву самотропного гормону означає, що потрібна консультація в галузі ендокринології пацієнтам зі схильністю до діабету, або для тих, хто вже має це захворювання. Гормон росту – один з контрінсулярних гормонів, що підвищує вміст глюкози в крові.

Суб’єктивна непереносимість гамма-аміномасляної кислоти та схильність до ризику алергій – одне з протипоказань.

Заборонено застосовувати людям з декопенсованими захворюваннями нирок та серця.

При вагітності бажано не вживати Аміналон. Активна кислота сама по собі не здатна подолати гематоенцефалічний бар’єр, але білки-транспортери можуть переміщувати малі кількості речовини крізь захист.

Серед побічних ефектів найбільш ймовірне виникнення алергій у вигляді шкірного свербіжу, алергічних виділень з носа, розлади кишківника. Оскільки ГАМК малотоксична, то вкрай рідко побічні реакції ознаменовуються появою ортостатичної гіпотензії, підстрибуючим тиском, підвищеною температурою тіла.

Помітили симптоми – знизьте дозу, а якщо не допомогло потрібно скасовувати препарат.

Ціна Аміналону на вітчизняному ринку

Купити Аміналон можна практично в будь-якому аптечному, стаціонарному, так і онлайн-пункті. Результат вартий витрачених коштів, не потрібно жаліти їх на покупку. Тим більше, що медикамент відноситься до дешевих препаратів.

Деякі столичні аптеки можуть завищувати ціну, це відбувається через високу орендну плату за квадратні метри, яку віддають власники аптечних пунктів за право реалізовувати торгівлю на землі орендодавця.

Тому, якщо вам потрібно купити Аміналон в Києві або, наприклад, в Москві, і вам не подобається ціна, то відразу озбройтеся ноутбуком або смартфоном з виходом в мережу інтернет. Витративши 5 хвилин часу, ви знайдете відповідну торгову площадку, що реалізує лікарські препарати за помірними цінами, а також зможете вибрати спосіб доставки та оплату карткою, електронною валютою або налом.

Лікарська взаємодія Аміналону та його аналоги

Незважаючи на те, що зазвичай GABA без проблем переноситься різновіковими пацієнтами, при одночасному прийомі деяких засобів можуть посилитися негативні ефекти.

Тому до початку курсу терапії аміналоном переконайтеся, що ліки, які ви застосовуєте не стануть вступати з GABA в конфлікт.

Будьте обережні, якщо:

 • Ведеться прийом гіпотензивних засобів – їх ефект посилиться.
 • У вас похилий вік та ви приймаєте «Вінпоцетин» / «Ніцерголін» / «Німодипін» – високий ризик гіпотонії.
 • Ви користуєтеся седативно-гіпнотичними засобами, п’єте протисудомні ліки, які є похідними бензодіазепіну – ЦНС піддасться пригніченню.

В перший курс тижня відмовтеся від транспортного водіння, оскільки психомоторика може бути нестабільна.

Алкогольні напої повинні бути засунуті в дальній кут та забуті до кінцевого дня терапії, оскільки під їх дією нейтралізується лікувальний ефект таблеток та посилюються побічні явища.

Не знайшли Аміналон? Є заміна!

Аміналон рідко відсутній на прилавках, але якщо вже таке сталося, можна підібрати альтернативу.

Аналогічні препарати:

 • Фезам. Крім схожих з аміналоном ефектів добре знижує вестибулярну збудливість завдяки дії цинаризину та пірацетаму.
 • Амілоносар. Робить амнестичний синдром не таким вираженим. Активний компонент – нікотиноїл-гамма-аміномасляна кислота.
 • Ноофен. Джерело сил та енергії, допомагає підняти працездатність та розвинути розумову активність завдяки амінофенілмасляній кислоті.
 • Дендрікс. Незамінний при гіперактивності та синдромі дефіциту уваги. В основі – натрію цитиколін.

З урахуванням діагнозу лікар підбере список взаємозамінних засобів.


Увага!

Використання Аміналон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.