Анаферон

Фармакологічна група: Гомеопатія, Імунітет, Імуномодулятори, Противірусні препарати

Класифікація: J05AX

Міжнародна назва: Anaferon

Діюча речовина: Антитіла до гамма інтерферону людини афінно очищені

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Роль імуномодуляторів в лікуванні захворювань імунної системи не можна недооцінювати. Ці препарати чудово стимулюють гуморальний та клітинний імунітет, запускаючи ланцюг реакцій, спрямованих на боротьбу організму з інфекційними агресорами. На жаль, більшысть препаратів цієї групи мають величезну кількість протипоказань до застосування та здатні викликати побічні ефекти, тому іноді шкоди від них може бути більше, ніж користі.

До того ж, далеко не всі репеленти можна застосовувати в дитячому віці, але ж саме діти перших років життя найбільш сприйнятливі до вірусних інфекцій. Сьогодні одним з найпопулярніших імуномодуляторів є Анаферон. Це гомеопатичний препарат, який не здатний нашкодити здоров’ю. Цей медикамент користується повагою у лікарів та їх пацієнтів, оскільки має мінімум обмежень до використання та володіє доведеною на практиці ефективністю.

Інструкція по застосуванню та особливості лікарського засобу

Гомеопатичний імуномодулятор – медикаментозний препарат, інгібуючий ріст та репродукцію вірусних клітин, що активізує його імунну сферу, підвищує стійкість до інфекційних агресорів. Він використовується в лікувальних та профілактичних цілях по відношенню до катарам, гострих респіраторних патологічних станів, вірусних захворювань, імунодефіцитних змін. Крім цього, з його допомогою вдається вдало подолати герпетичну інфекцію, попередити зараження високими сезонними контагіозними недугами вірусної етіології.

Препарат радять усім, кому загрожує інфекція:

  • особам, які працюють або постійно знаходяться в закритих колективних приміщеннях;
  • пацієнтам, які часто перебувають серед великої кількості людей (наприклад, в транспорті);
  • фахівцям та медпрацівникам, які за родом діяльності часто вступають в контакт з потенційно зараженими пацієнтами;
  • людям з ослабленим рівнем імунітету, які недавно перенесли інфекційне захворювання або оперативне втручання.

Лікарі радять приймати ліки відразу після появи перших ознак хвороби. Саме у цей час його прийом буде максимально ефективним.

Сучасний гомеопатичний засіб має імуномодулюючу та антивірусну дію. Він забезпечує купірування катаральних проявів, пригнічує кашель та усуває серйозні виділення з носових ходів, знижує симптоми загальної інтоксикації, впливаючи на гіпертермічну реакцію, ломоту в суглобах, краніалгію тощо. Під час прийому ліків знижується ризик приєднання бактеріальної мікрофлори, а також підвищення ймовірності трансформації ускладненню патологій у суперінфекції, сепсис. Беручи імуномодулятор в комбінації з НПЗЗ та жарознижувальними медикаментозними формами, останні можна зменшити в дозі до мінімальних рекомендованих кількостей.

Серед випадків, коли лікарі рекомендують прийом препарату, виділяють:

  • неспецифічні захисні заходи та безпосередню терапію ГРВІ та грипу (початкові стадії хвороби);
  • підвищення імунних сил при гострому та хронічному кліщовому менінгоенцефаліті, ентеровірусній інфекції, патологічних станах, спровокованими рота-, коронаро-, каліцивірусами;
  • комплексне лікування інфекційних недуг, викликаних вірусами типу Herpes (вірус Епштейна-Барра, цитомегаловірусу, вітрянки, герпес зостер, синдром хронічної втоми, герпес першого типу, герпес зовнішніх геніталій);
  • пом’якшення симптомів та профілактика загострень хронічної інфекції, зокрема, герпетичних висипань першого та другого типу;
  • використання у якості складової частини терапії багатьох мікробних інфекцій;
  • усунення проявів дефіцитних станів імунітету незалежно від етіології, а також виникаючих на тлі інших патологій (у тому числі попередження та ліквідація ускладнень вірусних, грибкових та бактеріальних інфекцій).

Стимулятор імунної функції заборонено приймати особам, у яких є непереносимість компонентів лікарського засобу. Обмеженням до прийому ліків є дитячий вік. Таким пацієнтам призначається препарат з приставкою «дитячий».

Анаферон дитячий: особливості, спосіб застосування, результативність

Дитячий варіант медикаментозної форми – таблетки гомеопатичні, розфасовані по 20-ть таблеток в блістері з плівки ПВХ та фольги. У пачці крім блістерних планшетів знаходиться анотація до препарату.

Таблетки для дітей мають плоску форму та нагадують білі циліндри. Вони містять комплексні антитіла до людського гамма-інтерферону (інгредієнти включені до складу в низьких розведеннях, а саме: С12, СЗО та С50), а також лактозу, целюлозу та стеаринову к-ту в якості додаткових речовин.

Ліки приймають по таблетці за півгодини до або за півгодини після їжі. Пігулку слід тримати під язиком до повного розчинення. По можливості необхідно попередити її розкусування або проковтування цілком. Якщо потрібно дати препарат маленькій дитині у віці до трьох років, тоді таблетку рекомендується розчинити в столовій ложці води кімнатної температури, після чого запропонувати випити малюкові. Препарат не можна запивати молоком, соком, компотом або трав’яним чаєм.

Лікування буде ефективним тільки у разі, якщо починати його, як можна раніше, тобто, при появі передвісників гострої вірусної інфекції. При такому сприятливому варіанті ліки використовується за загальноприйнятою у гомеопатів схемою:

  • перші 120 хвилин після появи нездужання та катаральних проявів – по одній таблетці під язик кожні півгодини незалежно від прийому їжі (у важких випадках призначають по 1 табл. кожні 15 хвилин 6 разів поспіль);
  • в 1-ий день хвороби потрібно виконати три описаних вище курси через рівні проміжки часу;
  • з 2-ого дня препарат застосовується по таблетці три рази на день до повного зникнення симптомів нездужання.

При відсутності поліпшення на третій день лікування слід звернутися до лікаря, оскільки це може бути першим сигналом про розвиток ускладнень бактеріальної природи. З профілактичною метою препарат приймають щодня по 1 таблетці на день протягом 3 місяців (протягом усього епідемічного сезону).

Таблетки для дорослих

Як приймати ліки дорослим пацієнтам, щоб досягти бажаного ефекту терапії?

Якщо є необхідність, імунний препарат без проблем можна поєднувати з іншими медикаментами, які мають противірусну, антибактеріальну дію або використовуються в якості симптоматичного лікування.

Безпека застосування засобу у вагітних жінок та в період лактації вченими не вивчалась. Тому при необхідності прийому препарату у таких випадках слід враховувати співвідношення ризику та користі. Ліки вкрай рідко провокують розвиток побічних ефектів. У деяких пацієнтів відзначаються алергічні реакції на прийом медикаменту в зв’язку з наявністю гіперчутливості до його компонентів.

Випадків несумісності з іншими лікарськими засобами до цього часу не було виявлено. При необхідності препарат можна поєднувати з іншими противірусними, антибактеріальними та симптоматичними засобами, включати в схеми терапії вірусних інфекцій або імунодефіцитних станів. Випадки передозування відсутні.

Склад та його особливості

Імуномодулятор гомеопатичного ряду має унікальний склад. Його компоненти представлені:

  • головний активний компонент – комплексні людські антитіла до γ-інтерферону в очищеному вигляді (для очищення імунних білків використовують метод нанесення їх спиртоводної суспензії на лактозимоногідрат) – 3 мг;
  • допоміжні речовини – лактоза – 267 мг, мікрокристалічна целюлоза – 30 мг, стеаринова кислота 3 мг.

Ціна препарату

Скільки коштує обговорюваний лікарський засіб? Ціни на нього варіюються в доступних межах та багато в чому залежать від лояльності реалізатора та характеру політики аптек. Крім цього, на вартість препарату впливає форма його випуску, кількість та дозування.

Купити лікарський засіб можна у багатьох аптеках та аптечних кіосках. Перед тим як йти в найближчу аптеку, краще спочатку зателефонувати та уточнити наявність медикаменту в продажу. Деякі аптеки надають послуги з доставкою препаратів, тому вартість ліків в них може бути дещо завищеною. При будь-якому розкладі, перед придбанням гомеопатичного засобу краще відвідати фахівця з консультативним візитом. У нього можна також уточнити, де краще здійснити покупку цього препарату та якій аптеці варто довіряти. Якщо ціна виявиться занадто високою, фахівець порекомендує аналоги по більш лояльній вартості.

Аналоги препарату

Таблетки мають багато аналогів, які схожі з препаратом за принципом терапевтичної дії. Структурних аналогів або дженериків у ліки немає. Серед найбільш відомих сучасних замінників виділяють:

  • Віферон – один з найдешевших за ціною аналогів, який випускається у вигляді ректальних супозиторіїв (свічки). Його дія спрямована на активізацію захисногї відповіді людини. Препарат призначається для лікування людей, що страждають на простудні патологіями, а також вірусними гепатитами, герпетичної і хламідійною інфекцією. Прийом Виферона повинен бути узгоджений з лікуючим лікарем.
  • Ехінацея композитум – розчин для ін’єкцій, на основі екстракту однойменного рослини. Має потужну імуностимулюючу дію, тому має з обережністю використовуватися пацієнтами, що страждають алергіями.
  • Ергоферон (виробництво Росія) – новий, але вже встиг голосно заявити про себе, препарат на вітчизняному фармакологічному ринку, який чудово допомагає при простудних захворюваннях і вірусних інфекціях. У складі лікарського засобу присутні гомеопатичні компоненти, які надійно блокують розвиток вірусів і покращують стан імунної функції організму. Ліки відноситься до числа препаратів, ефективно допомагають при нежиті, катарі верхніх респіраторних шляхів і кашлі, так як його компоненти стимулюють регенерацію клітин слизової оболонки носоглотки. Випускається в таблетках. Що краще: Ергоферон або Анаферон? Відповідь на це питання може дати тільки кваліфікований фахівець.
  • Афлубін – якісний гомеопатичний аналог, який призначається переважно для лікування пацієнтів дитячого віку. До його складу входять екстракти борця, переступня білого і тирлич. Ліки чудово справляється із запальними процесами в організмі, знижує активність вірусних агентів, сприяє нормалізації термічних показників і підвищує імунну реактивність. Даний засіб зарекомендувало себе з позитивного боку при лікуванні застуди та грипу. Незважаючи на всю свою нешкідливість, ліки потрібно з обережністю застосовувати у вагітних жінок і дітей першого року життя. Цей лікарський засіб має вельми прийнятну вартість і дуже рідко провокує розвиток побічних ефектів.

Увага!

Використання Анаферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.