Анаприлін

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C07AA05

Міжнародна назва: Anaprilin

Діюча речовина: Пропранолол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Анаприлін є бета-адреноблокатором неселективного типу з яскраво вираженою антиангінальною, антиаритмічною та гіпотензивною дією. Ліки дуже швидко всмоктується при прийомі всередину та дуже швидко виводиться з організму. Препарат досить поширений для лікування цілого ряду захворювань.

Анаприлін: інструкція до застосування

Серед показань до застосування відзначають безліч патологій серцево-судинної сфери. Це можуть бути такі захворювання, як артеріальна гіпертензія, різні види стенокардії та тахікардії, екстрасистолія шлуночкового та надшлункового типу, кризи на тлі діенцефального синдрому, різні види порушень діяльності серцево-судинної системи при токсичному зобі. Також ліки призначають при передопераційній підготовки пацієнтів, які страждають тереотоксичним зобом, в тому випадку, якщо у них спостерігається індивідуальна несприятливість спеціальних лікарських засобів. В окремих випадках Анаприлін використовують як профілактичний засіб проти нападів мігрені з застосуванням його в малих дозах.

Протипоказань до прийому препарату достатньо багато.

Серед основних відзначають:

  • Індивідуальна гіперчутливість до компонентів ліків;
  • Синусова брадикардія;
  • Синдром слабкості синусового вузла;
  • Синоатріальна блокада та блокада типу AV;
  • Артеріальна гіпотензія будь-якої стадії, а також гіпотензія;
  • Інфаркт міокарда в гострій стадії, серцева недостатність в гострій стадії;
  • Захворювання артерій різного типу;
  • Вазомоторний риніт;
  • Бронхіальна астма;
  • Цукровий діабет.

Важливим протипоказанням до застосування Анаприліну вважається вагітність та період лактації. У цьому випадку необхідне призначення препаратів іншої групи. У будь-якому випадку, необхідне постійне спостереження лікаря.

Серед побічних ефектів можна відзначити часті прояви брадикардії, серцевої недостатності, загальної стомлюваності та болю в епігастральній ділянці. Рідко проявляються такі побічні ефекти, як головний біль, безсоння, збудження, депресія, парестезії, шкірні алергічні реакції, загострення псоріазу, похолодання кінцівок, кошмарні сновидіння, астенічний синдром, зниження здатності до швидких психічних та рухових реакцій. Ліки можуть викликати такі реакції, як нудоту, діарею, закреп, гіпоглікемію, гіперглікемію, різноманітні дисфункції зору та спазми периферичних артерій.

Таблетки Анаприлін: дозування

Перед тим як приймати препарат, слід обов’язково отримати рекомендацію лікаря по точному добовому дозуванні, виходячи з поставленого діагнозу. Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи водою, незалежно від прийому їжі.

Дозування Анаприліну при лікуванні артеріальної гіпертензії становить 40 мг 2 рази на день. Якщо гіпотензивний ефект буде недостатнім, дозу можна збільшити до прийому 40 мг 3 рази на день, або приймати 80 мг 2 рази на день. Максимально допустима доза препарату на добу становить 320 мг, але в суто виняткових випадках та під контролем лікаря добова доза може становити 640 мг.

При стенокардії та інших порушеннях серцевого ритму препарат приймають у початковій дозі 20 мг 3 рази на добу; після чого можливе поступове збільшення дози до 80-120 мг 2-3 рази на добу; максимальна добова доза дорівнює 240 мг. Для профілактики мігрені, а також при есенціальному треморі ліки приймають в початковій дозі 40 мг 2-3 рази на добу; а за крайньої потреби дозу поступово збільшують до 160 мг/доб.

У деяких випадках дозування може бути зміненим, але подібні питання слід вирішувати тільки після консультації з фахівцем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Перед тим як приймати Анаприлін слід пам’ятати, що при взаємодії з іншими ліками його дія може ослабнути або посилитися, як й дія інших препаратів. При цьому може з’явитися ряд побічних ефектів. У ряді випадків, категорично забороняється застосування препарату разом з іншими ліками.

Наприклад, посилюється дія гіпоглікемічних засобів, від чого може розвинутися гіпоглікемія. У разі одночасного застосування Анаприліну з препаратами наперстянки, може розвинутися виражена брадикардія. Вживання препарату у парі із засобами для наркозу істотно підвищує ризик появи гіпотензії та пригнічення міокарда.

При одночасному застосуванні Анаприліну та Верапамілу, іноді спостерігаються випадки розвитку брадикардії, гіпотензії та диспное. Невелика ймовірність розвитку тяжкої гіпотензії є в разі вживання Анаприліну разом з галоперидолом.

При вживанні з дилтіаземом, препарат підвищує свою концентрацію у крові, що може привести до гнітючого впливу на серце пацієнта. Якщо застосовувати Анаприлін одночасно з Кетансерином, може статися розвиток адитивного гіпотензивного ефекту. При з’єднанні з карбонатом літію, може розвинутися брадикардія.

Якщо вживати ліки разом з морфіном, може посилитися гальмівна дія на всю центральну нервову систему. Застосування його з Феніндіоном та Варфарином, підвищує концентрацію анаприліну в крові. У разі вживання ліків з препаратами антигіпертензивної властивості, може збільшитися ризик розвитку брадикардії, або гіпотензії артеріального типу, а з амідотрізоатом натрію — важка артеріальна гіпотензія.

У разі об’єднання Анаприліну з пропафеноном, то концентрація активної речовини Анаприліну у крові істотно збільшується. Препарат може посилювати ефекти бупівакаїну та лідокаїну. У будь-якому випадку, кожен момент вживання Анаприліну разом з іншими лікарськими засобами повинен перебувати під суворим контролем лікаря.

Фармакологічні властивості

Препарат значно зменшує автоматизм синусового вузла, зменшує частоту серцевих скорочень та збудливість міокарда, а також надає істотний мембраностабілізуючий ефект. Також за допомогою препарату знижується потреба міокарда в кисні, підвищується атерогенна властивість крові та знижується активність ренін-ангіотензинової системи.

Препарат знижує внутрішньоочний тиск, причому ніяк не впливає на акомодацію та розміри зіниці. За допомогою Анаприліну підсилюють скорочення матки, від чого суттєво зменшується кровотеча при пологах та у післяопераційний період.

Ціна Анаприліну

Препарат відноситься до ліків низької цінової категорії. З огляду на середнє дозування та вартість, курс лікування обійдеться зовсім недорого.

Аналоги Анаприліну

Препарат має ряд аналогів, що мають схожу дію. До найпоширеніших замінників можна віднести Індерал, Обзидан, Пропранобене, Пропранолол та Гідрохлорид пропранололу. Приймають такі аналоги у вигляді таблеток всередину або під язик. Дозування та курс лікування може кардинально відрізнятися від Анаприліну, тому перед вживанням цих ліків необхідно обов’язково порадитися з фахівцем.

Що стосується вартості аналогів, то вони можуть бути дещо вищими, так й нижче Анаприліну. При цьому загальний набір показань, протипоказань та можливих побічних ефектів залишається таким же, як і в оригінального препарату.

Особливі вказівки та умови зберігання

Припиняти лікування Анаприліном рекомендується під постійним наглядом лікаря, оскільки різке скасування препарату може викликати негативні реакції, наприклад, посилення ішемії міокарда та погіршення толерантності до навантажень.

Забороняється застосовувати ліки разом з транквілізатором, а для хворих з цукровим діабетом необхідний суворий контроль рівня глюкози у крові. Вживання алкоголю під час лікування може призвести до різкого зниження артеріального тиску.


Увага!

Використання Анаприлін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.