Анауран

Фармакологічна група: Вушні краплі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: S02AA30

Міжнародна назва: Anauran

Діюча речовина: Лідокаїн, Неоміцин, Поліміксин В

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вушний біль – один з найбільш нестерпних. Він з’являється, коли слуховий апарат потрапляє під дію інфекцій, які  потрібно знищити одразу. Такі випадки в оториноларингологічній практиці заведено лікувати протимікробними комбінованими антибіотиками. На п’єдестал кращих антимікробних засобів зведений препарат Анауран. Ці краплі по праву можна відзначити, як одні з найзатребованих споживачем в боротьбі з мікробним середовищем. Ми націлені розкрити в статті всі секрети застосування та донести до читача, в чому ж принадність та значимість цих крапель.

Знищуємо вушні хвороби з краплями Анауран

Краплеподібна форма Анауран радує зручністю застосування. Рідина без жодного забарвлення та неприємного аромату розлита в ергономічні затемнені флакони-крапельниці зі скла по 25 мл з прогумованим наконечником, який схожий на піпетку.

Результативний ефект обумовлюють три основних компоненти:

  • широкоспекторний антибіотик аміноглікозид – Неоміцин;
  • антибіотик поліпептид циклічний – Поліміксин «В»;
  • знеболюючий засіб – Лідокаїн.

Такий склад Анаурану – це забезпечення пацієнту швидкого больового заспокоєння, позбавлення від мікробної та флори з присутністю бактерій.

Краплі вушні Анауран – препарат зі списку рецептурних. Він призначається тільки фахівцями отоларингологами, якщо:

  • Соскоподібний відросток був видалений, або проводилась операція, в ході якого він був трепануваний, внаслідок чого пацієнт отримав ускладнення гнійного характеру.
  • Пацієнт перебуває на післяопераційному відновленні після антротомії / тіманопластики / мастоідектомії/ трефінації / фенестрації.
  • З’ясуванний діагноз – загострений отит середнього вуха, але лише, якщо барабанні перетинки не перфоровані.
  • При ексудативних отитах середнього вуха, в тому числі у хронічних хворих пацієнтів.

Анауран – це шкідливо! Правда чи міф?

Деякі далекі від науки люди, начитавшись усіляких антимедицинских форумів, присвячених осуду класичного лікування та поклоніння народним методам, вважають Анауран шкідливим через вміст в ньому антибіотичних складових. Такі громадяни перебувають в безпросвітній омані.

Кінетичні особливості препарату не дозволяють впливати на системні органи, оскільки Анауран – це місцеводіючий медикамент. Саме тому описувані крапельки для вух універсально підійдуть як для вікових пацієнтів, так і для дітей з самого раннього віку (однорічним малюкам вже можна капати ліки).

При вагітності та лактації практично завжди лікарі схвалюють застосування засобу. Але самолікування, а тим більше самодиагностика особливо небезпечна при виношуванні плоду. Вивчивши аналізи і, виходячи від клінічної картини, лікар висуне вимоги стосовно схеми лікування, які потрібно буде ретельно виконувати.

Протипоказань до Анаурану – раз, два та все. Анотація забороняє закопувати дитячі вушка немовлят (до року), а також користуватися краплями хронічним алергікам та людям зі надчутливістю до складових елементів.

Побічні ефекти. Лікарський засіб при цільовому застосуванні не завдає шкоди, оскільки не зв’язується із загальним кровотоком. А значить, і негативна дія може виникнути лише місцево та зникнути після припинення курсотерапіі.

В окремих випадках можливі:

  • гіперемічний ефект в області каплепотрапляння;
  • реакційні прояви свербіжу, лущення шкіри зовнішнього слухового ходу.

Якщо реакції дуже сильні, порадьтеся з лікарем з приводу курсу корекції Анаурану, або ж заміни його аналогом.

Анауран: застосування крапель відповідно до інструкції

Інструкційні вказівки по застосуванню велять так використовувати препарат, щоб його контакт з барабанними перетинками не був допущений. Цю умову виконати просто, якщо озброїтися ватними тампончиками, попередньо просоченими оливковим маслом або зародків пшениці.

Застосування. Діставши з коробочки флакон, не поспішаючи гріємо його між долонями пару хвилин. Можна зробити інакше, налити в піалку трохи підігріту воду, та поставити в неї пляшечку розігріватися.

Важливо! Рідина не повинна обпалювати, не нагрівайте занадто сильно!
Коли ви домоглися потрібних температур в бульбашці, схиліть голову в бік, а мочку вушка відтягніть, розширивши слуховий хід. Використовуючи піпетковий ковпачок-дозатор, закапайте запропоновану особисто вам кількість крапель в зовнішні слухові проходи. Не випрямляйтеся відразу, залиште в похилому положенні голову ще на пару хвилинок.

В післяопераційні періоди та при отитах різного патогенезу так само різниться й дозування. Універсального лікування немає – воно суто індивідуальне для кожного випадку та пацієнта.

Інфекційні запалення у дорослих в середньому вимагають закапування 3 або 4 рази в день по 4-5 крапель.

Закапування дитячих вушок відбувається 3-4 рази на добу по 2-3 краплі.

Тривалість терапії завжди залежить від вихідного стану хворого. Однак капання більше тижня заборонено. Якщо на 7 день не настало бажане полегшення, припиняйте використовувати Анауран та вирушайте в отоларингологію.

Передозування Анаураном становить небезпеку. Перевищення добової дози в кілька разів, що суперечить правилам продовження терапевтичного курсу, все ж викликає системні порушення. Попадання ненормованих доз Неоміцину в кров призведе до ототоксичних та нефротоксичних змін в організмі.

Особливості лікарських поєднань

Використовуйте Анауран в лікуванні отиту лише в якості монотерапії. Додавати в процесі лікування інші засоби проти отиту, зокрема антибактеріальні активні препарати, заборонено.

Не використовуйте Anauran паралельно з медикаментами, що містять:

  • Стрептоміцін;
  • Амікацин;
  • Нетилміцин;
  • Гентаміцин;
  • Мономіцин.

Аміноглікозиди мають здатність ототоксично впливати на організм. Це означає, що внаслідок їх застосування виникають вестибулярні патології та порушення слуху.

Аптечна ціна на Анауран

Купити Анауран не так вже й складно при наявності рецепта, завіреного кваліфікованим лікарем-отоларингологом. Медикаментозний засіб продається повсюдно через його широку затребуваність та доступність ціни.

Краплі Анауран, вартість яких дозволяє зробити покупку кожному хворому, також можна замовити за допомогою онлайн-заявки, залишеної на спеціалізованих фармацевтичних сайтах. Там же ви можете почитати споживчі відгуки, та при бажанні написати свій.

Завжди звертайте увагу на термін придатності. Краплі Anauran в запечатаному стані зберігаються не більше 3 років. Розкритий флакон зберігається 3 місяці. Що розцінюється як безсумнівний плюс, адже це дещо більший термін, ніж у більшості відомих аналогів. В середньому відкорковані вушні краплі активні та безпечні лише місяць, а потім їх ефект сходить нанівець.

Краплі Анауран аналоги та їх відмінні характеристики

Якщо потрібно замінити Анауран на інший вушний засіб, лікуючий фахівець, грунтуючись на індивідуальних якостях організму свого пацієнта, може запропонувати будь-який з препаратів, представлених нижче:

  • Отофа. Медикамент у вигляді капель, який має в складі антибіотик – рифампіцин в якості активної сили. Не можна приймати при непереносимості сірки. Відмінність від Анаурану в тому, що у Отофа серед показань – перфорація барабанних перетинок.
  • Аурідексан. Крапельний засіб з діючим компонентом – декаметоксином. До складу входить етанол, тому вагітність – фактор заборони на прийом. Вміст спирту також накладає вікове обмеження – тільки з 12 років.
  • Ототон. Комбінація протизапального компоненту – феназон зі знеболювальним засобом – лідокаїном. Дозволяється закопування Ототону немовлятам.
  • Кандибіотик. Має протигрибкову (клотримазол), знеболюючу (лідокаїн), бактеріостатичну (хлорамфенікол), протизапальну та протиалергічну (дипропіонат беклометазону) дію. Показаний дітям з 6 років.
  • Отинум. Видаляє коркову закупорку сірки у вушних каналах, допомагає при отитах, в тому числі посттравматичного характеру. Основа – холіну саліцилат. Завдяки його дії спадає запалення та загасає біль.

Спирайтеся на знання та досвід лікаря при виборі засобу й виконуйте всі призначення.


Увага!

Використання Анауран без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.