Андипал

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: N02BB72

Міжнародна назва: Andipal

Діюча речовина: Бендазол, Метамизол натрію, Папаверин, Фенобарбітал

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Андипал — це комбінований препарат з істотною судинорозширювальною, аналгетичною та спазмолітичною дією. Завдяки вмісту до його складу компонентів, забезпечується комплексне лікування ряду недуг.

Таблетки Андипал: інструкція із застосування

Ліки допомагають позбутися від таких недуг, як гіпертонія, мігрені та спазматичні скорочення гладкої мускулатури кишківника. У більшості випадків за допомогою цього препарату намагаються нормалізувати кров’яний тиск, а також перемогти головний біль, пов’язаний саме з високим рівнем артеріального тиску.

Серед протипоказань відзначають наступні:

  • Різні захворювання крові;
  • Дисфункцію нирок або печінки;
  • Гострий дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Застосування та дозування Андипалу залежить від віку хворого й діагнозу. Приймають препарат двічі (або тричі) на добу. Дозування становить одну або дві таблетки, в залежності від призначення лікаря. Дітям рекомендується вживання зниженої дози. Дорослим допускається прийом збільшених доз (залежно від тяжкості хвороби). Таблетку потрібно рясно запити чистою водою (температура рідини не повинна перевищувати або бути менше кімнатної). Перед тим як приймати ліки, слід пройти обстеження на предмет підвищеної чутливості до речовин медикаменту.

Курс лікування, як правило, становить 1-2 тижні. Конкретне дозування та тривалість прийому препарату порадить лікар. У кожному окремому випадку необхідне власне призначення препарату, виходячи з діагнозу пацієнта та його стану. Особливу увагу необхідно звертати на наявність тих чи інших супутніх захворювань, які можуть бути причиною для скасування використання цих ліків.

Що стосується протипоказань, то відзначаються можливі випадки посилення запаморочення, нудоти, блювоти, головний біль. Приймати препарат від гіпотонії забороняється. Посилене зменшення кров’яного тиску може спровокувати значне погіршення стану хворого.

Також серед протипоказань відзначають:

  • Аритмію та інші подібні розлади;
  • Хвороби печінки, нирок;
  • Будь-які форми глаукоми;
  • Гемофілія крові, анемія, порушення згортання, гемобластози, лейкемія, непрохідність шлунково-кишкового тракту;
  • Порфирія;
  • Індивідуальна несприятливість компонентів препарату.

Застосування Андипалу заборонено жінкам в період вагітності та в період грудного вигодовування. Клінічні дослідження виявили згубний вплив речовин, що містяться в препараті, на розвиток нервової системи дитини під час його внутрішньоутробного дозрівання. Саме тому використання препарату в період вагітності загрожує патологічними відхиленнями нервової системи немовляти (відставання в розвитку, розлад мовного апарату, органів чуття).

Серед побічних дій Андипалу відзначають різноманітні алергічні реакції, причому в деяких випадках можливе виникнення анафілактичного шоку. Також можлива поява нудоти, блювоти, закрепу. Ліки можуть спричинити виникнення атаксії, депресії (особливо у пацієнтів похилого віку). З високою обережністю слід призначати препарат дітям або пацієнтам з низькою толерантністю до його компонентів.

Перевищення дозування препарату зумовлює появу таких симптомів, як нудота та інші диспепсичні розлади, порушення зору, аритмія, параліч м’язів дихальної системи, сонливість, артеріальна гіпотензія, задишка, гіпотермія, загальна слабкість, поява шуму у вухах, діарея, головний біль, геморагічний синдром, гостра ниркова або печінкова недостатність, загальна слабкість. Для лікування передозування ліками, рекомендується виконувати ретельне промивання шлунку та при необхідності призначити симптоматичне лікування з підтриманням нормального рівня артеріального тиску.

Ліки рекомендується приймати виключно після призначення лікаря, тим більше пацієнтам, які відносяться до групи ризику в плані подібних ефектів. Самолікування може привести до прояву побічних ефектів, причому, часом, досить складних. Особливу увагу необхідно звертати на комбінацію Андипалу з іншими препаратами, що пригнічують функцію центральної нервової системи.

Ціна Андипалу

Цей препарат належить до лікарських засобів середньої цінової категорії. Вартість прямо залежить від вартості компонентів, що входять до складу Андипалу. При цьому ціна аналогів може бути істотно нижче, тим більше, якщо купувати препарати окремо, тобто кожен компонент незалежно від іншого в чистому вигляді.

Склад Андипалу та фармакологічні властивості

До складу препарату входять метамізол натрію, бендазол, папаверину гідрохлорид та фенобарбітал. Крім зазначених вище властивостей, ліки мають жарознижувальну та аналгетичну властивість, знижують тонус гладкої мускулатури внутрішніх органів, а також розширюють периферійні судини. Спостерігається невелика седативна дія, завдяки фенобарбіталу у складі Андипалу.

Комбінація з іншими лікарськими засобами

Посилення гіпотензивної дії препарату можливо при комбінації з наступними ліками:

  • Гангліоблокатори (Пентамін та інші);
  • Нітрогліцерин, Нітросорбід, Сустак;
  • Міотропні спазмолітики (Дипіридамол, Еуфілін та інші);
  • Бета-адреноблокатори (Анаприлін, Метопролол, Окспренолол, Талінолол та інші);
  • Нітрати та БКК;
  • Діуретики (Гіпотіазид).

Відзначається зниження всмоктування препарату в шлунково-кишковому тракті у разі комбінування Андипалу з такими ліками, як активоване вугілля та в’яжучі препарати. Тому не рекомендується використання цих ліків у парі з подібними речовинами, оскільки ефект від нього може бути значно знижений.

Застосування аналептиків (Камфора, Сульфокамфокаїн, Кордіамін, Бемегрид, Цитизин), адреноміметиків (Адреналін, Норадреналін, Ефедрин), холіноміметиків (Нікотин, Ацетилхолін), тонізуючих препаратів (корінь женьшеню, екстракт елеутерококу, екстракт родіоли) та Андипал зменшують його гіпотензивний ефект.

За загальними вказівками та відповідно до проведених клінічних досліджень, комбінування препарату Андипал з іншими лікарськими засобами необхідно постаратися звести до мінімуму. Щоб уникнути появи шкідливих побічних реакцій, слід обмежити використання цих ліків в парі із засобами, що мають схожий принцип дії, причому особливо з тими, які яскраво реагують на такі компоненти, як фенобарбітал.

Аналоги Андипалу

До аналогів цих ліків можна віднести такі препарати, як Пентасед, Темпалгін, а також звичайний Анальгін. Спосіб застосування та дозування буде залежати від індивідуальних особливостей пацієнта, але в будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем.

Застосування аналогів обумовлено однаковим складом. Кожен з компонентів відіграє власну роль в терапевтичному ефекті, тому знаючи, від чого допомагає той чи інший компонент, можна визначати можливість застосування аналогів Андипалу. Можливі побічні ефекти залежатимуть від складу кожного з препаратів, які будуть застосовуватися в якості аналогу.

Особливі вказівки та умови зберігання

Препарат слід з особливою обережністю призначати хворим, робота яких пов’язана з взаємодією з машинами або механізмами, особливо для водіїв транспортних засобів. У разі досить тривалого застосування Андипалу слід постійно контролювати загальну картину крові.

Зберігати таблетки Андипал слід в недоступному для дітей місці та захищеному від попадання світла. Термін зберігання препарату становить 2,5 року.


Увага!

Використання Андипал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.