Арбідол

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: J05AX13

Міжнародна назва: Arbidol

Діюча речовина: Уміфеновір

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Арбідол – це лікарський засіб, який має імуностимулюючу та противірусну дію. Ефект від прийому обумовлюється одночасним запуском різноманітних корисних механізмів. Він істотно перешкоджає якісному возз’єднаню вірусів та мембран клітин. Допомагає активувати загальну імунну систему захисту людського організму.

Інструкція по застосуванню лікарського засобу Арбідол

Арбідол випускається в декількох лікарських видах: капсулах, таблетках, у вигляді дитячої суспензії. Капсули складаються з діоксиду титану, барвників, желатину та оцтової кислоти. Таблетки містять арбідол (в концентраціях п’ятдесят та сто міліграмів), картопляний крохмаль, кальцію стеарат, коллідон 25, кремнію діоксид.

На даний момент виробник пропонує як капсули, так й таблетки Арбідол. Капсули мають жовтий колір та розмір третього номера. Усередині капсул є суміш гранул та порошку. Колірна гамма вмісту має жовтуватий відтінок. Упаковується в картонну пачку по одній, дві та чотири упаковки. Капсули відпускаються аптечними мережами під назвою Арбідол Максимум.

Кожна таблетка покрита спеціальною плівковою оболонкою та має кремовий або білий відтінок. Круглі трохи опуклі по формі на зламі. Таблетки виготовляються та фасуються по десять штук в кожній упаковці, які потім вкладаються по картонним пачкам. Іноді таблетки Арбідолу знаходяться у невеликих банках по десять, двадцять, тридцять та сорок штук.

Арбідол за своїм впливом на людський організм можна назвати якісним противірусним препаратом. Він може моментально долати віруси групи А та В.

Завдяки деяким особливим механізмам, дія лікарського засобу специфічно впливає на деякі віруси та сприяє якісному підвищенню стійкості до впливів різнопланових інфекцій. Арбідол допомагає зменшити частоту прояву різних ускладнень, які взаємопов’язані з дією інфекцій. Він допомагає знизити частотні прояви при загостреннях бактеріальної хвороби з хронічними течіями.

Арбідол допомагає зменшувати виражений стан інтоксикації в цілому та симптомів зокрема. Він має помірний імуномодулюючий вплив. Лікарський препарат практично не токсичний при прийомі всередину. Він не може надати жодного негативного впливу, якщо не перевищувати рекомендоване дозування. Арбідол не є антибіотиком. Це повинен знати та розуміти кожен.

При прийомі Арбідолу активні інгредієнти лікарського засобу практично моментально всмоктуються в систему травлення. Дія препарату відзначається буквально через одну – дві години. Процес метаболізму даного засобу здійснюється в печінці.

Часовий ліміт по виведенню дорівнює – вісімнадцяти – двадцяти годинам. У перший день прийому препарату виводиться майже 90% використовуваного дозування.

Лікарський засіб, як правило, призначається дорослим та дітям для якісного лікування необхідної профілактики при вірусних захворюваннях. Арбідол застосовується при подальших патологіях:

 • Бронхіт;
 • Пневмонія;
 • Грип А;
 • ГРВІ;
 • Грип В;
 • Респіраторні синдроми гострого перебігу.

Застосування лікарського засобу пов’язано з можливою профілактикою ускладнень після проведення хірургічних втручань.

Пацієнти задають актуальне питання: «Як приймати даний медикамент, який склад та чи є у нього побічні дії?». До небажаних явищ можна віднести алергію у різних ступенях прояву.

У лікарського засобу існують деякі обмеження:

 • Дитячий вік до трьох років;
 • Непереносимість  в індивідуальному порядку активних інгредієнтів, що входять до складу медикаментозного засобу.

Арбідол необхідно приймати в рекомендованих дозах, які безпосередньо залежать від віку. При профілактиці застудних захворювань, а також після безпосереднього контакту з інфікованою людиною, Арбідол в капсулах використовується протягом півтора – двох тижнів. При ГРВІ та грипі капсули призначаються по двісті міліграмів чотири рази на добу. Довгостроковість терапії – до п’яти днів. Якщо патології протікають з ускладненнями, то капсульний Арбідол слід приймати у призначеному лікуючим фахівцем дозуванні протягом п’яти діб, а потім чотири тижні поспіль використовувати двісті міліграмів лікарського засобу раз на тиждень.

Таблетований Арбідол приймається у такому ж дозуванні, що й капсули.

Як правильно приймати дитячий Арбідол

Як правило, інструкція із застосування міститься в будь-якій упаковці з лікарським засобом. Особливо доречно дане правило до препаратів, які призначаються дітям.

Дитина найскладніше переносить вірусні захворювання. Імовірність виникнення подібних захворювань багаторазово збільшується, коли діти відвідують школу та дитячі сади. Також вірусні інфекції наздоганяють малюків у холодні пори року та у періоди різних епідемій. В основній своїй масі це пов’язано з тим, що організм малюка не перестає розвиватися, а імунітет істотно послаблюється в такі періоди. Необхідно правильно здійснювати лікування вашої дитини, щоб уникнути подальших ускладнень. З цією метою лікарі прописують та рекомендують приймати Арбідол при перших проявах симптомів захворювання. В цілому його використовують при респіраторних захворюваннях та грипі. Він допомагає захищати організм дитини.

РЛЗ (реєстр лікарських засобів) говорить, що Арбідол випускається та виготовляється у різноманітних формах та ідеально переноситься маленькими пацієнтами. Дітям призначають таблетки при вірусних патологіях. Головне в даному питанні дотримуватися дозування, яке прописав дитячий лікар.

Суспензія не завжди є в наявності у провізорів. Візуально вона схожа на порошок кремового відтінку, який обов’язково розводять водою перед використанням, а потім ставлять у холодильник на саме нижнє відділення. Зберігають готовий сироп не більше десяти діб. Такий сироп необхідно та дозволено вживати дитині від двох років.

Разове дозування безпосередньо залежить від вікової групи та розподіляється подальшим чином:

 • Підлітки старше тринадцяти років приймають сорок мілілітрів сиропу.
 • Діти від семи до дванадцяти років приймають двадцять мілілітрів сиропу.
 • Малюки від двох до шести років приймають десять мілілітрів сиропу.

З метою профілактики застудних патологій – разове дозування двічі за один тиждень. Довгостроковість терапії становить близько двадцяти діб. Для запобігання інфекцій вірусного походження – одноразове дозування протягом двох тижнів.

При терапевтичному лікуванні ГРЗ, а також грипу – разове дозування чотириразове. Довгостроковість – близько п’яти днів.

В цілому, даний лікарський засіб непогано переноситься дитячою віковою групою та тільки у виняткових випадках виникають небажані явища, такі як: висип у всіх її проявах, нудота. Обмеженням при прийомі даного медикаменту є непереносимість активних інгредієнтів, що входять до складу препарату в індивідуальному порядку.

Щоб зрозуміти всю картину дії Арбідолу потрібно ретельно вивчити момент захворювання дитини. Коли інфекція проникає в організм малюка, вона виробляє особливий білок.

При цьому на поверхнях клітин відбуваються запальні реакції, уражаються дихальні шляхи мікробами з хвороботворної складової.

Як правило, віруси моментально поширюються по організму. Через це загальне запалення швидко розростається. Виходячи з вище написаного, у хворого це проявляється у кашлі, болях у горлі, набряканні слизових оболонок. Засіб Арбідол якісно нейтралізує вироблення гемаглютиніну, який націлений на пошкодження тканин в організмі дитини. Даний препарат допомагає захистити клітини від впливу патогенних агентів. Внаслідок цього вірус гине через три – чотири дні.

Даний лікарський засіб рекомендують використовувати вже через пару годин після появи перших ознак захворювання. Однак слід виходити з того, що його ефективність пропадає вже через добу після прояву вірусної інфекції. Цей медикамент може попередити ГРЗ та грип під час масових епідемій.

Засіб іноді призначають дітям при зниженому імунітеті. Якщо регулярно та своєчасно використовувати Арбідол, істотно знижуються ризики загострення захворювань з хронічними течіями.

Не варто давати вашій дитині, яка не досягла трирічного віку таблетки без консультації педіатра.

Рекомендоване разове дозування лікарського засобу для пацієнтів молодшого віку:

 • Підлітки від тринадцяти років – двісті міліграмів медикаменту.
 • Діти від семи до дванадцяти років – сто міліграмів лікарського медикаменту.
 • Дошкільнята від трьох до шести років – п’ятдесят міліграмів засобу.

З метою профілактики ГРЗ та грипу довгостроковість терапії варіюється від десяти до чотирнадцяти днів. Для запобігання інфекцій вірусного характеру довгостроковість терапії – протягом двадцяти діб. При застудних захворюваннях та грипі легкої форми перебігу – чотириразове дозування щодня довгостроковістю близько п’яти діб. При ГРЗ та грипі ускладненої форми протікання чотириразове дозування протягом п’яти днів. Потім п’ють по одній таблетці довгостроковістю порядку одного місяця.

Капсульне використання Арбідолу розподіляється подальшим чином:

 • Підлітки старше тринадцяти років приймають дві капсули дозуванням сто міліграмів.
 • Діти від семи до дванадцяти років приймають одну капсулу дозуванням сто міліграмів лікарського засобу.
 • Малюки від трьох до шести років приймають одну капсулу дозуванням п’ятдесят міліграмів.

При застудних захворюваннях, а також грипі легкої форми перебігу довгостроковість терапії становить близько п’яти днів. При ГРЗ та грипі загостреного характеру потрібне дозування приймають чотири рази на день довгостроковістю п’ять діб. Потім дозування знижують до одного разу на тиждень довгостроковістю один місяць. Якщо дитина перебувала у безпосередньому контакті з інфікованою людиною, то дозування – одна капсульна порція два рази на добу за один тиждень. Весь курс лікування займає близько трьох тижнів.

Всесвітньо відомий лікар Комаровський каже про те, що багато противірусних лікарських засобів, зокрема Арбідол володіє недоведеною ефективністю, тому їх використання може не принести сприятливої ​​динаміки.

Ціна лікарського засобу Арбідол

Ні для кого не секрет, що часто ціновий аспект залежить від лікарської форми медикаментозного засобу. Арбідол не є винятком. Найбільш дорогою визнається суспензія для приготування дитячого сиропу. Але в наші дні, як правило, дитячі ліки завжди відрізняються завищеною вартістю. В цілому, препарат продається за прийнятною ціною та цілком по кишені людині із середнім матеріальним становищем.

Відпускається лікарський засіб провізорами аптечних мереж без рецепта.

Аналоги медикаментозного засобу Арбідол

Не завжди лікарський засіб, виписаний лікуючим фахівцем, може бути використаний пацієнтами, зважаючи на всілякі обмеження або алергічні ефекти.

Саме з цих причин лікар починає підбирати замінники, виходячи з індивідуальних особливостей організму хворого. До найбільш недорогих та популярних аналогів Арбідолу можна співвіднести:

 • Орвірем. Він призначений тільки для дитячої групи. Це аналог вітчизняного виробництва. Випускається у вигляді суспензії. Даний лікарський засіб випущено спеціально для малюків з першого дня життя. Високої дієвістю володіє у боротьбі з грипом. Для цього медикаменту характерний спеціальний послідовний план застосування: перше дозування – найвище, а друге дозування та наступні знижені.
 • Ремантадин – є «братом близнюком» Арбідолу, оскільки володіє таким же активним інгредієнтом та випускається на Латвійської території. Дітям, які не досягли семирічного віку даний різновид препарату приймати не можна.
 • Анаферон. Сприяє зміцненню імунітету, внаслідок чого організм швидше справляється з різноманітними бактеріями та вірусами. Засіб безпечний для малюків.
 • Інгавірин – є дешевим замінником Арбідолу з більш високою ефективністю, ніж оригінал. Схема застосування така: одна таблетка один раз на добу довгостроковістю лікування порядку одного тижня. Дітям вживати Інгавірин не можна.
 • Циклоферон – перевірений медикамент та вже заслужив визнання переважної більшості пацієнтів. Застосовується в комплексі з іншими лікарськими засобами, коштує недорого, навіть трохи дешевше оригіналу, але має велике число обмежень (артрити, гепатити та багато інших). У період вагітності та годуючим матерям даний медикаментозний засіб приймати не можна.

Увага!

Використання Арбідол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.