Аргосульфан

Фармакологічна група: Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема, Дерматологія та регенерація, Протимікробні препарати

Класифікація: D06BA02

Міжнародна назва: Argosulfan

Діюча речовина: Сульфатіазол срібла

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Через недотримання техніки безпеки, в тому числі й пожежної, на виробництві працівники іноді отримують виробничі травми та опіки різних ступенів тяжкості. Наприклад, зварювальник, який працює з газовим зварюванням без рукавичок, може отримати дуже серйозний опік рук. Тут головне – надати своєчасну медичну допомогу і, якщо потрібно, госпіталізувати постраждалого для здійснення належного лікування. Для терапії опіків різних ступенів тяжкості, травм, саден, пролежнів та інших пошкоджень сьогодні використовується мазь Аргосульфан. Її зазвичай накладають на уражене місце з марлевою пов’язкою, яка повинна бути стерильна. Даний препарат повинен обов’язково прописувати лікар, поцікавившись попередньо про наявність чи відсутність алергії на його компоненти у пацієнта, про які йому може бути відомо заздалегідь.

Форма випуску Аргосульфана – мазь

Argosulfan представляє групу хіміотерапевтичних засобів, що застосовуються виключно місцево, а також в групу сульфаніламідів. Випускається у вигляді 2% крему, який також прийнято називати й маззю. До складу даного препарату входить така активна речовина, як сульфатіазол срібла (silver-sulphathiazole). В одному грамі препарату міститься 20 мг даного компонента.

Крім основного компонента, в складі Argosulfan присутні й додаткові, а саме:

  • Парафін в рідкому вигляді (in corpuis-recipere liquorem cera formya);
  • Цетостеариловий спирт (Vocatuys-cetostearyl);
  • Парафін білого кольору розм’якшений (paraffin amoenitate mollita est albus);
  • Лаурилсульфат натрію (In pura forma-sulfatie sodium alibies);
  • Гліцерин (glycerolum in corpuis recipere liquorem pura);
  • Е 216;
  • Е 218;
  • Дигідрофосфат калію (kalium dihydrogen-phosphate);
  • Вода (liquidum purum meditatae);
  • Гідрофосфат натрію додекагідрату (sodium-hydrogenphosphate dodecahydrayte).

Крем являє собою однорідну білу масу, що має часом сірувато-рожевий відтінок. Запаху у препарату практично немає.

Інструкція по застосуванню Агросульфану

Показання. За рахунок своєї широкої активності засіб Argosulfan застосовується в багатьох випадках. Його, зокрема, призначають при:

  • Опіках (quis-genuys uritur et severitatem). Ліки ефективні при лікуванні опіків всіх ступенів тяжкості та видів. Мазь добре лікує опіки термічного типу, від сонця, від хімічних впливів, в результаті ураження електричним струмом або променевого впливу.
  • Відмороження (congelationis humili temperaturis). Крем застосовують при будь-яких типах відморожень, які трапляються при низьких температурах взимку.
  • Пролежнях (pressuria ulceria ambulare non-aegris).
  • Трофічних виразках, які виникли в області гомілок з різних причин (Vaccas ulceria in pedibus-quae diversa). Наприклад, пролежні можуть виникати на тлі венозної недостатності хронічного типу (inveteratya venarum insufficientiamy genus), при ендартеріїті облітеруючого походження (endarteritis origineim obliterans), при пиці та цукровому діабеті, які нерідко супроводжуються порушенням кровопостачання (minus firmae sainguinis circulationem in sacro igni et-diabete ).
  • Ранах, які з тих чи інших причин отримали серйозне загноєння (purulentisi gravi-vulnere forti).
  • При побутових травмах (domum iniurias referant secat et abrasions). Йдеться про різного роду порізах та саднах, які виникли в побутових умовах.
  • Інфекційному дерматиті (musculuis qui infectae).
  • Лікуванні контактного дерматиту (DERMATITIS contactus-generie).
  • Імпетиго, яке в силу певних обставин отримало ускладнення (cognomen ex fortuna inpedimenta).
  • Мікробної екземи (ECZEMA natura microbial).
  • Терапії таких хвороб, як стафілодермії та стрептодермії (stafilodermii et curatio-streptococcali).

Сульфатіазол срібла – це відмінний компонент, добре бореться з широким списком бактерій. Він «працює» зі змішаною флорою – на його рахунку успішне знищення грампозитивних та грамнегативних мікробів. Крім того, була помічена і його позитивна активність по відношенню до вірусу герпесу, він у багато разів знижує його інфікуючу активність. Після нанесення крему на поверхню рани вона стає повністю та надійно захищеною від будь-якого негативного впливу за рахунок плівки, яку формує препарат. Поверхня рани стає не тільки добре захищеною, а й оптимально зволоженою, що допомагає їй швидко затягнутися.

Застосовувати мазь за показаннями можна тільки при відсутності протипоказань – підвищеної чутливості до сульфатіазолу срібла (або будь-якого іншого компоненту препарату), порфірії та вродженої недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Варто відзначити, що Argosulfan дозволений й дітям, починаючи від 3-місячного віку. При вагітності його застосовувати можна тільки тоді, коли життя та здоров’я жінки знаходиться в небезпеці через рани, опіки або інші шкіряні ушкодження.

Інструкція по застосуванню. Дана мазь (крем) призначена для місцевого використання – на поверхні ран, опіків, пролежнів та ін.

Опіки

В цьому випадку крем Argosulfan застосовується відкритим способом, або із застосуванням пов’язок. Тут все залежить від ступеня ураження тканин шляхом термічного впливу. Деякі препарати зі схожими показаннями можуть викликати потемніння шкірних покривів під час застосування, а також прилеглої до них білизни, але Агросульфан не відноситься до них.

Перед застосуванням крему для лікування опіку, місце ураження попередньо очищають та обробляють хірургічним шляхом. Далі відбувається ретельне нанесення крему товщиною 2-3 мм чистими вимитими руками. Протягом всього курсу лікування необхідно стежити, щоб всі уражені термічні ділянки шкіри були покриті препаратом. Крем варто використовувати при опіках до тих пір, поки опікова рана не загоїться повністю або ж вона не буде готова до пересадки нової шкіри операційно (це стосується особливо тяжких опіків).

Пролежні та трофічні виразки голені.

Argosulfan в подібних випадках стерильно наноситься на попередньо очищені уражені шкірні ділянки. Робити це необхідно 2-3 рази на добу.

Іноді буває так, що при нанесенні крему на інфіковані рани на їх поверхні несподівано з’являється ексудат. Для його зняття потрібно перед нанесенням препарату промити рану 0,1% розчину хлоргексидину. Як антисептик можна також використовувати 3% розчину борної кислоти. Дорослим пацієнтам зовсім не обов’язково дотримуватися строго встановленої дози препарату, оскільки передозування неможливе в даному випадку. Дітям же варто застосовувати строго назначену лікарем кількість мазі. Особливо це стосується дітей більш молодшого віку.

Яка ціна Аргосульфану в аптеках зараз?

Травми, порізи, опіки та інші пошкодження може отримати будь-яка людина, незалежно від її фінансового стану. Тому найчастіше питання, яке звучить на адресу лікаря після призначення препарату, полягає, звичайно ж, в його точній вартості. І, якщо засіб занадто дорогий то пацієнту буде важко «потягнути» таке лікування, він прямо може сказати про це лікарю, запитавши про можливість замінити препарат аналогом.

Якщо говорити про вартість Аргосульфану, то її не можна назвати бюджетною – його ціна є трохи вище середньої. Але, як і раніше, в кожній аптеці можуть бути свої цінові пропозиції, тому тут рекомендується відвідати кілька пунктів. Крім того, буває так, що в аптечному пункті проходять акції й своїм покупцям вони надають спеціальні пропозиції, що дозволяють придбати ліки вигідніше.

Підбір аналога Аргосульфану

Як було сказано вище, вартість даного препарату досить не низька, а це значить, що пацієнти час від часу цікавляться його аналогами. Купувати замінник ліків самому, не порадившись попередньо зі своїм лікуючим лікарем, категорично не рекомендується, оскільки в його складі, незважаючи на ідентичні оригіналу показання, можуть бути присутніми ті компоненти, які викликають алергію у пацієнта.

Краще рішення в разі необхідності заміни препарату – це вибрати кілька більш-менш придатних варіантів та озвучити їх лікаря, який веде лікування пацієнта. Якщо у вас є інтернет, то розглянути список аналогів препарату можна, не покидаючи свій затишний будинок. В цілому, Аргосульфан можна замінити на:

  • Argedin-Bosnalec (Аргедин-Босналек);
  • Argen (Арген);
  • Sulfargine (Сульфаргин);
  • Streptocid (Стрептоцид).

Самим бюджетним варіантом замінника Аргосульфана є Стрептоцид або Стрептоцидовая мазь. Вибір більш конкретної форми випуску даного препарату – порошку або мазі, залежить від виду захворювання. Перед використанням цього аналога варто уважно прочитати інструкцію по його застосуванню, а також детальні показання.

Інші варіанти, якими при необхідності можна замінити Аргосульфан, мають більш високу вартість. Присутнє й таке явище, коли аналог дорожче Аргосульфана.


Увага!

Використання Аргосульфан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.