Аскоріл

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Дихальна система (захворювання), Ліки від кашлю

Класифікація: R05C

Міжнародна назва: Ascoril

Діюча речовина: Альбутамол сульфату, Бромгексин гідрохлорид, Гвайфенезин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Практично в будь-який аптечці знайдеться засіб від кашлю, яким страждають і діти, і дорослі. Багато препаратів дозволено приймати лише дорослим людям, для дітей доводиться купувати спеціальні ліки окремо. Наша стаття розповість вам про такому препараті, як Аскоріл, його істотну перевагу в тому, що він підходить пацієнтам різних вікових груп (крім грудних малюків), і можна вибрати відповідну саме для вас лікарську форму. Ми представимо вам інформацію про склад і фармакологічні властивості медикаменту, а також розповімо, як і скільки днів можна приймати в залежності від вікової категорії.

Інструкція до препарату Аскоріл: фармакологічні, показання до застосування і побічні реакції

Кашель виникає завдяки звуження дихальних шляхів, а також з-за подразнення слизової оболонки бронхів, тому ліки повинні добре знімати дані симптоми.
Фармакологічна група, до якої належить Аскоріл, – відхаркувальні комбіновані засоби.

Форм випуску препарату дві:

  • таблетки
  • сироп експекторант

Нижче ми розберемо кожну з них докладніше.

У складі і тієї, і іншої лікарської форми одні і ті ж активні речовини, які розрізняються дозуванням в одній таблетці і в 10 мл сиропу:

  • бромгексина гідрохлорид – 8 мг / 4 мг;
  • гвайфенізін – 100 мг / 100 мг;
  • сальбутамол – 2 мг / 2 мг.

Допоміжні речовини, що містяться в сиропі: гліцерин, сорбітол, натрію бензоат, сахароза, пропіленгліколь, лимонна кислота, сорбінова кислота, барвник жовтий, вода очищена, ароматизатор ананаса і чорної смородини, ментол в мікродозах.

Додаткові компоненти таблетованого засобу гідрофосфат, кукурудзяний крохмаль, пропілпарабен, гідрофосфат кальцію, метилпарабен, діоксид кремнію, тальк очищений, магнію стеарат в мікродозах.

Фармакологічні властивості – комбінований медикамент, що володіє відхаркувальну, бронхолітичну і муколітичну дію.

Фармакодинаміка. Гвайфенезін стимулює слизову оболонку бронхів до вироблення секрету, зменшує в’язкість мокротиння. При сухому кашлі сприяє його переходу у вологий, і полегшує відходження мокроти. Це муколітичний засіб послаблює поверхневий натяг структур в бронхолегеневої апараті.

Бромгексин – муколітичний засіб, сприяє відходженню мокротиння, надаючи відхаркувальний вплив. Зменшує кашель, стимулює вії миготливого епітелію, що забезпечують спрямований рух мокротиння. Якщо приймати бромгексин тривалий час, він може накопичуватися в організмі.

Сальбутамол – потужний бронхолитичний компонент, надає розслабляючу дію на гладку м’язову тканину бронхів, знімає бронхоспазм. Також має стимулюючий вплив на бета 2 -адренорецептори бронхів і судин, розширюючи коронарні артерії і підвищуючи прохідність бронхів. Також сальбутамол сприяє збільшенню граничної ємкості легенів, пригнічує опір повітрю в дихальних шляхах, що виникає при їх звуженні.

Фармакокінетика. Сальбутамол при прийомі всередину всмоктується досить швидко, але абсорбція зменшується при вживанні їжі, що не знижуючи біодоступність. На 10% зв’язується з білками плазми. Добре проникає крізь бар’єр плаценти.

Метаболізується в печінці і стінках кишечника. На 70-90% виводиться з організму за допомогою нирок у вигляді неактивного фенолсульфатного метаболіти і на 4% жовчю за 72 години. Біодоступність близько 50%.

Бромгексин всмоктується з шлунково-кишкового тракту на 99% протягом півгодини, біодоступність низька. Добре проникає через плацентарний бар’єр і ГЕБ. У печінці він метаболізується до активного фармакологічно амброксола. З організму виводиться нирками, однак при хронічній недостатності нирок порушується виведення метаболітів.

Гвайфенезін всмоктується з шлунково-кишкового тракту за 25-30 хвилин, абсорбція висока. Проникає в тканини, які містять мукополісахариди. Близько 60% метаболізується в печінці. Виводиться з організму, як у вигляді неактивних метаболітів, так і в незмінному стані нирками або легкими (з в’язким секретом).

Показання до застосування. Аскоріл призначається при різних захворюваннях дихальних органів, що протікають в супроводі сильного кашлю і бронхіальних спазмів з трудноотделяемой мокротою.

Застосовується в комплексі з іншими препаратами для лікування таких захворювань:

  • Бронхіт, в тому числі обструктивний, при якому в дихальні шляхи потрапляє обмежена кількість повітря;
  • Трахеобронхіт – гострий запальний процес в бронхах і трахеї;
  • Бронхіальна астма;
  • Підтверджений і непідтверджений аналізом гістології туберкульоз легенів;
  • Емфізема легенів – збільшений вміст повітря в тканинах легенів;
  • Муковісцидоз – складне порушення роботи дихальних органів;
  • Кашлюк – важка інфекція, що супроводжується кашлем зі спазмами;
  • Пневмоконіоз – виникає при тривалому вдиханні промислового пилу і бруду.

Оскільки діючі речовини перетворюють непродуктивний кашель у продуктивний, то препарат показано застосовувати при сухому кашлі.

Існують деякі поради щодо застосування для пацієнтів з наявністю патологій. Так, при важких захворюваннях серця і судин слід спостерігатися у лікаря, тому що може статися колапс.

У період вагітності не слід використовувати Аскоріл. Якщо медикамент призначений годувальниці, лактацію необхідно на якийсь час припинити, відновити її можна буде через 48 годин після скасування ліки.

Побічні ефекти спостерігаються досить рідко, і все ж можуть виникнути небажані реакції.

З боку центральної нервової системи:

  • розлад сну;
  • тремор;
  • болю в голові;
  • судоми;
  • підвищене занепокоєння;
  • сонливість.

З боку серцево-судинної системи:

  • різке зниження артеріального тиску;
  • тахікардія.

З боку органів шлунково-кишкового тракту:

  • загострення виразкової хвороби;
  • диспепсія;
  • нудота;
  • діарея;
  • зміна в біохімії крові.

Також можуть проявлятися алергічні реакції у вигляді свербежу та висипань на компоненти ліків, зокрема на барвник, що міститься в сиропі.

Сеча може бути забарвлена ​​в рожевий колір, але на це не варто звертати уваги, тому що на здоров’я це ніяк не впливає.

Протипоказано вагітним жінкам і дітям до року. Також не можна приймати пацієнтам з такими захворюваннями, як:

  • Стеноз аорти;
  • Тахікардія;
  • Аритмія;
  • Міокардит;
  • Пороки серця;
  • Тиреотоксикоз;
  • Порушення функцій нирок і печінки;
  • Виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • Підвищений внутрішньоочний тиск.

Під наглядом лікаря приймати пацієнтам, які хворіють на цукровий діабет.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами також слід враховувати при призначенні.

Сечогінні препарати, такі як Диакарб, Лазикс, Верошпирон, Фуросемид, і глюкокортикоїди (Назонекс, Кеналог, Солу-медрол, Преднізолон, Фліксоназе) підсилюють дію сальбутамолу, внаслідок чого відбувається зниження калію в крові.
Заборонено приймати одночасно з інгібіторами моноаміноксидази (Пірліндол, Іпроніазід і т.п.)

Одночасно приймати Аскоріл з кодеіносодержащіх ліками та іншими засобами від кашлю не слід, тому що це ускладнює відділення розрідженого секрету.

Ліки з однією фармгрупп з сальбутамолом (Беродуал, Серевент, Вентолін і т.п.), а також бронхолитик Теофілін підсилюють його вплив.

При прийомі з антибіотиками (еритроміцин, Макропен, Цефазолін) Бромгексин допомагає їх проникненню в тканину легенів.

Чи не рекомендовано приймати з неселективних бета-блокаторів (Анаприлин, соталекс, тразікор).

Зберігати в недоступному місці для дітей і тварин, добре провітрюваному і захищеному від сонця, при температурі не вище 25 градусів.

Таблетки Аскоріл – як правильно приймати?

Одна упаковка Аскорілу може містити 10 або 20 плоских таблеток білого кольору з розподільчою смужкою посередині.

Незважаючи на те, що препарат призначений як для дорослих, так і для дітей, маленьким пацієнтам до шести років все-таки слід віддати перевагу не таблеткам, а сиропу.

Приймати таблетки найкраще через 30 хвилин або ж годину після прийому їжі. Запивати потрібно чистою питною водою. Використання для запивання мінеральної води з високим вмістом гідрокарбонату, а також сумішшю молока і соди забороняється, тому що лужне пиття значно знижує лікувальну ефективність медикаменту.

Діти від шести до дванадцяти років повинні приймати Аскоріл від кашлю, розділивши таблетку навпіл. Одна половинка – один раз в день.

Діти старше 12 років, як і дорослі пацієнти, можуть приймати препарат в рівних дозах – по одній цілій таблетці три рази на добу.

Тривалість прийому таблетованого препарату призначається індивідуально лікарем.

Сироп Аскоріл – особливості застосування

Сироп експекторант перед вживанням рекомендується збовтувати. Ця форма Аскорілу прекрасно підходить як для лікування дорослих, таки для маленьких дітей від року. Однак без необхідних показань педіатри не прописують цей препарат, а за власною ініціативою і зовсім давати дитині сироп, так само як і приймати самостійно дорослій людині не можна.

Частими показаннями до призначення дітям є порушення сну і дихання через сильного кашлю. Оскільки ліки в рідкій формі проковтнути легше, сироп є оптимальним рішенням проблеми. Це ж стосується і пацієнтів похилого віку.

Термін «експекторант» означає, що ліки призначені для розрідження виділяється в’язкого секрету, а також для полегшення відхаркування мокротиння, тобто при мокрому кашлі він не підійде.

Аскоріл сироп – це прозора рідина жовтого кольору з приємним смаком і смородиновим ароматом. Тому малюки легко піддаються вмовлянням прийняти ложечку-другу лікарського засобу.

Дозування в залежності від віку пацієнтів наступна:

  • дітям до шести років в добу належить три прийоми по 1 чайній ложці (5 мл);
  • дітям від шести до дванадцяти років – по 1-2 чайних ложки (5-10 мл) тричі на добу;
  • дітям від 12 років і дорослим пацієнтам слід приймати не більше трьох разів на день по 2 чайних ложки (10 мл).

Приймати потрібно всередину, за бажанням запиваючи водою.

Медикамент в формі сиропу випускається в пластикових флаконах темного кольору, в комплекті до нього додається мірний ковпачок. Флакони можуть бути по 100 або ж 200 мл, упаковані в картонні коробки.

Якщо ви забули прийняти препарат, це слід зробити, як тільки ви про це згадали. Але якщо наступний прийом близько – краще пропустити забуту ложку, щоб уникнути передозування.

Застосування ліків дітьми не повинно перевищувати семиденний термін, дорослим при необхідності термін лікування може продовжити лікар.

Ціна на Аскоріл та доступні аналоги цих ліків

Ціна на препарат досить висока, тому багато пацієнтів просять призначити їм які-небудь ліки, яке може замінити дорогий засіб на більш доступне, але з такими ж лікувальними властивостями.

Медикамент випускає індійська фармацевтична компанія «Гленмарк Фармасьютікалс». Повністю ідентичних за своїм складом аналогів Аскоріл поки не існує, однак на полицях аптек представлено безліч ліків, до складу яких входять його окремі складові. До такого аналогу можна віднести Бромгексин, він входить в категорію найбільш дешевих медикаментів від кашлю.

Заміною Аскорілу також можуть бути такі засоби:

  • Ереспал
  • Ацетилцистеїн
  • Лазолван
  • Алтейка
  • Пектолван Ц
  • Амброксол
  • Пертусин
  • Коделак бронхо і т.д

Аналогів препарату багато, але, не порадившись з лікарем, замінювати призначені ліки не можна. Особливо начитавшись форумів з порадами користувачів. Це пов’язано з тим, що той чи інший препарат може прекрасно підійти одній людині, але абсолютно не підійти іншому, тобто вам.

Відпускається Аскоріл тільки по пред’явленню рецепта, і давати його третім особам заборонено.


Увага!

Використання Аскоріл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.