Аспаркам

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: A12CX

Міжнародна назва: Asparcam

Діюча речовина: Калія та магнія аспарагінат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Аспаркам – препарат на основі калію та магнію аспарагіната. Він є джерелом іонів магнію та калію, що відповідають за регуляцію метаболічних процесів. Застосовується для терапії серцевих недуг, в т.ч. аритмій, стенокардії (грудної жаби) та профілактики інсультних поразок. Це джерело K + і Mg2 + часто вживається й культуристами, враховуючи його вплив на обмінні процеси. Хім. формула Аспаркаму – C₁₂H₁₇K₂MgN₃O₁₂. Не слід плутати з аспартамом (цукрозамінником) та аспартатом (аспарагіновою кислотою).

Інструкція Аспаркаму: застосування медикаменту

Незалежно від чого та для чого приймається аспарагинат, стандартна добова доза для дорослих – одна, дві таблетки, прийом здійснюється тричі на день. Припустимо збільшувати дозування до трьох таблеток тричі на день. Через шлунковий сік може знижуватися дієвість медикаменту, а тому краще здійснювати прийом таблеток після прийому їжі. Остаточний курс терапії призначає лікар.

Використання аспарагіната під час грудного вигодовування, під час вагітності: інформація про негативний вплив медикаменту при вагітності або ж під час грудного годування не представлена. І все ж використання медикаменту допустимо, в тому випадку, коли, по лікарській рекомендації, очікується максимально корисна дія для матері, що позитивно впливає на дитину чи плід.

Як реагують діти на прийом аспарагіната: відсутній досвід призначення медикаменту дітям.

У разі недотримання інструкції до Аспаркаму протягом довгого часу, важливо тримати під контролем рівень магнію, калію в крові, крім того важливо на постійній основі відстежувати дані ЕКГ, показники електролітного гемостазу.

Будучи медикаментом, який складається з Mg + та K +, аспарагінат важливо дуже обережно застосовувати хворим на міастенію гравіс; в разі наявності станів, які здатні стати причиною гіперкаліємії: важкі стадії опіків, поширене тканинне пошкодження, гостра дегідратація.

Медикамент не рекомендовано виписувати хворим, які мають обструкцію або гастродуоденальні виразки.

Аспаркам таблетки: як використовується медикамент в спорті

Джерело Mg + та K + активно застосовують в спорті, як допоміжний засіб, корисний для приведення в норму показників електролітів, оскільки під час інтенсивного тренінгу електролітичні речовини “випаровуються” з організму разом з потовими виділеннями. За допомогою аспарагината культуристи заповнюють цю прогалину.

В якості основного плюса даного медикаменту, що вдалося довести за допомогою різних експериментальних досліджень, варто відзначити його високу засвоюваність – ліки майже відразу ж переробляється організмом. Крім того, активні речовини починають свою дію відразу ж після прийому.

Аспаркам: склад препарату

До складу медикаменту входять активні діючі речовини: в одній таблетці лікарського засобу є 0,175 г аспарагіната калію; 0,175 г аспарагіната магнію.

Додаткові компоненти: кукурудзяний крохмаль, тальк, стеарат кальцію, полісорбат-80.

Іони Mg та Ca будучи істотними внутрішньоклітинними катіонами беруть активну участь в роботі багатьох ферментів, а також в процедурі зчеплення макромолекул спільно з субцелюлярними компонентами в м’язово-скорочувальному апараті, що поєднується на рівні молекули. Пропорція внутрішньої позаклітинної концентрації іонів Mg, Na, Ca та K впливає на скорочувальну функцію міокарда. Будучи ендогенною речовиною та переносником іонів мікро- та макроелементів, який відрізняється яскраво вираженим аффинитетом до клітин, а його солі можуть незначно піддаватися дисоціації. За підсумком іони проходять до внутрішньоклітинного простору як комплексні сполуки. Завдяки натрію аспартату та магнію аспартату налагоджували метаболізм міокарда.

Склад Аспаркаму включає в себе іони K, з цієї причини використання медикаменту спільно з циклоспорином, бета-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ, а також з калійзберігаючими діуретиками, може збільшувати загрозу розвитку гіперкаліємії (потрібно обов’язковий контроль показників калію в плазмі крові), а також посилюється пригнічуючий вплив на кишкову перистальтику.

Від чого приймати: показання препарату, використання для схуднення

Медикамент використовують в якості додаткового лікування в разі наявності хвороб серця в хронічній формі (під час постінфарктного періоду, в разі серцевої недостатності), в першу чергу в разі шлункових аритмій, при порушеннях серцевого ритму.

Для чого також використовується: як допоміжний засіб під час терапії наперстянки, в разі станів, які супроводжуються гіпомагніємією, гіпокаліємією (включно з передозуванням салуретиками).

Іноді використовується для схуднення. Процес втрати ваги може відбуватися набагато успішніше, скоріше в тому випадку, якщо прийом медикаменту комбінувати з корисними дієтами, наприклад, з модельною. Монодієти, такі як гречана й грейпфрутова, не рекомендовані, оскільки вони можуть викликати недостатність білка та інших нутрієнтів. Процес схуднення протікає за наступним сценарієм. Щоб успішно скинути зайву масу, слід обмежити кількість продуктів, що вживаються.

Дозволено їсти нежирне м’ясо, рибу, кисломолочку (оптимальніше всього кефір). Зауважте: надмірно висока кількість білка може вкрай негативно впливати на видільні функції людини (на нирки та печінку), оскільки процес його розкладання супроводжується паралельним виділенням токсинів.

Для всіх, хто худне за допомогою Аспаркаму, медики радять збільшити обсяг води, що вживається протягом дня, щоб прибрати токсини з організму. Максимально швидко вивести зайву рідину можна за допомогою сечогінних препаратів, та все ж разом з нею можуть губитися корисні солі Ca, Mg та Na. Брак натрію проявляє себе через час, тоді як нестача калію відразу ж знаходить свій вияв у млявому стані, слабкості м’язів, зниженні працездатності.

Оптимальніше всього використовувати Аспаркам курсами по лікарському призначенні. Спеціаліст повинен відстежувати насичення організму необхідними елементами, координувати ситуації їхнього надлишку/нестачі.

Для чого необхідний Аспаркам: застосування в бодібілдингу

Як правило, медикамент використовується в таких випадках:

  • препарат здатний підсилювати дію медикаментів, що у свою чергу стимулюють трофічні дії в міокарді;
  • не допускає розвиток гіпокаліємії, що пов’язана з використанням серцевих глікозидів, кортикостероїдів та салуретиків;
  • медикамент скорочує кардіотоксичний ефект серцевих глікозидів.

У разі паралельного використання медикаменту з антидеполяризуючими міорелаксантами може підвищуватися нервово-м’язова блокада. При прийомі з препаратами для наркозу (наприклад, фторотан, гексанал та кетамін) – пригнічується центральна нервова система.

Медикамент здатний знижувати дієвість стрептоміцину, тетрацикліну, поліміксину В, а також неоміцину.

Дуже активно таблетки Аспаркаму використовують спортсмени бодібілдери з метою поповнення дефіциту калію, магнію, усунення симптоматики перетренованості. При цьому ніяких анаболічних властивостей сам препарат не має, тобто він не стимулює гіпертрофію мускулатури.

Використовувати таблетки необхідно в тому випадку, коли організму бракує калію, магнію, в разі перетренованості, після тривалих фізичних навантажень, м’язових судом, порушеннях серцевого ритму.

Медикамент комплексно впливає, координує метаболічні процеси на внутрішньоклітинному рівні. Він вирівнює баланс електролітів, завдяки забезпеченню в організмі калію, магнію в необхідних обсягах відбувається стимуляція витривалості, силових якостей.

Істотний вплив медикаменту – позитивний вплив на міокард. Він прибирає вираз аритмії, може запобігати появі інсульту. У бодібілдингу аспаркам неймовірно важливий як головне джерело іонів K.

Для профілактики курс прийому Аспаркаму – 30 днів. Його допустимо використовувати в процесі силових тренінгів або ж при високоінтенсивних тренуваннях, комбінуючи початок прийому зі стартом сушки або набором маси. А тому курс терапії необхідно вибирати індивідуально, залежно від вихідного стану організму.

Ціна препарату Аспаркам

Ціна може змінюватись в залежності від конкретної форми випуску.

Купити Аспаркам можна практично у всіх аптеках.


Увага!

Використання Аспаркам без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.