Аспірин

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), ГРВІ, застуда і грип, Жарознижуючі, Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики, Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: N02BA01

Міжнародна назва: Aspirin

Діюча речовина: Ацетилсаліцилова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Аспірин (Acidum acetylsalicylicum) – саліциловий ефір метанової кислоти, який відноситься до яскравих представників НПЗП. Саліцилат швидко знімає запалення, виявляє аналгетичну дію, а також сприяє зниженню гіпертермічної реакції. Згідно з анотацією, лікарський засіб призначений для усунення симптомів лихоманки різного генезу. Препарат не має нічого спільного з наркотичними та сильнодіючими речовинами, а тому відпускається в аптеках міста без рецепта.

Ліки використовується мільйонами людей по всій земній кулі. Така популярність засобу обумовлена ​​не тільки його ефективністю по відношенню до високої температури, але й здатністю розріджувати кров. Щодня мінімальні дози Аспірину приймає величезна кількість пацієнтів, що дозволяє їм попередити утворення тромбів та як результат, уникнути розвитку інфаркту міокарда або інсульту. Сердечникам препарат призначається довічно.

Інструкція по застосуванню

Від чого лікарі призначають пацієнтам кислоту ацетилсаліцилову та її різновиди? До основних показань до призначення препарату відносяться:

  • головний пульсуючий біль, що давить, розпирає різного генезу;
  • дентальная біль;
  • необхідність усунення хворобливих відчуттів та дискомфорту в області горла при гострих та хронічних патологічних процесах ротової порожнини та носоглотки;
  • міалгії інфекційного та неспецифічного походження;
  • альгодисменорея.

Ацетилсаліцилова кислота ефективна при вірусних захворюваннях, коли вона використовується в якості антипіретичної складової терапевтичної схеми. Препарат позитивно впливає, як при гострому запаленні, так й при його запущених формах.

Медикамент показаний для застосування у дорослих та пацієнтів підліткового віку, старше 14 років. Його рекомендовано приймати при больовому синдромі та гіпертермії у дозі 1,0 г одномоментно (це максимальна допустима доза, безпечна для здоров’я). Мінімальна доза становить 0,5 г на прийом. Важливо пам’ятати, що між прийомами лікарських форм необхідно зробити, як мінімум, чотиригодинну паузу. Добовий максимум не повинен перевищувати 3,0 м.

Як приймати даний протизапальний антипіретик правильно? Таблетки призначені для перорального застосування. Їх необхідно вживати всередину, запиваючи достатньою кількістю води. Терапевтичний курс не повинен перевищувати 7-ми днів, якщо препарат призначається для усунення больових спалахів або зниження термічних показників.

Побічна дія ацетилсаліцилової кислоти виникає досить часто, тому препарат слід приймати в рекомендованих кількостях і з великою обережністю. У таблетках речовина може викликати величезну кількість побічних ефектів:

  • з боку травлення – болі в області черевної порожнини та епігастрію, нудота, періодична блювота, печія, а також приховані та явні кровотечі з шлунка, якщо у пацієнта була виразка;
  • при розвитку симптомів внутрішньої кровотечі з органів травлення у людини буде спостерігатися недокрів’я, загальне нездужання, дефіцит сполук заліза в організмі;
  • підвищення синтезу печінкових ферментів;
  • з боку центральної нервової системи – шум у вухах, запаморочення, астенічний синдром;
  • ускладнення з боку кровотворення проявляються зниженням вироблення формених елементів крові;
  • можуть виникати алергічні реакції у вигляді кропив’янки, свербежу, ангіоневротичного набряку, анафілаксії;
  • з боку дихальної системи нерідко виникає бронхоспазм, набряклість слизових.

Головний діючий компонент здатний посилювати шкідливий вплив інших лікарських засобів, зокрема, медикаментозних форм метотрексату, наркотичних анальгезуючих засобів, препаратів, що мають протизапальну активність. Це слід враховувати, призначаючи ліки пацієнтам з супутніми патологіями. Крім цього, вони знижують активність гіпотензивних ліків, діуретичних засобів, препаратів, що сприяють збільшенню добового виділення метаболітів сечової кислоти. При прийомі лікарського засобу спільно з кортикостероїдними гормонами, спиртними напоями, препаратами, що містять еталон, посилюється шкідливий вплив на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Разом з цим зростає ризик розвитку геморагій.

Всмоктування даного представника НПЗЗ може знижуватися при спільному його прийомі з іншими медикаментами, що містять у складі алюміній та магнезію.

Прийом підвищених концентрацій може спровокувати появу симптомів передозування. Цей процес, як правило, проявляється патологічними станами підвищеного ступеня складності. При отруєнні розвивається блювота, сильна нудота із запамороченням, шум у вухах, головний біль. Нерідко спостерігається сплутаність свідомості та дезорієнтація, порушення роботи слухового аналізатора. Всі симптоми проходять при зменшенні дозування препарату або його скасування. Важкий ступінь передозування характеризується лихоманкою, підвищенням концентрації кетонових тіл, респіраторним алкалозом (зниження рН) та недостатністю, комою, гіпоглікемічними змінами у крові.

Хворі з перерахованими симптомами передозування Аспірином повинні бути госпіталізовані в обов’язковому порядку. У стаціонарі їм призначають прийом абсорбуючого препарату (активованого вугілля, ентеросгеля) до того моменту, поки у пацієнта у крові не буде визначатися саліцилат в дозі не менше 300 – 500 мг/л (залежить від віку). Під час терапії обов’язково відшкодовувати втрачену рідину, проводиться симптоматичне лікування.

Препарат здатний підвищувати ризик виникнення кровотеч з органів травного тракту. Цей факт необхідно враховувати, якщо планується хірургічна маніпуляція, корекція або трансплантація, навіть незначне видалення пухлинних утворень або процедури, пов’язані з лікуванням дентального ряду. У таких випадках ліки припиняють пити за тиждень до хірургічного втручання.

Зберігати ліки необхідно в нормальних умовах. Це повинно бути обов’язково темне місце, куди не зможуть дістатися діти. Температура в приміщенні, де зберігається речовина не повинна перевищувати 250 С. Термін придатності лікарського засобу становить три роки від дати виробництва, яка вказана на упаковці.

Склад препарату

До складу всіх форм та різновидів саліцилату як головного дієвого компонента входить Acidum acetylsalicylicum:

  • шипучий Аспірин – 500 мг;
  • шипучий Аспірин С – 400 мг основної речовини та 240 мг аскорбінової кислоти;
  • Аспірин Кардіо – по 100 та 300 мг.

Як додаткових речовин у складі присутні такі компоненти в залежності від різновиду препарату:

  • шипучий Аспірин 1000, Аспірин С – натрієва сіль лимонної кислоти, карбонат та гідрокарбонат натрію, цитратна кислота;
  • для внутрішнього прийому – целюлоза, крохмаль кукурудзяний;
  • Кардіо – целюлоза, кукурудзяний крохмаль, ізобутановая кислота та ізобутил-вініловий ефір, полісорбат, додецилсульфат натрію, тальк.

Медикаментозна форма має дуже багато дженериків та аналогів, але їх склад приблизно такий же, як й у основних лікарських форм. Препарат відноситься до багатокомпонентних засобів, тому пацієнти. Страждаючі алергіями, повинні уважно вивчати інструкцію до застосування Аспірину перед вживанням ліків, щоб убезпечити себе від небажаних реакцій.

Аспірин – протипоказання до використання медикаменту

Всі модифікації та різновиди лікарського засобу на основі ацетилсаліцилової кислоти протипоказані до застосування при наступних станах та захворюваннях:

  • виразка стінок шлунково-кишкового відділу;
  • виразковий специфічний коліт та хвороба Крона;
  • «Аспіринова» астма (патологія, спровокована прийомом нестероїдних лікарських засобів з протизапальною активністю, зокрема, парацетамолу, ібупрофену, індометацину);
  • геморагічний васкуліт, гемофілія, тромбоцитопатія, хвороба Гланцмана;
  • погане згортання крові придбаного характеру;
  • тромбоцитопенія (зниження рівня тромбоцитарних клітин в сироватці);
  • постійний прийом препаратів ряду метотрексату;
  • декомпенсовані форми ниркової та печінкової недостатності;
  • кардиальна недостатність на пізніх етапах;
  • дошкільний та молодший шкільний вік;
  • наявність непереносимості хімічних складових ЛЗ.

Суворо забороняється прийом ЛЗ майбутнім матерям та жінкам, які годують дитину грудним молоком.

Аспірин – формула препарату

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота, сірчанокислий ефір саліцилової кислоти) має наступну хімічну формулу: С9Н8О4. Це з’єднання має знебарвлений склад з слабким гіркуватим присмаком. Температура його плавлення – не менше 135 ° С, а розкладання – близько 139 ° С.

Ацетилсаліцилова кислота погано розчиняється у воді та ефірі, добре – в розчинах лугах та карбонатів (отримані розчини володіють кислою реакцією). Речовина стійка до дії більшості кислот.

Ціна медикаменту

Лікарський засіб належить до бюджетних препаратів, які «по кишені» практично всім жителям нашої держави. Природно, в даному випадку мова йде про звичайний препараті вітчизняного виробництва, який випускається у плоскоциліндричних таблетках. Якщо людині необхідно придбати шипучий Аспірин Упса, тоді його вартість буде дещо вища. Недешево коштує також Аспірин Кардіо (серцевий), який призначають пацієнтам довічно.

Купити звичайний препарат та його більш дорогі різновиди можна в будь-якій аптеці міста. Вартість медикаментів у різних місцях приблизно однакова. Ціна відрізняється тільки у разі, коли аптечна мережа надає таку послугу, як доставка препарату до дому.

Аналоги лікарського засобу

Як відомо, Аспірин – це торгова назва препарату, до складу якого входить ацетилсаліцилова кислота. Оригінальний препарат був синтезований фірмою Bayer, а тому вважається брендом у всьому світі. Однак станом на сьогодні тільки на території нашої держави зареєстровано понад дві сотні аналогів Баєрських лікарських форм. Крім цього, кислота ацетилсаліцилова входить в структуру величезної кількості комбінованих медикаментів, які призначені для симптоматичного лікування застудних недуг або купірування больового синдрому. Серед аналогів-дженериків, які містять одну й ту саму діючу речовину, виділяють:

  • Асафен.
  • Аспетер.
  • Аспікард.
  • Упсарин Упса.
  • Тромбо Асс.

Також на сучасному фармацевтичному ринку представлені препарати, у складі яких крім основного інгредієнта присутній клопідогрел. Вони призначені для пацієнтів з призначеною подвійною дозою антитромбоцитарною терапією:

  • Клопігрант А.
  • Клопідогрел Плюс.
  • Коплавікс.

До числа аналогів, які містять у своєму складі ацетилсаліцилову кислоту та магнезію (для додаткового захисту стінок шлунка) належать такі лікарські форми:

  • Кардіомагніл.
  • Тромбо Маг.
  • Тромбітал та Тромбітал Форте.

Існують також комбіновані медикаментозні засоби, що містять ацетилсаліцилову кислоту, парацетамол та кофеїн, зокрема, Цитрамон, Олдон, Мігренол, Томапірин, Екседріна.

Комбіновані препарати, що містять ацетилсаліцилову та амінооцтову кислоту, на ринку фармацевтичної продукції представлені препаратами ряду Алька-Прим. Тоді як варіанти медикаментів, у складі яких присутня аскорбінова кислота (вітамін С) на полицях аптек представлені Аспровітом. Список аналогів та дженериків можна продовжувати ще довго. Всі препарати, що містять acidum acetylsalicylicum легко знайти на офіційному державному переліку ЛЗ нашої країни.


Увага!

Використання Аспірин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.