Атенолол (нікомед)

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C07AB03

Міжнародна назва: Atenolol

Діюча речовина: Атенолол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Стенокардією, яку ще часом називають «грудною жабою», є стан, коли у людини різко виникає біль у грудях, або це можуть бути неприємні відчуття в тій же області. Цей стан з’являється тоді, коли певна серцева ділянка отримує недостатнє постачання крові. Стенокардія, як правило, говорить про наявність ішемічної хвороби серця у людини, тому при першій її підозрі слід відразу ж звернутися в лікарню. Стенокардичний напад може мати різну тривалість – від 30 секунд до півгодини, але в основному він триває менше, ніж п’ятихвилинний відрізок часу. Атенолол Нікомед – це сучасні ліки, які призначають не тільки при стенокардії, але й при інших хворобах. Зверніть увагу, що засіб має протипоказання, а це значить, що його прийом повинен бути обдуманим «з усіх боків» та обговорений з лікарем.

Інструкція по застосуванню Атенололу Нікомед

Опис та склад препарату. Atenolol-Nikomed відноситься до групи бета-1-блокаторів селективних. Головним компонентом даного препарату є однойменна речовина під назвою атенолол. В одній таблетці може міститися 50 або 100 мг цієї речовини.

Атенолол-місткий засіб надає на організм хворого такі дії, як антигіпертензивну, мембраностабілізуючу, антиангінальну та антиаритмічну. Крім того, не позбавлений даний препарат й внутрішньої симпатоміметичної активності.

Разом з першим прийомом атенололового засобу, незалежно від величини його дози, в першу добу у хворого спостерігається реактивно підвищений периферичний опір судин, що пояснюється зниженням серцевого вкидання. Однак протягом наступних максимум трьох діб (буває й менше) реактивне підвищення периферичного опору судин зменшується поступовим чином.

Atenolol-Nikomed здатний боротися з підвищеним артеріальним тиском, що проявляється одночасним зниженням систолічного та діастолічного тиску. При цьому відбувається зменшення ударно-хвилинного обсягу. Після прийому препарату зниження тиску настає відносно швидко та триває до доби. Для того щоб отримувати антигіпертензивний ефект на постійній основі, засіб необхідно приймати регулярно щодня. Стабільного встановленого ефекту зниження тиску слід очікувати не раніше, ніж через півтора, два тижні регулярного застосування атенололу.

Атенололовий препарат має на серце антиангінальну дію, яка характеризується зниженням потреби міокарда в кисні. З прийомом засобу серцеві скорочення у хворого починають виявлятися рідше, причому, не тільки в стані повного спокою, а й при досить сильних фізичних навантаженнях.

Крім усього іншого, препарат має здатність пригнічувати синусову тахікардію, цьому сприяє його антиаритмічна дія. Вже через годину після застосування Atenolol-Nikomed можна очікувати негативного хронотропного ефекту, який буде наданий протягом наступної доби.

Після прийому таблетки атенололу всередину вона з високою швидкістю всмоктується в шлунково-кишковому тракті, але не повністю, цьому сприяє загальна біодоступність ліків, складова 40-50%. Через 2-4 години після застосування ліків в крові спостерігається максимальна концентрація активної речовини. У печінці атенолол метаболізується незначно, а виводиться за допомогою нирок.

Показання. Ліки Atenolol-Nikomed, головним чином, в якості основної терапії призначають при таких хворобах:

  • Підвищеному артеріальному тиску (altuem sanguinemi pressyura-in a patientes estote).
  • Стенокардії, а зокрема – профілактиці її нападів (Angina-pectoris, et maximes – ne impetius eiusy). Але ліки не застосовують в тому випадку, якщо мова йде про стенокардію Принцметала (Prinzmetal-angina).
  • Малих чи великих порушеннях серцевого ритму (abnormes cor numeryo), а саме:

– тахікардія синусового характеру (naturae sinus-tachycardia);
– попередження явної надшлункової тахіаритмиї різних видів (Monitum nadzheludochnoy aperte humani formase deque tachyarrhythmiasi).

Інструкція по застосуванню. Atenolol-Nikomed, випускається у формі таблеток, приймають виключно внутрішньо, не жуючи та не кусаючи, строго перед прийомом їжі. При цьому таблетку варто запивати якомога більшою кількістю рідини.

Підвищений артеріальний тиск передбачає застосування ліків в дозі 50 мг на добу один раз – це початкове лікування Атенололом-Нікомед. Тільки через один-два тижні такого лікування можна помітити, що антигіпертензивний ефект досяг своєї стабільності. Тому не варто лякатися та думати, що ліки погано ефективні, якщо не отримаєте стабільного ефекту від застосування препарату в перші дні лікування. Якщо доза 50 мг на добу не дає ефекту зниження тиску, який необхідно пацієнту, доза збільшується до 100 мг на добу (прийом такий же). Однак більшу дозу, ніж 100 мг на добу, не варто практикувати, оскільки вона не дасть кращого ефекту.

При стенокардії призначають таку ж початкову дозу, як і при високому тиску – 50 мг на добу. Під час лікування хвороби такою дозою вже через тиждень повинен бути помітний необхідний терапевтичний ефект, у такому випадку дозу вже можна підвищити до 100 мг на добу та навіть до 200 мг на добу.

Літнім людям зазвичай коригують дозу препарату і в більшості випадків вона відповідає 25 мг на добу (початкова). Адже люди похилого віку, як правило, мають проблеми з нирками або з недостатньою їхньою роботою. Коригування дозуючого режиму препарату Atenolol може також знадобитися й в лікуванні тих пацієнтів, які страждають від порушень видільної функції нирок.

Протипоказання. Іноді лікування із застосуванням Атенололу-Нікомед обходять стороною та головна причина цього явища – це наявність протипоказань у пацієнта. Йдеться про такі стани:

  • кардіогенний шок (cardiogenicu inpulsyua);
  • атріовентрикулярна блокада (atrioventricularye sin-istruim obstructionumy);
  • синдром слабкості синусового вузла (aegrum sinu syndrome);
  • брадикардія (bradycardiya);
  • знижений артеріальний тиск (humilisi sanguinemy ipressury);
  • грудне вигодовування та при вагітності (et ab utero gestare in uterio pectuis-pascens);
  • кардіоміалгія (Cardiomegaly);
  • підвищена чутливість з атенололо-місткими засобами (princepys animia trayhituyr duciturquie atenolol).

Крім того, дані ліки не призначають дітям, оскільки при його виробництві з деяких причин не проводилися відповідні дослідження. При цукровому діабеті, міастенії, депресії та багатьох інших хворобах Atenolol-Nikomed призначають з великою обережністю.

Побічні дії. Перевищення рекомендованих доз, а особливо – якщо вони максимальні, неприпустимо, тому що в результаті такого безладного лікування можна серйозно постраждати. У подібному випадку можуть дати про себе знати побічні дії препарату, які проявляються в таких станах, як виражена серцева недостатність (gravi cordye-defeсtum), брадикардія (Signу scandere bradycardiyа), сильно знижений артеріальний тиск (fortiter reducitur sanguineum pressiura), ортостатична гіпотензія (orthostatic actus-hypotenision) та ін.

Ціна Атенололу в аптеках сьогодні

Переваги даного препарату полягають не тільки в його відмінному терапевтичному ефекті, а й в низькій ціні. Так, вартість Атенололу-Нікомед дуже низька і, навіть можна сказати, бюджетна.

Сьогодні дуже популярно та зручно стало купувати препарати за допомогою резервування їх на сайті. Людина заходить на сайт аптеки в своєму місті, вибирає ліки, резервує, а потім вирушає за адресою аптеки та купує їх. Іноді така покупка препаратів допомагає заощадити, оскільки деякі аптеки при попередньому резервуванні надають знижки. Плюс до всього, резервування товару допоможе не зіткнутися з такою проблемою, як його відсутність, адже якщо ліків в аптеці немає, то вам не доведеться витрачати час на похід в аптеку – все видно відразу.

Продаж Атенололу – тільки за рецептом

Оскільки даний атенолол-місткий засіб відноситься до групи селективних бета-1 адреноблокаторів та забезпечує пацієнта вираженим антигіпертензивним ефектом, його продають в аптеках тільки за наданням рецепта від лікаря. Тому навіть при такій низькій ціні Atenolol придбати не так легко.

Для покупки засобу категорично не рекомендується підробляти рецепт від фахівця, оскільки це може погано закінчитися. Адже лікар, призначаючи цей препарат, знає про точний стан вашого здоров’я в даний момент та пропише вам те дозування засобу, яке буде найбільш доречним в даному випадку.

Чи є у Атенололу аналоги?

Навіть при наявності низької вартості препарату іноді виникає необхідність в його заміні аналогом. Це може бути, наприклад, відсутність засобу в аптеці або пацієнт втратив рецепт. Проте, після консультації з лікарем Атенолол-Нікомед можна замінити на:

  • Atenobene (Атенобене);
  • Atenova (Атенова);
  • Atenol-100 (Атенол-100);
  • Tenolol (Тенолол);
  • Azoten (Азотен);
  • Azoprol (Азопрол);
  • Anepro (Анепро);
  • Betaloc (Беталок);
  • Korvitol (Корвітол);
  • Kardolax (Кардолакс).

Увага!

Використання Атенолол (нікомед) без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.