Бензилбензоат

Фармакологічна група: Ліки від паразитів, Протипаразитарні препарати

Класифікація: P03AX01

Міжнародна назва: Benzylbenzoate

Діюча речовина: Бензилбензоат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним з неприємніших та дуже заразних шкірних паразитарних захворювань є короста, яка також називається акародерматитом. Збудником акародерматита є коростяний кліщ, самки яких відкладають яйця у верхніх шарах шкіри, риючи на ній відповідні ходи. Акародерматитною хворобою можна запросто захворіти навіть від коротко-триваючого контакту з носієм – через рукостискання, користування загальними наявними предметоми побуту. З цих яєць знову вилуплюються паразити та захворювання прогресує, якщо не зупинити його потужним протипаразитарним препаратом. Саме до них й відноситься Бензилбензоат, що випускається у вигляді місцевої мазі та емульсії. Це також безсуперечний знищувач паразитів вошей, від яких позбутися це ціла погано-здійсненна пригода. Перед застосуванням Бензилбензоату за призначенням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та прочитайте інструкцію, оскільки тут є протипоказання.

Інструкція по застосуванню та склад Бензилбензоату

Опис та активний компонент. Бензилбензоат (Benzylbenzoate) – це ефективний засіб проти корости, вироблений на основі такої діючої речовини, як бензилбензоат. Випускається у вигляді мазі та емульсії для місцевого застосування, через що практично не потрапляє в кров.

Benzylbenzoate володіє акарицидним ефектом, який згубний для безлічі видів паразитарних кліщів. Також має бактеріостатичний ефект, який досягається завдяки наявності в складі препарату спеціального протимікробного консерванту. Йдеться про цетилпіридинію хлорид, про наявність якого ви будете проінформовані в офіційній інструкції до препарату.

Бензилбензоатовий засіб, такі як мазь та емульсія, також дуже токсичні й по відношенню до вошей. Протягом точно відведеного часу (кліщів – 7-30 хвилин, вошам -2-5 годин), поки препарат впливає на паразитів після нанесення, його головна речовина проникає через покрив хітину. Після такого проходження бензилбензоату крізь хітин речовина починає активне та стрімке накопичення в тканинах паразита, й коли дози стануть гранично токсичними, паразит гине. Але врахуйте, що такий засіб, як Benzylbenzoate робить свій токсичний згубний вплив тільки на личинки та дорослі особини паразитів, а яйця від нього не страждають. Для усунення яєць кліщів та вошей знадобляться додаткові профілактичні маніпуляції – прання всього одягу та постільної білизни людини з коростою, обробка особистих речей паром та ін.

Показання до застосування. Benzylbenzoate, головним чином, застосовується від корости (Distat), усуваючи паразитів дуже швидко та ефективно при правильній обробці засобом. Бензилбензоатовий засіб проти корости також допомагає при демодекозі (activase demodekoz), оскільки він активний й по відношенню до демодексів, які викликають дане шкірне паразитарне захворювання.

Для чого ще застосовується Бензилбензоат? Даний засіб також ефективно рятує від педикульозу, однак, для найкращого результату необхідно протримати Benzylbenzoate на голові необхідну кількість годин.

Засіб проти корости Benzylbenzoate також допомагає від прищів. Його призначають у випадках, коли прищі дуже гниють, болять, погано гояться й в підсумку залишають шрами. Тут краще використовувати мазь й накладати її на прищі чистими руками жирним шаром. Однак перед тим як застосовувати бензилбензоатові ліки слід обов’язково відвідати лікаря для консультації та призначення адекватного лікування.

Інструкція по застосуванню. Benzylbenzoate застосовується місцево, а сам спосіб застосування повністю залежить від форми випуску, адже у засобу його два.

Емульсія. Для лікування корости дорослим пацієнтам зазвичай призначають 20% емульсію, яка застосовується зовнішньо. Дітям, яким ще не виповнилося 5 років, призначають емульсію проти корости з концентрацією 10% для кращої ефективності.

Перший день лікування передбачає нанесення емульсії по всьому тілу, після того, як пацієнт сходить в душ й добре вимиється з милом та гарячою водою. Насамперед емульсію гранично добре втирають в шкіру рук, після їх обробки приступають до тулуба та ніг. Під час розподілу рідких ліків по ногам не забудьте пройтися по пальцях з усіх боків та підошов. Коли обробка закінчиться, пацієнту варто одягнути чисту білизну. Бажано її попрасувати праскою на щадному терморежимі з паровою обробкою. Другий та третій день – це перерва в нанесенні препарату, однак, емульсію можна змивати – вона повинна залишитися на шкірі. Коли настане четвертий день лікування, пацієнту слід знову добре покупатися з милом, нанести емульсію за згаданою вище схемою та знову надіти найчистішу, тільки після прання на високо-температурномі режимі та випрасуваному праскою, білизну. На п’ятий день антипаразитарну емульсію змивають.

В місцях порушення цілісності шкірних покривів при нанесенні протикоростового засобу може відчуватися печіння. Для його зменшення варто обробляти дані ділянки з меншою інтенсивністю.

Мазь. Перед нанесенням бензилбензоатової мазі пацієнт також повинен прийняти гарячий душ з милом. За один раз людина повинна використовувати 10-15 г мазі, наносячи її за схемою, зазначеною вище. Іноді мазь висихає занадто безслідно й тому може знадобитися повторна обробка. Лікування із застосуванням мазі проводять протягом 2 тижнів, під час яких необхідно обробити шкіру 4 рази. Інтервал між обробками складає 3-4 дні. Для лікування дітей 3-5 років із застосуванням протикоростової мазі Benzylbenzoate її попередньо розводять холодною кип’яченою водою 1:1.

Перед тим, як користуватися антикоростовими бензилбензоатовими засобами уточніть, які протипоказання має речовина. Це вагітність, дитячий вік до 3 років та підвищена чутливість до компонентів препарату.

Опис Бензилбензоату у формі емульсії та мазі

Бензилбензоатом називається протикоростовий засіб, який випускається у формі емульсії та мазі. І та й інша форма наноситься місцево на очищену та розпарену під гарячою водою шкіру. Комусь більш зручна бензилбензоатова емульсія, іншим же не подобається її рідка форма й вибирають мазь.
На відміну від головної речовини, допоміжні компоненти в засобах відрізняються. У складі емульсії присутні такі додаткові речовини:

  • Мило господарське 72% (lauandi nitro);
  • Віск емульсійний (cerо emulsifyneg);
  • Вода.

Емульсія являє собою однорідну рідину, яка має білий колір. Аромат у неї легкий та ненав’язливий, тому не бійтеся, під час лікування до вас можно підходити й не хвилюватися за запах.

Якщо говорити про протикоростові креми, то в них присутні такі допоміжні компоненти:

  • Цетилпіридиній хлорид (cetylpyridinium);
  • ПГ;
  • Цетостeаріловий спирт (tsetostearil);
  • Вода.

Яка ціна у Бензилбензоату?

Питання про те, скільки коштує протикоростовий препарат, починається ще на етапі його призначення у лікаря. Бензилбензоат добре бореться з коростою та педикульозом (pediculosis) вже багато років. Він має бюджетну вартість, що дозволяє купувати даний протикоростовий препарат всім верствам населення.

Якщо вам не вдалося придбати антикоростовий бензилбензоатовий засіб, наприклад, в місті Київ, що малоймовірно, то ви можете запросто скористатися послугами інтернет аптек. Однак врахуйте, що засіб можуть продавати за рецептом.

Чи є у Бензилбензоату аналоги?

При неможливості купити саме протикоростовий Бензилбензоат (Україна) ви можете звернути увагу на аналоги даного засобу. Але пацієнтові бажано вибрати кращий аналог засобу та не забути проконсультуватися у лікаря.

Протикоростовий Бензилбензоат можна замінити на:

  • Delacet (Делацет);
  • Remov (Ремов);
  • Hedring (Хедрінг);
  • Veratrum album (чемерична вода з кореневища чемериці).

Увага!

Використання Бензилбензоат без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.