Бетасерк

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Серцево-судинна система

Класифікація: N07C A01

Міжнародна назва: Betaserc

Діюча речовина: Бетагістин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Завдяки особливому впливу безпосередньо на гістаміновий рецептор у вухах Бетасерк здатний значно поліпшити кровообіг в цій області. Зазначений препарат досить часто застосовують для усунення такого симптому багатьох хвороб, як запаморочення. Крім того, Бетасерк має й інші показання до застосування, докладніше про які можна дізнатися в інструкції.

Інструкція по застосуванню Бетасерка

Незалежно, від чого лікар призначив Бетасерк, кожен пацієнт повинен максимально добре вивчити інструкцію по застосуванню цього лікарського препарату. Під час терапії слід дотримуватися всіх лікарських рекомендацій, які стосуються дозування ліків та курсу лікування з його застосуванням.

Дозування ліків встановлюється безпосередньо в індивідуальному порядку, проте, в переважних випадках лікарі призначають його за такою схемою:

  • Пацієнти, вік яких складає більше 18 років, приймають Бетасерк 24 мг двічі на день по 1 таблетці. Таким чином, добова доза препарату становить 48 мг. Таблетку необхідно приймати безпосередньо під час їжі, добре запиваючи питною водою. Якщо пацієнт відчуває деякі труднощі з ковтанням таблетки, то її можна розділити на дві рівні частини. Отримані частини таблетки слід прийняти одна за одною.
  • Терапевтичний ефект в результаті застосування Бетасерка не варто очікувати відразу – він настає лише через кілька тижнів від початку лікування. Що стосується максимальних результатів лікування, то вони можуть проявитися лише через пару місяців терапії. Слід зазначити, що лікування того чи іншого захворювання з застосуванням цього лікарського препарату має починатися відразу після постановки діагнозу. В такому випадку прогресування втрати слуху у хворого зупиняється або зовсім запобігає.
  • Пацієнти, які мають проблеми з роботою печінки / нирок або належать до групи людей похилого віку, можуть приймати цей медикамент без будь-якої корекції його дози.

Бетасерк у формі таблеток

Зазначений медикаментозний препарат випускається у вигляді таблеток. У їх складі може бути присутнім 8, 16 або 24 мг активного компонента, а саме – бетагистина дигідрохлориду. Під час покупки ліків та його прийому слід більш уважно дивитися на конкретне дозування основної речовини, щоб не зіткнутися з таким явищем, як передозування.

Крім бетагистина, в складі ліків містяться й інші речовини, які виступають допоміжними. Йдеться про МКЦ, Е 421, лимонної кислоти моногідрату, тальку та ін. Таблетки мають звичну круглу форму, а також розділову смугу, яка допоможе при необхідності розділити її на 2 рівні частини. Для цього таблетку слід покласти на тверду поверхню, притиснути її одним пальцем, а потім натиснути іншим з великим зусиллям.

Показання та протипоказання до застосування Бетасерка

Показання

Представлений лікарський засіб є штучним аналогом гістаміну. На сьогоднішній день дія бетагистина, який виступає діючим компонентом в препараті, вивчено не повністю. Проте, Бетасерк є досить популярним медикаментозним засобом та має такі показання до застосування:

  • порушення, які мають лабіринтове, а також обов’язково вестибулярне походження;
  • водянка лабіринту, що виникла безпосередньо у внутрішньому вусі;
  • частий головний біль;
  • запаморочення будь-якого походження, які часто супроводжуються зайвою нудотою та блювотою;
  • стрімке погіршення слуху, яке часто виникає разом із запамороченням, нудотою;
  • виникнення шуму у вухах;
  • хвороба Меньєра.

Крім того, нерідко Бетасерк призначають й в складі комплексного лікування таких хворо, як атеросклероз судин головного мозку, енцефалопатія посттравматичного характеру, вертебробазилярна недостатність. Більшість зазначених недуг вимагає досить тривалого лікування, яке може затягнутися на місяці.

Протипоказання

Немає такого лікарського препарату, який би підходив всім пацієнтам без розбору. Бетасерк також має деякі протипоказання до застосування, які виглядають таким чином:

  • бронхіальна астма в будь-якій стадії;
  • 1 триместр вагітності;
  • виразки в ШКТ, які знаходяться в стадії загострення;
  • дитячий вік;
  • індивідуальна непереносимість бетагистина або іншого компонента, який присутній в складі ліків.

Прийом ліків повинен бути вкрай обережним, якщо пацієнт, якому його прописали, періодично страждає від виразок в шлунку та 12-палої кишки. Якщо говорити про прийом засобу в 2 та 3 триместрі вагітності, то він повинен відбуватися виключно в тому випадку, якщо у хворої є серйозні проблеми зі здоров’ям. Однак навіть в такій ситуації не можна говорити про повну безпеку ліків для плода.

Бетасерк не можна приймати під час грудного вигодовування, оскільки речовини, які присутні в складі препарату, здатні проникати в молоко. Отже, разом з молоком ці речовини можуть потрапляти в організм немовляти, приносячи йому серйозної шкоди. Особливо це стосується високих доз препарату. Якщо лікування Бетасерком під час лактації неминуче, то в такому випадку дитину слід перевести на штучну суміш.

Особливості застосування

Пацієнт, який в момент призначення Бетасерка приймає будь-які інші лікарські препарати або приймав їх до цього, повинен повідомити про своє лікуючого лікаря. Справа в тому, що препарати деяких груп вкрай не рекомендується приймати паралельно із засобами для терапії порушень вестибулярного походження. З тієї причини, що бетагистин є штучним аналогом гістаміну, цей лікарський засіб не варто приймати разом з антигістамінними препаратами, оскільки ефективність одного з них може дещо змінитися.

Бетасерк після прийому пацієнтом досить швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, а потім метаболізується. Особливо це стосується тих випадків, коли таблетка приймається натщесерце.

Передозування

Передозування Бетасерком – це вкрай рідкісне явище, з яким стикаються пацієнти. Однак при недотриманні режиму дозування препарату він настає негайно. Пацієнти, яким доводилося мати справу з передозуванням цим лікарським препаратом, скаржилися на нудоту, біль в животі й часту сонливість. Такі явища можливі у випадках, коли пацієнт прийняв до 640 мг препарату. Якщо говорити про прийом більшої дози Бетасерка, то тут спостерігаються більш серйозні симптоми передозування – судоми, порушення у функціонуванні серця та легень. Як правило, такі небезпечні для життя та здоров’я симптоми наступали після навмисного прийому високих доз медикаментозного препарату пацієнтом.

Ціна Бетасерка

Бетасерк є недешевим лікарським препаратом, який можна купити лише за рецептом від лікаря. Його ціна є досить високою, що робить препарат недоступним багатьом пацієнтам. Саме з цієї причини люди починають шукати більш дешевий аналог цього препарату, який мав би схожі властивості й терапевтичний ефект.

Придбати медикамент можна навіть в онлайн-аптеці. Крім того, такого роду аптеки допомагають зорієнтуватися в ціні й підібрати оптимальний варіант для конкретного випадку.

Аналоги Бетасерка

Як було сказано раніше, лікарський препарат під назвою Бетасерк є дуже дорогим. Це головна причина того, що люди починають пошуки його аналога. Насправді, Бетасерк має чимало замінників, які здатні забезпечити пацієнта необхідним терапевтичним ефектом та результатом лікування. Однак без відома лікаря заміну основного препарату здійснювати не варто – багато аналогів мають свої протипоказання до застосування, а також побічні ефекти.

При необхідності Бетасерк можна замінити такими лікарськими засобами:

  • Авертід. Призначається при такому часто зустрічаємому захворюванні, як синдром Меньєра. Крім того, Авертід показує відмінні результати в лікуванні запаморочення, яке виникає через вестибулярні порушення. Вартість цього препарату є більш доступною, якщо порівнювати безпосередньо з ціною оригіналу. Знайти Авертід можна практично в будь-якому аптечному пункті.
  • Авіомарін. Це ліки здатні за короткий термін усунути нудоту та блювоту при таких проблемах, як морська та повітряна хвороба. Для профілактики подібних явищ необхідно за 30 хвилин до поїздки на водному транспорті або польоті на літаку випити таблетку Авіомаріна. Не менш ефективним цей засіб є й при лікуванні нудоти та блювоти, які проявляються у вигляді побічної дії променевої терапії. Якщо говорити про ціну описуваного замінника Бетасерка, то вона є цілком прийнятною для більшості населення сьогодні.
  • Арлеверт. Допомагає усунути запаморочення, практично будь-якого походження. Слід зазначити, що Арлеверт дуже важко придбати сьогодні через його часту відсутність на прилавках аптек.
  • Бетагіс. Відмінний засіб для лікування запаморочень практично будь-якого походження. Цей симптом може супроводжувати такі хвороби, як остеохондроз шийного відділу хребта, період після недавно перенесеної ЧМТ, вертебробазилярна недостатність, операції в області голови, атеросклероз судин головного мозку. Ціна зазначеного аналога – середня.
  • Бетагістин. Дуже часто цей медикамент, що відноситься до середньої цінової категорії, призначається безпосередньо для усунення різного походження запаморочень. Бетагістин є незамінним засобом в терапії синдрому, а також обов’язково хвороби Меньєра, яка характеризується порушенням слуху, шумом в вушних ходах, а також постійними запамороченнями. Нерідко такі запаморочення супроводжуються сильною нудотою та навіть блювотою.
  • Дедалон. Допомагає впоратися з нудотою та блювотою, а також попередити появу цих неприємних симптомів багатьох хвороб. Це може бути променева терапія, морська хвороба, різного роду лабіринтові порушення та ін.

Крім вищезазначених, існують й інші лікарські препарати різних цінових категорій, які призначаються при постійних та періодичних запамороченнях, блювоті й нудоті, а також при інших симптомах лабіринтових порушень. До таких засобів слід віднести:

  • Циннаризин;
  • Циннарідон;
  • Стугерон;
  • Стугерон форте;
  • Максігістін;
  • Нейрогін;
  • Драмина;
  • Вестінорм;
  • Вазосерк;
  • Мікрозер;
  • Аснітон;
  • Бетацентрін;
  • Денойз;
  • Тагіста.

У складі замінників Бетасерка присутні різні речовини, які виступають основними та допоміжними. Перед використанням тих або інших ліків від запаморочення пацієнт повинен упевнитися, що він не має алергії на вхідні в його складі речовини.


Увага!

Використання Бетасерк без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.