Біопарокс

Фармакологічна група: Антибіотики, Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип, Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R02? B03

Міжнародна назва: Bioparox

Діюча речовина: Фузафунгін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Біопарокс – це антибактеріальний препарат, призначений для місцевого застосування. Він ефективно бореться з інфекційно-запальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Завдяки своїй антибактеріальній дії, цей засіб за досить короткий термін позбавляє хворого від болю у горлі, нежиті, а також від бронхіту.

Значно знижує ризик появи ускладнень, а також запалення легенів та небезпечного наслідками гаймориту.

Інструкція по застосуванню Біопароксу

Під час використання Біопароксу ні в якому разі не можна перевищувати ті дози, які вказані безпосередньо в інструкції по його застосуванню. Якщо у хворого в аптечці є цей спрей з необхідним терміном придатності, й він планує почати лікування з його допомогою, то в такому випадку пацієнту необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Діти, а також дорослі пацієнти повинні застосовувати 4 вприскування препарату безпосередньо через рот, або по 2 в кожну ніздрю протягом доби.
  • Літні пацієнти можуть застосовувати засіб у вищевказаному дозуванні тільки у разі, якщо це було призначено лікарем.

Курс лікування, як правило, становить не більше 7 днів. Якщо протягом цього періоду стан хворого не покращився, то йому необхідно відмовитися від Біопароксу та вибрати інший препарат для лікування.

Для використання препарату слід користуватися спеціальною насадкою, яка додається до нього. Під час впорскування спрею в ніс слід використовувати жовту насадку, а для рота – білу.

Перед тим як застосувати Біопарокс для носа його необхідно ретельно очистити від слизу, що скупчився. Це можна зробити за допомогою сольового розчину, який розріджує густе мокротиння у носі, а також груші для її ретельного відсмоктування.

Протипоказання до застосування Біопароксу

Зазначений препарат має незначні протипоказання, внаслідок чого його до заборони призначали в безлічі випадків. Протипоказання до застосування Біопароксу виглядають наступним чином:

  • Дитячий вік до 2,5 років. Річ у тому, що застосування ліків в більш молодшому віці здатне викликати ларингоспазм.
  • Гіперчутливість, яка може виникнути як до активної речовини, так й до будь-якого компонента у складі препарату.

Обережне застосування препарату повинно проходити у тому випадку, якщо пацієнт схильний до алергічних реакцій, або ж хворіє на бронхіальну астму. Не менш обережним застосування фузафунгіну має бути й під час вагітності, а також лактації.

Особливості застосування Біопароксу та побічні ефекти

Біопарокс здатний викликати алергію під час його застосування. У разі появи симптомів алергічної реакції прийом препарату слід негайно припинити. Крім того, подібне явище має бути причиною повного скасування ліків навіть під час наступних терапевтичних курсів.

Головний побічний ефект Біопароксу – це спазм дихальної системи та анафілактичний шок, що є вкрай небезпечним для життя пацієнта. Виникнення перших ознак спазму слід негайно викликати швидку невідкладну допомогу, фахівці якої після приїзду повинні будуть ввести адреналін в необхідній дозі. Спазм дихальних шляхів починається з утрудненого дихання, зайвого сльозовиділення. Іноді у хворого може виникнути безперервний сухий та задушливий кашель.

Всі вищеописані симптоми також можуть виникати у тих пацієнтів, які під час лікування перевищували дозування препарату.

Опис та ціна Біопароксу

Біопарокс є антибіотичним спреєм, що застосовуються для лікування різних захворювань верхніх дихальних шляхів. Основним компонентом цього препарату є фузафунгін, який відмінно протистоїть цілому переліку шкідливих бактерій та грибів.

Крім цього, Біопарокс має досить сильний протизапальний ефект, завдяки чому цей препарат й став таким популярним  наш час. Саме за допомогою Біопарокса раніше інтенсивно лікувалися всякого роду ЛОР-захворювання, а відгуки пацієнтів були виключно позитивні. Хоч спеціальні дослідження показали, що користь від препарату непорівнянна зі шкодою, яку він може приносити. При цьому почали фіксуватися летальні випадки після застосування цих ліків. Для лікування нежиті та болю у горлі можна застосовувати більш безпечні препарати. Саме з цієї причини Біопарокс був знятий з виробництва Лабораторією Сервьє.

За результатами досить тривалих та складних досліджень було встановлено, що якщо Біопарокс використовувати регулярно для лікування нежиті та болю у горлі, то разом з цим значно підвищується ризик виникнення спазму дихальних шляхів. Іноді спазм дихальних шляхів, отриманий у результаті лікування зазначеним препаратом, ставав причиною летального результату.

Багато пацієнтів цікавляться – чому заборонили Біопарокс? Адже препарат не одне десятиліття показував свою ефективність у лікуванні різних захворювань горла, не викликаючи серйозних ускладнень. Однак в останні роки препарат помітно погіршився та головною причиною такого погіршення стало зниження якості активного компонента. Крім цього, ускладнення у вигляді спазму дихальних шляхів, а також анафілактичного шоку стали все частіше зустрічатися з тієї причини, що з кожним роком кількість алергіків в усьому світі зростає.

Коли Біопарокс вироблявся та випускався лабораторією, то він мав середню ціну, якщо порівнювати з іншими препаратами схожої дії. Однак після зняття з виробництва цей препарат не можна купити в аптеці. Навіть у тому випадку, якщо в аптеці залишилися запаси Біопароксу, то продаж цього препарату буде повністю незаконним.

Якщо у пацієнта після лікування раніше залишився невитрачений флакон з ліками, то виробник рекомендує викинути його та вибрати інший засіб, який має більшу безпеку під час застосування.

Аналоги Біопароксу

Дізнавшись, що Біопарокс більше не виробляється, люди починають активно шукати його аналог. Річ у тому, що фузафунгін використовувався виключно для виробництва Біопароксу, тобто, точних аналогів препарату на сьогодні не існує. Навіть у разі, якби такі засоби існували, то їх би заборонили, як й Біопарокс через ідентично небезпечний активний компонент.

Замість Біопарокса для лікування болю у горлі та нежиті, а також інших недуг, можна використовувати антисептичні засоби. Лікарі рекомендують замінювати Біопарокс такими препаратами:

  • Мірамістин. Це досить сильний антисептик, який призначають для лікування різних захворювань горла. Завдяки цьому Мірамістин у вигляді спрею та інших лікарських формах використовують не тільки для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, а й в інших галузях медицини.
  • Каметон. Ліки є замінником Біопарокса, оскільки відноситься до ідентичної клініко-терапевтичної групи. Його часто призначають при гострому риніті, а також під час лікування різних захворювань горла, починаючи з 5-річного віку.
  • Новосепт. Препарат випускається у вигляді солодких ароматних пастилок, які приймають шляхом ретельного розсмоктування кожні 2 години, але не більше 4-6 штук у день. Новосепт протипоказаний вагітним, жінкам, які годують та пацієнтам безпосередньо в дитячому віці.
  • Тантум Верде. Випускається у різних лікарських формах, одна з яких – м’ятно-лимонні льодяники безпосередньо для розсмоктування. Цей засіб застосовують для усунення больового синдрому, а також запаленні та всякого роду подразнень в ротоглотці.
  • Гексорал табс. Зазначений засіб випускається у вигляді таблеток, які необхідно ретельно розсмоктувати безпосередньо у ротовій порожнині. Перевага Гексоралу в таблетованій формі полягає у тому, що його призначають при вагітності та навіть під час лактації від болю в горлі та інших захворювань носоглотки.
  • Стрепсілс плюс. Випускається у формі спрею, знімає біль та запалення. Застосовується при безлічі захворювань верхніх дихальних шляхів.
  • Октенисепт. Це антисептичний медикаментозний препарат, який призначають для обробки слизових оболонок під час запалень в ротоглотці. Застосовується не тільки у лікуванні ЛОР-захворювань, але й під час терапії інших захворювань.
  • Люголь. Знаменитий на сьогодні препарат від фарингіту, ларингіту та інших захворювань, що пояснюється його високою ефективністю безпосередньо під час застосування. Випускається у формі розчину.
  • Хлорофіліпт. Протимікробний препарат, вироблений на основі евкаліптового листя. Випускається відразу в декількох лікарських формах.
  • Інгаліпт. Зазначений препарат є дієвим та популярним внаслідок того, що у його складі є ефірні олії м’яти та евкаліпта.
  • Терафлю Лар. Є комбінованим засобом, який виконує протимікробну та анестезуючу функцію в лікуванні болю у горлі, а також інших захворювань дихальних шляхів та носоглотки. Терафлю Лар випускається у вигляді таблеток для розсмоктування та спрею для зрошення горла. Це медикаментозний протимікробний засіб дозволений до застосування, починаючи з 4-річного віку. Вагітним, так само, як й годуючим жінкам, вказаний засіб протипоказано.

Завдяки тому, що у складі всіх перерахованих вище препаратів є антибактеріальні компоненти, вони є дуже ефективними в лікуванні болю у горлі.

При цьому значно зменшується й запалення. Переваги аналогів описуваного препарату полягають, в першу чергу, в безпеці – вони не здатні викликати небезпечний для життя спазм дихальних органів, оскільки мають інший склад. Крім того, часто замінники Біопароксу мають більш низьку вартість.

Біопарокс раніше призначався дітям від 2,5 років від захворювань верхніх дихальних шляхів, а також носоглотки. Після того, як ліки заборонили, на допомогу пацієнтам дитячого віку приходять інші антисептичні та протизапальні препарати. Це стосується таких препаратів, як Люголь, Мірамістин, Каметон, Інгаліпт, Гексорал.

Крім дітей і атдорослих, Біопарокс часто призначався й вагітним жінкам, оскільки вважався повністю безпечним як для майбутньої матері, так й для здоров’я плоду. Якщо вірити численним відгукам, то нині заборонений препарат надавав швидку дію при болю у горлі, ангіні та інших захворюваннях у вагітних, не викликаючи побічних ефектів та ускладнень. Зараз замість Біопарокса жінкам в положенні призначають такі препарати:

  • Хлорофіліпт, що випускається безпосередньо у вигляді масляних крапель;
  • Мірамістин;
  • Гексорал.

Всі вищевказані препарати повинен призначати виключно лікар, виходячи зі стану здоров’я вагітної. Саме тому перш ніж замінити звичний Біопарокс іншими ліками необхідно звернутися за його допомогою.


Увага!

Використання Біопарокс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.