Бісептол

Фармакологічна група: Протимікробні препарати

Класифікація: J01EE01

Міжнародна назва: Biseptol

Діюча речовина: Ко-тримоксазол, Сульфаметоксазол, Триметоприм

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Препарат бісептол відноситься до групи повністю синтетично створених протимікробних лікарських засобів з широким спектром дії. Він володіє хіміотерапевтичною активністю щодо інфекцій, викликаних як грам-позитивними, так і грам-негативними бактеріями, багатьма найпростішими мікроорганізмами і хламідіями. Це робить його незамінним для лікування інфекційних хвороб дихальної, сечостатевої, шлунково-кишечної та шкіряної систем, а також в боротьбі з іншими патологічними станами організму. Подібна функціональність ставить препарат в один ряд з пеніциліном, але в дійсності між ними є деякі відмінності.

Інструкція по застосуванню Бісептола

Фармакологічна дія бісептола поширюється на безліч патогенних мікроорганізмів, найпоширенішими з яких вважаються: гемолітичні штами стрептокока, сальмонели, шигели, нейсерії, холерний вібріон, ієрсинії, кишкові палички, стафілококи, менінгококи, інші бактерії. Робота препарату заснована на його здатності блокувати синтез дигідрофолієвої кислоти в шкідливих клітинах, що призводить до неможливості подальшого поділу і розмноження мікроорганізмів.

Потрапивши в організм, бісептол швидко і ефективно всмоктується в кров, тому починає надавати терапевтичний вплив на організм вже в перші години після прийому і зберігає його до 7 годин.

Лікарські засоби з таким сильним впливом на організм означає, що високий ризик розвитку побічних ефектів з боку багатьох систем організму. У тому числі можлива поява головного болю і запаморочення, бронхоспазм, задухи, нудоти, блювоти, порушення апетиту, тромбоцитопенії, поліурії, порушення роботи нирок, гематурії, міалгії, кропив’янки і безлічі інших симптомів.

Одночасне застосування бисептола з деякими лікарськими засобами може привести до небажаних побічних ефектів. Наприклад, не рекомендується вживати в один час тіазидні діуретики і бісептол, оскільки це швидше за все призведе до розвитку тромбоцитопенії і підвищеної кровоточивості. Бісептол здатний посилити антикоагулянтну, гіпоглікемічну властивість препаратів.

Від чого допомагає препарат Бісептол

Показання до застосування бісептола ґрунтуються на видах патогенних мікроорганізмів, які здатні знищити препарат. Як правило він буває ефективний для лікування:

  • Різних інфекційних захворювань дихальної системи, таких як, бронхіт, пневмонія, отит, синусит.
  • Інфекцій сечостатевих органів, а саме, пієлонефриту, уретриту, простатиту, при циститі.
  • Інфекційних захворювань шлунково-кишкового тракту, серед яких такі небезпечні хвороби як дизентерія, холера, черевний тиф.
  • Інфекційних хвороб шкіри і м’яких тканин.

У деяких випадках прийом пеніцилінових антибіотиків здатний надати ще більш ефективний вплив в боротьбі з патогенними мікроорганізмами, ніж бісептол, в інших – потрібно призначення комплексної терапії, тому слід якомога більше точніше виявити який саме штам бактерій присутній в організмі і для чого він більш чутливий.

Бісептол може призначатися дітям у вигляді суспензії у віці від 3-х місяців і у вигляді таблеток. Основними показаннями в цьому випадку стають класичні дитячі хвороби: запалення середнього вуха, гайморит, ангіна.

У зв’язку зі схожістю впливу на мікроорганізми багато хто ставить питання бісептол – це антибіотик чи ні? Синтетичні протимікробні препарати не є антибіотиками в повній мірі і входять в іншу фармакологічну групу, але, як і антибіотики, бісептол має велику кількість протипоказань і продається за рецептом лікаря.

Основними протипоказаннями є: підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, вагітність і період годування груддю, вікові обмеження (індивідуальні для кожної лікарської форми), серйозні захворювання печінки, нирок, гематологічні хвороби.

Різниця ж між антибіотиками та сульфаніламідами криється  в їх походженні, і в ступені ефективності впливу, і навіть в принципі роботи. Перші виготовляються з речовин тваринного, рослинного або мікробного походження, другі – синтезуються людиною хімічно. У зв’язку з цим бісептол та інші протимікробні препарати слабкіше впливають на патогенні організми і людину, що приймає ліки.

Антибіотики надають великий вплив як на хворого, так і на бактерії, що викликають захворювання. Але при цьому сульфаніламіди дешевше, ніж будь-який антибіотик, а значить є більш доступними для всіх категорій людей.

Дозування для лікування Бісептолом

Призначувана лікувальна доза повинна залежати від першопричини захворювання, стану пацієнта і безлічі інших чинників. Її визначає лікуючий лікар після ретельного вивчення анамнезу та проведення додаткових досліджень. Інструкція по застосуванню дає усереднені рекомендації. Згідно з ними, дітям дошкільного віку препарат слід приймати по 240 мг двічі на добу, школярам – 480 мг 2 рази на день, а дорослим – по 960 мг двічі на день. Курс лікування становить 1-2 тижні. При цьому деякі захворювання вимагають зміни дозування або тривалості прийому препарату, тому остаточне рішення повинно залишатися за фахівцем, що призначає лікарський засіб. У разі довгого прийому бісептола потрібно проводити додаткові аналізи крові.

Повідомлень про передозування препаратом не існує, але ймовірність її розвитку все ж існує. Симптомами можуть стати зниження апетиту, кишечні коліки, запаморочення, сонливість, депресія, розлад свідомості або його втрата. В цьому випадку потрібно почати лікування, що складається з повного скасування бісептола, промивання шлунка, рясне пиття, в деяких випадках стаціонарне лікування.

Особливі вказівки до прийому бісептола

Якщо в анамнезі пацієнта присутні недолік фолієвої кислоти, бронхіальна астма або серйозні алергічні реакції, то перед призначенням препарату рекомендується провести додаткову діагностику і скоригувати дозування препарату.

Крім регулярних аналізів крові, в разі довгого лікування обов’язково проводиться контроль за нормальним функціонуванням нирок, оскільки висока ймовірність виникнення токсичних ускладнень.

Потрібно також дотримуватися особливої ​​дієти, що включає в себе відмову від цвітної капусти, шпинату, бобових, моркви, помідорів, і намагатися уникати тривалого перебування на сонці або в солярії. Не зайвим буде виключення з раціону харчування різних десертів, випічки, сухофруктів, молока і алкогольних напоїв. Все перераховане може істотно знизити активність препарату або нашкодити і без того завантаженим роботою нирках і печінці.

Особливості застосування Бісептола при бруцельозі

Інфекційне захворювання бруцельоз, серйозно вражає внутрішні органи людини, при неправильному лікуванні з легкістю переходить в хронічну форму. Хвороба широко поширена серед осіб, що працюють в безпосередній близькості до худоби, наприклад, на фермах. Для повного одужання слід дотримуватися певного порядку лікування, яке ведеться курсами по 10 днів з наступною тижневою перервою і з постійною зміною антибактеріальних препаратів. Саме тому одного бісептола для лікування інфекції може не вистачити. У різний час крім нього призначаються так само тетрациклін, левоміцетин, імуномодулятори, вакцинування, фізіотерапевтичні процедури. Всебічне лікування здатне повністю вилікувати пацієнта від бруцельозу, але в наступні 2 роки за ним має вестися спостереження з боку лікаря, тому що рецидив цього захворювання можливий.

Особливості лікування циститу Бісептолом

Бісептол показує високу ефективність в лікуванні циститу з перших днів хвороби, тому часто саме цей препарат призначається найпершим. Але одного цього лікарського засобу зазвичай буває недостатньо для усунення таких запальних симптомів хвороби. Крім нього жінці як правило призначаються народні засоби: брусничний або журавлинний морс, сечогінні чаї, рясне пиття. Своєчасний початок лікування дає досить швидкий результат і знижує ризик виникнення повторного захворювання в майбутньому, при цьому використовувати бісептол як профілактичний засіб не рекомендується. Препарат повинен працювати саме під час загострення захворювання, щоб виключити розвиток стійкості патогенних мікроорганізмів до компонентів бісептола.

Використання Бісептола в терапії проти ВІЛ та СНІД

Успішні дослідження в області застосування бісептола в комплексній підтримуючій терапії хворих з ВІЛ та СНІД показало високу ефективність препарату. Його часто призначають для лікування пневмоцистозу і токсоплазмозу, що розвиваються у багатьох хворих з ВІЛ. При цьому використовується особлива схема лікування. З профілактичною метою призначається прийом таблеток 480 мг двічі на добу через день з постійним контролем лімфоцитів. Лікування припиняється відразу після того, як їх рівень підвищується до певної межі. Якщо вірус імунодефіциту вразив дитину, йому в обов’язковому порядку призначається прийом бісептолу, оскільки дослідження підтверджують зниження ймовірності смерті у дітей, які страждають на це захворювання.

Бісептол в таблетках

Найпопулярнішою для призначення формою препарату є таблетована. Різні фірми випускають дозування в 120 і 480 мг активної речовини в одній таблетці. Перший варіант зручно купувати для лікування дитини, другий – для лікування дорослої людини. Приймати їх рекомендується відразу після прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю води. У цьому випадку він гарантовано досягне шлунка і зможе надати ефективну дію на патогенну мікрофлору.

Бісептол є найвідомішим у своїй групі препаратом, здатним успішно вилікувати від багатьох захворювань, викликаних патогенним мікроорганізмами. Але починати його вживання без призначення лікаря категорично забороняється, оскільки великий ризик розвитку серйозних побічних ефектів. Великою перевагою лікарського засобу є той факт, що після нього не обов’язково проводити відновлення організму шляхом прийому різних бактерій, оскільки мікрофлора кишечника не змінюється. Ще однією перевагою є відносно низька ціна, на тлі антибіотиків і багатьох антибактеріальних засобів. Виграють в цьому випадку російські виробники і азіатські дженерики.

Численні досліди і випробування дозволили бісептолу стати лікарським засобом, здатним не тільки активно боротися зі збудниками захворювань, але і зберігати низьку їх стійкість. Це дозволяє використовувати препарат протягом багатьох десятиліть без зниження рівня ефективності. Не в силах бісептолу знищити лише деякі з широко поширених штамів бактерій, в тому числі трепонему, мікоплазму, синьогнійну паличку.

Відгуки про прийом бісептола часто бувають позитивними як з боку пацієнтів, так і від лікарів, що призначають препарат. При правильному дотриманні всіх рекомендацій препарат показує надзвичайно високі результати навіть в лікуванні найважчих пацієнтів. У домашньому використанні рекомендується уникати інфузійного введення препарату. Для цього набагато краще підійдуть таблетки або суспензії бісептола. Введення концентрованого розчину повинно здійснюватися під наглядом фахівців в стаціонарі.

Ціна на препарат Бісептол

Препарат бісептол виробляють багато фармацевтичних компаній і відразу в декількох формах. Тому ціна на нього безпосередньо залежить не тільки від виробника і аптечної мережі, в якій здійснюється реалізація лікарського засобу, але і від конкретного виду. Найдешевшою формою випуску є таблетки. Вони випускаються в упаковках по 20 і 28 штук з різною кількістю речовини в складі препарату. Найбільш часто призначаються  дозування бисептола 480 мг і саме вона є найвигіднішою для покупки. Дещо дорожче коштує суспензія, що призначається дітям з самого раннього віку. Найдорожчими є ампули з концентрованим розчином речовини, які використовуються для інфузійного введення.

Крім оригінальної версії в продажу доступні аналоги бісептола, виготовлені на основі того ж самого сульфаніламіду. Найнижчою ціною мають ко-тримоксазол від компанії Фармстандарт, ко-трімаксазол-Акрі, вироблені фірмою Акрихин. Дорожче обійдуться французький і швейцарський Бакр, виготовлені у вигляді сиропу і суспензії. Перед придбанням того чи іншого препарату слід вивчити асортимент, пропонований в аптеці, щоб придбати найбільш вигідний варіант.


Увага!

Використання Бісептол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.