Боботик

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03AX

Міжнародна назва: Bobotic

Діюча речовина: Симетикон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Велика частина діток-немовлят аж до 3-4 місяців життя страждають від функціональних коліків (загальний відсоток таких дітей доходить до 70%). Грудничка турбує животик, як правило, не через розвиток будь-якої хвороби, а через такого роду пристосування ЖКТ при не внутрішньо-утробного життя. Адже, перебуваючи в животику, дитина отримувала їжу / питво / вітаміни через плаценту від матері, а після народження вона харчується напряму й для кишечника це абсолютно нові умови. Від коліків в перші пару тижнів його «рятували» материнські гормони, хоча іноді буває, що вони безсоромно атакують вже на першому тижні життя. Ще в пологовому будинку педіатри готують новоспечену матір до того, що у її новонародженого можуть найближчим часом з’явитися коліки животика. Часто вони радять заздалегідь прикупити такий засіб, як Боботік, щоб він вже лежав в аптечці «про всяк випадок».

Інструкція по застосуванню та склад Боботіка

Bobotik – це емульсія для новонароджених, а також дітей старшого віку та навіть дорослих, що складається з симетикону (це диметикон, який попередньо активують діоксидом кремнію). Симетикону в цій емульсії міститься 30%. Обов’язково-присутніми компонентами в препараті також є натрію сахарин, натрію кармеллоза, лимонна кислота, Е 218, Е 216, ароматизатор стиглої малини, вода. На смак цей симетикон солодко-кислуватий з приємним запахом малини, а на вигляд – густа емульсія, що має світло-кремовий колір.

Мами, які не знають, як давати Боботік від розладів животика, повинні прочитати інструкцію по застосуванню, в якій все детально зазначено.

Перед застосуванням для заспокоєння метеоризму та коліків, емульсію варто з усією ретельністю збовтати до тих пір, поки вона не стане повністю однорідною без будь-яких візуальних ознак недостатнього збовтування (неоднорідність по густоті / кольором).

Для точного дозування Bobotik флакон з вмістом необхідно тримати вертикально та накапуючи при цьому необхідну за віком кількість крапель препарату. Його варто приймати після / під час їжі, а малюкам – перед сном (функціональні кишкові коліки у новонароджених до 3 місяців трапляються / загострюються в нічний / вечірній час, а вдень практично не турбують). При метеоризмі у дорослих / коліках у новонароджених, краплі Bobotik застосовують 3-5 разів на день в такій дозі за віком:

  • Дітям до 1 року (в т.ч. новонародженим) варто додавати ліки в використовувану завжди пляшку з молоком / харчуванням при годуванні. Крім того, Боботік можна додавати прямо в ложечку до або ж після процедури грудного годування.
  • Дітям 1-6 років необхідно давати по 16 крапель симетикону від 3 до 5 разів на добу.
  • Діти 6-14 років – 16-32 крапель 3-5 разів на день;
  • Дітям від 14 років та дорослим пацієнтам призначають по 32 краплі Боботіка також 3-5 разів на добу.

Якщо маленька дитина відмовляється приймати засіб в чистому вигляді, то його можна запросто ретельно змішати з водою / дитячим харчуванням / іншою негазованою рідиною. Курс лікування варто продовжувати стільки, скільки порадить лікар, приймаючи до уваги наявність / відсутність у хворого скарг на симптоми метеоризму / коліків.

Часто молоді мами змучених коліками дітей цікавляться, через скільки діє симетикон після прийняття? Як правило, заспокійливий ефект починає спостерігатися протягом півгодини (у когось довше, у когось – повільніше, оскільки всі індивідуальні). Симетикон, присутній в складі Боботіка, абсолютно не всмоктується в шлунково-кишковому тракті, а тому після своєї головної місії виходь з організму разом з калом в повністю незміненому вигляді. Також цей компонент не впливає на всмоктуваність харчових продуктів й не впливає жодним чином на реакцію / обсяг шлункового соку. Це показали численні дослідні процедури при створенні / тестуванні препарату.

Крім лікування кольок / метеоризму, Bobotik часто призначають для підготовки організму до діагностичного дослідження органів черевної порожнини / малого таза (рентген / УЗД / гастрифіброскопія). Також цей симетикон містить засіб застосовуючий як піногасник при гострих отруєннях пральним порошком / миючим для посуду / раковини та ін.

Ціна Боботіка в аптеках

Всіх мам, а також інших людей, яким прописали Bobotik, цікавить вартість препарату в аптеках. Вона невелика, більше середня в стандартних пунктах, а також віртуальних аптеках. Щоб купити цей засіб проти кольок не потрібний навіть рецепт від лікаря.

Якщо Боботік виявився для сім’ї дорогим, то в такому випадку можна звернути увагу на більш дешеві його замінники. Самим бюджетними засобами для діток є кропова вода, яку можна готувати самостійно.

Чи є у Боботіка аналоги?

Як говорилося вище, Боботік при необхідності можна замінити іншим противоколіковим засобом. Як правило, всі ці препарати створюються на основі симетикону. Але, незважаючи на це, на кожну дорослу людину / грудничка діє щось «своє». Тобто, якщо, наприклад, на пацієнта діє Боботік, а при його заміні на інший аналог потрібного ефекту не спостерігається. Відомими й діючими замінниками Боботіка є такі препарати:

  • Sab-Simplex (Саб-Симплекс). Це більш дешевий замінник Боботіка, але не набагато. Як кажуть відгуки, засіб добре рятує маленьких діточок від кольок / метеоризму. Саб-Симплекс надається в такому ж 30-мілілітровому флаконі. Одним і тим же є активна речовина – симетикон.
  • Espumizan (Еспумізан та Еспумізан-Дитячий). Випускається у вигляді капсул для дорослих й у вигляді суспензії (Еспумізан-Дитячий). Випускається німецькою фармацевтичною компанією Берлін-Хемі / Менаріні.
  • Dicetel (Дицетел). Таблетки виробництва Німеччини (Ф. К. Солвей). Протипоказані в дитячому віці, оскільки тут в ролі активної речовини виступає пінаверія бромід в дозі 50 / 100 мг. Dicetel призначений для симптоматичного лікування тих недуг, які мають безпосередній зв’язок з функціональними розладами шлунково-кишкового тракту.
  • Kolikid (Колікід). Це також симетиконовий засіб, який випускається в аналогічних крапельках та має таку ж ємність, як і оригінал (30 мл). Має приємний банановий смак й дуже подобається малюкам.

Існують також інші аналоги засобу Bobotik, мають ті ж показання та приблизно ту ж вартість: Disfatil (Дісфатіл), Infacol (Інфакол), Koligas (Колігаз), Manti-Gastol (Манту-Гастол), Metsil (Метс), Metsil-Forte ( Метс-Форте), Motiligas (Мотілігаз), Simetikon (Симетикон), Espicol-Baby (Еспікол-Бейбі), Espuzin (Еспузін), Espumizan-L (Еспумізан-Л).

Кропова вода

Також непоганим засобом від кольок для новонароджених є кропова вода. Її можна не тільки придбати в аптеці за низькою ціною, але й приготувати самостійно. Ці знання стануть у пригоді, наприклад, людям, що живуть в селі – в таких аптеках часто малий вибір ліків від кольок.

Для приготування укропної води нам знадобиться фенхель (Foenīculum на латиниці) – це рослина, яка є дуже близьким родичем кропу. Після напоєння цією водою грудничка його мати може сама допити – вона дуже добре впливає на здоров’я жінки в цілому та на лактацію. Укропну воду вдома роблять так:

  • Спочатку необхідно взяти одну чайну ложку фенхелевого насіння та залити його склянкою крутого окропу.
  • Відстій повинен постояти й настоятися не менш тридцяти хвилин, а далі – процідив за допомогою спеціального сита або звичайної марлі.
  • Після повного охолодження кропова вода переливається в будь-яку темну тару.
  • Зберігається кропова вода з насіння фенхелю не більше 48 годин.

Також цю водичку можна готувати перед кожним застосуванням, але це сильно клопітно й молодій мамі без помічників у вигляді бабусь, дідусів просто ніколи цим займатися. Тому укропну воду можна готувати раз в два дні, зберігаючи її в холодильнику й трохи підігріваючи перед кожним застосуванням, щоб не застудити немовля.

Як правило, кропова вода добре сприймається непристосованим ні до чого крім грудного молока смаком малюка-грудничка, оскільки він трішки солодкуватий. Укропну водичку можна давати грудничку по чайній ложці до / після годування (грудного). Якщо малюк відмовляється від фенхеля, то відвар його насіння можна додавати й в зціджене материнське молоко. При застосуванні адаптованої дитячої суміші застосування укропной води і того простіше – потрібно просто додавати ці ліки в бутилочку з харчуванням.

Тому, якщо Боботіка не виявилося в аптеці або він може підірвати сімейний бюджет своєю вартістю (для деяких людей все ж високою), а також якщо анотація ліків говорить про наявні протипоказання до препарату (їх зовсім небагато), то в цих та багатьох інших випадках можна застосовувати укропну воду.


Увага!

Використання Боботик без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.