Бромокриптин та Бромокриптин-Ріхтер

Фармакологічна група: Гормональні препарати, Гормональні розлади

Класифікація: N04BC01

Міжнародна назва: Bromocriptine

Діюча речовина: Бромокриптин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зараз великий відсоток жінок різного віку мають гінекологічні проблеми. Цікаво було б дізнатися точну причину їх появи, однак, це неможливо. Одні стверджують, що головна причина появи хвороб по жіночій частині – це початок статевого життя, інші звинувачують в цьому спадковість, треті – екологію. Як би там не було, будь-яку хворобу з гінекологічної або будь-якої іншої області необхідно лікувати вчасно та правильно. Деякі хвороби протікають практично безсимптомно, тому для того, щоб «жіноче» здоров’я було завжди в порядку, кожна жінка повинна відвідувати лікаря гінеколога кожні 6-12 місяців. Бромокриптин та Бромокриптин-Ріхтер – це засоби, які нерідко призначають для лікування гінекологічних хвороб. Крім того, при деяких захворюваннях їх призначають також й чоловікам.

Опис препарату Бромокриптин-Ріхтер

Склад та форма випуску. Bromocriptin-Richter, відноситься до інгібіторів пролактину та агоністів дофаміну, складається з такої діючої речовини, як Бромокриптин. Його особливість полягає в тому, що при кожному показанні препарат має свої фармакологічні властивості. Тому він повинен призначатися не просто лікарем, а фахівцем з великої літери, який має величезний багаторічний досвід роботи за плечима.

Крім бромокриптину, в складі засобу є такі додаткові речовини, як колоїдний кремнію діоксид, тальк, повідон, магнію стеарат, ЦМК та ін. Перед використанням засобу необхідно завжди читати його склад, щоб упевнитися у відсутності протипоказань через індивідуальну непереносимість компонентів.

Bromocriptin-Richter випускається у вигляді оральних таблеток. В одній упаковці є 30 таблеток майже білого кольору. Як і належить більшості видів таблеток, Бромокриптин має круглу, плосковату форму, їх діаметр – 7 мм. З одного боку таблетки нанесена поперечна насічка, а з іншого вигравійовано «2,5». Таблетки фасуються не в блістери, а в скляні баночки з темно-коричневого скла.

Фармакокінетичні дані препарату та метаболізм. Бромокриптиновий засіб піддається майже повному всмоктуванню в шлунково-кишковому тракті дуже швидко після того, як пацієнт прийме його всередину. Вже через 1-3 години в плазмі крові спостерігається максимальний рівень діючої речовини. При цьому максимум через дві години спостерігається необхідний в лікуванні багатьох захворювань зменшений рівень пролактину. Цей рівень стає максимальним тільки через п’ять годин після прийому та триває, в цілому, до 8-12 годин.

Виведення основної кількості речовини бромокриптину відбувається разом з калом та лише близько 6% – з сечею. Інтенсивно-пресистемна біотрансформація речовини відбувається в тканинах печінки пацієнта.

Інструкція по застосуванню препарату Бромокриптин

Показання до застосування. Bromocriptin-Richter, зважаючи на свою різну фармакологічну активність, призначається не тільки представницям жіночої статі – часто засобом лікуються й чоловіки. Зокрема, засіб призначається в таких випадках:

  • Аменорея, що протікає з наявністю галактореї або без неї (Amenorrheia tentatione etiam proventum, vel non-fluit galactorrhea);
  • Олігоменорея (quia-oligomenorrheia);
  • Проблеми в лютеїновій фазі, а зокрема – її недостатність (luteal tempus ppter insufficientia);
  • Гіперпролактинемія, що має вторинне значення – вона викликається деякими лікарськими препаратами (Hyperprolactinemia habens praeordinatione Dei – factum per medicamentyum);
  • СПЯ – синдром полікістозу яєчників (polycystic ovarium-syndrome);
  • Менструальні цикли, позбавлені овуляції, що, зокрема, стосується циклів, на які впливають антиестрогени (cycles sine ovulation, debitium ad influentiam in antiestrogens);
  • Діагноз безпліддя, який безпосередньо пов’язаний з гіперпролактинемією (Diagnosis infecunditatye, quaie directe consociata hyperprolactinemia);
  • ПМС та всі його турбуючі симптоми – біль та набухання грудей, перебої в настрої, метеоризм та ін. (Et omnes PMS symptoms eius turbatus ubera disruptions in mente, bloating);
  • Припинення лактації, що може іноді потребуватися після пологів з об’єктивних медичних причин (lactationis propter partum pro-medical rationes post suppressam);
  • Профілактика настання лактації після того, як жінка зробила аборт (ne lactationis, post abortus);
  • Лікування доброякісних вогнищевих уражень, а також кістозних станів (et benigno lesions conditione cysticus);
  • Хвороба Паркінсона, де ліки застосовується на різних стадіях (Parkinson scriptor morbus cum Stupefactivorum medicamentorum usus est in variis campis).

Чоловікам Бромокриптин-Ріхтер призначається при таких поставлених діагнозах:

  • Олігоспермія, зниження та втрата сексуального потягу, а також імпотенція, які виникли на тлі зниження пролактину (oligospermia, minuatur libido, impotentia).

Іноді, за певними показниками, Bromocriptin-Richter призначається при вагітності. Якщо лікування препарату почалося задовго до планування вагітності, то з її настанням його краще скасувати. При грудному вигодовуванні Бромокриптин не застосовують, оскільки він пригнічує лактацію.

Дітям даний препарат призначають тільки після досягнення 7-річного віку.

Інструкція по застосуванню. Бажано, щоб Bromocriptin приймався разом з їжею – так можна досягти відмінного ефекту від терапії, не приносячи шкоди шлунково-кишковому тракту. Практично будь-яке показання до застосування з тих, що вказані вище, вимагають виключно поступового підвищення дози, починаючи з мінімальної. Дорослим пацієнтам, незалежно від виду хвороби, в добу можна застосовувати не більше 30 мг препарату.

Як правило, спочатку терапія передбачає застосування добової дози препарату ввечері перед сном в кількості 1,25 мг. Через 2-3 дні доза поступово збільшується до 2,5 мг перед сном. Далі, якщо в цьому є така необхідність, доза збільшується знову через 2,5 мг знову через 2-3 дня.

Якщо мова йде про попередження лактації, то тут засіб спочатку призначається в дозі 2,5 мг в день пологів. Після цього жінці показаний прийом препарату в дозі 2,5 мг два рази на добу. Курс терапії такого роду триває 14 днів.

При гіперпролактинемії зазвичай призначають дозу, рівну 7,5 мг препарату на добу. Ця доза ділиться на кілька рівних прийомів. Однак бувають випадки, що для досягнення необхідного ефекту пацієнтові призначали до 30 мг препарату на добу.

Доза препарату під час лікування дітей від 7 років формується індивідуально, що залежить від виду хвороби, організму та ін. Зазвичай дітям Bromocriptin-Richter призначають для лікування пролактиноми та гігантизму.

Якщо у пацієнта є проблеми в роботі печінки, то йому може знадобитися корекція дози препарату. Справа в тому, що виведення препарату у пацієнтів з проблемами в роботі печінки відбувається набагато повільніше, ніж у людей з повністю здоровою печінкою.

Застосування бромокриптину має бути обережним – ні в якому разі не можна практикувати лікування в дозах більше 30 мг на добу. В іншому випадку, пацієнт, швидше за все, зіткнеться з ознаками передозування – з блювотою, нудотою, ортостатичної гіпотонією, летаргією та ін.

Ціна Бромокриптину в аптеках сьогодні

Bromocriptin – це препарат, який випускається у вигляді таблеток, в скляні флакони. Він доступний практично в кожній аптеці «тут і зараз», проте, іноді доводиться звертатися за допомогою до інтернет-аптек. Вартість даного препарату невисока, але і не низька. Якщо порівняти його з багатьма іншими засобами, що застосовуються в області гінекології, то можна зробити висновок, що це – ліки середньої цінової категорії.

Варто обов’язково зазначити, що Бромокриптин є препароатом, який випускається рецептурно. А це значить, що просто так, за власним рішенням та без відома лікаря-гінеколога його купити не вдасться.

Чи є у Бромокриптину аналоги?

Пацієнт завжди має право відмовитися від препарату, якщо він йому не підходить з тих чи інших причин. Однак в такому випадку необхідно вибрати інший засіб, за допомогою якого вилікується та чи інша хвороба. У таких випадках підбирається аналоги засобу, беручи до уваги такі варіанти:

  • Parlodel (Парлодел);
  • Ronalin (Роналін);
  • Alactin (Алактин);
  • Dostinex (Достинекс);
  • Kabergolin (Каберголін);
  • Norprolac (Норпролак);
  • Abergin (Абергін);
  • Apo-Bromocriptin (Апо-Бромокриптин);
  • Bromergon (Бромергон);
  • Serocriptin (Серокріптін).

Підбір того чи іншого аналога засобу залежить, перш за все, від конкретного показання. Якщо у чоловіка чи жінки виникло безпліддя, то в такому випадку може бути призначений такий препарат, як Клостілбегіт. У будь-якому випадку, підбирати ліки необхідно разом з фахівцем.


Увага!

Використання Бромокриптин та Бромокриптин-Ріхтер без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.