Цефазолін

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01D B04

Міжнародна назва: Cefazolin

Діюча речовина: Цефазолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

При виникненні в організмі інфекційних захворювань, лікарі часто призначають своїм пацієнтам такий антибактеріальний препарат, як Цефазолін. Він успішно бореться з різними бактеріями, приводячи в норму стан хворого за відносно короткий термін. Препарат призначений для системного застосування, отже, випускається він у відповідній лікарській формі для ін’єкційного введення.

Інструкція по застосуванню Цефазоліну

Цефазолін є ефективним антибактеріальним препаратом, який можна застосовувати навіть дітям. Він відноситься до антибіотиків-напівсинтетиків та є досить потужним, тому його варто приймати лише в тому випадку, якщо препарат прописав лікар при певному інфекційному захворюванні.

Перед тим як почати курс терапії із застосуванням Цефазоліну необхідно обов’язково здати аналіз на бакпосів, який визначить конкретного збудника. Справа в тому, що вказаний препарат не діє на деякі штами та лікування може виявитися повністю даремним.

Дозування, а також терапевтичний курс, протягом якого необхідно застосовувати препарат, повинні визначатися лікарем. При цьому він буде враховувати всі індивідуальні особливості, які має організм.

Цефазолін не слід застосовувати без попереднього здійснення шкірної проби, за допомогою якого встановлюється або виключається зайва чутливість до препарату. Перед тим як розводити препарат, слід врахувати, що він призначений виключно для внутрішньовенного введення (струменевого або крапельного), або ж для внутрішньом’язових ін’єкцій. Тобто, інтратекально введення ліків строго протипоказано.

Якщо препарат необхідно застосовувати шляхом внутрішньом’язових ін’єкцій, то порошок слід розводити в стерильній воді (2-3 мл на флакон ліків). Також для такого введення препарату можна використовувати Лідокаїн (0,5%) або Новокаїн (2%) – ці болезаспокійливі речовини здатні зробити укол практично безболісним.

Що стосується внутрішньовенного крапельного введення препарату, то тут для його розведення використовується основний розчинник (100-150 мл). При цьому розчинником порошку може бути стерильний фізрозчин, розчин Рінгера та ін.

Як було сказано раніше, дозування препарату визначається станом хворого. Однак існують такі рекомендовані дози препарату при різних захворюваннях:

  • Легкі інфекції, які розвинулися в результаті попадання в організм стафілококів або стрептококів. Тут застосовують 500 мг-1 г Цефазоліну через 12-годинний інтервал. Якщо є така необхідність, то інтервал між застосуванням препарату можна вкоротити до 8 годин, однак, одноразова доза при цьому не повинна перевищувати 500 мг. У добу можна застосовувати не більше 2 г препарату.
  • Гострі інфекції сечових шляхів. Це стосується таких неускладнених хвороб, як цистит, уретрит та ін. У цьому випадку використовують 1 г Цефазоліну, який вводять раз о 12 годині. Отже, добова доза препарату становить 2 м
  • Пневмонія. Йдеться про захворювання, яке було викликано пневмококами. Пневмонію слід лікувати за допомогою Цефазоліну шляхом його введення кожні 12 годин за 500 мг. У добу можна застосовувати більше 1 г препарату.
  • Інфекції, що мають середню або важку ступінь тяжкості. Тут дозування препарату є дещо більшою й становить 3-4 г на добу. Тобто, Цефазолін слід вводити кожні 6-8 годин.
  • Інфекційні хвороби, які представляють серйозну загрозу життю пацієнта. Такі стани вимагають введення 1-1,5 г препарату кожні 6 годин. Добова доза в цьому випадку становить від 4 до 6 г антибіотика. Слід зазначити, що якщо стоїть питання життя та смерті пацієнта, то в особливо важких випадках доза ліків може бути збільшена до 12 г на добу.

У дитячому віці, а особливо – у немовлят, препарат приймають лише в разі, якщо дитині загрожує смертельна небезпека від виниклої інфекції. Подібне лікування повинно проводитися в стаціонарі під суворим наглядом лікаря.

Склад та дозування Цефазоліну

У складі порошку є єдина активна речовина – цефазолін натрію. Ліки, що мають білий колір, містяться у флаконах. Після додавання води або іншого розчинника (новокаїну, лідокаїну, фізіологічного розчину), а також ретельного збовтування препарату перетворюється в безбарвну рідину, як вода.

Препарат випускається в трьох варіантах дозування активного компонента у флаконі:

  • 250 мг;
  • 500 мг;
  • 1000 мг (1 г).

Така кількість варіантів дозування препарату оптимальна для лікування будь-яких інфекційно-запальних хвороб. Особливо це стосується пацієнтів дитячого віку, де дозування ліків, як правило, мінімальне.

Цефазолін для уколів

Єдина лікарська форма препарату – це сухий порошок, з якого готують розчин для уколів. Як правило, застосування цих ліків відбувається в умовах стаціонару, однак, в окремих випадках пацієнти проходять лікування, а також вдома шляхом введення. Порошок упаковують в медичному флаконі, виготовленого зі скла. Закупорювання ліків при цьому є стовідсотково герметично.

Потрібно сказати, що Цефазолін у формі таблеток не виробляється на сьогоднішній день. Справа в тому, що таблетована форма випуску ліків не є доцільною з терапевтичної точки зору, оскільки препарат в такому випадку буде повністю розчинятися в шлунково-кишковому тракті. Отже, від прийому таких таблеток не буде потрібного лікувального ефекту. Саме з цієї причини Цефазолін випускається у формі порошку для подальшого приготування ліків – таким чином препарат впливає на грампозитивні та грамнегативні бактерії потрібною дією. Тим більше, що наступ потрібного терапевтичного ефекту від уколу в вену або м’яз настає досить швидко.

Показання до застосування антибіотика Цефазоліну

Цефазолін – це той антибактеріальний препарат, який здатний усунути досить великий список хвороб, викликаних різними патогенними мікроорганізмами. З цієї причини його призначають для лікування інфекційних уражень різних органів в організмі. Сьогодні препарат призначають при таких інфекційно-запальних патологіях:

  • Бронхіт. Це стосується як гострої, так і хронічної форми захворювання.
  • Бронхоектази з інфікуванням.
  • Пневмонія. Препарат призначають тільки в тому випадку, якщо це захворювання було викликано бактеріями. Проти пневмонії грибкового або вірусного походження Цефазолін безсилий.
  • Бронхопневмонія.
  • Інфекційні патології, що виникли в області грудної клітини. Таке іноді відбувається після того, як пацієнт переніс якесь хірургічне втручання у відповідному відділі (грудному). Одним з таких втручань є пункція.
  • Емпієма плеври (гній).
  • Гнійні процеси, що виникли в легенях.
  • Отит.
  • Тонзиліт.
  • Пієлонефрит. Ліки ефективні як при гострій, так і при хронічній формі хвороби.
  • Інфекції сечостатевої системи. Йдеться про цистит, уретрит, простатит.
  • Венеричні інфекційні захворювання, які легко передаються статевим шляхом. До них відносяться гонорея, сифіліс, а також інші хвороби.
  • Інфекційні хвороби, які вражають шкірні покриви. Крім того, препарат призначають й при тих інфекціях шкіри та м’яких тканин, які виникли після хірургічних операцій.
  • Гангрена, яка характеризується, як інфікована.
  • Інфекції, які виникли в ранах та опіках будь-якої локалізації.
  • Інфекційні хвороби, які вражають очі та впливають на якість зору в результаті.
  • Період після аборту, який може супроводжуватися розвитком інфекцій в матці.
  • Зараження крові (сепсисний стан).

Крім усього іншого, Цефазолін дуже часто призначають й при тих патологіях інфекційного походження, які вражають кісткову тканину та суглоби. Препарат ефективний під час лікування целюліту, де показує відмінні результати.

Незалежно від того, яке захворювання з вищенаведених потребує лікування, призначенням Цефазоліну повинен займатися тільки фахівець. До того ж, без його участі цей препарат не можна придбати в аптеці – для цього потрібен рецепт на латинській від лікаря.

Ціна Цефазоліну

Цефазолін акос має низьку вартість, за рахунок чого ці ліки може придбати кожен пацієнт. З тієї причини, що цей препарат є дуже сильним антибіотиком, придбати його не так просто. Для покупки ліків необхідно обов’язково надати фармацевту рецепт від лікаря.

При необхідності можна вибрати дієвий аналог препарату. Це рекомендується здійснювати виключно після схвалення лікаря – багато антибіотиків мають серйозні протипоказання, а також побічні явища.

Аналоги Цефазоліну

Дуже часто трапляється так, що одні ліки доводиться замінювати іншими, максимально наближеними за дією або зовсім повним аналогом. Так само, як і основна частина медичних препаратів на сьогоднішній день, Цефазолін має аналоги, найбільш популярними серед них є такі препарати:

  • Лексин (Lexin). Недорогий антибактеріальний препарат, який призначають при ЛОР-інфекціях, інфекційних ураженнях сечостатевої системи, а також захворювань кісткової тканини та суглобів.
  • Цезолін (Cesoline). Цей препарат має в своєму складі ідентичну оригіналу діючу речовину, а також відрізняється тими ж показаннями. Цезолін випускається у формі ліофілізату, який використовують для приготування розчину. Цезолін має більш високу вартість, ніж Цефазолін.
  • Цефалексин (Cephalexin). У його складі є інша активна речовина, однак, показання до застосування дуже схожі з Цефазоліном. На відміну від оригіналу, Цефалексин випускається у формі капсул.
  • Цефтриаксон (Ceftriaxone, Rocephin). Так само, як і оригінал, цей антибактеріальний препарат випускається у вигляді порошку для приготування розчину. Тобто, Цефтриаксон також застосовують шляхом внутрішньом’язового й внутрішньовенного введення. Цей аналог застосовується для лікування інфекційно-запальних патологій різних органів та систем.

Існують й інші антибактеріальні препарати, якими можна замінити Цефазолін. Якщо говорити про таблетовану форму випуску, то тут потрібно виділити Цефадроксил (Cefadroxil, раніше відомий як Дуріцеф), Цефаклор (Cefaclor, Ceclor), Цедекс (Cedex), Зіннат (Zinnat), Супракс (Suprax) та ін.

Крім таблеток та капсул, на прилавках аптек є й ті замінники ліків, які випускаються у формі суспензії. Це стосується таких препаратів, як Цедекс, Панцеф, Іксім Люпин та ін. Їх можна застосовувати не тільки дорослим, але й дітям, що є досить зручним. Недолік антибактеріальних ліків у вигляді суспензії полягає в тому, що в результаті їх прийому часто виникають побічні реакції у вигляді розладів травлення. Вони зникають самі по собі відразу після відміни препарату.

Зарубіжні варіанти

Цефазолінові препарати за кордоном:

  • хорватський Altazolin (Альтазолін) від Altamedics (Альтамедікс);
  • грузинський Avezol-Aversi (Авезол-аверс) від Aversi (аверс);
  • польські Biofazolin (Біофазолін) від Polpharma (Полфарма) та Cefazolin Hospira (Цефазолін Хоспіра) від Hospira (Хоспіра);
  • тайванський Cefa (Цефал) від Taiwan Biotech (Тайвань Біотек);
  • тайванський Cefacin (Цефацін) від Li Ta (Лі Та);
  • туніський Cefazol (Цефазол) від Unimed (Юнімед);
  • литовський Cefazolin Actavis (Цефазолін-Актавіс) від Actavis (Актавіс);
  • еквадорські Cefazolina Magma (Цефазолін Магма) від Magma (Магма), Cefazolina Medisumi (Цефазолін Медісумі) від Medisumi (Медісумі), Cefazolina Vitalis (Цефазолін Віталіс) від Vitalis (Віталіс);
  • аргентинські Cefazolina Max Vision (Цефазолін Макс Віжн) від Max Visión (Макс Віжн) та Cefazolina Richet (Цефазолін Річет) від Richet (Річет);
  • індійський Cezolin (Цезолін) від Lupin (Люпін);
  • турецький Maksiporin (Максіпорін) від Yavuz (Явуз);
  • сербський Primaceph (Прімацеф) від PharmaSwiss (ПфармаСвісс) та Cefazolin-MIP (Цефазолін-МІП) від Chephasaar (Чефасаар);
  • філіппінський Suporin (Супорін) від Umedica (Юмедіка);
  • пакистанський Biozolin (Біозолін) від Searle (Серл);
  • італійські Cefazil (Цефазіл) від Italfarmaco (Італфармако) та Nefazol (Нефазол) від New Research (Нью Рісеч);
  • китайський Cefazolin-Taiyang Pharm (Цефазолін-Таіянг Фарм) від Taiyang (Таіянг);
  • австралійський Cephazolin alphapharm (Цефазолін-Альфафарм) від Alphapharm (Альфафарм);
  • південноафриканські Zefkol (Зефкол) від Brimpharm (Брімфарм) та Adco-Cefazolin (Адко-Цефазолін) від Al-Pharm (Аль-Фарм);
  • бразильський Ceftrat (Цефтрат) від União (юїна), Cefazolina (Цефазолін) від Bristol-Myers Squibb (Брістол-Маєр Сквібб).

Увага!

Використання Цефазолін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.