Целестодерм-В та Целестодерм з гараміцином

Фармакологічна група: Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема, Дерматологія та регенерація

Класифікація: D07AC01

Міжнародна назва: Celestoderm®-V with garamycin®

Діюча речовина: Бетаметазон, Гентаміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Целестодерм – це препарат для зовнішнього застосування, призначений для боротьби з шкірними хворобами. Для чого він призначається? Чим відрізняється від Целестодерму з гараміцином (Garamycin) та які аналоги можна підібрати в аптеці?

Целестодерм В – інструкція із застосування

Мазеву субстанцію Целестодерм-В потрібно наносити тонюсеньким шаром на потрібні зони шкіри, намагаючись, щоб нанесення було рівномірним, без «прогалин». Легкими акуратними рухами втирайте ліки в шкірний покрив. Частота застосувань – кілька разів на добу. Якщо відчуваєте, що ваш стан поліпшується, використання можна зменшити. Потрібно уникати занадто тривалої терапії – максимум допускається три місяці. Після поліпшень лікар може порекомендувати менш сильнодіючий препарат з групи кортикостероїдів.

Нерідко фахівці прописують так звану «тандемну терапію», де двійка препаратів застосовується в тандемі. Целестодерм мажуть шкіру раз в 24-годинний період, а потім, коли пройде 12 годин – наносять інший дермальний медикамент, який не містить бетаметазоновий компонент.

Іноді доцільною вважається інтервальна терапія – коли Целестодерм та препарат без бетаметазону застосовують по інтервалах: тиждень один, тиждень інший.

Важливо стежити за загальним станом організму, оскільки бетаметазон відрізняється вираженою дієвістю та системністю ефекту. Хоча побічні дії, як правило, несистемні та проявляються локально у вигляді осередкового або пластинчастого лущення, акнеподібного висипу, фолікулярних висипань тощо., більш глобальні побочки, наприклад, супресія кори надниркових залоз, можуть мати місце.

Целестодерм з гараміцином – як застосовувати?

Так само, як і препарат без гараміцину, цей засіб призначений для зовнішнього застосування. Мазь наносять тонким шаром на хворі ділянки шкірного покриву за схемою 1 + 1 в день – після пробудження та вечірній час. Належна частота використання мазі повинна встановлюватися лікуючим фахівцем, тут важливо не переборщити, оскільки обидва компонента дуже сильні. Якщо захворювання не дуже серйозне, вистачає і одного нанесення на 24 години, але при вираженій серйозності застосування потрібно зробити частішим. Протяжність кортикостероїдної антибіотчної терапії варіюється, але тут теж потрібно враховувати базове правило – не більше трьох місяців поспіль.

Показання та механізм дії мазі Целестодерм

Від чого призначають глюкокортикостероїд? Базовий елемент даного лікарського препарату використовується для боротьби з сверблячкою, почервонінням шкіри, сухістю, наявністю неприємної кірки, лущенням, запальними процесами та дискомфортом при різних шкірних захворюваннях. В тому числі, він здатний надати пристойну допомогу при ураженнях псоріатичного характеру (псоріаз проявляє себе у вигляді червоних лускатих цяток, що заподіюють свербляче лущення).

Бетаметазон входить в клас ліків під назвою кортикостероїди. Він виконує свою роботу шляхом активації природних речовин в шкірі, щоб зменшити набряки, почервоніння та свербіж. Бетаметазон прив’язується до внутрішньоклітинних глюкокортикоїдних рецепторів та згодом зв’язується з ДНК, модифікуючи експресію генів. Вироблення певних протизапальних білків індукується, в той час як синтез певних запальних медіаторів значно знижується. Внаслідок чого спостерігається виражене зниження хронічного запалення та аутоімунних реакцій (власне, псоріаз та аутоімунні захворювання, тобто імунітет людини починає сприймати певні тканини як чужорідні – та атакувати їх).

Якщо потрібно, разом з Целестодермом та гараміцином в дію також включається антибіотик, який допомагає боротися з ураженнями, що мають бактеріальну етіологію, вбиваючи хвороботворні бактерії. Так, він бореться зі штамами Staphylococcus aureus (Стафілококус ауреус), Pseudomonas aeruginosa (синьогнійна паличка), Aerobacter aerogenes (Аеробактер аерогенес), Escherichia coli (кишкова паличка), Proteus vulgaris (вульгарним протеєм) та Klebsiella pneumoniae (паличкою Фрідлендера).

У чому відмінності Целестодерму від Целестодерму з гараміцином?

Активні компоненти. Стандартна версія (Целестодерм В) містить один компонент (кортикостероїд), тоді як у версії з гараміцином присутня також антибіотична речовина.

Показання. Класичний Celestoderm показаний при дерматозах, що піддаються терапії ГКС (глюкокортикостероїдами), але грибкова або вірусна етіологія уражень вже не входить до показань. Celestoderm-V застосовують в ситуаціях, коли до неінфекційних уражень підключається вторинна інфекція з організмами, що мають належну сприйнятливість до гараміцину, а також коли лікар підозрює про наявність екземи (монетовидної, атипової), себорейного / контактного дерматиту, нейродерміту, радіаційного дерматиту та деяких інших патологій .

Побічні ефекти. Додатковий антибіотичний компонент вносить свою стрічку в список побічних дій препарату. Можна з повною сміливістю сказати, що побочек у препарату, «зарядженого» антибіотиком, потенційно буде більше. Інша справа, що негативні реакції проявляються не у всіх пацієнтів, існує невелика процентна ймовірність їх виникнення. Комусь може повезти більше, а комусь – менше.

Дітям обидва препарати швидше небажані, застосування можливо в деяких випадках тільки після консультації, огляду, здачі належних аналізів та призначення лікаря.

Ціна на Целестодерм та де придбати

Препарат входить в середню цінову категорію. Ціна варіюється в залежності від компанії та кількості мазі в грамах в тубі. Варіант з антибіотиком може коштувати дорожче, але необов’язково. Купити обидва продукти можна в інтернет-аптеках та звичайних аптечних пунктах на вулицях або супермаркетах. Майте на увазі, що медикамент є рецептурним.

Целестодерм: аналоги в аптеках

На полицях звичайних або віртуальних аптек можна вибрати заміну у формі Белодерму (крем), Бетлібену, Мезодерму, Содерму, Бетазону. Ці препарати містять повністю ідентичний активний компонент. Спектр засобів з іншим чинним інгредієнтом широкий, він включає емульсію Адвантан, Метізолон крем, Стерокорт (метилпреднізолон), Алергодерм, Синафлан, Флуцидерм та Флуцинар (флуоцинолону ацетонід), Елозон, Елодерм, Елоком, Молескін, Момат, Момекон, Момезон (мометазон), Кутівейт, Флудерм (флутиказон) та ін.

До речі, за кордоном бетаметазон базовий компонент Целестодерму – продається під такими назвами:

  • Fucibet (+ Fusidic Acid) – Фуцибет + фуцидова кислота – компанія LEO, Великобританія, Іспанія;
  • Linolacort Beta (Лінорлакорт Бета), компанія Dr. August Wolff, Німеччина;
  • Dermisil (+ Fusidic Acid) – Дермісил- Polpharma, Польща;
  • Dermabet (Дермабет) Taro Pharmaceuticals USA, Сполучені Штати;
  • Propiochrone (Пропіохрон), Merck Sharp & Dohme, Греція;
  • Buccobet DB (Буккобет ДБ), DB, Франція;
  • Becasone (Бецазон), Kojar, Тайвань;
  • Becotide (Бецотид), GlaxoSmithKline, Єгипет;
  • Protocort (Протокорт), Pharos, Індонезія;
  • Betagel (Бетагель) Micro Gratia, Індія;
  • Betamet (Бетамет) Spimaco, Кувейт;
  • Betametasona Andromaco (Бетаметазона Андромако), Laboratorios Andromaco, Чилі;
  • Benevat Teuto Brasileiro (Беневат Тейт Бразильєро), Бразилія;
  • Betaval (Бетавал), Valor, Пакистан.

Увага!

Використання Целестодерм-В та Целестодерм з гараміцином без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.