Церепро

Фармакологічна група: Невралгія, Препарати для поліпшення мозкового кровообігу

Класифікація: N07AX02

Міжнародна назва: Cerepro

Діюча речовина: Холіну альфосцерат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Когнітивні порушення зустрічаються не тільки у людей похилого віку, які хворіють супутніми цього стану недугами – хвороба Альцгеймера, ФТД, мультиінфарктний стан, хвороба Крейтцфельдта-Якоба та інших недугах, а й пацієнтів інших вікових категорій. І причин такого стану велика безліч, до них також відноситься пухлина головного мозку, ятрогенні когнітивні порушення, отруєння, розсіяний склероз, різні дисметаболічні та інші енцефалопатії. Когнітивні порушення можуть бути повними та частковими, але в будь-якому випадку вони не дозволяють людині жити нормально з повноцінним відчуттям часу та простору. Тому їх лікування повинно бути правильним та розумним, для чого використовують дієвий препарат Церепро. Він має й деякі протипоказання, не дозволено приймати його різним групам пацієнтів.

Інструкція по застосуванню Церепро

Опис препарату та його склад. Cerepro відноситься до діючих на нервову систему засобів – парасимпатоміметики (parasympathomimetics). Його діючою речовиною є сильний парасимпатоміметик під назвою холіну альфосцерат (choline alphosceratus) – він впливає на центральну нервову систему.

Препарат містить 40,5% метаболічно-захищеного холіну, який при потраплянні в організм вивільняє холін в головному мозку. Церепро є відмінним препаратом для лікування різного роду когнітивних порушень у людини, оскільки відносно швидко після застосування покращує функції пам’яті, а також вельми позитивно впливає на здатності пізнавання та на емоційну поведінку.

Через свої фармакологічні здібності холіно-місткий препарат накопичується в основному в мозкових тканинах (близько 45%), а також він не обходить стороною легені та печінку. Препарат в основному виводиться за допомогою легень, для чого він приймає форму двоокислого вуглецю. Проте невеликий відсоток все ж виводиться через нирки та пряму кишку й він становить 15%.

Виробник Cerepro – ВАТ «Верофарм», що знаходиться в Російській Федерації. Зберігати препарат необхідно в сховищі та недоступному для дітей місці, щоб жодна дитина не дістала до нього, оскільки випадкове проковтування таблетки або капсули дитиною дуже небезпечно для його здоров’я та навіть життя.

Показання до застосування. Дані холінові ліки застосовується тільки в лікуванні дорослих. Дітям його давати заборонено, адже в педіатрії немає подібного досвіду в лікуванні дітей препаратом Cerepro. Під час його застосування варто пам’ятати, що цей медичний засіб підвищує тиск, тому гіпертонікам він користі не принесе.

В цілому, Cerepro на основі холіну показаний при таких недугах:

 • Психоорганічному синдромі, причиною якого стали дегенеративно-інволюційні мозкові зміни (Psychoorganic syndromesi causatur cerebrum feriro degenerativy mutationies involutional);
 • Мозковий кровообіг перебуває в хронічно-триваючій недостатності (circulatoria cerebriz insufficientiamy longois quae praeparavit regular);
 • Найрізноманітніші когнітивні порушення, які можуть виникати, в тому числі, при енцефалопатії та деменції (A cognitiva indigestionem, quodo varietas sit, ethoc etiamy encephalopat dementia);
 • Псевдомеланхолія, яка трапляється у людей похилого віку (Psevdomelanholi in populum, senes vidi).

Даний парасимпатоміметик застосовують тільки за призначенням лікаря – тільки він здатний поставити правильний діагноз та призначити правильну форму й дозування ліків в кожному конкретному випадку. Порадою лікаря нехтувати не варто, оскільки від самолікування можна серйозно постраждати. Тим більше, що Церепро продається тільки за рецептом.

Інструкція по застосуванню та дозування. Церепро застосовують тільки дорослі пацієнти, яким зазвичай призначають 1 капсулу в 400 мг 3 рази на добу. Приймати даний засіб найкраще до їжі. Варто зауважити, що навіть при таких мінімальних дозах препарату на добу доводиться приймати більш, ніж 1000 мг препарату. Курс лікування становить від 3 до 6 місяців.

Якщо мова йде про гострі стани, де потрібне застосування Cerepro, то в таких випадках спочатку призначають уколи препарату внутрішньом’язово, а вже потім переводять пацієнта на внутрішній прийом засобу. При цьому дозування препарату становить 800 мг 3 рази на добу протягом 3-6 місяців. Перехід з парентеральної на пероральну форму лікування проводиться в перші 10-15 днів після початку введення уколів.

Перевищення рекомендованих лікарем доз неприпустимо, оскільки можна запросто домогтися такого явища, як передозування. Симптоми передозування даними лікарським препаратом зазвичай проявляються в розладах диспепсического характеру, які лікують симптоматично. Спочатку хворому промивають шлунок в умовах стаціонару, а потім призначають активоване вугілля та інші засоби, якщо потрібно.

Протипоказання. Холін-місткий засіб, як було зазначено раніше, не застосовують в дитячому віці – тобто, його можуть призначати тільки приблизно з 18-ти років. Крім цього, є ще й інші протипоказання до застосування даного лікарського препарату, про які варто завжди пам’ятати:

 • Вагітність та грудне вигодовування;
 • Підвищена чутливість до холіну та допоміжних компонентів.

Церепро у вигляді капсул для внутрішнього прийому

Найбільш поширеною та часто призначаємою формою лікарського препарату є капсули. В одній капсулі є 400 мг холіну альфосцерату у вигляді активного компонента, а також допоміжні компоненти у вигляді гліцерину та води. Вони виступають своєрідним розчинником холіну та його консервантом в желатиновій капсулі. Сама оболонка складається з таких компонентів:

 • Медичний желатин (Medicina paratur ponduys gelatinam);
 • Метилпарабен (methylparabene);
 • Гліцерин (glycerolum-preparatio liquidae);
 • Барвники (Non coniecti colories vel nocivis);
 • Сорбіт (sorbitol substantia);
 • Вода (Parat unda bene emundatum).

Желатинові капсули містять всередині рідину, що володіє деякою олійністю, а також практично абсолютною прозорістю. В одній упаковці може міститися 14 або 56 капсул, що потрібно враховувати при покупці даного капсульованого ноотропного медичного препарату.

Випускається препарат Церепро у вигляді таблеток?

Часто можна почути або побачити таке словосполучення, як Cerepro таблетки, але, намагаючись знайти препарат саме в такій формі випуску, люди відчувають неабиякі труднощі. Вся справа в тому, що засіб випускається виключно у вигляді капсул для внутрішнього застосування, які через спосіб прийому помилково називають таблетками.

Якщо ваш лікар прописав вам цей препарат саме в таблетках, то, швидше за все, він мав на увазі капсули. Може також бути й таке, що він мав на увазі інший схожий засіб з подібною ноотропною дією, але переплутав назву (іноді й лікарі можуть помилитися). Але якщо у вас виникли хоч якісь сумніви з цього приводу, то краще рішення в цьому випадку – це звернення за консультацією до вашого лікаря. Це дасть відповіді на всі питання та допоможе вберегтися від можливих та небажаних наслідків самолікування. Тим більше, що Церепро – це дуже серйозний препарат, який впливає на нервову систему людини.

Аналоги Церепро та його ціна в аптеках

Дізнатися, яку вартість має препарат, можна практично на будь-якому «аптечному» сайті, тобто, на ресурсі, який характеризується як онлайн-аптека. Але тут новини невтішні – ціна Cerepro дуже висока, як для сучасних заробітних плат людей. І мова йде про одну дорогу упаковку капсул, таблеток або розчину в ампулах. Тобто, тривалий курс лікування, який може становити від 3 до 6 місяців, «витягне» з пацієнта та його бюджету вельми серйозну суму. Купити засіб через його ноотропні властивості можна виключно за рецептом – без нього безглуздо навіть спробувати здійснити покупку.

Якщо трапилося так, що для вас вартість Церепро виявилася занадто високою та важко-підйомною, то ви можете звернути увагу на можливі замінники зазначеного холіно-місткого засобу. При необхідності можна вибрати аналог з існуючого списку, зазначеного нижче:

 • Gliathilin (Гліатилін);
 • Holitilin (Холітілін);
 • Gleacer (Глеацер);
 • Alcmerat (Альцмерат);
 • Gliaton (Гліатон);
 • Medotiline (Медотілін);
 • Reneiro (Ренейро);
 • Nooholin-Romfarm (Ноохолін-Ромфарм);
 • Centroline (Центролін);
 • Cereglia (Цереглія);
 • Cerethon (Церетон).

Деяка частина аналогів ноотропного Cerepro має дійсно нижчу вартість, в порівнянні з оригіналом. Але, крім ціни, такий аналог повинен максимально добре підійти пацієнтові за показаннями переносимості.


Увага!

Використання Церепро без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.