Церетон

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N07AX02

Міжнародна назва: Cereton

Діюча речовина: Холіна альфосцерат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Церетон – це засіб-ноотроп, який вміщує холіну альфосцерат (Cholini alfosceras, C8H20NO6P). Останній в невеликій кількості міститься в організмі та в жирних кислотах бобової рослини сої. Холінових альфосцерат має хімічну структуру [(2S) -2,3-дигідроксипропіл] 2-триметилазанинілетил фосфата й також відомий як L-альфа-гліцерилфосфорилхолін.

Засоби на його основі продаються в зарубіжних країнах як препарати й добавки, наприклад, таблетки Alpha GPC. Вчені провели багато досліджень цієї ноотропної добавки як ефективний засіб для лікування пацієнтів з хворобою Альцгеймера та інсультом.

Церетон – інструкція по використанню ноотропного препарату

Показання. Згідно з інструкцією до Церетон, даний лікарський засіб призначається в період відновлення після ЧМТ (а також безпосередньо під час гострої фази пошкодженого стану), після ішемічного інсульту, під час відновлювальної фази геморагічного інсульту – крововиливу в мозок або субарахноїдальний простір (особливо при наявності пошкодженого стовбура мозку). Також ноотропік ефективний при психоорганічному симптомокомплексі, викликаному дегенерацією та інволюцією мозку; різних когнітивних проблемах (неполадки з мисленням, погана пам’ять, стан дезорієнтації, змішаність свідомості, слабка концентрація уваги, деменція); старечої псевдомеланхоліі – захворювання з меланхолійними симптомами.

Різні харчові добавки, що має в складі активна речовина, також використовуються по немедичній причин людьми, які хочуть поліпшити свою пам’ять, удосконалити аналітичні здібності, домогтися більшої фокусування уваги.

Протипоказання. Єдиним випадком, коли ліки приймати не можна, є гіперчутливість до будь-якого з його складових.

Побічні ефекти. Навіть довгострокове застосування Cholini alfosceras нормально переноситься пацієнтами. У рідкісних випадках може спостерігатися нудота (переважно як результат вторинного допамінергічної дії), біль в області живота та в украй нечастих ситуаціях – сплутаність свідомості протягом короткого проміжку часу. Дозу засобу в таких випадках слід обов’язково зменшити.

Передозування. Перевищення допустимих доз провокує стан нудоти, яке передбачає застосування симптоматичної терапії.

Інші інструкції. При одночасному прийомі інших фармпрепаратів відмінних взаємодій не виявлено. Церетон не впливає на реакції психомоторного характеру, включаючи ті, які необхідні водіям. Його не слід застосовувати дітям, жінкам які виношують дитину та годуючим жінкам.

Зберігання. Фармацевтичний продукт слід зберігати в умови кімнатної t не більш як 5 років (розчин). У разі капсульної форми цей термін знижується на 2 роки – до 3 років.

Опис активної речовини

Холінових альфосцерат є представником класу фосфохолінів, який є холіновим ефіром sn-гліцеро-3-фосфату. Це один з основних осмолітів в мозкових клітинах нирок. Він виконує роль парасимпатолітика, нейропротектора, метаболіти людини, метаболіти Saccharomyces cerevisiae, метаболіти Escherichia coli. Він входить до складу 3-фосфатів sn-гліцерину і є складовою ланцюжком фосфохолінів.

До складу ноотропіка входить 40,5% choline, захищеного метаболічно. Завдяки цій протекції, холін оперативно виділяється в мозку. Вона активізує продукцію фосфатидилхоліна та ацетилхоліну (C7NH16O2 +) в нейрональних мембранах; підсилює кровообіг і покращує метаболічні реакції ЦНС. Сприяє активації ретикулярної формації – освіти, розташованого вздовж осі мозкового стовбура, що складається з ретикулярних ядер і нейронної сітки з аксонами та дендритами. Ліки підвищують кровотік в зоні ураження мозку через травму; приводить в норму просторові та тимчасові показники активності мозку на біоелектричному рівні; благодійно впливає на спад неврологічних симптомів осередкового характеру і поліпшення свідомості. Воно забезпечує активізацію поведінкових та пізнавальних реакцій лікуються, мають недуги судин головного мозку, а саме дисциркуляторної енцефалопатією (ДЕП) й зникаючими синдромами дисфункцій кровообігу в мозку.

Крім того, ноотроп – це хороший вибір для профілактування і корекції патогенетичних чинників, що асоціюються з інволюційним психоорганічним синдромом, забезпечує зміну фосфоліпідної структури мембран нейронів та зниження холінергетичної активності. Сприяє дозозалежного виділенню ацетилхоліну в природних умовах. Участь L-альфа-гліцерилфосфорилхоліна в синтезі фосфатидилхоліну призводить до значного поліпшення синаптичної передачі (нейропередачі), пластичності мембран нейронального типу і функціональності рецепторів. Репродуктивний цикл не піддається змінам під впливом Церетон, також не було виявлено мутагенного або тератогенного впливу.

Препарат відрізняється такою перевагою: безпроблемне перенесення гематоенцефалічного бар’єру. Після цього 85% речовини піддається екскретуванню через легені у формі CO2, інші 15% «йдуть» через нирки й шлунково-кишкового тракту.

Корисні властивості

Базовим плюсом препарату є поліпшення когнітивних процесів, а саме функціонування загальної пам’яті та здатності відтворювати минулі події. Він також застосовується для поліпшення здатності до навчання.

Деякі лікуючі виявляють, що їм не треба старанно працювати над запам’ятовуванням навіть найдрібніших подробиць, при цьому їх довгострокова пам’ять стає якіснішою. Тому люди, які приймають холінових альфосцерат, можуть відзначати, що вони відчувають себе набагато розумнішими. Згідно відгуками деяких пацієнтів, їх здатність фокусувати увагу стала на порядок вище.

Деякі навіть відчували приплив життєвих сил та істотний заряд енергії, що істотно сприяло мотивації в їх життєдіяльності.

Речовина також зміцнює нерви й нейрони, а також підтримує загальне здоров’я мозку. Добавка зв’язується з омега-3 жирними кислотами, відомої як DHA. Це здійснюється за допомогою ферментативного процесу, який також створює нові клітинні мембрани (для нейронів) і покращує стан нервових клітин.

Існують додаткові дані, які свідчать про те, що ця добавка також підтримує вироблення гормону росту (HGH) природним чином, що робить альфа-гліцерілфосфорілхолін вельми привабливим для літніх людей, так як підвищений рівень гормону росту може загальмувати процеси старіння.

Крім того, деякі бодібілдери і пауерліфтери цінують цю перевагу, так як гормон росту сприяє ефективному нарощуванню м’язової маси в короткі строки (тому, до речі, синтетичним HGH зловживають в немедичних цілях). Дослідження, проведені, зокрема Hoffman JR, Ratamess NA і ін. (2010), Paul DJ, Nassis GP (2015), Judge LW, Bellar D і ін. (2010) показали, що альфа-гліцерилфосфорилхолін може підвищити вибухову силу, спортивну продуктивність та потужність м’язів.

Церетон уколи – як застосовувати

Склад: 1 ампула об’ємом 4 мл включає: певну кількість гліцерилфосфорилхоліна гідрату (активний компонент), що відповідає 1 граму безводного гліцерилфосфорилхоліна (Choline Alfoscerate); ін’єкційну воду, що служить допоміжним інгредієнтом в кількості не більше 4 мл.

Які особливості застосування та дозування уколів Церетон? У разі гострого стану ін’єкція неспішно вводиться в вену або ж внутрішньом’язово (в сідничну зону) по одній ампулі (1000 мг) щодня. Тривалість вживання видозмінюється в рамках від 10 до 15 днів – згідно з приписами фахівця.

Церетон капсули – схема прийому

Склад: 1 капсула містить 400mg головної речовини (Л-альфа-гліцерилфосфорилхоліна), а також такі допкомпоненти, як гліцерин та вода (очищена).

Специфіка прийому наступна. Капсули Церетон призначені для прийому тільки дорослими пацієнтами по 400mg (1 капсула) кілька (2-3) разів на добу після прийому їжі. Спеціаліст встановлює протяжність лікування в індивідуальному порядку.

Що краще – капсули або таблетки? Не можна сказати однозначно, вибір повинен робити в кожному конкретному випадку лікар.

Церетон – ціна в аптеках

Церетон доступний лише пацієнтам, які отримали призначення (рецепт) лікаря. Препарат можна знайти в будь-якій аптеці за вартістю, яка визначається політикою конкретної аптеки. Але в загальному можна сказати, що ціна Церетон прийнятна для середньостатистичних громадян.

Церетон аналоги – тут та за кордоном

За своєю фармацевтичною природою Церетон – це дженерик. Оригінальним препаратом є Глиатилін від Італфармако. До каталогу фармпродуктів, що містять ключову діючу речовину – холіну альфосцерат, – також належать Ноохолін, Глеацер, ділок, Холітілін, Церепро, Церегліа та інші. Це абсолютні аналоги Церетон.

За кордоном холіну альфосцерат доступний під наступними брендовими іменами:

 • Церехол (Cerechol) від Ромфарм (Rompharm);
 • Canoa (Каноа) від Ангук (Ahngook);
 • Gliagen (Гліаген) від Newgen (Ньюгейте);
 • Alfoatilin (Альфоатілін) від Yuhan (Юан);
 • Alfo-N (Korea Prime Pharm);
 • Alzcholine (Shin Poong);
 • Choline Alfosceratem Elpen (Холін альфосцерат Елпен) від Elpen;
 • Delecit (ділок) від MDM (МДМ);
 • Greia (Грей) від Korea Prime Pharm (Кореа Прайм Фарм);
 • Medotilin (Медотілін) від Rompharm (Ромфарм);
 • Newlaren (Ньюларен) від Myungmoon (Мйунгмун);
 • Noebra (Ноебра) від Meditrina (Медітріна).

Увага!

Використання Церетон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.