Cерміон

Фармакологічна група: Невралгія, Препарати для поліпшення мозкового кровообігу

Класифікація: C04AE02

Міжнародна назва: Sermion

Діюча речовина: Ніцерголін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Питання здоров’я судин в останні роки стали все частіше й частіше хвилювати не тільки літнє покоління, а й торкатися середньовікову групу народонаселення, а часом навіть молодих людей. Судинні патології можуть викликати порушення когнітивних функцій, а це значить, що знижується розумова діяльність та здатність обробляти, аналізувати і запам’ятовувати інформацію. Щоб повернути розум до нормального стану, якщо це можливо, або не дати змін у головному мозку прогресувати, приймають особливі препарати. Один з них – Серміон, про нього ми і розповімо нижче.

Серміон – таблетки та ліофілізат: що це й для чого потрібно?

Серміон – це препарат з групи альфа-адреноблокаторів, з класифікацією по АТС – С04АЕ02.

Основна його дія – це поліпшення кровообігу в мозку та периферичних тканинах. Вона зумовлена ​​властивостями головного компонента – ніцерголіну зменшувати тромбоцитну агрегацію та благотворно впливати на швидкість течії крові та її в’язкість. Кровотік в руках і ногах стимулюється за рахунок адреноблокуючим впливом.

Церебральні нейротрансміттернні системи активізуються, потрапляючи під пряму активність ліків, таким чином, досягається відновлення когнітивних процесів. У багатьох пацієнтів з деменцією видно хороша тенденція повернення від поведінкових порушень до нормальної життєдіяльності за умови довгострокового щоденного використання Серміону.

Варіацій, в яких можливо знайти медикамент, кілька:

 • Ін’єкційний набір з пористого білого порошку-ліофілізату, що складається з 4 мл ніцерголіну, з додаванням винної кислоти та лактози моногідрату, й безбарвної рідини-розчинника.
 • Таблетки з дозуванням ніцерголіну 5 мг / шт. в помаранчевій цукровій оболонці.
 • Таблетки в дозуванні 10 мг / шт. в білому кольорі.
 • Таблетки – 30 мг / шт., одягнені в жовту оболонку-плівку.
 • Всі види таблеток виглядають як маленький опуклий гурток.

Фармакокінетика. Ступінь абсорбції – 97-100% (для всіх форм), на це взагалі не впливає присутність / відсутність в шлунку їжі, як й на швидкість всмоктування. Перетворившись на метаболіти, виводиться по сечовипускним каналах (близько 80%) і з фекаліями (10-20%).

Область застосування

Медикамент настільки ефективний, що застосовується навіть в архіскладних випадках, в тому числі при хворобі Альцгеймера на перших стадіях. Як всі знають, Альцгеймер невиліковний, проте загальмувати розвиток симптомів і не дати хворобі стрімко опанувати розумом Серміон цілком здатний при безперервному ковтанні таблеток тривалий час.

Ліки також використовується пацієнтами, що перенесли гіпертонічний криз і знаходяться в зоні ризику. В цьому випадку краще вибрати парентеральне введення.

Пити Серміон рекомендується при гострих або ж хронічних судинних / метаболічних патологіях ЦНС, джерело яких:

 • Тромбоз / емболія церебральних судин (в тому числі судинна деменція);
 • Гостра транзиторна патологія кровообігу в мозку;
 • Вазоспазм, що викликає нестерпний головний біль;
 • Атеросклеротичні зміни;
 • Артеріальна гіпертензія.

Деякі патології судин периферичної нервової сітки також податливі до лікування Серміоном.

Серед них:

 • Синдром Рейно, часто зустрічається у жінок з 20 до 40 років;
 • Артеріопатії верхніх й / або нижніх кінцівок (функціональні або органічні);
 • Синдроми, що проявилися через збій в периферичному кровотоці й мікроциркуляції.

Всі ці свідчення дають право на лікування Серміоном. Але в першу чергу варто відвідати фахівця, який підтвердить діагноз та визначить індивідуальну схему прийому.

Яку інформацію містить інструкція до ліків Серміон?

Чи успішним буде лікування, багато в чому обумовлюється пацієнтами: якщо пропускати прийоми, одночасно з таблетками розпивати алкогольні напої, і в цілому не дотримуватися дозування, опис якого є в анотації-вкладиші, то результату можна чекати довго або зовсім не дочекатися.

Принципи застосування ліофілізату такі:

 • внутрішньоартеріально – 4 мг порошку розводять у 10 мл 0,9% розчину хлориду натрію і суміш вводять неквапливо – до 2 хвилин.
 • Внутрішньом’язово – по 2-4 мг (2-4 мл) двічі на день.
 • Внутрішньовенно – від 4 до 8 мг порошку, розведеного в 100 мл розчину натрію хлориду (можна поміняти на 5-10% розчин глюкози) вводять у вену 2-3 рази за день.

Важливо! Розчинений ліофілізат-порошок повинен бути введений в той же день. Ін’єкції проводяться при знаходженні хворого в лежачому положенні, залишатися в якому потрібно хоча б 10 хвилин.

Починати лікування гострих станів, таких як ішемічний інсульт, кризи у хворих-гіпертоніків, емболії та тромбози мозкових судин, слід саме з парентерального введення Серміону. Після того, як поліпшення будуть помітними, потрібно перейти на пероральний прийом: по 10 мг після пробудження, в післяобідній час та перед відходом до сну.

Кожне з станів вимагає притримування певної дозировочної схеми.

При судинної деменції після нічного сну й перед ним пийте по 30 мг ніцерголіну.

Після інсультів, при нестабільних когнітивних функціях, хронічні проблеми з церебральним іта периферичних зверненням крові повинно бути триразове вживання ніцерголіну по 10 мг. Місяці 3 потрібно пити ліки щодня, після чого лікар-невролог повинен визначити, настали чи поліпшення, і вказати на доцільність продовження терапії.

Якщо нирки хворі, доза коригується в меншу сторону.

Чим небезпечна передозування та які протипоказання?

Багато пацієнтів, які мають показання до застосування Серміону, потребують невсипущим контролем. Вони можуть прогавити, що треба випити ліки або не втримати в пам’яті, що вже прийняли його сьогодні.

Останнє призведе до передозування і, як результат, до стрімкого падіння тиску в артеріях. Якщо це сталося, потрібно укласти хворого в ліжко (важливо горизонтальне положення) й дати полежати хвилин 15-20, опустивши повіки.

Падіння артеріального тиску може також бути одним з побічних ефектів. Місце зберігання ліків має бути недоступно дітям, адже якщо дитиною по необережності буде прочитаний Серміон, то плачевних результатів не уникнути.

Серед наслідків прийому були помічені:

 • Запаморочення;
 • Безсонні ночі або навпаки – постійна тяга до сну;
 • Диспептичні явища.
 • Неприємні відчуття в області живота;
 • Пітливість й жар;
 • Червона висип на тілі.

Все вищеперелічене може мати місце, але не часто й маловираженими.

Чи доступна ціна Серміону та коли він може бути шкідливий?

Виробники, якими є італійці, відповідають за високу якість свого продукту. Але при цьому ціна Серміону досить кусюча, а з урахуванням того, що курс лікування займає тривалий час, і переривати самостійно його не можна, прості громадяни, а особливо пенсіонери, не завжди можуть дозволити собі купити препарат.

Мережеві аптеки роздають дисконтні купони для малозабезпечених людей, проводять акції-знижки при онлайн-замовлення, продають ліки дешевше при пред’явленні пенсійних посвідчень, що дає можливість заощадити хоч скромну дещицю засобу.

Для покупки потрібно мати при собі підписаний лікарем рецептний листок.

Громадянам, зайнятим на небезпечних роботах, а також на роботах, що вимагають від людей бути сконцентрованими та зібраними, в тому числі водіям автотранспорту, заборонено приймати медикамент.

Те ж відноситься до вагітних й годуючим жінкам.

Таблетований варіант заборонений до прийому при дефіциті сахарази-ізомальтази, проблемами з всмоктуванням фруктози та її непереносимості, мальабсорбції глюкози-галактози.

Серміон не можна, якщо:

 • Рідкісний серцевий ритм.
 • Схильність до алергії на компоненти Серміону.
 • Гипотензия, що викликається зміною положення тіла.
 • Інфаркт м’язи міокарда.
 • Гостра кровотеча.

При гіперурикемії або подагрі навіть в анамнезі використовувати препарат треба особливо акуратно.

Серміон – підсилювач ефекту від гіпотензивних ліків.

Чи існують аналоги Серміону?

Протипоказання по здоров’ю або ж нездатність фінансово осилити щомісячні покупки Серміону змушують просити лікаря призначити що-небудь більш відповідне, але з тим же ефектом.

І це дійсно можливо.

Серед замінників виділяють:

 • Серміон виробництва США – він має дещо меншу вартість.
 • Ніцерголін – російські виробники запропонували аналог за складом з трохи більш помірною ціною.
 • Вазобрал – складові має інші, але добре стимулює розумову активність, застосовувати тільки перорально.
 • Серогін – суперпопулярний дженерик в таблетках.
 • Ніцеріум 30 УНО – містить 30 мг активної речовини в одній пігулці, але може ускладнити процес еякуляції у чоловіків.

Лікарські поради – це те, на що повинен кожен спертися при виборі речовини. Не потрібно боятися говорити про те, що ви не переносите ницерголин або інший компонент, що ви маєте якісь протипоказання, а також соромитися повідомити, що просто не достатньо грошей на оригінальний Серміон. Хороший доктор врахує всі ці нюанси й випише замінник, що підходить і для вашого організму, і для гаманця.

 


Увага!

Використання Cерміон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.