Цифран

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01 MA 02

Міжнародна назва: Cifran

Діюча речовина: Ципрофлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Цифран є протимікробним препаратом, спектр дії якого досить широкий. Тому його лікарі прописують при багатьох недугах інфекційного походження. Цифран відноситься до групи фторхінолонів та випускається в декількох лікарських формах, однак, найбільш кращими на сьогодні – є таблетки. Як й більша частина антибактеріальних препаратів, продаж Цифрану здійснюється тільки після надання рецепта від лікаря.

Інструкція по застосуванню Цифрану

Таблетки слід приймати вранці та краще, якщо робити це натщесерце – це допоможе активній речовині препарату значно швидше та краще всмоктуватися в шлунково-кишковому тракті. Їх не можна розкушувати й розжовувати – таблетки необхідно запивати простою водою.

Дозування препарату визначається строго в індивідуальному порядку, де враховується загальний стан хворого, супутні хвороби та стан нирок. Важливим фактором, що визначає дозування ліків, є і вага пацієнта. При призначенні препарату лікарі, як правило, відштовхуються від таких його рекомендованих доз для дорослих при різних хворобах:

  • Інфекції, що вразили безпосередньо нижні дихальні шляхи. Йдеться про бронхіті гострої і хронічної форми, а також про запалення легенів і бронхоектатичної хвороби.
  • Якщо захворювання протікає в легкій або середній стадії, то в такому випадку пацієнт повинен приймати 500 мг ліків 2 рази в день. При важкій формі недуги призначають 750 мг Цифрану 2 рази на добу. При цьому ліки приймають не більше 1-2 тижнів.
  • Інфекційні хвороби, які виникли в ЛОР-системі. Цифран часто призначають при таких хворобах, як середній отит і гострий синусит, де медикамент слід приймати 500 мг 2 рази на день. При цьому терапевтичний курс повинен тривати близько 10 днів.
  • При інфекціях, які вразили кістки і суглоби застосовують 500 мг препарату 2 рази на добу при середній і легкій ступенях тяжкості хвороби. Якщо пацієнт страждає від важкої стадії хвороби, то йому слід застосовувати 750 мг Цифрану на добу. Залежно від стану хворого, лікування може тривати від 4 до 6 тижнів.
  • Інфекційно-запальні недуги, локалізовані на шкірі або ж м’яких тканинах. Це стосується різного роду ран і опіків, які були інфіковані під час лікування. Препарат приймають в дозуванні 500 або 750 мг 2 рази на добу, що залежить безпосередньо від ступеня тяжкості хвороби.
  • При неускладненій гонореї препарат слід приймати одноразово. При цьому його доза може становити від 0,25 до 0,5 г, що залежить від стадії хвороби.
  • Простатит бактеріального походження, що має хронічний перебіг. Тут медикамент приймають в дозі 0,5 г 2 рази на день протягом 28 днів.

Якщо Цифран ст був призначений пацієнту похилого віку, то в такому випадку слід дотримуватися мінімально ефективного його дозування. При цьому необхідно враховувати ступінь тяжкості інфекційного захворювання та стан функції нирок.

Нерідко вказаний антибактеріальний препарат застосовується й в дитячому віці для лікування різних інфекційно-запальних захворювань. Пацієнти, вік яких становить від 5 до 17 років повинні приймати засіб після індивідуального розрахунку дозування – 20 мг препарату доводиться на 1 кг маси тіла. Отриману дозу слід приймати два рази на добу. Максимальна доза при цьому не повинна становити 1500 мг на добу. Таке лікування необхідно продовжувати 10-14 днів. Незалежно від виду захворювання, лікування за допомогою Цифрану слід починати відразу ж після того, як діагноз інфікування підтвердився.

Якщо у пацієнта будь-якого віку є порушення в роботі нирок, то в такому випадку доза антибіотика повинна бути скоригована відповідним чином. Крім того, лікування пацієнтів з подібною патологією має відбуватися під наглядом лікаря безпосередньо в умовах стаціонару. При наявності серйозних проблем з нирками від прийому ліків рекомендується відмовитися, вибравши більш безпечний антибіотик.

Під час лікування Цифраном слід строго дотримуватися встановлених лікарем доз та не перевищувати призначений курс терапії без його відома. Якщо знехтувати лікарськими рекомендаціями, то можна зіткнутися з серйозними наслідками у вигляді побічних реакцій або навіть передозування.

Цифран у формі таблеток

Одна з відомих форм випуску препарату – це таблетки. У складі однієї таблетки є така активна речовина, як ципрофлоксацину гідрохлорид у дозі 0,5 або 1 г. Таблетки слід запивати виключно простою водою – використання молочних продуктів та фруктових соків в цьому випадку неприпустимо. Справа в тому, що кальцій та інші вітаміни, що містяться в соку й молоці або йогурті, здатні зменшити всмоктуваність препарату в шлунково-кишковому тракті.

Антибіотик в таблетованій, а також в будь-який інший формі не можна застосовувати разом з теофіліном, оскільки концентрація другогих ліків в плазмі крові значно підвищується. Крім того, ліки не можна приймати паралельно з алкогольними напоями.

Показання до застосування антибіотика Цифран

Багато пацієнтів цікавляться – від чого призначають цей медикамент? Насправді Цифран має досить широкий спектр дії завдяки тому, що відноситься до фторхінолонів та пригнічує ДНК-гіраз. Після такого пригнічення кожна хвороботворна бактерія, чутлива до активної речовини препарату, перестає функціонувати й ділитися. Однак це стосується лише граму негативних бактерій, оскільки в грампозитивних немає ДНК-гірази.

Після прийому ліків вони протягом короткого часу починають діяти на організм досить активно, що досягається завдяки швидкому всмоктуванню. Вже через 1-2 години в крові досягається максимальна концентрація активного компонента. При цьому в організм всмоктується не більше 70-80% ліків.

Описуваний антибіотик дуже часто призначають паралельно з противірусними препаратами при лікуванні відповідних хвороб. Цифран має такі показання до застосування:

  • Захворювання інфекційного характеру, що виникають в області черевної порожнини. Це стосується рідко зустрічаємої холери, перитоніту, сальмонельозу, черевного тифу, шигельозу.
  • Інфекційно-запальні хвороби безпосередньо в сечостатевій системі. Зокрема, мова йде про цистити, сальпінгіти, ендометрити, тубулярний абсцес та ін.
  • Хвороби ЛОР-системи. Цифран ефективний при фарингіті, синуситі, отиті та інших хворобах.
  • Хвороби дихальних шляхів – пневмонія, бронхіти всіх форм, муковісцидоз та ін.
  • Інфекційні ураження кісток та суглобів.

Ціна Цифрану

Цифран – це відомий антибактеріальний медикамент, який можна купити практично в будь-якій аптеці, надавши рецепт від фахівця. Якщо говорити про вартість препарату, то вона є досить невисокою. Крім того, Цифран відноситься до бюджетних протимікробних засобів.

Більш конкретну вартість препарату можна дізнатися безпосередньо в аптечному пункті. Слід зазначити, що вартість препарату залежить від форми випуску, а також обов’язково від дозування активної речовини в складі.

Аналоги Цифрану

Препарат має багато аналогів серед антибіотиків, тому, при виникненні такої необхідності можна вибрати один з найбільш підходящих засобів. Цифран ст можна замінити такими антибактеріальними засобами:

  • Абактал. Цей антибіотик призначають при інфекціях сечовивідної системи, дихальних шляхів, ЛОР-системи та ін. Абактал призначають не тільки у вигляді монотерапії – все частіше лікування препаратом відбувається із застосуванням інших антибіотиків. Слід зазначити, що цей антибіотик призначають навіть тим пацієнтам, які страждають від порушеного імунітету.
  • Абіфлокс. Медикамент призначають лише для лікування тих інфекційних хвороб, які протікають в легкій або ж середній формі. Як правило, ці інфекційні хвороби викликані тими мікроорганізмами, які мають чутливість по відношенню до левофлоксацину. На відміну від Цифрану, вартість зазначеного замінника є досить високою.
  • Бактіфлокс. Застосовується для лікування безлічі інфекційних захворювань, викликаних грампозитивними та грамнегативними бактеріями. Крім того, Бактіфлокс є ефективним препаратом у лікуванні, а також профілактиці сибірської виразки. Недолік Бактіфлокса полягає в тому, що його не завжди можна знайти на прилавках аптек.
  • Бігафлон. Цей засіб найчастіше застосовують при інфекційних ураженнях дихальних шляхів та ЛОР-органів, а також нирок, сечовивідних шляхів та статевої системи. Ціна Бігафлону є високою, й пацієнти вибирають цей препарат як замінник Цифрану лише в крайніх випадках.
  • Гаті. Застосовується в терапії бронхіту хронічного перебігу, який знаходиться безпосередньо в стадії загострення. Не менш ефективним антибіотик Гаті є й при лікуванні гострого синуситу, ускладнених та неускладнених інфекційно-запальних хворобах сечовивідних шляхів, а також не госпітальної пневмонії та інших хвороб.
  • Гатифлоксацин. Застосовується виключно в лікуванні пацієнтів від 18 років, усуваючи при цьому інфекції, чутливі до гатифлоксацину. Це стосується таких захворювань, як гострий бронхіт, гнійні процеси в легенях, ГРВІ хронічного перебігу, простатит, перитоніт та ін. Представлений антибактеріальний препарат має середню вартість.
  • Гафлокс. Антибіотик з досить широким спектром дії, який має невисоку ціну. Його призначають при гострому та хронічному уретриті, пієлонефриті, кістозному фіброзі, ендоцервіциті та багатьох інших інфекційно-запальних хворобах. Перед тим як почати застосування цих ліків слід обов’язково порадитися з лікарем.
  • Офлогексал ®. Антибіотик призначають для лікування як хронічних, так й рецидивуючих інфекційних захворювань в системі ЛОР. Крім того, засіб є не менш ефективним й при лікуванні таких хвороб, які відносяться безпосередньо до сечостатевої системи (уретрит, епідидиміт, цистит та подібне).

Вище вказані далеко не всі антибактеріальні препарати, якими при необхідності можна замінити Цифран. До аналогів зазначених засобів слід віднести й такі ліки:

  • Пефлоксацин;
  • Пелокс;
  • Офло;
  • Озерлик;
  • Ренор;
  • Реціпро;
  • Сіфлокс;
  • Спарфло;
  • Спарфлоксацин;
  • Таванік;
  • Тайгерон;
  • Таривид;
  • Факт;
  • Ципробай;
  • Ципрей тад та інші.

Замінники Цифрану борються з різними інфекційними хворобами, маючи в своєму складі різні діючі речовини. Крім того, ці засоби випускаються в зручних для застосування лікарських формах – таблетки, сироп, порошок, розчин, капсули. Крім того, кожен представлений препарат має свої протипоказання, а також можливі побічні дії, про що слід пам’ятати під час застосування або перед ним.


Увага!

Використання Цифран без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.