Циклоферон

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: L03AX

Міжнародна назва: Cycloferon

Діюча речовина: Меглюмін акрідонацетат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Напевно, значна частина людей чули знамениту приказку: «Біда не приходить одна». Захворівши звичайною застудою, до того ж приходить ще ряд всіляких «болячок». І тоді хворий починає кидатися по аптечним мережам в пошуках лікарського засобу, яке позбавить від комплексу, «прилипання болячок». Але не кожен препарат може в цьому допомогти. Існують різні форми варіація – лікувальний медикамент Циклоферон, здатний прийти вам на допомогу. Лікарський засіб має великий колом повноважень: впливає на деякі різновиди пухлин, віруси, сприяє зняттю запальних процесів.

Інструкція лікарського засобу з великим спектром впливу Циклоферона

Головне питання, яке цікавить переважна більшість пацієнтів: «Від чого даний лікарський засіб?». Медикамент Циклоферон часто призначається фахівцем даного профілю при патологіях вірусного походження. Це, як правило, ВІЛ-інфекції, різноманітні форми гепатиту та герпесу, простудні захворювання. Виводиться ліки по закінченню чотиригодинного інтервалу. Головним активним інгредієнтом є меглюмін акрідонацетат.

РЛС (реєстр лікарських засобів) говорить, що медикаментозний засіб надходить у продаж на ринок фармакологічної індустрії в декількох видах:

 • Мазь п’ятивідсоткова (Лінімент циклоферону) жідкообразной консистенції жовтуватого відтінку. У кожному тюбику п’ять мілілітрів засобу. Другорядними сполуками виступають: 1,2-пропіленгліколь і хлорид бензалконію. Вміст активного інгредієнта становить 50 міліграм.
 • Ін’єкційний розчин – 5 ампул в кожній упаковці. Ампула містить просвічує рідина жовтуватого відтінку об’ємом 250 міліграмів. Другорядним з’єднанням ампули виступає вода. Вміст активного інгредієнта становить 150 міліграмів.
 • Таблетований вид – кожна таблетка коричневого або золотисто-коричневого відтінку покрита оболонкою, яка добре розчиняється в кишечнику. Фасуються в затемнені скляні банки або в полімерні банки. Другорядними сполуками виступають: пропіленгліколь, сополімери етилакрилату і кислоти метакрилової, повідон, полісорбат, гіпромелоза, а також стеарат кальцію. Вміст активного інгредієнта становить 150 міліграмів.

Таблетований Циклоферон призначається лікарем, як правило, пацієнтам, у яких діагностовано подальші стану:

 • Інфікування Вірусом імунодефіциту людини (це стосується стадії 2А-3В);
 • Зараження герпесом;
 • Гепатити С і В хронічної форми;
 • Повторний імунодефіцит на фоні інфікування грибками і бактеріями;
 • Серозний менінгіт, а також синдром Лайма;
 • Кишкові зараження гострого перебігу;
 • Гострі респіраторні захворювання, в тому числі грип;

Вищевикладенний стан лікуються циклофероном в комплексі з іншими лікарськими засобами у вікової групи населення.

У педіатричній практиці данний медикамент призначається в комплексі з іншими засобами при виявленні таких патологій, як:

 • Грип, а також респіраторні інфекції гострого перебігу, як в цілях профілактики, так і для медикаментозної терапії;
 • Зараження ВІЛ (це стосується стадії 2А-3В);
 • Гепатити З або В гострій і хронічній форми;
 • Зараження герпесом.

Ін’єкційні розчини застосовуються у віковій категорії пацієнтів в комплексі з іншими медикаментами при діагностуванні подальших станів:

 • Суглобових хворобах (зокрема це стосується остеоартрозу деформуючого);
 • Інфікування хламідіями (хламідії – це синхронно і віруси і бактерії, які поселяються всередину клітин людського організму і цілком знищують їх);
 • При повторному імунодефіцит гострого або хронічного перебігу на тлі зараження бактеріями або грибками;
 • При герпесі, а також зараженні цитомегаловірусом;
 • При енцефаліті, менінгіті серозном, синдромі Лайма;
 • При артритах ревматоїдних, вовчак червоною;
 • При гепатитах С, А, D або В;
 • При заражених ВІЛ (це стосується стадії 2А-3В).

У педіатричній практиці дошколятам від чотирьох років Циклоферон призначається в комплексі з іншими лікарськими засобами при діагностуванні подальших патологій:

 • Інфікування вірусом імунодефіциту людини (це стосується стадії 2А-3В);
 • Герпес;
 • Гепатити С, А, D, GP або В.

Мазь застосовується тільки у вікової групи в комплексі з іншими препаратами, призначеними лікуючим фахівцем при подальших діагнозах: терапія уретритів неспецифічної, специфічної або кандидозной етіології, а також терапія баланопоститів.

Як і безліч інших лікарських засобів, Циклоферон має послідовну шеренгу обмежень, до яких можна співвіднести:

 • Нетерпимість в індивідуальному порядку складових частин медикаменту або висока чутливість до них;
 • Цироз печінки (не можна використовувати таблетовану форму ліків або ін’єкційні розчини);
 • Періоди виношування немовляти і годування груддю;
 • Малюки, які не досягли чотирьох років;
 • Виразка шлунка в загостреній стадії.

Особливих небажаних реакцій медикамент, як правило, не має. Інструкція по застосуванню говорить, що в деяких випадках можуть проявитися алергічні явища.

Є ряд окремих особливих ситуацій, коли фахівець призначає в лактаційний період жінці Циклоферон у вигляді мазі, але в такому випадку вона повинна повністю припинити годувати новонародженого грудним молоком.

Про випадки перевищення допустимого дозування відомостей немає.

Найчастіше незначна частина людей стверджує, що лікарський медикамент Циклоферон продається в аптечній мережі ще в формі свічок. Це не так. Свічки не випускаються виробниками. А якщо по випадковості ви виявили в аптечних пунктах Циклоферон у вигляді свічок, не купуйте цей товар. Це дешева підробка.

Як правильно приймати Циклоферон у вигляді мазі

При зараженні герпесом лініментом Циклоферона покривають вогнище ураження одного разу в день. Довгостроковість терапевтичного курсу займає п’ять діб. Генітальний герпес лікується таким чином: на щоденній основі проробляють крапельне введення одного флакона лініменту об’ємом п’ять мілілітрів раз в день. Довгостроковість терапії варіюється від десяти до п’ятнадцяти днів. Мазь дозволено поєднувати і з іншими препаратами проти герпесу.

Уретрит неспецифічний і кандидозний лікується по подальшу схему: проробляють крапельне введення двох флаконів мазі в сечовипускальний канал. При захворюваннях переднього відділу сечівника у чоловіків спеціальний медичний інструмент в формі короткої трубки (канюля) вводять в уретру. Через певний проміжок часу лінімент самостійно витече.

По закінченню тридцяти хвилин хворому слід сходити в туалет. При патологіях сечівника заднього відділу проробляється крапельне введення двох флаконів мазі через катетер уретральний. Довгостроковість терапії варіюється від десяти до чотирнадцяти днів, причому крапельне введення потрібно відтворювати через день (від п’яти до семи введень). При захворюванні уретритом специфічним терапія проводиться спільно з антибактеріальними медикаментами.

При захворюваннях ендоцервітах, клопотів або вагинозом лікарський засіб Циклоферон можна застосовувати в комплексі з іншими медикаментами, якщо того вимагає лікування. Крапельне введення мазі об’ємом десять мілілітрів здійснюється в піхву щоденно. Довгостроковість терапії варіюється від десяти до п’ятнадцяти діб. За дві години до інстиляції вагінальний вхід слід закрити невеликим шматком стерильної вати, щоб не допустити витікання мазі.

Дозволяється застосування мазі в складі комбінованого лікування поряд з іншими вагінальними медикаментами при патологіях хронічного характеру. Це можуть бути як таблетовані засоби, так і супозиторії для вагінального використання.

Таблетки Циклоферона

Як правило, таблетований Циклоферон застосовують за тридцять хвилин до їжі один раз на добу, при цьому слід запити таблетку дистильованою водою. В якості терапії при заражених герпесом у вікової групи пацієнтів приймають від двох до чотирьох таблеток в один прийом щодо подальшого плану: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, а також 23-і добу. Такий не зовсім послідовний терапевтичний курс відноситься до базової схеми. На все медикаментозне лікування йде близько двадцяти – сорока таблеток (це від трьох до шести грамів). Терапію слід починати на стадії загострення патології.

При захворюванні на грип або респіраторними інфекціями гострого перебігу призначають дві – чотири таблетки один раз на добу. На все медикаментозне лікування йде десять – двадцять таблеток. Терапевтичний курс слід починати при появі перших ознак патології. Якщо пацієнт перебуває у вкрай важкому стані, то перший раз можна взяти відразу шість таблеток. Допускається поєднувати терапію поряд з препаратами, які знімають больовий синдром або жар. Але таке лікування призначається виключно кваліфікованим фахівцем у випадках гострої потреби.

При гепатитах С і В хронічної форми на кожний прийом призначають чотири таблетки по подальшому плану: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, а також 23-ю добу. Потім знижують дозування: чотири таблетки всього один раз в п’ять днів.

Довгостроковість терапевтичного лікування займає до трьох з половиною місяців. На всю курсову терапію йде від ста до ста п’ятдесяти таблеток. Через деякий час курсове лікування (по спливу одного місяця від дня завершення першого курсу терапії) слід відновити, якщо у пацієнта діагностовано гепатит С. Терапія проходить спільно з застосуванням інтерферону, а також противірусними медикаментами.

При кишкових заражених приймають дві таблетки на кожний прийом щодо подальшого плану: 1-ші, 2, 4, 6, 8-е добу. Потім знижують дозування до двох таблеток на 11-е, 14, 17, 20, а також 23-а доба. Вся курсова терапія займає близько двадцяти таблеток.

При інфікуванні вірусом імунодефіциту людини (це стосується стадії 2А-3В) застосовують чотири таблетки по подальшу схему: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23-ю добу. Потім – чотири таблетки всього один раз в три дні. Довгостроковість терапії – два з половиною місяців. Вся курсова терапія займає від ста до ста п’ятдесяти таблеток.

По закінченню двох – трьох тижнів з дня завершення лікування терапію відновлюють за таким самим планом.

У педіатричній практиці дозування призначають подальшим чином:

 • Малюки від чотирьох до шести років – одна таблетка (150 міліграм медикаменту) щодня;
 • Малюки з шести до одинадцяти років – дві таблетки (300 міліграм медикаменту) щодня;
 • Підлітки старше дванадцяти років – три таблетки (450 міліграм кошти) щодня.

При необхідності курсове лікування Циклоферон можна відновити через два – три тижні з дня завершення попередньої терапії.

При гепатитах С і В гострої форми приймають призначене дозування для дитячої групи двічі, витримавши проміжок часу – двадцять чотири години.

Після – тричі, витримавши сорока восьми годинний інтервал. Потім переходять на п’ять прийомів, витримавши сімдесяти двох годинної проміжок часу. Виходячи від вікової категорії, на весь медикаментозний курс йде близько десяти – тридцяти таблеток лікарського засобу.

При інфікуванні вірусом імунодефіциту людини на стадії 2А-3В призначене дозування приймають щодо подальшого плану: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20-а доба терапії. Пізніше переходять одноразовий прийом в три дня. Довгостроковість терапії – близько п’яти місяців.

При заражених герпесом план прийому таблеток такий: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 11, 14-а доба терапії. Довгостроковість лікування безпосередньо залежить від стану пацієнта і ступеня тяжкості патології.

Для профілактики простудних захворювань, в тому числі грипу дозування, що приймають щодо подальшого плану: 1-ші, 2, 4, 6, 8-е добу терапії, потім переходять п’ятикратний прийом з інтервалом в сімдесят дві години. На всю курсову терапію йде від десяти до тридцяти таблеток Циклоферона.

При захворюванні на грип приймають дозування, що з інтервалом в двадцять чотири години. Курсова терапія – п’ятикратний / дев’ятиразовий прийом лікарського засобу раз на день.

Уколи Циклоферон

Розчин, що знаходиться в ампулах вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно один раз в день.

При зараженні гепатитами А, D, B, C одноразове дозування – від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот міліграмів лікарського засобу. На всю курсову терапію йде десять уколів. Лікування необхідно відновити після закінчення десяти – чотирнадцяти днів з дня завершення першої терапії.

При захворюванні герпесом – десять уколів (по двісті п’ятдесят міліграмів ліки) за стандартною схемою. Висока результативність досягається, якщо почати прийом лікарського засобу на початковому етапі хвороби.

При інфікуванні вірусом імунодефіциту людини – одноразове дозування об’ємом п’ятсот міліграмів з внутрішньом’язовим введенням. На всю курсову терапію йде десять уколів. Потім переводять пацієнта на одноразовий прийом в п’ять днів. Довгостроковість лікування займає близько двох з половиною місяців. По закінченню одного місяця з дня завершення першої терапії необхідно відновити курсове лікування.

При ревматичних патологіях – стандартна схема по п’ять уколів дозуванням в двісті п’ятдесят міліграмів з часовими інтервалами в десять – чотирнадцять діб.

У педіатричній практиці щоденне дозування визначається на основі ваги хворого – 6/10 міліграмів на один кілограм. Вводиться внутрішньовенно або внутрішньом’язово один раз в день.

При зараженні гепатитами А, D, B, C, GP використовують подальший план: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28-а доба медикаментозної терапії. У ситуаціях тривалого перебігу даної патології слід відновити лікування по закінченню десяти – чотирнадцяти днів.

При інфікуванні вірусом імунодефіциту людини застосовують подальший план: 1-ші, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18-а доба терапії. Потім переходять на одноразовий прийом в п’ять днів. Довгостроковість терапії займає близько трьох місяців.

Ціна Циклоферона на ринку

Найчастіше, перед тим як піти в аптечний пункт за призначеним лікуючим фахівцем лікарським засобом, пацієнт цікавиться про ціновому аспекті медикаменту. Адже, як правило, в наші дні ліки досить дорогі, тому не кожному вони «по кишені».

Циклоферон не відноситься до цієї групи. Препарат є бюджетним. Звичайно, ціни в різноманітних аптечних мережах можуть трохи відрізнятися, але в цілому лікарський засіб дешеве. Відпускається провізорами без наявності рецептури.

Аналоги Циклоферона, представлені аптечними мережами

Абсолютних аналогів Циклоферона досить багато, причому за прийнятними цінами.

 • Генферон – надходить у продаж в двох лікувальних формах: спрей і супозиторії. Виявляє бактерицидну дію на мікроорганізми.
 • Віферон – найбільш бюджетної варіацією є гель або мазь. А ось свічки коштують дорого. Володіє високою ефективністю в боротьбі з вірусами.
 • Головата – величезною популярністю користуються таблетки, які кладуть під язик; ін’єкційний розчин; свічки.
 • Анаферон – дитячі таблетки. У продажу є також і доросла лікарська форма. Великий результативністю володіє в початковій фазі хвороби.

Увага!

Використання Циклоферон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.