Цикломед

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01FA04

Міжнародна назва: Cyclomed

Діюча речовина: Циклопентолат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Діагностика очного дна повинна завжди включати попередню процедуру у вигляді обробки очей мідріатичними краплями. В результаті зіниця ока залишається нерухомою деякий час, що дозволяє встигнути здійснити всі необхідні процедури. Цикломед – це саме такі краплі, як були описані раніше. Однак даний мідріатичний препарат має протипоказання, які не можна залишати без уваги.

Інструкція по застосуванню Цикломеду

Показання до застосування. Цикломед (Cyclomed) – це відомі очні краплі, які застосовуються дорослим пацієнтам. Виробляються на основі циклопентолату гідрохлориду, а також допоміжних речовин.

Cyclomed застосовується для:

1. Діагностики . Циклопентолатові краплі обов’язково використовуються перед проведенням таких діагностичних процедур, як офтальмоскопія (entoptoscopy) та визначення рефракції (refractio determinatione).

2. Підготовчих передопераційних заходів (disciplina operational). При наявності екстракції катаракти Cyclomed використовується для розширення зіниці (expansion pupillam) та фіксування його в нерухомому стані.

3. Терапії захворювань . Які відносяться до переднього відділу ока (rante oculos cordius). За допомогою циклопентолатових крапель в складі комплексної терапії здійснюється лікування таких хвороб, як:

 • епісклерит (episcleritys);
 • склерит (scleritus);
 • кератит (keratitus);
 • іридоцикліт (IRIDOCYCLITUS);
 • увеїт (Uveitis).

Варто відзначити, що іноді цей засіб використовують наркомани, як дешевий наркотик. Вони можуть капати його в ніс, або ж вводити навіть внутрішньовенно, від чого отримують деякий паралітичний ефект кінцівок (в залежності від дози). Однак даний наркотичний метод має дуже серйозні та практично незворотні наслідки, так що не потрібно думати, що це легкі нешкідливі наркотики – це не так.

Протипоказання. Циклопентолатові краплі Cyclomed не приймають в таких випадках:

 • Високочутливі показання стосовно компонентів препарату (sensibilitatem);
 • Кишкова непрохідність (TORMENTIUM);
 • Наявність глаукоми або тільки її підозра (GLAUCOMА);
 • Поразки ЦНС (Potis) у дітей, які мають органічні причини.

Застосування Cyclomed дітям до 3 років та осіб похилого віку має бути обережним. Крім того, пильності під час лікування вимагає й наявність почервоніння та припухлості вік, оскільки в такому випадку у пацієнта в результаті можуть проявитися системні реакції від застосування препарату. За станом пацієнта при використанні циклопентолатового Cyclomed необхідно стежити й в тому випадку, якщо він страждає від гіперплазії передміхурової залози (prostatyc hyperplasiya).

Особливості застосування. Циклопентолатовий препарат має зменшену ефективність в ході застосування у маленьких дітей, а також темношкірих пацієнтів й осіб, які мають темно-пігментні райдужки оболонки очей (карі, темно-карі). Для пацієнтів цієї категорії доза циклопентолатового Cyclomed підбирається строго індивідуально.

Застосовуючи напередодні симпатоміметики, один з них – мезатон (mezaton), варто пам’ятати, що ефект від крапель може збільшиться. З М-холіноміметиками (пілокарпін -pilocarpine) дія Cyclomed зменшується, в той же час засоби цієї групи можуть стати причиною прояви побічних дій очних крапель.

Циклопентолатові краплі при вагітності та годуванні груддю використовуються лише в екстрених випадках. В інших ситуаціях від препарату варто відмовитися.

Протягом доби після застосування циклопентолатового Cyclomed варто утриматися від керування автомобіля та іншого автотранспорту. Така наполеглива рекомендація пояснена тим, що краплі погіршують чіткість зору, а це небезпечно на дорозі.

Інструкція по застосуванню. В ході застосування циклопентолатових крапель Cyclomed варто якомога краще дотримуватися правил гігієни. Тобто, під час використання крапель не варто торкатися краєм крапельниці до поверхні повік або до чого-небудь ще – вона повинна бути стерильною. Закопування очей здійснюють у висячому положенні. Після застосування флакон відразу ж закривається ковпачком.

Перед тим як закапати в око 1-2 краплі циклопентолатового Cyclomed необхідно акуратно відтягнути нижню повіку та помістити розчин в кон’юктивальний мішок. Далі варто гарненько поморгати для розподілу крапель.

З метою дослідження очного дна використовують по 1 краплі в кожне око з інтервалом 10 хвилин від 1 до 3 разів на добу. В ході рефракційного дослідження у дітей від 3 місяців застосовують 1-2 краплі циклопентолатового Cyclomed з інтервалом 15-20 хвилин 2-3 рази на добу.

Комплексне лікування очних запальних захворювань зазвичай включає в тому числі й по 1 краплі циклопентолатового препарату 3 рази на добу. Якщо випадок критичний, коли запальне захворювання очей занадто запущено, то тут можливе застосування препарату в дозі 1 краплі в око кожні 3-4 години.

При передніх та задніх увeїтах циклопентолатовий Cyclomed застосовують по 1-2 краплі в кожне око кожні 15-20 хвилин з інтервалом 6-8 годин. Ідентична схема лікування застосовується й по відношенню до синехії – під час їх лікування та профілактики.

Зверніть увагу, що циклопентолатовий Cyclomed не застосовується в лікуванні дітей до 3 місяців. Далі застосовується вищевказане дозування.

Що це таке – Цикломед?

Циклопентолатовий Cyclomed – це краплі для очей (oculym guttale), які випускаються у флаконах по 5 мл. Є в складі й допоміжні компоненти у вигляді бензалкoнія хлориду (benzalkoniume chloridie), натрію гідроксиду (hydroхidye), натрію едетaта (Peroxosulphatys edetati), натрію хлориду, води.

Крім усього іншого, циклопентолатовий Cyclomed має слабку спазмолітичну дію. Він також сприяє зменшенню присутніх в організмі залоз – слинних, бронхіальних, шлункових та потових. Відбувається й зменшення тонусу блукаючого нерва (sonio vagus).

Де дізнатися ціну Цикломеду?

Дізнатися, скільки коштує циклопентолатовий Cyclomed, можна в будь-якій аптеці міста Київ (або іншого міста). Насправді ціна невисока та цілком прийнятна. Однак без рецепта ви навряд чи купити ці очні краплі (Україна). Варто відзначити, що рецептурний бланк заповнюється безпосередньо лікарем-офтальмологом, який ставить хворому діагноз та буде проводити діагностичні / оперативні заходи. Далі до отриманого заповненим бланком та печаткою медустанови варто відвідати аптеку для придбання ціклопентолатового Cyclomed.

Для того щоб отримати інформацію про те, де купити циклопентолатовий Cyclomed, можна відвідати інтернет. Зокрема, мова йде про інтернет-аптеки, в яких можна спробувати придбати краплі безрецeптурно, якщо ваш лікар не виписав вам рецепт.

Підбір аналога Цикломеду

Перед придбанням препарату, який має мідріатичний та циклоплегічний ефект, аналогічний циклопентолатовому оригіналу, рекомендуємо розглянути весь список можливих аналогів. Далі рекомендується порадитися з лікарем й ні в якому разі не приймати таких рішень самостійно.

Циклопентолатовий Cyclomed можна після консультації з офтальмологом замінити на:

 • Midriaticum-Shtuln (Мідріaтікум-Штульн);
 • Midriacile (Мідріaцил);
 • Atropine (Атропін);
 • Tropicamid (Тропікaмід);
 • Unithropic (Унітрoпік);
 • Midrimax (Мідрімакс);
 • Cyclopentolate (Циклопeнтолат).

Увага!

Використання Цикломед без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.