Цинаризин

Фармакологічна група: Невралгія, Препарати для поліпшення мозкового кровообігу

Класифікація: N07CA02

Міжнародна назва: Cinnarizine

Діюча речовина: Цинаризин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Цинаризин є відомим лікарським препаратом, який має на організм судинорозширювальну та безпосередньо антигістамінну дію. На полицях аптек цей засіб з’явився ще в далекому 1962 році, коли і був вироблений. Сьогодні Цинаризин в медичній галузі використовується дуже часто і його застосування можна назвати досить широким.

Інструкція по застосуванню Цинаризину

Таблетки необхідно ковтати цілими без розжовування або подрібнення, обов’язково запиваючи водою. Краще, якщо її буде чимало (не менше 200 мл). Лікарі рекомендують приймати цей засіб після їжі. Якщо виникла така необхідність, то прийом Цинаризину Софарма можна перенести на інший час, наприклад, до їжі.

Дозування ліків, як і загальну тривалість лікування з його допомогою повинен призначати тільки лікар. Він обов’язково буде враховувати при цьому стан хворого, вид недуги і його стадію. Пацієнти, вік яких становить від 12 років, можуть приймати цей медикаментозний препарат при різних хворобах за наступною схемою:

  • При лікуванні таких хвороб, як порушення мозкового кровообігу, а також цереброваскулярна недостатність хронічного типу рекомендована доза ліків становить від 25 до 50 мг не частіше 2-3 разів на добу. Це ж дозування підходить і для лікування раптових та постійних мігреней.
  • Нормалізація вестибулярного апарату за допомогою Цинаризину передбачає прийом 25 мг ліків один раз в день.
  • Людям, схильним до повітряної та морської хвороби, перед початком перельоту або транспортування по морю слід прийняти 1 таблетку. Бажано це зробити за півгодини або за годину до неї. Якщо політ або поїздка дуже тривала, то в такій же дозі ліки можна приймати кожні 6 годин.
  • Пацієнти, які скаржаться на порушення периферичного кровообігу, можуть приймати ліки від 50 до 75 мг не рідше, ніж 3 рази на добу.

Якщо потрібні ліки в більш ранньому дитячому віці, а саме – в 5-12 років, то дитині слід давати половину дози, призначену безпосередньо для дорослого пацієнта. Максимальна доза Цинаризину, яку дозволяється приймати дитині у вищевказаному віці, становить 112,5 мг, що відповідає 4,5 таблеткам на добу.

Курс лікування за допомогою Цинаризину відрізняється своєю тривалістю і становить, як правило, 2-3 місяці. Однак бувають і такі випадки, коли хвороба відходить на другий план вже через кілька тижнів.

Таблетки Цинаризин

Цинаризин випускається в єдиній лікарській формі, а саме – в таблетованій. Препарат в таблетках випускається під трьома назвами, які більше нічим не відрізняються між собою:

  • Цинаризин;
  • Цинаризин-Мілвой;
  • Цинаризин Софарма.

Незважаючи на кілька різних назв, ці таблетки мають в своєму складі однакову кількість активної речовини – 25 мг. В його ролі виступає цинарізин, який і став причиною такої назви препарату.

У складі Цинаризину присутні і інші компоненти, а саме: пшеничний крохмаль, целюлоза у вигляді мікрокристалів, аеросил 200 та ін.

Показання до застосування Цинаризину

Як було зазначено раніше, Цинаризин застосовують при різного роду порушеннях безпосередньо в мозковому кровообігу. Йдеться про такі проблеми:

  • Раптові запаморочення, які можуть бути як постійними, так і періодичними;
  • Виникнення шуму у вухах;
  • Головний біль, головна причина якої – судинні захворювання;
  • Дратівливість та постійні стресові стани;
  • Сильні порушення в роботі пам’яті;
  • Проблеми з увагою;
  • Порушення після перенесеного інсульту;
  • Слабоумство, яке може виникати в літньому віці;
  • Відновлення після перенесеної ЧМТ;
  • Збої в роботі вестибулярного апарату;
  • Періодичні мігрені, де ліки застосовується для її профілактики.

Крім порушень мозкового кровообігу, Цинаризин використовується для лікування таких недуг периферичного типу:

  • Хвороба Рейно;
  • Акроцианоз;
  • Поява на тілі варикозних виразок;
  • Кульгавість першого ступеня;
  • Спазм ніг, який проявляється в нічний час доби;
  • Холодні руки та ноги;
  • Виникнення порушень трофічного характеру.

Протипоказання

Цинаризин можна застосовувати далеко не всім пацієнтам – деяким це категорично протипоказано. Саме тому перед прийомом слід упевнитися, що він дозволений в конкретному випадку. Для цього необхідно переглянути протипоказання до застосування медикаменту, які виглядають так:

  • Висока чутливість до тих речовин, які містяться в ліках. Це може бути не тільки активні компоненти, але і будь-яка допоміжна речовина.
  • Вагітність та період, коли жінка годує дитину грудьми. Справа в тому, що це питання до кінця не вивчено в медицині, тому, для уникнення поганих наслідків краще вибрати дозволений препарат для лікування.
  • Порфирія.

Особливості застосування

З тієї причини, що Цинаризин дуже часто викликає сильну сонливість у пацієнта, його не слід застосовувати водієві перед поїздкою на автотранспорті. Краще, якщо хворий відмовиться від водіння на весь період терапії. Це стосується також і всіх областей роботи, де необхідна швидка фізична реакція.

Препарат не варто приймати тим людям, які страждають від непереносимості галактози або дефіцитом лактази, оскільки в його складі міститься лактоза.

Цинаризин не рекомендовано приймати разом з алкогольними напоями, а також деякими лікарськими препаратами. Йдеться безпосередньо про депресанти ЦНС та обов’язково про трициклічні антидепресанти. В результаті такого прийому ефект цих препаратів, як і цинаризину, може значно посилитися.

Як відомо, вказаний лікарський засіб має деяку антигістамінну дію. Саме тому позитивні реакції на фактори шкірної реактивності можуть повністю блокуватися в момент проведення шкірної проби. Для отримання вірної інформації шкірної проби прийом препарату слід припинити за 4 дні до процедури.

Діюча речовина препарату здатна чинити негативний вплив на слизову оболонку шлунка, що завжди викликає відчутність болю, безпосередньо в епігастральній ділянці. Для того щоб зменшити подразнення слизової оболонки шлунка, препарат краще приймати після їжі. Особливо це стосується тих пацієнтів, які мають проблеми зі здоров’ям шлунка.

Хвороба Паркінсона є відносним протипоказанням до застосування препарату. Його в цьому випадку потрібно застосовувати лише тоді, коли користь від ліків в кілька разів перевищує можливий ризик прогресування хвороби.

З особливою обережністю препарат приймають ті пацієнти, які страждають від порушень функції печінки та нирок. Під час прийому необхідно ретельно спостерігати за їх станом.

Побічна дія

В результаті прийому цинаризину можуть проявлятися деякі побічні реакції – їх виникнення повинно насторожити. У переважних випадках прояв побічних реакцій є причиною припинення лікування за допомогою цього засобу. Замість нього можна підібрати не менш ефективний аналог. Однак іноді вони проходять самі по собі, якщо пацієнт досягає необхідного в його конкретному випадку лікуванні дозування.

Цинаризин викликає такі побічні ефекти:

  • Сонливість. Це потрібно враховувати тим пацієнтам, які мають справу з управлінням автотранспорту, оскільки швидкість реакції під час поїздок може значно скорочуватися.
  • Проблеми в шлунково-кишковому тракті. Йдеться про порушення травлення, які можуть супроводжуватися нудотою, болем у животі, блювотою.
  • Головний біль, а також виникнення сухості в роті. Зазначені побічні реакції зустрічаються вкрай рідко.
  • Холестатична жовтуха та алергія на шкірних покривах.
  • Реакції з боку шкіри. Тут враховується виникнення таких неприємних проблем, як підвищена пітливість, а також плоский червоний лишай.

Крім усього іншого, пацієнт може скаржитися на постійну втому, яка настає дуже швидко, а також стрімке збільшення ваги.

У разі одноразового або багаторазового прийому підвищених доз препарату (від 90 до 2250 мг препарату на добу) у пацієнта можуть виникнути ознаки передозування. Як правило, вони проявляється у вигляді перепадів у свідомості (сонливість, ступор, кома), блювоти та підвищення артеріального тиску. У дітей після прийому підвищених доз препарату частіше виникають судоми.

Ціна Цинаризину

Цей препарат можна по праву назвати бюджетним, оскільки його ціна є дивно низькою. Цинаризин входить в список найбільш дешевих препаратів, які мають ідентичні показання та властивості.

Якщо вірити численним відгукам пацієнтів, яким довелося застосовувати описуємий засіб, то, незважаючи на свою низьку ціну, Цинаризин є навдивовижу ефективним препаратом. До того ж, його можна купити в будь-якій аптеці міста.

Аналоги Цинаризину

Одні лікарі призначають Цинаризин своїм пацієнтам, інші називають його застарілим та радять інші препарати, більш сучасні. Вони мають схожий механізм дії, а також забезпечують організм потрібним ефектом. При необхідності Цинаризин можна замінити такими препаратами:

  • Кавінтон. В якості діючого компонента в складі цих ліків є вінпоцетин. Після прийому Кавінтону в організмі досягається схожий ефект, однак, перевага Цинаризину перед Кавінтоном полягає в тому, що він не має практично ніякого впливу безпосередньо на судини пацієнта.
  • Вінпоцетин. Цей препарат використовують для того, щоб коригувати виниклі розлади мозкового кровообігу. Вінпоцетин має природне походження, а, отже, він відрізняється значно меншою кількістю протипоказань, ніж Цинаризин.
  • Бетагістин. При проблемах з вестибулярним апаратом пацієнти часто скаржаться на запаморочення, від чого лікарі і призначають ці ліки.
  • Тагіста. Медикамент має ту ж область застосування, що і Цинаризин. Однак цей препарат має більш високу вартість, ніж оригінал. До того ж, в одній упаковці Тагісти є всього 30 таблеток (упаковка Цинаризин містить 50 таблеток). На курс лікування за допомогою Тагісти потрібно витратити значно більше грошей.
  • Бетавер. Це засіб також є більш дорогим, якщо порівнювати безпосередньо з оригіналом. Бетавер використовують при лікуванні запаморочень, шуму у вухах, а також для поліпшення слухового сприйняття.
  • Стугерон. Випускається у вигляді таблеток по 50 штук в одній упаковці. Він є більш дорогим лікарським засобом, якщо порівнювати безпосередньо з Цинаризином. Країна виробництва – Угорщина. Перед тим, як приймати Стугерон замість Цинаризину необхідно в будь-якому випадку поговорити з фахівцем.

Увага!

Використання Цинаризин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.