Ципролет

Фармакологічна група: Антибіотики, Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: J01MA02

Міжнародна назва: Ciprofloxacinum

Діюча речовина: Ципрофлоксацину гідрохлориду

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ципролет – це бактерицидний препарат, який призначають для боротьби з грампозитивними та грамнегативними бактеріями при лікуванні до подиву багатьох інфекційних захворювань. Він випускається в декількох лікарських формах, популярні з яких – очні краплі та таблетки, які мають у своєму складі таку діючу речовину, як ципрофлоксацин.

Інструкція по застосуванню Ципролету

Кожна окрема форма випуску зазначеного препарату має свою інструкцію із застосування:

Таблетки.

Добова та разова доза таблеток повинна визначатися станом організму, видом та тяжкістю захворювань у дорослої людини. Якщо мова йде про лікування дітей та підлітків, то тут береться до уваги маса тіла пацієнта. Ця форма випуску призначена безпосередньо для внутрішнього прийому. Це можна робити до їжі та після неї. Слід зазначити, що якщо ліки прийняти натщесерце, то вони й всмоктуються в шлунково-кишковому тракті та подіють значно швидше. Запивати таблетки можна виключно простою водою – заборонено в цих цілях використовувати молочні продукти та натуральні фруктові соки, збагачені мінералами.

Хворим, які страждають на неускладнені захворювання нирок, а також сечовивідні шляхи, прописують, як правило, по 250 мг ліків не частіше 2 разів на добу. Хвороби, які мають тяжкий перебіг, вимагають збільшення дози препарату – 500 мг 2 рази на день. Така ж доза препарату призначається й у разі, якщо потрібно усунути певне інфекційне захворювання, які вразили нижні дихальні шляхи.

Терапія гонореї передбачає лише одноразовий прийом Ципролету. Його доза в такому випадку може варіюватися від 250 до 500 мг.

Гінекологічні захворювання інфекційного походження, а також такі хвороби, як ентерити, коліти, простатити та остеомієліти вимагають застосування кілька підвищених доз препарату, а саме – 0,5 г 2 рази на добу.

Курс лікування безпосередньо залежить від того, в якій стадії знаходиться усувається захворювання. Після того, як всі симптоми хвороби повністю зникли препарат слід приймати ще протягом 2 днів (мінімум). У переважних випадках терапевтичний курс цими ліками становить не більше 7-10 днів.

Краплі очні.

Для лікування у дорослих пацієнтів, а також дітей від 12 років легкої очної інфекції слід капати в уражене око 1-2 краплі ліків кожні 4 години. Якщо інфекція важка, то в хворе око слід капати 1-2 краплі препарату не рідше, ніж щогодини.

Препарат в цьому випадку можна приймати з меншою інтенсивністю лише тоді, коли стан хворого помітно покращитися. Подальше лікування важкої очної інфекції передбачає застосування препарату кожні 4 години по 1-2 краплі в інфіковане око.

Лікування інфекції будь-якого ступеня тяжкості необхідно продовжувати до тих пір, поки стан хворого повністю не стабілізується. Як правило, на це потрібно не більше 5-14 днів.

Як було зазначено раніше, очні краплі дивно часто застосовують для дуже дієвого лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів та нежиті. Терапія із застосуванням представленого лікарського препарату підбирається строго в індивідуальному порядку. Для лікування захворювання в гострій стадії в перший день часто призначають по 1 краплі в кожний ніздрьовий прохід 4 рази на день, при цьому інтервал між застосуванням ліків повинен становити не менше 6 годин. Таким способом можна лікувати навіть дітей, чий вік становить більше 3 років. В основному курс такого лікування становить 5 днів.

Слід зазначити, що від чого б не був призначено цей засіб – без схвалення лікаря не варто починати лікування. Особливо це стосується пацієнтів дитячого віку.

Краплі Ципролет

Однією з форм випуску ліків є очні краплі, призначені для місцевого застосування. В 1 мл крапель міститься 3 мг ципрофлоксацину гідрохлориду, а також такі речовини, як натрію хлорид (9 мг), динатрію едетат (0,5 мг), дистильована вода (близько 1 мл) та інші допоміжні компоненти. Зазначений препарат випускається у флаконах-крапельницях з ємністю 5 мл.

Препарат у формі крапель призначений для лікування таких хвороб:

  • кон’юнктивіт, що протікає в гострій або підгострій стадії;
  • виразки рогівки, що мають бактеріальне походження;
  • блефарит та блефарокон’юнктівіт;
  • кератит, а також кератокон’юнктивіт бактеріального характеру;
  • дакріоцистит та мейбоміт, що має хронічний перебіг.

Крім того, Ципролет в представленій лікарській формі часто призначають в передопераційний період в такій області медицини, як офтальмохірургія. У разі виникнення ускладнень після такого роду оперативних втручань, які найчастіше виникають унаслідок приєднання інфекції, також призначають ці очні краплі.

Крім усього іншого, вказаний антибіотик призначають для лікування та профілактики інфекційних хвороб очей, які виникли у результаті механічних травм.

Приєднання інфекції можливо також й у разі, коли в око потрапило чужорідне тіло.

Іноді краплі для очей призначають для застосування в ніс. Потрібно сказати, що це відмінний засіб від нежитю та інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів, так як Ципролет у цьому випадку надає на слизову оболонку носа необхідний ефект за рахунок слабкогої антибактеріальної дії. При цьому пацієнт не відчуває абсолютно ніяких неприємних відчуттів, які можуть супроводжувати його в момент використання інших судинозвужувальних препаратів.

Під час лікування препаратом його можна застосовувати виключно місцево – введення крапель у передню або субкон’юнктивальному камеру строго заборонено. Якщо Ципролет у цій формі застосовується в комплексі з іншими офтальмологічними розчинами, то між введенням різних препаратів має пройти не менше 5 хвилин.

Застосовуючи Ципролету безпосередньо у формі крапель для лікування офтальмологічних захворювань, не рекомендується носити контактні лінзи.

З тієї причини, що краплі використовуються місцево, вони не потрапляють в кровоносну систему та шлунок хворого. Отже, побічних ефектів вони не викликають. Під час застосування Ципролету у цій формі для носа або очей необхідно дотримуватися прописаного лікарем дозування препарату.

Ципролет у формі таблеток

Препарат випускається в двох дозуваннях активного компонента – 0,25 та 0,5 г. Таблетки мають у своєму складі не тільки активний компонент, в ролі якого виступає ципрофлоксацин, а й інші допоміжні речовини – тальк, кукурудзяний крохмаль, сорбінова кислота, диметикон, магнію стеарат та ін.

Таблетки при необхідності можна поєднувати з іншими формами випуску препарату, якщо цього вимагає стан здоров’я пацієнта. Нерідко препарат у таблетованій формі призначають після того, як пацієнт деякий час застосовував розчин безпосередньо для внутрішньовенного введення. Таке може статися у разі, якщо хворий страждає від гострого захворювання з тяжким перебігом та спочатку терапії не в змозі приймати таблетки.

Показання до застосування Ципролету

Ципролет показаний для лікування найбільш поширених бактеріальних інфекцій безпосередньо змішаного типу, а також інших хвороб. Зокрема, мова йде про такі недуги:

  • Інфекції, що вразили нижні дихальні шляхи. Це стосується таких небезпечних ускладненнями хвороб, як бронхіт (гострий та хронічний), пневмонія.
  • Інфекційні хвороби ЛОР-системи. Ципролет є дуже ефективним в лікуванні середнього отиту, фронтиту, гаймориту, синуситу та інших захворювань ЛОР-органів.
  • Захворювання ротової порожнини, що мають бактеріальне походження. Часто препарат призначають для лікування гострого гінгівіту та періодонтиту.
  • Інфекції, які вражають нирки та сечовивідні шляхи. Йдеться безпосередньо про циститі та пієлонефриті.
  • Захворювання інфекційного походження, які виникли в органах малого тазу та статевих органах. Це стосується простатиту, сальпінгіту, ендометриту, аднекситу та ін.
  • Інфекційні захворювання органів шлунково-кишкового тракту.
  • Бактеріальні хвороби шкіри та м’яких тканин, а також суглобів та кісток.
  • Післяопераційний період, який супроводжується розвитком інфекцій.

Опис Ципролету та його ціна

Зазначений антибактеріальний препарат має досить широкий спектр дії за рахунок того, що відноситься до групи антибіотиків під назвою фторхінолони. Після внутрішнього прийому Ципролету він досить швидко всмоктується безпосередньо з шлунково-кишкового тракту.

Після всмоктування відбувається максимально рівномірний його розподіл у всіх тканинах та рідинах, які тільки присутні в організмі людини. Найменший відсоток ципрофлоксацину проникає в спинномозкову рідину. Препарат виводиться з організму не тільки через сечу, а й через кал.

Після того як лікар призначає пацієнтові Ципролет, хворий починає цікавитися, скільки коштує цей медикаментозний антибактеріальний засіб. Потрібно сказати, що його ціна є скоріше середньою, ніж високою, оскільки існують й інші більш дорогі препарати подібної дії. Якщо ж Ципролет в певній формі здався пацієнтові надмірно дорогим, то він може знайти замінник зазначених засобів з більш низькою вартістю. Перед заміною одного засобу на інший слід вкрай уважно вивчити його інструкцію із застосування, а також в обов’язковому порядку порадитися безпосередньо зі своїм лікуючим лікарем.

Аналоги антибіотика Ципролет

При підборі аналогів Ципролету слід звертати увагу на такі препарати, які мають схожий терапевтичний ефект, а також відрізняються ідентичними або частково схожими показаннями до застосування. Для того щоб не помилитися з вибором слід звернутися за консультацією до фахівця.

Найбільш відомими замінниками Ципролету є такі препарати:

  • Ципрофлоксацин. Зазначений антибіотик завжди стоїть першим у списку замінників Ципролету, оскільки має безліч подібностей з оригіналом. Найпершим схожістю тут є активна речовина – ципрофлоксацин. За рахунок нього препарат також відноситься до групи фторхінолонів, як й оригінал. Препарат має кілька протипоказань, одне з яких – це епілепсія або судомна готовність, присутня у пацієнта.
  • Ципринол. Це також антибактеріальний препарат з вищевказаною активною речовиною в своєму складі. Ципринол випускається виключно в таблетованій формі, а вартість препарату є нижчою, ніж вартість оригіналу. Саме цей показник і є першою причиною того, що люди починають цікавитися замінниками Ципролету.
  • Ципромед. Представлений антибактеріальний засіб випускається безпосередньо в формі крапель для вух та очей. Отже, він застосовується для лікування інфекцій очей та ЛОР-системи. Потрібно відзначити, що ціна цих ліків є дивно низькою.
  • Цифран. Найдешевший замінник Ципролету, що випускається в трьох формах – таблетки, краплі та розчин. Препарат дуже часто призначається при інфекціях, які вразили ЛОР-органів, а також при інших інфекційних хвороб. Незважаючи на низьку вартість, з інфекційними захворюваннями Цифран справляється не гірше, ніж оригінал. При перевищенному призначеному фахівцем дозуванні препарату у хворого можуть виникнути певні побічні реакції.
  • Амоксицилін. Перевага зазначеного антибактеріального препарату полягає в тому, що він випускається в декількох формах випуску – розчин, капсули, таблетки і суспензія. Це робить застосування ліків ще більш зручним. На відміну від Ципролету, цей антибіотик є на прилавках аптек завжди.
  • Квінтор. Цей антибактеріальний препарат є найсильнішим серед усіх вищезазначених, не дивлячись на те, що діючою речовиною в його складі є той же ципрофлоксацин. З тієї причини, що Квінтор є досить сильним препаратом, його призначають для лікування таких хвороб, як перитоніт, черевний тиф, остеомієліт, де він показує хороші результати. Крім того, зазначений антибактеріальний препарат дуже часто призначають при тих захворюваннях, які починають з’являтися в результаті збоїв безпосередньо в імунологічної реактивності.
  • Норфлоксацин. Найбільшою ефективністю цей антибіотик відрізняється під час лікування таких хвороб, як гонорея, сальмонельоз, простатит. Норфлоксацин слід приймати з годину до прийому їжі. Крім того, препарат можна приймати та через дві години після їжі.

Увага!

Використання Ципролет без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.