Ципромед

Фармакологічна група: Вушні краплі, ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: R01AA07

Міжнародна назва: Cipromed

Діюча речовина: Ципрофлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Багато людей хоч раз, відчували на собі симптоми кон’юнктивіту. Це запалення слизової оболонки ока, яке в переважних випадках несе вірусну природу. Тобто, при ослабленні місцевого очного імунітету на кон’юнктиву потрапляє вірус та внаслідок цього розвивається запалення. Перш за все, воно характеризується почервонінням та набуханням повік, при цьому очі сльозяться та також червоніють. Вранці хворий з кон’юнктивітом часом не може відкрити очі через сильний їх набряк, а, крім цього, вони можуть склеїтися через зайву сльозоточивість. Швидко та дієво вилікувати кон’юнктивіт можна за допомогою очних крапель Ципромед. Перед їх застосуванням варто ретельно прочитати інструкцію.

Форма випуску Ципромеду – вушні краплі

Вушні краплі Cipromed дуже часто призначають для лікування отоларингічних хвороб (defеctum dе Otolaryngology). Основною його діючою речовиною конкретно вушних крапель є ципрофлоксацин. Також в складі препарату є й інші компоненти, які характеризуються, як допоміжні.

Показання. У медичній галузі отоларингології вушні краплі Cipromed призначаються при наступних хворобах у людини:

  • Середній або зовнішній отит, який також може бути гострим або хронічним (Sеu-externya otiti-mediya, etiamu potest fieri acutius-vеl chronica).
  • Лікування та профілактика інфекцій, які виникли в області вух в результаті оперативного втручання на них же (Habendyo cohibitioniem occurrit in aures sicuit-effectuys surgeriy). Незамінний Ципромед й в період, коли людині видалили з вуха якесь чужерідне тіло й йому потрібна якісна профілактика та лікування ускладнень даного стану (externum hominem ab aurie corporisy).

Разом з цим, описувані вушні краплі не призначають всім підряд – тим пацієнтам, у яких є протипоказання до застосування засобу, вони суворо заборонені. Тому тут варто не тільки самому поцікавитися у лікаря про наявність протипоказань до застосування засобу, але і упевнитися в цьому особисто шляхом детального аналізу свого стану здоров’я.

Деякі думають, що Cipromed діє як наркотик, оскільки люди, які грішать вживанням різних речовин, закапують краплі для цих цілей. Але це можливо тільки при попаданні ліків у кров та при застосуванні великих його доз. При закапуванні у вуха та очі при вірних дозах ніяких подібних ефектів отримати не можна.

Ципромед у формі очних крапель

Дана форма випуску ліків призначена для лікування різного роду хвороб повік та очей. Цей розчин дозволений у віці від 1 року. Діючою речовиною в складі препарату є ципрофлоксацин.

Показання. Cipromed призначається при безлічі очних інфекційних хвороб, а саме при:

  • Гостром та підгострому кон’юнктивіті (acutisy vel subacutis CONIUNCTIVITI);
  • Блефариті (BLEPHARITI);
  • Блефарокон’юнктивіті (blepharoconjunctivitis);
  • Кератокон’юнктивіті (keratoconjunctivitis);
  • Передньому увеїті (ligamentum veitis);
  • Кератиті (ocul-keratiti);
  • Інших інфекціях (oculuim infectios alia regio).

Інструкція по застосуванню Ципромеду

Опис. Cipromed – це антибактеріальний препарат, який представляє групу фторхінолонів. Він згубно впливає на цілий список бактерій, які є збудниками захворювань очей та вух. Крім того, іноді самі лікарі радять його капати в ніс, у крайніх випадках, коли інші ліки дають погані результати лікування від вірусів та бактерій. Справа в тому, що Cipromed всмоктується в кров після попадання в порожнину носа, викликаючи побічні ефекти. Тому якщо вам призначили Ципромед для закапування носа, то це лікування варто продовжувати максимально короткий час та в мінімальних дозах. Найнебезпечніший побічний ефект від препарату за умови його потрапляння на слизову, а за нею й в кров – це ураження хрящової тканини. Отже, ці краплі не можна застосовувати для лікування вірусного або бактеріального нежитю у дітей (від 12 або навіть 15 років), оскільки через ураження хрящової тканини сповільнюється ріст кісток та порушується зростання організму в цілому. Дітям краще використовувати більш безпечні й дозволені в їхньому віці препарати для лікування нежиті.

Протипоказання. Препарат, що містить Ципрофлоксацин, є антибіотиком, як було з’ясовано вище. Тобто, він має протипоказання до застосування.

Отже, засіб не можна при:

  • Вагітності та грудному вигодовуванні (sive mulier infantemy peperit ei pascere);
  • Дитячому віці до 1 року (очні краплі) та дитячому віці до 15 років (вушні краплі) (S aetatisi ano-fili ad oculumy et in aureuim guttae XV stillæ аd unum annisi);
  • Гіперчутливості по відношенню до фторхінолонів або яких-небудь допоміжних компонентів препарату (Hypersensitivitys ad fluoroquinolones in relatione sive dye-ad utile componentsy pharmacuim);
  • Вірусному кератиті, що, головним чином, відноситься до очних крапель (viraleys-keratiti).

З особливою обережністю засіб потрібно застосовувати тим пацієнтам, які страждають від судомного синдрому, атеросклерозу судин головного мозку, а також порушень мозкового кровообігу (lunaticos cerebr ARTERIOSCLEROSIS, cerebrovascular certe). При наявності цих станів приймається важливе рішення про призначення або заборону Cipromed.

Інструкція. Під час лікування цим препаратом варто добре дотримуватися режиму дозування, незалежно від того, для очей був призначений цей препарат або для вух.

Отоларингологія
Засіб в цьому випадку можна застосовувати дорослим, а також дітям, які вже досягли 15 років. В добу призначають по 5 крапель препарату три рази (ранок, обід та вечір). Щоб краплі потрапили глибоко у вушний прохід, тим самим здійснивши свою лікувальну дію всередині вуха, при закапуванні варто нахилити голову в протилежну сторону та потримати її в такому положенні декілька хвилин вже після закапування. Після закінчення процедури закапування в кожне вухо варто вкласти невеликий шматочок стерильної ватки.

Курс лікування отитів та інших вушних хвороб за допомогою Ципромеду зазвичай становить 3-5 днів. Але лікарі часто рекомендують продовжувати лікування краплями ще дві доби після того, як всі симптоми захворювання зникли – це допоможе закріпити результат терапії і не дасть інфекції повернутися знову.

Офтальмологія
Для лікування хвороб очей застосовують відповідні краплі – очні. Вони призначені для місцевого використання у дорослих та дітей від 1 року. У більшості випадків пацієнтові призначають по 1-2 краплі Ципромеду в кожен кон’юнктивальний мішок. При цьому частота таких процедур залежить від того, наскільки захворювання запущено й серйозне.

Під час лікування гострих бактеріальних кон’юнктивітів, а також блефаритів різних видів, лікарі призначають пацієнтам застосування Cipromed 4-8 разів на день протягом 5-14 днів.

Якщо мова йде про кератит, де присутнє ураження рогівки, то в кожне запалене око варто закопувати по одній краплі препарату від 6 раз в день. Курс лікування залежить від його успішності та в цілому складає від 2 до 4 тижнів.

Cipromed також застосовується й для профілактики запалень після операцій на очах, де був присутній необхідний розтин очного яблука – засіб в цьому випадку капають в очі від 4 до 6 разів на день в кількості 1-2 крапель. При цьому такого роду профілактика може тривати по-різному – від 5 до 30 днів.

Заходи безпеки
Як писалося вище, ципрофлоксацин-антибіотик при попаданні в кров викликає побічні ефекти. Тому під час його застосування слід добре стежити, щоб розчин не потрапляв всередину.

Ціна Ципромеду в аптеках в даний час

Ципромед є дієвим препаратом, який застосовується для лікування хвороб очей та вух. Пацієнтів завжди цікавить його вартість, найчастіше вони її уточнюють прямо у лікаря. Якщо задати цінове питання лікарю завчасно, то в разі потреби можна тут же висловити прохання підібрати більш доступний препарат. Не можна сказати, що таке трапляється часто – зазвичай пацієнти не скаржаться на ціну Ципромеду. Вся справа в тому, що вона невисока, можна сказати, середня, хоча є вушні й очні краплі і дешевші.

Купити розчин для закапування вух та очей під назвою Ципромед можна також і в інтернет-аптеці. Це дуже зручно – купувати препарати, не виходячи з дому. Або можна просто зарезервувати препарат в аптеці заздалегідь та забрати його звідти в найзручніший для вас час.

Чи є у Ципромеду хороші аналоги?

При гострій необхідності Cipromed можна замінити аналогічним за дією засобом. Але попередньо необхідно порадитися з лікарем. Для вибору аналога засобу варто розглянути всі запропоновані його варіанти:

  • Alox (Алокс);
  • Floximed (Флоксімед);
  • Ciloxane (Цилоксан);
  • Ciproxol (Ципроксол);
  • Cipronex (Ципронекс);
  • Ciprofloxofarm (Ципрофлоксофарм);
  • Normax (Нормакс);
  • Norfloc (Норфлок);
  • Uniflox (Уніфлокс).

Увага!

Використання Ципромед без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.