Цитофлавін

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N07XX

Міжнародна назва: Cytoflavin

Діюча речовина: Інозин, Нікотинамід, Рибофлавін, Янтарна кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Цитофлавін відноситься до цитопротекторних метаболічних препаратів для поліпшення роботи головного мозку. Ліки допомагають не тільки в плані лікування патологічних станів, а й здатні надавати профілактичну дію. Одна з найбільш використовуваних функцій Цитофлавіну – усунення наслідків перенесеного інсульту. Препарат досить ефективно справляється з подібним завданням.

Інструкція до Цитофлавіну: показання та протипоказання

До основних показань для застосування цих ліків відносять такі:

  • Інфаркт головного мозку;
  • Наслідки інфаркту мозку або церебрального атеросклерозу;
  • Церебральна ішемія;
  • Гіпоксична енцефалопатія при операціях (лікування та профілактика);
  • Токсична енцефалопатія при отруєннях;
  • Комплексна терапія новонароджених.

Серед протипоказань до застосування виділяють вагітність, період грудного вигодовування, а також підвищену індивідуальну чутливість до компонентів. При критичних станах пацієнтів препарат не призначають до моменту нормалізації тиску та стабілізації центральної гемодинаміки. У разі наявності таких захворювань, як подагра, нефролітіаз та гіперурикемія, ліки призначають з обережністю.

Є ряд виражених побічних ефектів від застосування Цитофлавіну. Імунна система може реагувати анафілактичним шоком, набряком або іншими реакціями чутливості, але подібні ефекти спостерігаються дуже рідко. Можливий розвиток головного болю та запаморочення. Іноді виникає занепокоєння та дратівливість.

Рідко бувають випадки розвитку тахікардії та дискомфорту в грудях. Може підвищитися артеріальний тиск, початися проблеми з диханням, з’явитися задишка, кашель та дизосмія. Можлива поява реакцій з боку шкіри: свербіж, висип та набряклість. Іноді виникає озноб, пітливість та підвищення температури тіла. Що стосується можливих передозувань препаратом, то на практиці подібних випадків сьогодні не виявлено.

Попри те, що подібні побічні ефекти спостерігаються дуже рідко, не варто перевищувати дозування препарату, а особливо швидкість його введення, оскільки то є дуже важливою умовою ефективності та безпеки препарату. При появі будь-яких подібних ефектів необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

Таблетки Цитофлавін

Препарат призначають для застосування два рази в день по дві таблетки за 30 хвилин до їжі. Таблетки не слід розжовувати, а записати необхідно простою водою в кількості близько 100 мл. Мінімальний інтервал між прийомом – 8 годин, причому вечірній прийом необхідно провести не пізніше 18:00 години. Тривалість курсу лікування становить 25 днів (100 таблеток). У деяких випадках необхідний повторний курс, призначають який не менше ніж через місяць.

Як правило, таблетки призначаються в якості профілактичного препарату або для лікування наслідків. При критичних формах захворювань лікування проводиться внутрішньовенним введенням розчину Цитофлавін.

Ампули Цитофлавін для внутрішньовенного крапельного введення (крапельниця)

Це найбільш поширена й більш ефективна форма ліків. Дорослим пацієнтам вводять внутрішньовенно 100-200 мл розчину з концентрацією 5-10%. Цитофлавін в крапельниці вводиться зі швидкістю 3-4 мл за хвилину – це обов’язкова умова застосування препарату. Порушення вимог щодо швидкості введення препарату може призвести до зниження його ефективності, а також до появи ряду побічних ефектів, так що дотримуватися цієї вимоги необхідно в обов’язковому порядку.

Для лікування інфаркту головного мозку ліки призначають на ранніх термінах по 10 мл двічі на день протягом 10 діб. У складних ситуаціях дозу можна збільшити вдвічі. Для усунення наслідків інфаркту мозку або атеросклерозу аналогічну дозу вводять один раз в день протягом 10 діб. При необхідності курс лікування повторюють через кілька днів після закінчення введення ліків.

Різні форми енцефалопатії лікуються введенням 10 мл розчину 2 рази на день протягом 5 діб. Коматозні стани лікуються збільшеною вдвічі дозою, розведеною у 200 мл глюкози. У разі хірургічних втручань із застосуванням наркозу, розчин застосовують виходячи з норми у 20 мл на 200 мл глюкози за 3 дні до операції, в день її проведення та протягом 3 днів після неї.

Доза Цитофлавіну для новонароджених дітей з церебральною ішемією становить 2 мл на 1 кг маси тіла. Препарат розводять в 5 або 10% розчині глюкози в співвідношенні 1:5 та дуже повільно вводять крапельним шляхом. Рекомендована швидкість введення для новонароджених – від 1 до 4 мл/год з рівномірним надходженням препарату в кров протягом доби. Загальний курс займає 5 діб. При необхідності доза та термін лікування можуть бути збільшені.

Ціна Цитофлавіну

Препарат досить дорогий, а з огляду на необхідне дозування та тривалість терапії, весь курс лікування буде доступний не кожному. Втім, існує можливість придбати ліки аналогічної дії та складу, або просто подивитися наявність товару в аптеках онлайн в пошуках більш відповідної пропозиції.

Аналоги Цитофлавіну

До поширених аналогів та замінників цих ліків можна віднести розчин Метаксон, ампули Мексіфін, Церекард та Мексидол. Володіючи меншою вартістю такі препарати схожі за своєю дією з Цитофлавіном, хоча поступаються йому в загальній ефективності. До складу цих ліків можуть входити компоненти, властиві для Цитофлавіну, але повних аналогів за своїм складом й дії поки не існує.

У будь-якому випадку перед придбанням аналогів та замінників необхідно проконсультуватися з фахівцем. Препарати можуть мати зовсім інший список побічних ефектів та протипоказань, істотно відрізняється від такого у випадку з оригінальним Цитофлавіном. Самостійно застосовувати аналоги без призначення лікаря наполегливо не рекомендується.

Склад та фармакологічний ефект

До складу Цитофлавіну входить бурштинова кислота, нікотинамід, рибофлавін, рибоксин та ряд допоміжних речовин. Комплексний вплив цих компонентів справляє позитивний вплив на активність мозку, стимулює процеси клітинного дихання, покращує активність ферментів для забезпечення антиоксидантної дії та покращує насичення тканин киснем.

Застосування Цитофлавіну покращує внутрішньоклітинний синтез білка, нормалізує мозковий кровообіг та сприяє відновленню чутливості окремих часток мозку після їх дисфункції. Позитивно впливає на неврологічний статус, зокрема, позбавляє від депресії або тривоги, відновлює порушену свідомість, ефективно працює в якості відновлюючого засобу після наркозу. На практиці помічено, що використання Цитофлавіну відразу після інсульту сприяє зменшенню вогнища ураження та відновлення неврологічного статусу. Препарат серйозно знижує ризик інвалідизації після перенесеного інсульту.

Сумісність з іншими препаратами

Янтарна кислота, інозин та нікотинамід, що входять до складу активних речовин Цитофлавін сумісні з більшістю інших лікарських засобів. Що стосується рибофлавіну, то він повністю несумісний зі стрептоміцином та істотно зменшує активність ряду антибіотиків.

Метаболізм рибофлавіну збільшується при застосуванні тиреоїдних гормонів. Побічні ефекти хлорамфеніколу істотно знижуються при спільному застосуванні з Цитофлавіном. Ліки повністю сумісні з анаболічними стероїдами, антиоксидантами та із засобами для стимуляції гемопоезу.

Зберігання та особливі вказівки

Таблетки необхідно зберігати в сухому темному місці при температурі не вище 25 градусів. Розчин більш вимогливий у цьому плані – умови його зберігання вимагають наявність температури від 18 до 20 градусів та повну відсутність світла. Забороняється застосовувати препарат у разі появи в ампулах осаду.

Застосування препарату для лікування новонароджених дітей необхідно здійснювати виключно під контролем стану крові та рівня глюкози. У разі знаходження немовляти на ШВЛ або при ризику порушення мозкового кровопостачання, швидкість введення розчину Цитофлавіну необхідно істотно зменшити. Також рівень глюкози необхідно контролювати у пацієнтів з цукровим діабетом.


Увага!

Використання Цитофлавін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.