Цитросепт

Фармакологічна група: БАДи, Вітаміни та антиоксиданти

Міжнародна назва: Citrosept

Діюча речовина: Грейпфрутовий екстракт, Діоксид кремнію, Рослинний гліцерин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Існує безліч міфів про шкоду та безглузде використання біологічно активних добавок. Люди ставляться до них зі скептицизмом, “наплювавши” на всі лікарські приписи. Пора розвіяти нав’язані стереотипи про неефективність застосування БАДів як в профілактичних, так і в лікувальних цілях. Адже більшість з них за своїми якостями не гірші антибіотиків, при цьому маючи набагато менше побічних ефектів та протипоказань. Цитросепт – один з таких препаратів-БАДів, і ми вас з ним ознайомимо.

Цитросепт: інструкція, опис та показання до застосування

Групи БАДів, до яких відносять Цитросепт – це «Поліфенольні з’єднання» та «Продукти рослинного, тваринного та мінерального походження».

В складі 1 капсули 250 мг активних компонентів. З них половина – грейпфрутовий екстракт, його виділяють з м’якоті, насіння та тонких мембран плода. Ще 30% – це діоксид кремнію та останні 20% припали на частку рослинного гліцерину.

На 100 мл каплевидного засобу доводиться:

  • біофлавоноїдів – 19,37 г;
  • вітаміну С – 5 г та більше.

А також трохи пальмового гліцерину, витяжки з грейпфрутових плодів та очищеної води в якості елементів-доповнень до основи. Слідів спиртових та хімічних одиниць немає.

Якщо став вибір між капсульним та крапельним Цитросептом, то друга форма буде більш краща. Її частіше виписують та її простіше відшукати в аптеках. Тому далі мова піде переважно про краплі.

Прозора рідина має трохи помітний цитрусовий аромат та гіркувато-солодкий смак.

Властивості біо-компонентів препарату

В сукупності всі складові елементи мають виражену протибактеріальну дію.

Крім цього Цитросепт – це мега-потужний антиоксидант. Він також чудово бореться з грибками та вірусами, надає загальнозміцнювальний ефект та стимулює роботу імунної системи.

Не надаючи ніякої токсичності на людські клітини, біодобавка стримує вироблення амінокислот та руйнівно діє на їх мембрану. Завдяки цьому «бактерії-загарбники» приречені на загибель. При цьому «бактерії-добрячки», що підтримує кишкову мікрофлору, ніяк не страждають, а значить, БАД не викликає дисбактеріозу.

Чутливі до Цитросепту патогени-збудники:

  • Стафілококи.
  • Хелікобактер.
  • Ешерихії.
  • Стрептококи.
  • Сальмонели.
  • Гемофільні палички.
  • Хламідії.
  • Гриби роду «Кандида» тощо.

При тривалому лікуванні звичка не виробляється.

Геспередин, кверцетин, нарингін, а також інші біофлавоноїди перешкоджають накопиченню холестеринових відкладень, поліпшують метаболізм. Внаслідок їх дії капілярні стінки стають міцнішими, а ризик тромбозу прагне до нуля.

Завдяки біофлавоноїдам також зберігається стабільна печінкова активність: виводяться шлакові накопичення та продукти метаболізму, підвищується жовчогінні властивоті.

Кому Цитросепт може бути корисним?

Цитросепт застосовується як харчова добавка в комплексі з іншими медичними засобами.
Його добре використовувати для профілактики та лікування:

  • Застудних вірусно-бактеріальних захворювань всіх дихальних відділів. Це синусити, ларингіти, грип, ГРВІ, бронхіти тощо.
  • Дерматологічних проблем, викликаних флорою-патогеном. Це герпетичні висипання, себорея, грибкові сліди на шкірі та нігтях, акне, фурункули, абсцеси шкіри тощо.
  • Алергічних висипань, кропив’янки.
  • Псоріазних висипів (прибирає сухість та лущення, полегшує свербіж).
  • Паразитарних та грибкових уражень тіла й органів.
  • Стоматологічних хвороб на зразок стоматитів, пародонтозу та гінгівітів.
  • Вагініті.
  • Функціональних гастроентерологічних розладів. Це гастродуоденіт, підвищене вироблення газів в кишківнику, коліки та діарея.
  • Гепатиті різної природи.

Цитросепт вважається відмінним засобом для схуднення, якщо його правильно поєднувати з помірними фізичними навантаженнями та низьковуглеводною дієтою. БАД допоможе скинути вагу швидше і не відчувати занепаду сил.

Всі перераховані вище ситуації вимагають перорального прийому крапель. Але незважаючи на те, що наш засіб є дієтичною добавкою, його активно застосовують зовнішньо.

Змащувати шкіру потрібно:

  • при утворенні ран-пролежнів;
  • при сонячних та побутових опіках;
  • при укусах москітів та інших комах для зняття набряку та притупленні сверблячих, болісних відчуттів;
  • при порізах та інших ранках, як знезаражувач.

Добре допомагає при варикозній появі розширення вен. Якщо хвороба зайшла далеко, за допомогою компресів її прогресування можна призупинити та злегка полегшити біль.

Коли Цитросепт шкідливий?

При гострих реакціях на чутливість до біофлавоноїдів, навіть в анамнезі не можна ні пероральні капсули, ні краплі (мазати також заборонено).

Вагітним / годуючим жінкам не варто користуватися Цитросептом, краще потурбуватися про здоров’я дитини. Клінічні випробування препарату, пов’язані з процесом скелетного формування, розвитку органів та нервової трубки плода, досліджувалися в недостатній кількості. Наслідки вивчені слабенько, тому не потрібно йти на ризик.

При підвищеній кислотності може викликати печію.

«Примхи» організму у відповідь на Цитросепт

Через пару-трійку годин з моменту прийому може виникнути «реакція Яриша-Герксгеймера». Це означає, що масово гинуть бактерії / віруси / гриби / паразити вивільняють ендотоксини та антигени. Ті, у свою чергу, провокують розлад шлунку, загальне нездужання, викликають головний біль.

Скасування не потрібне. Потрібно включити в сніданки побільше целюлозомістких продуктів та потроїти обсяг рідини, що випивається для більш швидкого виведення токсинів-отруйників.

При схильності до алергії на цитрусові починають лікування з 1 краплі на добу, поступово нарощуючи дозу. Це допомагає уникнути висипу, свербіння та набряку Квінке.

У діабетиків може падати цукор.

Дозування та правила прийому при різних діагнозах

Важливо! Не можна допускати попадання на слизові оболонки засобу в чистому вигляді! Його потрібно розбавляти.

Грибок. Нерозведеним Цитросепт наносять по 2-3 краплі на уражені кандидозом нігтьові пластинки, шкірні валики навколо них та стопи. Повторювати двічі в день.

20 крапель влити в 1/2 літра води. Зробленим розчином обприскувати туфлі / черевики / тапки та замочувати шкарпетки.

При кандидозі слизових рота розбавляють 5-10 крапель в стаканчику охолодженого окропу та полощуть рот та горло 3 рази на день.

Грудничкам протирати цією сумішшю слизову, і в ній же по 20-30 хвилин дезінфікувати пляшечки з сосками / пустушками.

«Пелюшковий кандидоз”: 4 краплі засобу на 20 мл оливкової / соняшникової олії, 3-4 рази на добу просоченою марлею / ганчіркою змащувати тільце.

Дорослі доповнюють терапію прийомом капсул.

Хвороби шлунково-кишкового тракту. Розвівши в 200 мл соку або води 2-3 краплі ліків, п’ють його за 20 хвилин до їди. Повільно додають дозу, доходячи до 15 крапель 3 рази на день.

При діареї, викликаною отруєнням, дають 25-30 крапель на склянку води.

Грип, ГРВІ та інші інфекції атакуються найпотужнішими дозами – по 30-50 крапель / стакан води в перші 3 дні, потім зменшуючи міру.

Себорея лікується миттям голови шампунями з додаванням 10 крапель Цитросепту. Втирати в шкіру голови 3 хвилини, змити. Повторювати 17-20 разів.

Всередину Цитросепт приймають тільки перед трапезою. Не під час, і не після.

Середньотерапевтична норма для прийому всередину в інших випадках – близько 13-15 крапель 2-3 рази за 24-годинний період.

Педіатричні пацієнти отримують 1 кап / кг ваги, доза ділиться на пару прийомів.

Перед нанесенням на шкіру, її потрібно вимити та насухо витерти.

Курси прийому та дозування строго індивідуальні та призначаються фахівцями-медиками.

Взаємодія

БАД «не дружить» з антигіпертензивними ліками, зменшує їх ефективність та викликає посилення побічних дій від кардіологічних засобів.

Лікарі повідомляються про застосування таких.

Не впливає на психомоторику.

Яка ціна на Цитросепт?

Добавка Цитросепт випускається в двох різних формах:

  • Капсульні.
  • Крапельні. Картонна коробочка, розфарбована в біло-зелених тонах, містить флакон, оснащений піпетковим дозатором.

В залежності від тяжкості захворювання та природи збудника призначають різне дозування. Орієнтуючись на це, виробник вирішив випускати ліки по 10/20/50/100 мл, а також упаковки з “активними” капсулами по 60/90/120 шт.

Від цього й залежить вартість Цитросепту. За 10 мл просять суму, прирівняну до середньоденної зарплати робітника / вчителя / продавця з середньостатистичного міста. Якщо курс тривалий, вигідніше брати великий обсяг. Препарат виробляється Польщею, але купити його можна також й в Україні та в Росії.

Який аналог краще вибрати?

Якщо з якихось причин немає можливості купити краплі Цитросепт, який сенс впадати у відчай? Адже є відмінні БАДи-аналоги, якими легко замінити оригінал. Зробити це буде просто, адже на ці засоби не потрібно завірених печатками рецептів, варто лише зайти в аптеку або оформити експрес-замовлення онлайн.

Засоби, перераховані нижче, мають схожу дію, а їх основний компонент – екстракт кісточки грейпфруту в різних концентраціях і з іншими допоміжними речовинами.

  • Цитростар «BIO-40».
  • Цитролюкс (краплі).
  • Цитролайф (рідкий).

Перші 2 БАДа-замінника мають приблизно таку ж ціну, як Цитросепт, або трохи нижче. Третій варіант в півтора раза дорожче, що невиправдано.

Якщо на цитруси алергія, то можна звернутися до Анаферону або інших імуномодуляторів.


Увага!

Використання Цитросепт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.