Далацин

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Дерматологія та регенерація

Класифікація: G01AA10

Міжнародна назва: Dalacin

Діюча речовина: Кліндаміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Далацин – це, можна сказати, універсальний антибіотик, оскільки він застосовується для лікування хвороб різних напрямків. Разом з цим, він випускається в багатьох лікарських формах. Далацин випускається у формі капсул, а також гелю та крему для внутрішнього застосування, у вигляді супозиторіїв для вагінального застосування. Якщо вам призначили Далацин для лікування того чи іншого інфекційного захворювання, то ви повинні знати, що перед початком курсу лікування варто прочитати інструкцію по застосуванню. Але й дотримуватися її «від» і «до» теж не варто – лікар призначить вам цей засіб з урахуванням всіх особливостей організму та протікаючих хвороб.

Інструкція по застосуванню Далацину

Опис та склад. Далацин (Dalacin) – це антибіотик безпосередньо напівсинтетичного виду з групи лінкозамідов, який складається, головним чином, з клиндамицина (clindamycin). Також, в залежності від конкретної форми випуску ліків, в його складі є і додаткові компоненти. Вони відмінно допомагають створити ту чи іншу форму, щоб свічки були твердими і легко поміщалися в піхву, капсули було зручно і легко ковтати в цілому вигляді, вагінально-який можна застосовувати крем залишався на вагінальних стінках і надавав потрібну дію, а гель – наносити на шкіру.

Кліндаміциновий засіб випускається у вигляді капсул (їх часто називають таблетки, але це вкрай помилково), свічок для застосування їх вагінально, крему вагінального, гелю, що застосовується зовнішньо (Далацин Т), а також розчину для внутрішньовенного, внутрішньом’язового введення (Далацин Ц фосфат).

Далацин є бактеріостатичним антибіотиком, який має широкий спектр дії. Кліндаміцин діє на мікроорганізми за рахунок того, що починає свій зв’язок з 50-S субодиницею рибосомальної мембрани. Далі речовина починає активно просуватися та пригнічувати синтез білка шкідливого мікроба.

Кліндаміцин, який присутній в складі Далацину, здатний знищувати хвороби, що викликаються бактеріями:

 • Gardnerela-vaginalis;
 • Mecoplasma-hominis;
 • Mobiluncus-spp;
 • Peptostreptococcus;
 • Bacteroides spp;
 • Actinomyces;
 • Clostridium-tertium;
 • Clostridium-perfringens та ін.

Застосовувати засіб у місцевій або системній формі можна тільки в тому випадку, якщо у вас немає алергії до його компонентів. Буває так, що пацієнт не знає, чи є у нього алергія на кліндаміцін-місткий засіб. В такому випадку необхідно стежити за своїм організмом максимально ретельно під час лікування препаратом. Якщо спочатку терапії були помічені будь-які алергічні реакції в місці нанесення препарату, або системні реакції після його внутрішнього прийому, то його краще припинити, записавшись одночасно до свого лікаря.

Показання. Dalacin, як вже відомо, випускається в декількох лікарських формах, а значить, для відповідних хвороб застосовується та чи інша форма. В цілому, засіб-антибіотик застосовується при таких хворобах:

 • Інфекційні ураження дихальних шляхів (Animalia enimafficit respiratorioru);
 • Запальний процес в області середнього вуха (otites-media);
 • Скарлатина (coccumque bis tinctum develooping-febricitantym);
 • Інфекції шкіри та м’ягкотканевих ділянок – препарат допомагає від прищів, фурункулів, пики, вугрової висипки (pustulis, ulceribus affectus, acne, sacroigni);
 • Хвороби гінекологічного типу (feminam gynecologicall-morbo);
 • Хвороби, пов’язані в порушенням роботи суглобів (irregularitatem compagibus);
 • Захворювання кісток (oos-perturbatones);
 • Інфекційні хвороби, які розвинулися в черевній порожнині (infectones-externus abdomins);
 • Стоматологічні хвороби (dentale-problems);
 • Енцефаліт токсоплазмозної приналежності, запалення легенів у пацієнтів, які страждають від СНІДу (peripleumonici-in AIDS aegrоs et toxoplasmosis ENCEPHALITIS);
 • Малярія (tumultus malarial);
 • Бронхіт, запалення легенів та інші хвороби, що вражають нижні відділи дихальної системи (respiratoriоrum morbominus);
 • Хвороби шийки матки, які були викликані бактерією хламідії (causa morbo in ceruicis salmonella enteritidis);
 • Септицемія, ендокардитне захворювання (septicaemia, ENDOCARDITIS).

Інструкція по застосуванню. Кліндаміціновий засіб повинен використовуватися виключно після лікарського призначення та схвалення.

Капсули

Вони можуть стати причиною деяких ускладнень під час лікування, якщо використовувати їх самовільно або не слухати лікаря. Капсули можна застосовувати не тільки дорослим пацієнтам, але також й дітям при лікуванні безлічі інфекційно-вражаючих хвороб.

Дорослим, залежно від виду хвороби, призначають від 600 до 1800 мг на добу. Призначену дозу варто розділити на 2-4 прийоми, при цьому дози на кожен прийом повинні бути рівні. Дітям зазвичай призначають антибіотичні капсули, виходячи з розрахунку 8-25 мг на 1 кг маси тіла пацієнта на добу. Дитина повинна приймати цю дозу після рівномірного розподілу в день на 3-4 рази.

Капсули варто запивати великою кількість простої води при вживанні – це допоможе врятуватися від роздратування стравоходу. Буває таке, що доза кліндаміцину, яку призначили пацієнтові, значно менша від тієї дози, яка є в капсулі. У подібній ситуації не можна розкривати капсулу і намагатися дозувати засіб самостійно – краще використовувати парентеральне введення препарату. Ця ж рекомендація повинна прийматися до уваги і в тому випадку, якщо хворому важко проковтнути капсулу цілком.

Курс лікування може бути різним, на що впливає вид хвороби та її стадія. Зазвичай він становить від 3 до 21 дня.

Гель

Його наносять місцево, зовнішньо. Перед нанесенням гелю на поверхню шкіри її слід ретельно почистити і висушити. Гель наноситься 2 рази на добу протягом не менше, ніж 6-8 тижнів. При наявності такої необхідності курс лікування триває аж до півроку.

Крем вагінальний

Засіб вводять в піхву за допомогою доданого аплікатора. Один аплікатор містить в собі 5 г крему, що відповідає одній разовій дозі препарату. Одна доза препарату вводиться в піхву за допомогою аплікатора ввечері перед тим, як лягати у ліжко. Для отримання хороших результатів лікування при тому чи іншому гінекологічному захворюванні процедуру варто здійснювати щодня протягом 3-7 днів. Тут все залежить від виду хвороби.

Один тюбик вміщує в собі 20 або 40 г вагінального антибактеріального крему. У комплекті з кремом обов’язково йдуть одноразові аплікатори, які виробляються з пластику та є стерильними. У пачці з кремом 20 г знаходиться три таких аплікатора, а в пачці з кремом 40 г – сім.

Свічки

Вони вводяться інтрвагінально. В добу призначають 1 свічку 100 г протягом трьох днів. Процедуру введення супозиторія варто проводити ввечері перед сном. Відразу ж після введення свічки не рекомендується вставати з ліжка, що допоможе уникнути витікання розчинилося ліки з піхви.

Далацин можна застосовувати й при вагітності, однак, тільки в разі гострої потреби й тільки в 2-3 триместрах. У першому триместрі застосовувати засіб не можна, оскільки це небезпечно. Незалежно від терміну, свічки Далацину вводяться в піхву без допомоги аплікатора.

Далацин у формі свічок

Для лікування інфекційних хвороб гінекологічного характеру призначена така форма Далацину, як вагінальні супозиторії. У складі одного супозиторія міститься 100 мг кліндаміцину, а також обов’язково жир у твердому вигляді (це допомагає зберігати свічці форму).

Супозиторії, як і належить такій формі ліків, є помірно-твердими, а також володіють гладкою поверхнею. Введення свічок у піхву може здійснюватися без аплікатора, або ж з ним. Аплікатор надається в комплекті з ліками.

Далацин у вигляді гелю

Ця форма випуску ліків призначена для лікування хвороб у різновікових та різнонаціональних пацієнтів на шкірі – акне, фурункулів та інших неприємностей. Діюча речовина – це кліндаміцин фосфат, який й бореться з ураженнями на шкірі. У складі гелю також є метилпарабен (methylparaben), поліетиленгліколь (polyethyleneglycol), розчин натрію гідроксиду (sodiumhydroxide solution), вода, пропіленгліколь та алантоїн.

Далацин Т відмінно бореться з вуграми, акне, та усілякими іншими шкірно-поверхневими висипаннями. Але вказаний гель не можна застосовувати при наявності протипоказань у пацієнта, якому доводиться боротися з неприємними проблемами на шкірі. Це стосується алергії на кліндаміцін, хвороби Крона, виразкового коліту.

Ще одна форма випуску Далацину – крем

Далацин крем також застосовується в області гінекології. Як вже було зазначено раніше, його наносять за допомогою стерильного пластмасового аплікатора. Застосовують вагінальний крем тільки місцево при відповідних інфекційних хворобах.

В складі вагінального крему присутній фосфатний кліндаміцин, а також допоміжні компоненти. Це стосується полісорбату (Polysorbatis), стеаринової кислоти (acidium stearic), бензилинового спирту (benzyl ipsumy), мінеральнлї олії (minerales-oleym) та ін. Ємкість, в яку фасуют вагінальний крем, поліетелен-алюмінієва.

Ціна Далацину та його можливі аналоги

Вартість препарату невисока, в чому можна переконатися шляхом проглядання пропозицій онлайн-аптек в інтернеті. Однак вона відрізняється, в залежності від форми випуску засобу. Проте, купити Далацин можна без рецепта від фахівця, але це не означає, що його можна використовувати безконтрольно.

Якщо з якої-небудь причини вам недоступний кліндаміцино-місткий Далацин, ви можете вибрати його аналог. Під час вибору замінника слід оглянути всі можливі варіанти, а саме:

 • Vagicine (Вагіцин);
 • Clindamicine (Кліндаміцин);
 • Clindes (Кліндес);
 • Milagine (Мілагін);
 • Poliginax (Поліжинакс);
 • Natamicine (Натаміцин);
 • Pimafucine (Пімафуцин);
 • Primagingin (Прімажингін);
 • Sintomicine (Синтоміцин).

Увага!

Використання Далацин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.