Декаріс

Фармакологічна група: Ліки від паразитів, Протипаразитарні препарати

Класифікація: P02CE01

Міжнародна назва: Decaris

Діюча речовина: Левамізол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Наявність паразитів в організмі – це дуже поширена проблема сьогодні. Особливо часто вона «нападає» на дітей, які тягнуть до рота іграшки (в т.ч. й чужі), можуть відкусити немите яблуко і не миють рук після котів / собак. Але як же заражаються дорослі люди, які совісно дотримуються всіх гігієнічних правил та приписів? Гельмінти здатні пробратися в організм й іншим шляхом – за допомогою непрожаренного м’яса, шашлику, біфштекса з кров’ю, а також суш та ролів. Плюс до всього носіями глистів можуть виявитися прості кішки та собаки, навіть які живуть в квартирі. Справа в тому, що якщо не робити по відношенню до вихованця потрібних профілактичних заходів за допомогою антигельмінтних таблеток, то він може страждати від глистів та передавати їх господарям. Для лікування глистів існує безліч терапевтичних ліків – натуральних, медикаментозних. Декарис відноситься до другого варіанту, проте, перед його прийомом слід відвідати лікаря та здати підтверджуючі аналізи.

Інструкція по застосуванню Декарісу

Перед використанням протидії глистового засобу Dekaris повинна бути прочитана інструкція із застосування препарату. Особливо, якщо лікар приділив пацієнту занадто мало часу та не розповів про тонкощі застосування засобу, які вважає  потрібними.

Дорослим слід приймати 1 таблетку Декарісу 150 мг одноразово. Слід звернути увагу, що препарат з таким великим дозуванням активної речовини призначений тільки для дорослих – дітям його приймати категорично заборонено!

Для дітей існує окреме дозування таблеток – 50 мг. Іноді цей Dekaris називається, як дитячий. Пацієнтам, починаючи від 3 років, призначають таблетки ввечері, дотримуючись дози 2,5 мг / кг маси тіла. Залежно від віку, діти приймають засіб одноразово і в вечірній час:

 • Діти 3-6 років з масою тіла від 10 до 20 кг повинні приймати по половинці / по одній таблетці;
 • Діти 7-10 років, вага яких становить близько 20-30 кг, приймають одну-півтори таблетки;
 • Діти від 11 та до повноліття (їх вага зазвичай коливається в межах 30-60 кг), приймають півтори-три таблетки.

Доцільним способом прийому таблетки буде її проковтування з малою кількістю води. Проносна-очисна терапія, так само, як і спеціальна дієта, не потрібні. Якщо організм сильно «населений» глистами та за перший раз прийому таблетки ознаки їх наявності все ще виявляються, то терапія повторюється через 1-2 тижні. Це бажано робити тільки після повторно-проведених аналізів.

Дітям Dekaris призначають тільки під наглядом педіатра. Під час застосування Dekaris важливо не перестаратися з дозою, оскільки можуть проявитися ознаки передозування. При прийомі більше 600 мг препарату за раз хворі скаржилися на загальні інтоксикаційні ознаки – летаргію, нудоту, блювоту, спазми-подібні болі в животі, рідкий стілець, головний біль. Частими супутниками передозування є запаморочення та навіть сплутаність свідомості. Для лікування випадкового / невипадкового передозування промивають шлунок та стежать за життєво-важливими органами, проводячи симптоматичну терапію. Іноді вводять антидот у вигляді атропіну.

Під час лікування декариса до алкоголю не можна й торкатися. Дієвість протидії глистових засобів може раптово звестися на “ні”, а також можливий прояв побочних дій.

Від чого призначають Декаріс?

Як можна було зрозуміти з вищеописаного, Декарис – це протигельмітний засіб, який випускається у вигляді таблеток. Це «дорослі» таблетки з 150 мг активної речовини, а також дитячі, де левамизола всього 50 мг. Дитячі таблетки для більшої харчової привабливості для маленьких пацієнтів пофарбовані в гарний помаранчевий колір, а також смачно пахнуть абрикосом.

Dekaris – це дуже ефективний засіб, який справляється з деякими видами паразитів. Левомізол діє на паразитів таким чином, що їх мускулатуру сильно паралізує та вони припиняють свою життєдіяльність в кишечнику людини, виводячись з організму в мертвому вигляді наступної доби. Як можна зрозуміти, виходячи з цього, Dekaris здатний знищити тільки тих глистів, мускулатура яких досить розвинена. Стрічкові черв’яки та сосальщики залишаються після Dekaris недоторканими. Отже, ці ліки не можна приймати, не здавши аналізи та не дізнавшись точно, які саме глисти вас атакують.
Dekaris, в більшості випадків з першого разу позбавляє кишечник пацієнта від таких глистових інвазій:

 • Аскаридоз;
 • Ентеробіоз;
 • Трихоцефальоз;
 • Анкілостомоз;
 • Тріхостронгілез;
 • Некатороз;
 • Стронгілоїдоз;
 • Токсоплазмоз.

Пацієнти при призначенні засобу завжди цікавляться життєво-важливим питанням – після прийому Декарису через який час виходять глисти? І це не дивно, оскільки від такого паразитизму хочеться позбутися якнайшвидше. Як правило, Dekaris починає діяти вже приблизно через добу після прийому. Однак процес впливу на паразитів та настання паралічу їх мускулатури може затягнутися і на 3 дні. Зазвичай мертві глисти виходять з калом, тому для того щоб переконатися в гарній результативності ліків під час походів в туалет потрібно ретельно стежити за цим. Якщо загиблих глистів так і не було виявлено в калі, значить, Dekaris не подіяв та потрібно повторний його прийом через 1-2 тижні. Найчастіше препарат показує хороші терапевтичні результати, але іноді все ж виявляється марним.

При повній неефективності засобу лікар розглядає варіант призначення іншої протидії глистових препаратів. В такому випадку рядок «протипоказання» повинний бути вивчений більш, ніж детально.

Ціна Декарісу в аптеках

Декарис випускається у вигляді таблеток з кількістю діючої речовини 50 мг або 150 мг. В одній упаковці міститься всього лише 1 або 2 таблетки – цього «з верхом» досить для того, щоб позбутися від ненаситних гельмінтів надовго.

Вартість Dekaris не є захмарною або, хоча б, високою – вона займає проміжно-середню позицію, якщо дивитися на його аналоги (в тому числі і натурально-похідні). Майже непосильним завданням є покупка анти-глистових засобів без рецепта, проте, іноді це можливо. Дітям без лікарського дозволу давати Dekaris не варто, оскільки засіб іноді є не обговорювано-протипоказаним.

Дієві аналоги Декарісу

Якщо раптом трапилося так, що аптекарі знизують плечима на питання «Чи є в наявності Декаріс?» І «А коли з’явиться?», То можна запросто поцікавитися аналогами цього ефективного антигельмінтного препарату. Тим більше, що вони можуть мати не тільки ідентичні оригіналу активні речовини, але і більш низьку вартість в порівнянні з ним же. Для потреб виведення глистів-подібних паразитів замість Dekaris часто призначають його дієві аналоги різного походження:

 • Левамізолу гідрохлорид. Дешевший замінник Декарісу, який має в своєму складі таку ж активну речовину, що і оригінал. Часто Левамізол призначають при таких станах, як аскаридоз, некатороз, стронгілоїдоз, анкістоломи. Ще цей аналог призначають у вигляді імуномодулюючого засобу при вірусно-інфекційних хворобах (оперізуючий лишай, затяжний вірусний гепатит та інші), при аутоімунних хворобах, при інфекційно-запальних хворобах верхніх дихальних шляхів, при хронічних хворобах внутрішньо-розташованих органів, при злоякісних пухлинах та ін.
 • Гельмінтокс. Антигельмінтний препарат, який випускається в двох дозуваннях таблеток (125 та 250 мг), а також у вигляді суспензії для застосування в дитячому віці. Знаходиться приблизно в тій же ціновій категорії, що і Dekaris. Як активна речовина в складі Гельмінтоксу виступає пірантел.
 • Немоцид. Випускається та виробляється в Індії й має більш низьку вартість в порівнянні з попереднім варіантом протидії глистових ліків. Як і у випадку з гельмінтоксом, Немоцид має в своєму складі пірантел в якості діючого компонента. Застосовується для усунення різно-видових глистів.
 • Вермокс. Добре підходить для лікування нематодозів, однак, має протипоказання та чимало побічних дій. Вермокс створений на основі мебендазола, який швидко справляється з глистовими наступами. Випускається у вигляді таблеток по 100 мг.
 • Вормін. Бюджетне протидії глистових засіб, яке також проводиться на основі мебендазола. Форма випуску ефективного вормін – таблетки.
 • Пиперазина адипината. Це дуже дешевий антигельмінтний засіб, що випускається у формі таблеток по 500 мг ідентичній назві діючої речовини. Застосування Piperazine adipinate має узгоджуватися з лікарем, оскільки має протипоказання та особливості лікування.
 • Більтрицид. Німецькі таблетки з 600 мг активної речовини (празиквантель). Добре діє проти глистів, але його не всі можуть собі дозволити через досить високу вартість в аптеках.

Існують також антигельмінтні засоби природного походження. На відміну від хімічних ліків, вони не мають побічних дій та відрізняються мізерним списком протипоказань. У більшості випадків антигельмінтні засоби природного походження прописуються дітям, жінкам в положенні та годуючим матерям, якщо є необхідність в терапії від глистів.

Перед тим як приймати той чи інший замінник Декарісу, слід підтвердити діагноз «гельмінізм» лабораторно. Не зайвою буде і консультація у лікаря.


Увага!

Використання Декаріс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.