Деприм та Деприм Форте

Фармакологічна група: Антидепресанти, Невралгія

Класифікація: N06AX

Міжнародна назва: Deprim

Діюча речовина: Екстракт трави звiробою сухого

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо вірити загальним статистичним даним, то попит на антидепресанти в нашій країні стрімко зростає з кожним роком. Логічно буде припустити, що люди стали все частіше піддаватися депресивним розладам, які можуть викликатися відповідними факторами (втрата близької людини, фінансові негаразди, супутні хвороби, проблеми з працевлаштуванням та ін.). Але також бувають і зовсім безпідставні депресії, коли у людини порядок в особистому житті, на роботі, вона та його близькі здорові. Це називається «У мене все чудово, але іноді хочеться померти». Будь-яке подібне явище, причинне або безпричинне, повинно бути приводом до звернення до психолога або навіть психіатра (тут все залежить від стадії депресивного стану). Деприм – це ефективний антидепресант, який в частих випадках лікарі призначають своїм пацієнтам при різнопланових депресіях. Але варто врахувати, що Деприм має свої протипоказання та побічні ефекти, так що тут варто бути обережним для  деяких груп пацієнтів і їм краще познаходитися під наглядом лікаря.

Інструкція по застосуванню Деприму

Опис препарату. Deprim – це дієвий антидепресант рослинного походження, що випускається у вигляді таблеток (plant originem Tablet forma vendidit in antidepressant effective). Головною речовиною в складі препарату є екстракт трави звіробою (Sancti Ioannis struthio herbam extract). Ця рослина багата на склад таких речовин, як гіперицин, псевдогіперицин та обов’язково гіперфорин (hypericin, et semper hyperforin pseudohypericin). До складу засобу також входять додаткові компоненти – ЦМК, тальк та ін. Таблетки мають плівкову оболонку, яка виробляється на основі гіпромелози, поліетиленгліколю, титану діоксиду, жовтого хіноліну та індиготину (hypromellose, polyethylene glycol, titanium dioxide, flavo et quinoline indigotin) .

Екстракт звіробою, який є головною речовиною в складі таблеток, багатий на гіперицин, псевдогіперицин та гіперфорин. Ці речовини дуже позитивно впливають на центральну нервову систему та ВС (вегетативну систему). В результаті такого впливу людина здатна відчути гармонію в своєму самопочутті. Крім того, речовини в звіробої усувають апатичні настрої та загальний поганий настрій.

Деприм повинен призначатися тільки лікарем-фахівцем в цій галузі та самому ні в якому разі не можна починати терапію на підставі симптомів, які схожі на депресію. Справа в тому, що ці симптоми можуть сигналізувати про зовсім інші розлади, про які пацієнт може і не знати. Тим більше, що ця невідома хвороба може бути і більш серйозною.

Для чого призначають? Deprim, будучи антидепресивним препаратом, допомагає при:

  • Подавленному самопочутті та поганому настрої (Depressus mood quod iacerent pretia praediorum);
  • Відчутті постійно присутньої втоми, незважаючи на час доби та «виспанний» годинник (Sensus est praesens, unquam labori, non obstante tempore diei ac “bonum somno” horae);
  • Емоційному виснаженні, коли людину важко порадувати та ощасливити (Motuse lassitudinem, cum difficilire est hominem faciunt beatum, et placere);
  • Занепаді сил невідомо куди (Quidy naufragii nescitur quo);
  • Зниженні рівня працездатності, коли важко зосередитися на своїй роботі, яка приносить більший дохід або не дуже (Planum redacta faciendum facile perspicere plus reditus).

Разом з цим, дані таблетки не застосовують при сильних депресивних розладах затяжного характеру (Cum hoct data in tabuliser depressive perturbationtes ipsae virtutes).

Іноді засіб п’ють для схуднення, однак, тут присутні великі ризики побічних ефектів (Aliquanedo significat deinde pericula sublimes).

Протипоказання. Застосування Деприму протипоказано в таких випадках, як:

  • Підвищена чутливість, що виникає по відношенню до звіробою або до інших компонентів таблеток (Cum hypersensitiviti, quae sanctic Ioannise struthibo, sive quantum ad alia componentias Tablet);
  • Депресії тяжкого перебігу, які нерідко супроводжуються думками про нібито неминучий суїцид (Ut saepe comitatus est gravai tristitia mortem asserta per cogitationdes ex imminenti);
  • Паралельне лікування з іншими засобами (Simul cum aliiset atagentibuis):

– антиретровірусні препарати;
– циклоспорини, теофіліни, тріптани, СІОЗС;
– трициклічні антидепресанти;
– протиепілептичні препарати;
– фексофенадин;
– такролімус;
– іринотекан;
– пероральні та ін’єкційні контрацептиви;
– похідні кумарину.

  • Дитячий вік до 6 років (Liberi sub VI annis).

Також не слід застосовувати Deprim під час вагітності та грудного годування, оскільки невідомо, як його діюча речовина буде впливати на плід або немовля (neque Deprim utendum durantte graviditratae ac loricamy pascenses, quia ignotum est, afficit agens ingrediens).

Лікуючись Депримом, варто утриматися від соляріїв та тривалого перебування під прямими сонячними променями (ne tanning cubilibus suis abstinere a disu maneat in recto solis). Подібні дії здатні викликати підвищену чутливість до ультрафіолетового опромінення, що позначиться на здоров’ї та загальному стані шкірних покривів. Особливо це стосується підвищених доз препарату – в цьому випадку навіть після завершення лікування варто відмовитися від прийняття сонячних ванн протягом одного тижня.

В складі таблеток є лактоза, а це значить, що препарат протипоказаний тим пацієнтам, які страждають від рідкісних спадкових форм непереносимості галактази та від інших хвороб.

Крім усього іншого, варто пам’ятати, що Deprim та алкоголь несумісні. Є високий ризик прояву побічних ефектів препарату.

Побічні ефекти препарату. Варто сказати, що при дотриманні рекомендованих лікарем доз Deprim не проявляє своїх побічних дій. Якщо дози високі або пацієнт їх мимоволі сам піднімає помилково, то побічні дії можуть з’явитися, але вони проходять швидко та практично без сторонньої допомоги. Якщо побічні дії препарату і проявилися, то вони виглядають як:

  • Запаморочення, що проходять самі собою, коли людина приляже або присяде на стілець (Vertigine, transiens et ipsi cum homo dormierit vel sederit super sellam);
  • ЖКТ-розлади, сухість слизової рота (Gi-perturbationeys, siccis et tunicae mucosase);
  • Опіки шкіри, якщо пацієнт часто знаходиться під сонцем та загоряє (cutisu ardetsi Si verio solem saepe);
  • Тривожність, стан занепокоєння (Sollicitudinis curae publicae);
  • Алергія на шкірі та ін. (Cutisys allerg).

Інструкція по застосуванню. Дітям від 12 років та дорослим пацієнтам зазвичай призначають по 1 таблетці Деприму 3 рази на добу. Хлопцям від 6 до 12 років засіб може призначатися тільки під контролем лікаря, який передбачає стеження за станом дитини практично цілодобово. Доза препарату при цьому складає 1-2 таблетки на добу – приймати цю дозу варто вранці або в обід. Не варто перевищувати максимальну дозу препарату у дітей, яка становить 2 таблетки на добу.

Для досягнення кращого антидепресивного ефекту таблетки варто приймати під час їжі, запиваючи великою кількісттю рідини. Варто зазначити, що тільки після 10-14 днів стабільного лікування можна отримати необхідний терапевтичний ефект. Тобто, він проявляється далеко не відразу.

Курс лікування становить кілька місяців та повністю залежить від початкового стану хворого та відповіді організму на препарат на основі звіробою.

Якщо навіть після 4-6-недільного курсу лікування ви не помітили ні єдиного поліпшення з боку психічного стану і вас переслідують все ті ж симптоми, то застосування Deprim варто припинити та звернутися до лікаря. Він призначить інший засіб, який, можливо, буде більш ефективним під час лікування.

Опис препарату Деприм Форте

Крім звичайних таблеток, препарат також випускається і у вигляді капсул. Такий препрат називається Деприм форте. Головною речовиною в складі капсул є все той же екстракт звіробою в кількості 425 мг на капсулу. Крім звіробою, в складі препарату є і інші компоненти – етанол 60% у вигляді екстрагента, лактоза, порошкова целюлоза, титану діоксид та ін.

Капсули мають ті ж показання, що і таблетки, але тут може бути різним дозування. Тому при призначенні препарату лікарем слід бути уважним та купувати саме ту форму випуску ліків, яка була прописана. Якщо були призначені таблетки, а в продажу у вашому місті ви знаходите тільки капсули, то питання дозування препарату в даному випадку потрібно обговорювати з лікарем.

Ціна Деприму в аптеках на сьогоднішній день

Перед тим як купити Deprim, майже кожен пацієнт попередньо уточнює його вартість. Це завжди дуже корисно, оскільки людина вже знає, чого очікувати від цього препарату в плані витрат. Вартість препарату середня та підходить більшості пацієнтам.

Якщо ви не знаєте, де купити Deprim через відсутність його на полицях ближніх аптек, то в цьому випадку вам варто звернути увагу на інтернет-аптеки. У них можна з легкістю замовити препарат та його найближчим часом доставлять до вас додому. Якщо ви перебуваєте в тому ж місті, що і аптечний портал, то засіб, ймовірно, доставляють в той же день.

Можливі аналоги Деприму

Іноді пацієнти не хочуть купувати звіробой-місткий засіб з деяких причин, однією з яких є вартість препарату. В даному випадку можна спробувати вибрати більш доступний аналог засобу, який буде виконувати ті ж антидепресивні функції.

Отже, Deprim можна замінити на:

  • Alwenta (Алвенту);
  • Velaxin (Велаксин);
  • Venlaxor (Венлаксор);
  • Venlafaxine (Венлафаксин);
  • Venlipht (Венліфт);
  • Vipax-XR (Віпар-ХР);
  • Deprexor (Депрексор);
  • Medofaxine (Медофаксин);
  • Prefaxine (Префаксін);
  • Brintellix (Брінтеллікс);
  • Velbuthrine (Велбутрін);
  • Gelarium (Геларіум);
  • Neiroplant (Неіроплант);
  • Depressil (Депресил);
  • Life (Лайф);
  • Depuloxa (Депулокса);
  • Dulot (Дулот);
  • Duxet (Дюксет);
  • Intriv (Інтрів);
  • Simoda (Симода).

Увага!

Використання Деприм та Деприм Форте без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.