Деринат

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори, Противірусні препарати

Класифікація: L03A

Міжнародна назва: Derinat

Діюча речовина: Дезоксирибонуклеат натрію

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним із сучасних імуномодулюючих препаратів на сьогоднішній день є Деринат. Його часто використовують як поодиноко, так і в складі комплексної терапії. Як показують спеціальні статистичні дані, Деринат допомагає в лікуванні вірусних хвороб різного походження практично завжди. А випадки, коли препарат виявився малоефективним в лікуванні, поодинокі. Препарат сьогодні випускається у формі крапель, розчину, спрею і ампул, які використовують для ін’єкцій.

Інструкція по застосуванню спрею Деринат

Головна помилка багатьох людей, які тільки захворіли на респіраторні інфекції – це застосування антисептичних засобів замість використання ефективних імуностимулюючих препаратів. Навіть нежить найкраще лікувати Деринатом.

Для лікування хворого горла нерідко призначають Деринат в формі спрею. У складі спрею є таке діюча речовина, як дезоксирибонуклеат натрію. Потрібно сказати, що ця речовина виділяється безпосередньо з молочка осетрових риб. Ще один компонент медикаменту – це кухонна сіль в необхідної концентрації.

Спрей випускається у флаконах з затемненого скла по 10 мл. Для зручності застосування і правильного дозування флакон оснащений дуже якісним розпилювачем, виконаним із пластику.

Дорослим пацієнтам необхідно застосовувати спрей таким чином:

 • спочатку потрібно акуратно зняти захисний ковпачок безпосередньо з флакона;
 • потім флакон підносять до рота таким чином, що насадка для розпилення направляється прямо в горло;
 • після цього необхідно затримати дихання і натиснути на насадку 2-3 рази.

Препарат розпорошується по поверхні горла набагато краще, якщо під час натискання на насадку здійснювати невеликі повороти флакона. У перші дні хвороби слід розпорошувати ліки не менше 10-15 разів на день. По закінченню 2-3 днів дозування слід знизити до 4 застосувань препарату і продовжувати лікування до істотного поліпшення здоров’я пацієнта.

Деринат в цій формі випуску також застосовується і в лікуванні дітей. Однак з тієї причини, що маленькі діти не вміють затримувати дихання, дозатор необхідно поміщати за щоку дитині. Крім того, препарат можна розпорошити на соску і потім дати її дитині. Якщо таке застосування спрею виявиться незручним, то кращим рішенням буде купити краплі.

Спрей має таке дозування:

 • діти до 2 років – 1 розпилення;
 • діти від 2 до 10 років – 2 розпилення;
 • діти від 10 років можуть застосовувати препарат згідно дорослої дозуванні.

Показання до застосування цього препарату численні, однак, найбільш поширені з них виглядають наступним чином:

 • ангіна;
 • ГРВІ, при якій у хворого спостерігається кашель, нежить і турбує біль в горлі;
 • фарингіт;
 • назофарингіт;
 • синусит;
 • грип;
 • гінекологічні захворювання;
 • нежить бактеріального походження.

При респіраторних інфекціях, а також хворобах верхніх дихальних шляхів лікарі стали все частіше призначати своїм пацієнтам інгаляції в небулайзере із застосуванням деринат. Це навдивовижу ефективна процедура, яка стимулює імунну систему хворого. Найбільш частіше її призначають пацієнтам дитячого віку через її повної безпеки.

Процедуру інгаляції можна проводити і в домашніх умовах, використовуючи сучасний небулайзер.

Деринат іноді призначають вагітним і годуючим матерям. Зараз перед застосуванням тих або інших ліків багато хто цікавиться відгуками пацієнтів, яким доводилося ці ліки використовувати. Якщо вірити відгукам вагітних жінок, Деринат не чинив за час лікування ніяких негативних дій на плід. У будь-якому випадку застосування цих ліків має починатися строго після консультації лікаря.

Краплі Деринат

Деринат, що випускається у формі крапель, застосовується навіть в самому ранньому дитячому віці – з перших тижнів життя. Їх потрібно капати в ніс. Потрібно сказати, що в віці до року це найбільш часто використовуваний засіб від нежитю. Крім того, його застосування здатне і добре підняти імунітет, що особливо важливо безпосередньо в період епідемій грипу, а також навесні, коли в організмі часто не вистачає потрібних вітамінів.

Уколи деринат

За допомогою розчину Деринат роблять ін’єкції тільки шляхом введення. Препарат у формі розчину являє собою прозору як вода рідина. Введення ліків в м’яз має бути повільним і займати не менше 1-2 хвилин. Перед уколом необхідно підігріти ампулу до температури тіла – так пацієнт буде відчувати менше болю під час проведення процедури. Дозування, а також курс лікування повинна призначатися суворо лікарем. Все залежить від характеру захворювання.

Внутрішньом’язове введення деринат призначається в таких випадках:

 • ураження радіацією;
 • зниження кровотворної функції;
 • виразка шлунку;
 • рани на шкірних покривах в результаті опіків та обморожень;
 • трофічні виразки;
 • ішемічне захворювання серця;
 • бактеріальні та грибкові інфекції, присутні безпосередньо в сечостатевій системі;
 • офтальмологічні захворювання різного характеру;
 • захворювання дихальних шляхів, які мають запальний характер.

Іноді після внутрішньом’язового введення засобу у пацієнта може спостерігатися різке підняття температури до 38 градусів, однак, це швидко минає. Препарат, незалежно від форми випуску, застосовується не тільки у вигляді монотерапії, а й в комплексному лікуванні, де показує відмінні результати.

Ціна деринат

У формі крапель, ціна є доступною, що дозволяє використовувати цей засіб більшості людей. Крім того, вартість препарату в інших формах також є відносно невисокою.

Аналоги Деринату

У деяких випадках пацієнти цікавляться – чи можна знайти замінник деринат? Одним необхідно заощадити, інші ж не можуть знайти препарат в аптеці. Як показує практика, багато імуномодулюючі та противірусні засоби дуже швидко закінчуються в аптеках в періоди сезонних ГРВІ.

Список найбільш відомих аналогів препарату:

 • Альфа-інзон. У переважних випадках це засіб призначається для лікування хронічного гепатиту С. Дозволено виключно в дорослому віці.
 • Аміксин. Показаний для лікування у дорослих пацієнтів різних гепатитів, а також інфекційних та інфекційно-алергічних енцефаломієлітів. Дітям від 7 років препарат призначають в лікуванні, а також обов’язково профілактичних цілей проти грипу і ГРВІ.
 • Анаферон дитячий. Лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, які мають різне походження.
 • Бластомуніл. Одна з форм випуску препарату – ампули. Бластомуніл призначають для лікування великого списку різних захворювань, які супроводжуються небезпечним вторинним імунодефіцитом.
 • Вілозен. Призначають при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що мають алергічне походження.
 • Вірогель. Цей препарат добре бореться з вірусом герпесу в різних його проявах. Не менш ефективним Вірогель є і в лікуванні грипу та ГРВІ, а також їх профілактики.
 • Головата. Застосовується в складі комплексної терапії цілого списку захворювань шлунково-кишкового тракту і хвороб вірусного походження, виконуючи роль імуномодулятора.
 • Генферон. Цей медикамент призначається для усунення інфекційно-запальних захворювань, які вражають урогенітальний тракт.

Існують і інші замінники деринат – Імунофлазід, Іммунін, Лавомакс, Лаферобион, Назоферон. Вони мають різну вартість і форму випуску. Якщо необхідно здійснити заміну деринат на інший препарат, то це необхідно в обов’язковому порядку обговорити зі своїм лікарем.


Увага!

Використання Деринат без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.