Дифлюкан

Фармакологічна група: Протигрибкові препарати

Класифікація: J02AC01

Міжнародна назва: Diflucan

Діюча речовина: Флуконазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дифлюкан є протигрибковим медикаментозним препаратом і його призначають для лікування хвороб відповідного походження. Перед його застосуванням необхідно в обов’язковому порядку ознайомитися з інструкцією, так як є протипоказання. Не менш важливою вважається і консультація у фахівця.

Інструкція по застосуванню Дифлюкана

Перед тим як приймати зазначений медикамент слід детально ознайомитися з його інструкцією. Це необхідно навіть в тих випадках, коли пацієнтові його призначив лікар.

Препарат прописують в таких випадках:

Як і у випадку з іншими препаратами, дозування і тривалість лікування за допомогою Дифлюкана безпосередньо залежить від виду грибкової інфекції. Однак для повного лікування вагінального кандидозу в більшості випадків потрібно одне застосування медикаменту.

Якщо в цьому є необхідність, то препарат слід застосовувати багаторазово доти, поки ознаки хвороби повністю не зникнуть. Нерідко трапляється так, що несвоєчасно зупинений курс лікування стає причиною повного відновлення захворювання.

Капсули 150 мг слід ковтати цілими і не жувати.

Дифлюкан застосовують лише двома способами – перорально і безпосередньо шляхом інфузії. Отже, в свічках Дифлюкан не проводиться.

Хворим, які страждають від генералізованих форм кандидозу, в перший день лікування призначають 0,4 г препарату на добу. Далі відбувається скорочення цієї дози в два рази, тобто, в результаті вона становить 0,2 г на добу. Якщо ж потрібне лікування тяжкого ступеня хвороби, то в цьому випадку скорочення дози не потрібна.

Для лікування орофарингеального кандидозу буде потрібно не більше двох тижнів. У деяких випадках захворювання проходить повністю і за тиждень. Для цього препарат призначають в добовому дозуванні від 0,05 до 0,1 г препарату. Якщо у пацієнта є порушення в роботі імунної системи, то лікування може бути більш тривалим. В якості профілактичних заходів лікарі рекомендують приймати Дифлюкан один раз в тиждень в дозуванні 0,15 м

Дифлюкан нерідко призначається для терапії кандидозу ротової порожнини, при якому слід приймати 0,05 г препарату на добу. Як правило, вказаний препарат застосовують разом з ефективними антисептиками. Лікування повинно тривати близько двох тижнів.

Препарат іноді призначають і пацієнтам дитячого віку. Його дозування повинен призначати тільки педіатр, виходячи з хвороби і ваги дитини. Якщо потрібне лікування кандидозу слизових оболонок, то тут слід розрахувати дозування індивідуально, взявши до уваги вагу дитини, помножений на 3 мг кошти. При лікуванні генералізованої форми кандидозу призначається від 6 до 12 мг на 1 кг маси тіла дитини. Слід зазначити, що Дифлюканом лікують навіть новонароджених. Якщо вік новонародженого становить менше двох тижнів, то йому необхідно давати препарат в тій же дозуванні раз в 72 години.

Cуспензія Дифлюкана

Ця форма препарату призначена, в першу чергу, для дітей. Вона має солодкий смак, за рахунок чого діти в більшості випадків приймають препарат із задоволенням. Суспензія випускається безпосередньо у вигляді білого порошку, який можна купити в пластиковому флаконі. Перед застосуванням порошок слід розвести у воді, після чого він перетворюється в густувату суміш з апельсиновим запахом.

Суспензію можна застосовувати в будь-якому дитячому віці, однак, немовлята і новонароджені повинні при цьому перебувати під контролем у педіатра. Препарат в цій формі дуже швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті.

Опис Дифлюкана і його ціна

Діюча речовина зазначеного препарату – флуконазол, на основі якого створено чимало коштів.

Дифлюкан випускається в таких формах, як розчин для ін’єкцій, капсули і порошок, з якого готується суспензія (для дітей).

Описуваний препарат дуже ефективний у боротьбі з дріжджами і дріжджоподібними грибами. Незалежно від форми, Дифлюкан дуже швидко досягає в крові своєї максимальної концентрації – як правило, це відбувається в середньому через півгодини або 1,5 години після прийому засобу. Його можна приймати як до, так і після їжі, що абсолютно не впливає на період всмоктуваності препарату в шлунково-кишковому тракті. За рахунок довгого періоду напіввиведення препарату його прийом дозволений, як правило, не частіше одного разу на добу. Слід зазначити, для лікування грибкових хвороб лікарі призначають Дифлюкан або Флюкостат.

Виведення флуконазолу відбувається через нирки, його зміст при цьому незмінно. Активні метаболіти при цьому не утворюються.

Дифлюкан можна назвати бюджетним препаратом з тієї причини, що його ціна є досить високою в порівнянні з іншими аналоговими засобами. При цьому його вартість залежить і від такого фактора, як форма випуску.

Аналоги Дифлюкана

Після того, як пацієнти дізнаються, скільки коштує Дифлюкан, вони часто починають цікавитися його замінниками. Аналоги препарату мають такий же код АТХ, також діюча речовина (не завжди), проте, їх ціна може бути на порядок нижче. Слід зазначити, що заміну ліків можна робити виключно після схвалення лікуючого лікаря.

Зазначений препарат має досить чималий список аналогів, найбільш відомі з них це:

 • Віфенд
 • Ворізол
 • вориконазол алвоген
 • Діафлу
 • Дифлазон
 • Рятівник
 • Ізол
 • Іконазол
 • ітраконазол
 • Ітракон
 • Медофлюкон
 • Метрикс
 • Мікостоп
 • Ноксафіл
 • Орунзол
 • Флузамеду
 • флуконазол
 • Форкан
 • Флюкорик
 • Фуцис

Вище вказані не тільки більш доступні замінники Дифлюкана, а й дорогі його аналоги. Їх склад, показання до застосування, а також особливості застосування та протипоказання можуть дещо різнитися, проте, в цілому, є практично однаковими.

Протипоказання

Далеко не завжди людина може застосовувати препарати на основі флуконазолу. Перед використанням Дифлюкана необхідно звернути увагу на протипоказання, які виглядають наступним чином:

 • зайва чутливість до окремих компонентів препарату;
 • одночасний прийом препарату разом з терфенадином (особливо це стосується підвищених доз цих коштів);
 • вагітність і лактація.

Увага!

Використання Дифлюкан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.