Диклофенак

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування, Протизапальні засоби

Класифікація: M01AB05

Міжнародна назва: Diclofenac

Діюча речовина: Диклофенак

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Диклофенак (Diclofenac) – до подиву відомий лікарський препарат, що відноситься до НПЗЗ. Має протизапальні та знеболювальні властивості, завдяки чому цей лікарський засіб використовується для лікування:

 • ревматизму;
 • невралгічних болів;
 • ревматоїдного артриту;
 • міалгії;
 • подагри;
 • болів при менструації;
 • різних захворювань в ЛОР-системі.

Diclofenac використовується й в офтальмології. З його допомогою проводять хірургічне лікування катаракти, усувають біль після операції й при різного роду ушкодженнях ока. Особлива ефективність препарату відзначається й в лікуванні кон’юнктивіту, що має не інфекцйне походження.

Диклофенак є не тільки результативним знеболювальним та протизапальним лікарським засобом, але й вкрай зручним у застосуванні препаратом. Він випускається у декількох формах – вибір залежить від характеру захворювання та його локалізації. В аптеках можна купити Диклофенак у формі мазі; ампул для уколів; свічок; гелю; таблеток.

Використання Diclofenac у ветеринарії є спірним через його токсичність, здатної швидко вбивати птахів, що поїдають мертвих тварин, на шкури яких наносився крем (наприклад, Диклофенак-вет). Він заборонений для ветеринарного використання в багатьох країнах, проте на пострадянському просторі доступний в деяких ветаптеках онлайн.

Інструкція та протипоказання препарату Диклофенак

Диклофенак – препарат, що відноситься до найпоширенішої групи НПЗЗ, який можна застосовувати й в дитячому віці, починаючи з 6 років. Дозування повинне бути мінімальним. Дозування, що рекомендується формою препарату, повинен прописувати лікар, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта та характеру хвороби. Під час прийняття препарату Диклофенак, інструкція по його застосуванню повинна бути прочитана від початку та до кінця.

Особливо це стосується випадків, коли цей лікарський засіб буде застосовуватися в дитячому віці. Слід зазначити, що у віці від 6 до 15 років приймання таблеток Диклофенак слід починати лише після підрахунку добової дози, що становить 05,2 мг на 1 кг маси тіла. Якщо ж приймання препарату необхідне для лікування ревматоїдного артриту, то в даному випадку можливе збільшення дозування, яке слід вираховувати з показників 3 мг на 1 кг маси тіла.

Перед застосуванням Диклофенаку в ампулах, таблетках або будь-якій іншій лікарській формі, необхідно звернути увагу на його протипоказання:

 • Важка серцева, ниркова або печінкова недостатність. У даних ситуаціях будь-яке прийняття НПЗП здатне тільки погіршити хворобу та стан пацієнта. Якщо при наявності вищевказаних захворювань приймання Диклофенаку скасувати не можна, то процес лікування повинен проходити повністю під лікарським контролем.
 • Вагітність. Прийняття будь-яких НПЗП, в тому числі й Диклофенаку, може негативно вплинути на вагітність, стан матері та плоду. Наприклад, у дитини може розвинутися вроджена серцева недостатність.
 • Годування груддю. Оскільки Диклофенак здатний проникати в грудне молоко, його не варто застосовувати в даний період – препарат може нашкодити дитині.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються виразками та кровотечами. У подібному випадку з’являється ризик погіршити здоров’я хворого. Це стосується ентеритів, колітів, виразкової хвороби шлунка.
 • Приймання інших препаратів, що відносяться до групи НПЗЗ.
 • Підвищена чутливість до компонентів препарату. Може проявлятися алергічними реакціями як на шкірі (кропив’янка), так й токсичний епідермальний некроліз.
 • Серйозні порушення, пов’язані зі згортанням крові.
 • Дитячий вік менше як шість років.
 • Перенесені раніше кровотечі в шлунково-кишковому тракті, що з’являлися у вигляді побічної реакції на прийом ліків групи НПЗЗ.

Мазь Диклофенак

Препарат, що випускається в даній формі, призначений для місцевого лікування. Мазь Диклофенак має у своєму складі 1 грам натрію диклофенаку, плюс кілька допоміжних компонентів – 1,2 пропіленгліколь, димексид, поліетиленоксид-1500 та обов’язково поліетиленоксид-400. За допомогою мазі Диклофенак лікуються захворювання опорно-рухового апарату, які мають запальний та дегенеративний характер. Це стосується таких хвороб, як суглобовий синдром, радикуліт, ревматоїдний та псоріатичний артрит. Нерідко препарат в даній формі призначається й пацієнтам, що скаржаться на м’язові болі різного походження, вивихи, забиті місця та запальні захворювання сухожиль.

Застосування Диклофенаку для лікування вищеописаних хвороб допоможе позбутися від їх симптомів порівняно швидко – все залежить від стадії та характеру захворювання. Місцева аплікація Diclofenac передбачає нанесення мазі в кількості близько 4 грам на уражену ділянку й обережне її втирання в шкіру.

Процедуру слід повторювати до 4 разів на добу. Мазь ні в якому разі не можна наносити на ушкоджену шкіру (рани, подряпини й ін.). При використанні необхідно стежити, щоб вона не потрапляла в очі й на інші слизові в організм.

Ампули та уколи

Диклофенак уколи призначені для швидкого знищення гострого болю, що може мати практично будь-яку природу. Нерідко уколи диклофенаку натрію ставлять в м’яз при нирковій колії, різкого болю в спині, переломі, серйозних травм, а також після операцій.

Багато хто цікавиться – скільки днів колоти Диклофенак? Все залежить від інтенсивності болю, а також від його походження та локалізації. Препарат варто вводити глибоко в мускулатуру – краще, якщо уколи пацієнту буде ставити медпрацівник. Для уколів надані Диклофенак ампули. Дорослому пацієнтові показано вводити препарат в м’яз не частіше 2 разів на добу, при цьому разова доза повинна становити 1 ампулу (75 мг). Максимальна доза, яку можна вводити дорослому пацієнту протягом 24 годин – 2 ампули (150 мг). Інтервал між 1 та 2 процедурою повинен становити не менше 12 годин.

Ін’єкції можна застосовувати не довше 14 днів. Якщо з їх допомогою лікується пацієнт похилого віку, то йому можна застосовувати Диклофенак не довше двох днів. При цьому подібне лікування повинно знаходитися під строгим лікарським контролем. Якщо є необхідність, після 2-денного лікування за допомогою уколів можна долучити препарат у таблетованій формі.

Перед тим як колоти препарат своїми силами (за наявності потрібної кваліфікації) слід негайно проконсультуватися з лікарем. Він призначить певне дозування та курс лікування відповідно до індивідуальних особливостей пацієнта.

Свічки Диклофенак

Крім вищеописаних форм препарату, існують також Диклофенак свічки, призначені для ректального застосування. Показання до їх застосування аналогічні. Вигода ректального застосування препарату полягає в тому, що він починає всмоктуватися через кишківник та діяти через рекордно короткі терміни.

Перед застосуванням супозиторія Диклофенак рекомендується очистити кишківник – таким чином препарат подіє значно швидше. Свічку слід вводити з величезною акуратністю прямо в пряму кишку на максимальну глибину. Препарат в цій формі можна застосовувати дітям старше 16 років, а також дорослим в такому дозуванні: 50 мг або 100 мг на добу, коли препарат можна застосувати 1-2 рази відповідно. Все залежить від специфіки захворювання. Максимальна доза протягом доби – до 150 мг препарату (3 супозиторії).

Свічки Диклофенак потрібно зберігати в холодильнику. Їх не рекомендується різати на частини, наприклад, для знищення помірного болю, оскільки так розподіл диклофенаку натрію по свічці буде порушено. Недотримання цього правила здатне стати причиною неправильного дозування Diclofenac надалі.

Гель

Диклофенак гель слід застосовувати зовнішньо, уникаючи попадання на рани та слизові оболонки. Неприпустимо також й потрапляння гелю в очі. Пацієнти, які цікавляться, скільки коштує Diclofenac в даній формі, можуть дізнатися цю інформацію в найближчій аптеці. Гель слід наносити на шкіру, непохитно дотримуючись дозування – 4 см гелю (2 грами) за один раз. Після нанесення гелю розчин потрібно максимально ретельно втерти в запалену ділянку шкіри, а після цієї процедури добре вимити руки з милом. Хворі ділянки необхідно обробляти за допомогою гелю не частіше 3 разів на день.

Слід зазначити, що Диклофенак гель можна використовувати навіть в дитячому віці, а саме – від 6 років. При цьому необхідно чітко дотримуватися дозування – 1 г препарату за раз, що становить близько 2 сантиметрів. Гель на дитячу шкіру можна наносити не частіше 2 разів на добу. Дітям після 12 років можна застосовувати препарат у дорослому дозуванні. Лікування Диклофенаком у формі гелю не повинна перевищувати 2 тижнів.

Таблетки Диклофенак

Diclofenac у формі таблеток призначений для перорального приймання з метою лікування больового синдрому різного походження, а також усунення запальних процесів при певних захворюваннях. Часто таблетки призначаються у випадках необхідності продовжити терапію, коли, наприклад, ставити уколи Диклофенак більше немає можливості. Після прийняття всередину таблетка починає розсмоктуватися практично повністю та вже через 1-2 години спостерігається максимальна концентрація речовини у крові.

Прийнявши таблетку, ефект знеболення можна відчути вже через 15-25 хвилин. Диклофенак таблетки випускаються у двох варіантах дозування – 25 мг та 50 мг. Їх відмінність полягає в тому, що вони мають різну дозу активної речовини. Купити ліки в цій формі можливо практично в будь-якій аптеці. Починаючи лікування за допомогою таблеток, необхідно приймати мінімально ефективні дози якомога довше. Якщо дане дозування починає втрачати свою результативність, то його можна збільшити в допустимих рамках.

Ціна ліків Диклофенак

В цілому, препарат цілком доступний на сьогодні та є при цьому одним з найефективніших у своєму сегменті. Залежно від форми, в якій надається Diclofenac, ціна може різнитися.

Diclofenac за кордоном

Аналогічні засоби доступні під іншими іменами за кордоном. Бренди Diclofenac в Північній Америці: Cambia, Cataflam, Voltaren, Voltaren-XR, Zipsor, Zorvolex. Французькі: Voltarene, Voltarene Enfants, Voltarene LP, Voltarenophta 0.1%, Voltarenophtabak, Voltarenplast 1%. Іспанські: Diclod 0.1%, Algistick, Diclofenaco Cinfa, Diclofenaco Kern Pharma, Diclokern. Індійські: Diclonac-SR, Defenac-P, Diclonac, Diclonac Gel, Diclonac-MR, Diclonac-P та ін. “Німці”: Diclac Dolo, Diclo-CT, Diclofenac Zentiva, Diclofenac-ratiopharm Migräne, Voltaren Dolo.


Увага!

Використання Диклофенак без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.