Димедрол

Фармакологічна група: Засоби від алергії, Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: R06AA02

Міжнародна назва: Dimedrol

Діюча речовина: Дифенгідрамін гідрохлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Димедрол належить до списку антигістамінних засобів першого покоління. Цей препарат є дуже важливим в медицині, так як здатний надавати на організм хворого відразу кілька необхідних в лікуванні певних захворювань дій. Незважаючи на велику дію Димедролу, він має деякі протипоказання, які необхідно враховувати під час прийому.

Інструкція по застосуванню і дозування Димедролу

Димедрол є тим лікарським препаратом, який виробляється у великій кількості різних лікарських форм. Крім таблеток (20, 30, 50 мг), свічок і ампул (розчин для ін’єкцій), ліки випускається у формі гелю для місцевого застосування, олівців, спеціальних паличок і шприц-тюбиках. Найбільш часто використовуваними в лікуванні різних хвороб є таблетки і ампули для уколів.

Дозування препарату і його конкретна форма випуску, яка буде використана в лікуванні, залежить від виду недуги, яким страждає пацієнт. У більшості випадків дорослим призначають не більше 30-50 мг ліки в добу, яке потрібно приймати протягом дня 1-3 рази. При цьому курс терапії становить близько 10-15 днів.

Як було зазначено раніше, Димедрол використовують безпосередньо в якості снодійного.

Відмінний ефект препарату спостерігається і в заспокоєнні стану хворого, наприклад, в стресових ситуаціях. І в першому, і в другому випадку Димедрол слід приймати ввечері 50 мг ліки. Краще, якщо пацієнт зробить це за півгодини до сну. Ліки для поліпшення сну можуть приймати і в самостійному застосуванні, і в складі з іншими ефективними снодійними препаратами.

У лікуванні паркінсонізму, при якому нерідко призначають саме Димедрол, завжди присутня спеціальна схема. Вона передбачає початкову дозу препарату по 25 мг три рази на день, а також поступове збільшення одноразової дози до 50 мг. При цьому ліки слід приймати вже не три, а чотири рази на добу.

Що стосується препарату в ампулах, то він використовується для лікування різних хвороб шляхом введення. При цьому один укол може містити від 1 до 5 мл препарату. Дорослі, а також підлітки від 15 років, можуть застосовувати в добу не більше 15 мл 1% розчину. Якщо говорити про одноразову дозі Димедролу, то вона не повинна перевищувати 5 мл.

Димедрол нерідко застосовується і в дитячому віці, частіше за все для зниження температури тіла, яка досягла дуже високих показників і не збивається за допомогою інших жарознижувальних. Якщо пацієнту виповнилося від 2 до 6 років, то йому можна застосовувати 12,5-25 мг Димедролу протягом 24 годин. Дітям 6-12 років слід застосовувати від 25 до 50 мг лікыв на добу. Проміжок між прийомами лікарського засобу повинен становити не менше 6-8 годин.

Сьогодні в аптеці можна купити спеціальний засіб, який має в своєму складі анальгін і димедрол і використовується переважно для зниження температури тіла. Назва цього препарату – Анальдім. Для використання в дитячому віці випускається у вигляді свічок.

Продаж Димедролу – за рецептом

Практично у всіх аптеках на сьогоднішній Димедрол можна купити виключно за рецептом, виписаним лікарем. Справа в тому, що препарат має виражену седативну ефектом, за рахунок чого його віднесли до спеціальної групи речовин, що викликає подібний наркотичному ефекту. Для цього препарат приймають виключно спеціальним чином.

У вкрай рідкісних випадках без рецепта можна купити тільки ампули препарату, які часто призначають в післяопераційний період, а також для зниження не збивати іншими засобами високої температури тіла.

Якщо у пацієнта виникла алергія або він зіткнувся з таким неприємним явищем, як безсоння в нічний час доби, а рецепта препарату немає, то в такому випадку можна скористатися більш безпечними препаратами. Як правило, такі засоби є менш сильними і відпускаються в аптечних пунктах без рецепта.

Застосування Димедролу в ампулах

Розчин Димедрол використовують не тільки для внутрішньом’язового введення – нерідко його вводять внутрішньовенно-крапельно. Процедура в обов’язковому порядку передбачає використання крапельниці, а також стаціонарних умов. Медичний працівник повинен правильно налаштувати крапельницю для того, щоб потрапляння ліки в кров було оптимальним. Дуже часто крапельниці з розчином Димедролу застосовують при анафілактичний шок у хворого, коли необхідно пряме попадання речовини в його кров.

Для приготування розчину Димедролу, який буде використовувати шляхом внутрішньовенно-крапельного введення необхідно взяти 0,02 – 0,05 препарату в ампулах і змішати з 75-100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.

Пацієнти, які застосовують цей препарат в лікуванні тої чи іншої недуги, часто цікавляться – для чого ще використовують Димедрол у вигляді розчину? Справа в тому, що розчин нерідко застосовують для приготування очних крапель, які відмінно справляються з деякими проблемами зору. Для цього потрібно взяти розчин Димедролу 0,2-0,5% і додати в нього 2% борної кислоти. Отриманим засобом необхідно закапувати очі не менше 3-5 разів на день по 1-2 краплі в кожне око.

Димедрол в формі таблеток

Таблетки є найбільш поширеною лікарською формою препарату, оскільки їх дуже легко приймати і в домашніх умовах. Існує 3 варіанти таблеток Димедролу з різною дозуванням активної речовини – 20, 30 і 50 мг. В якості активного компонента як в таблетках, так і в будь-який інший формі випуску цього препарату виступає діфенгідрамін.

Таблетки призначені безпосередньо внутрішнього прийому. Під час лікування цим препаратом в домашніх умовах вкрай важливо дотримуватися призначеної лікарем дозування, інакше можна зіткнутися з небезпечною для здоров’я, а іноді і для життя пацієнта передозуванням лікарського препарату. Вкрай важливо знати, що смертельна доза Димедролу становить 100 мг препарату за один прийом. Людина, погано пристосована до нього, може постраждати і від меншої дози ліків. Небезпека смертельної дози – це ще одна причина, яка служить рецептурний продаж ліків.

Показання до застосування

Препарат призначають для ефективного усунення алергічних реакцій різного походження (кропив’янка, ангіоневротичний набряк, алергічний і зудить дерматит, кон’юнктивіт алергічного характеру і т. д.). Для поліпшення дії інших ліків застосовується безпосередньо в складі комплексної терапії під час лікування виразки шлунка, гастриту і обов’язкової виразки 12-палої кишки.

Димедрол ефективний при безсонні, а також при паркінсонізмі, сироваткової хвороби, морської хвороби. Препарат здатний значно прискорити загоєння травм на шкірі, а також м’яких тканинах, де його застосовують не менш успішно.

Особливості застосування

Застосування Димедролу має бути вкрай обережним, якщо пацієнт страждає на підвищений внутрішньоочний тиск, на недуги серцево-судинного характеру і, звичайно, гіпертиреоз. Не менш уважними під час лікування повинні бути пацієнти похилого віку, так як в цьому випадку ймовірність появи запаморочень і гіпотензії значно зростає.

Під час лікування таким лікарським препаратом, як Димедрол, слід строго уникати вживання будь-яких алкогольних напоїв. Зазначене засіб навіть у мінімальних дозах після поєднання з алкоголем може завдати здоров’ю непоправної шкоди або викликати смерть. Це можна пояснити досить швидким проникненням Димедролу разом з алкоголем в крові, після чого препарат починає більш інтенсивний вплив на організм. В результаті такої небезпечної комбінації у пацієнта може виникнути наркотичний сон або досить серйозні пошкодження безпосередньо в системі шлунково-кишкового тракту. Крім того, після одночасного прийому цих непоєднуваних компонентів у людини можуть спостерігатися серйозні порушення психіки. Якщо при цьому доза Димедролу була підвищеною, то після прийняття алкогольного напою виникає небезпека смертельного результату.

Під час лікування димедролом слід повністю відмовитися від керування автотранспортом. За рахунок седативного впливу концентрація уваги і швидкість дещо порушується. До того ж, ці ліки викликає зайву сонливість.

Пацієнти, які мають серйозні захворювання печінки і нирок, не повинні застосовувати цей засіб для лікування алергії та інших захворювань. Про це потрібно обов’язково проінформувати свого лікаря.

Беручи Димедрол, необхідно ретельно уникати ультрафіолетового випромінювання. Крім того, цей препарат в переважних випадках не дозволяє проводити діагностику апендициту належним чином.

Зазначений лікарський засіб не варто приймати під час вагітності та лактаційного періоду, так як він може нашкодити дитині. У першому, а також у другому випадку під час лікування слід використовувати більш безпечні препарати.

Протипоказання і побічні дії

Перед застосуванням ліки необхідно в обов’язковому порядку ознайомитися з протипоказаннями:

  • Зайва чутливість, що проявляється по відношенню до ліків;
  • Бронхіальна астма;
  • Епілепсія;
  • Глаукома;
  • Порфирія;
  • Перебої в роботі серцевого ритму;
  • Стеноз шийки безпосередньо сечового міхура.

Іноді в результаті прийому Димедролу пацієнт може зіткнутися з побічними діями, які в більшості випадків виникають в результаті навіть незначного перевищення рекомендованої дози. Найбільш часто пацієнти стикаються з такими побічними реакціями, як слабкість загального характеру, дивно швидка стомлюваність, сонливість, постійно виникають головні болі. Нерідко пацієнти скаржаться і на нервозність, виникнення шуму у вухах, ейфорійного стану, невриту і навіть судом. Виникнення подібних ознак не повинно залишатися поза увагою лікаря.

Ціна Димедролу і його опис

Представлений медикаментозний препарат має цілком доступну для більшості людей вартість. Більш того, Димедрол можна навіть назвати бюджетним лікарським засобом.

На питання «що таке Димедрол?» Багато людей, не знаючи про всі властивості ліків, стверджують, що це – виключно снодійне. Справа в тому, що, крім снодійного, Димедрол чинить на організм хворого протиалергічну, антигістамінну, знеболюючу дію. Під останнім позначенням слід мати на увазі місцеве болезаспокійливий засіб. Часто застосовується безпосередньо для зменшення спазмів гладкої мускулатури, які виникли в результаті дії гістаміну, а також для зняття набряку м’яких тканин. Димедрол, крім усього іншого, здатний помітно підвищити проникність капілярів.

Димедрол випускається в декількох лікарських формах. Завдяки цьому засіб є дуже зручним у застосуванні.


Увага!

Використання Димедрол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.