Димексид

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: М02АХ03

Міжнародна назва: Dimexid

Діюча речовина: Диметилсульфоксид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Димексид входить в список одних з найбільш ефективних лікарських препаратів протизапальної, болезаспокійливої та антимікробної дії. Його застосовують зовнішньо при безлічі хвороб, найчастіше – в комплексі. Завдяки особливим властивостям Димексид здатний з особливою легкістю проникати через шкіру і всілякі слизові оболонки в організмі. Препарат можна придбати в формі гелю, мазі та розчину.

Інструкція по застосуванню Димексиду

Димексид – це той препарат, який, незалежно від конкретної форми випуску, здатний проникати через біологічні мембрани в організмі. За рахунок цього він покращує дію всіх інших лікарських препаратів, які використовуються з ним в комплексному лікуванні. Річ у тому, що інші ліки починають значно краще проникати через шкіру та слизові оболонки.

Як було зазначено раніше, цей препарат застосовується в лікуванні різних захворювань, пов’язаних безпосередньо з функціонуванням опорно-рухового апарату. Крім того, Димексид нерідко активно використовується й в шкірно-пластичній хірургії. Зокрема, мова йде про приживлення шкірних трансплантатів, які були пересаджені. Препарат використовують й для того, щоб консервувати шкірні гомотрансплантати.

Спосіб застосування описуваного препарату, безумовно, залежить від його форми випуску. Наприклад, розчин необхідно перед застосуванням розвести до концентрації від 30 до 50%. Далі необхідно взяти марлеву серветку, змочити її Димексидом та накласти на запалену хвору ділянку. Для кращого проникнення ліків на верх серветки можна накласти поліетиленовий пакет. Компрес слід тримати не менше півгодини. Гнійничкові ураження шкіри вимагають застосування 40% розчину. У шкірно-пластичній хірургії використовують менш концентрований розчин – не більше 10-20%.

Незалежно від форми препарату, його не можна наносити на шкіру, уражену алергією. Крім того, потрібно стежити, щоб Димексид під час застосування не попадав на відкриті рани.

Застосовуючи Димексид, важливо знати, що він здатний підсилювати дію етанолу на організм, а також безлічі препаратів. Це стосується інсуліну, ацетилсаліцилової кислоти, хінідину нітрогліцерину та інших препаратів.

Крім посилення дії деяких лікарських препаратів, Димексид може викликати їх токсичність. Саме з цієї причини в самому початку лікування слід ретельніше стежити за своїм організмом та звертати увагу на будь-якого роду реакції з боку різних органів та систем.

Димексид у формі розчину

Одна з лікарських форм, в яких випускається препарат – це концентрований розчин. Перед тим як зробити будь-який компрес з допомогою розчину в рамках лікування певної хвороби його необхідно в обов’язковому порядку розвести. У переважних випадках препарат використовується безпосередньо у вигляді водних розчинів. Концентрація Димексиду при цьому залежить від конкретного захворювання, в терапії якого він використовується. Щоб дізнатися, як розводити препарат в цій формі, слід уважно вивчити інструкцію, яка до нього обов’язково додається. Часто лікарі разом з препаратом прописують пацієнтові й те, як його необхідно розводити, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта.

За допомогою зазначеного препарату лікуються удари різного походження, гнійні рани, набряки безпосередньо з запальними вогнищами та ін. Для сприятливого результату розведений концентрат Димексиду використовують для компресів, які слід ставити кілька разів на добу. Тривалість лікування завжди залежить від специфіки та тяжкості захворювання.

У складі розчину є лише один компонент – стовідсотковий диметил сульфоксиду. Він являє собою або прозору рідину, або повністю безбарвні кристали.

Димексид гель

Крім розчину, Димексид випускається й у формі гелю. Він застосовується зовнішньо як ефективний протизапальний засіб.

Гель в переважних випадках призначається для лікування таких захворювань:

 • ревматоїдний артрит;
 • склеродермія;
 • еритема вузлувата;
 • акне;
 • різні захворювання шкірних покривів, що мають запальний характер;
 • опіки;
 • гнійні рани, які не лікуються іншими засобами.

Димексид у цій формі, як правило, використовується у вигляді аплікацій. Для ураженої шкіри на будь-якій ділянці тіла, крім обличчя, слід використовувати 50% гелю. Якщо потрібне лікування обличчя або уражених ділянок безпосередньо на слизових оболонках, то тут необхідне застосування 25% гелю. При цьому препарат слід нанести максимально тонким шаром на хвору ділянку та легко помасажувати. Такого роду аплікації слід проводити не рідше 2-3 разів на протязі 24 годин. Курс лікування при цьому повинен складати близько 2 тижнів.

Щоб дізнатися, скільки коштує вказаний препарат у формі гелю, слід спочатку вибрати концентрацію діючої речовини. Гель може містити 25 або 50% диметилсульфоксиду.

Димексид у формі мазі

Ще одна форма випуску популярного препарату – мазь. Потрібно сказати, що ця мазь випускається досить багатьма компаніями, в результаті чого препарат може мати різну назву. Найбільш популярними є: Кетерол, Ремісид, Капсикам. Ефективність мазі, звичайно ж, безпосередньо залежить від конкретних препаратів, які використовуються в комплексі для лікування того чи іншого захворювання.

Димексид в цій формі часто застосовують при різних видах болю (м’язова, суглобова). Препарат ефективний при ударах, розтягуваннях, виконуючи функцію знеболюючого, протизапального та протипухлинного засобу. Крім того, він розширює судини та є місцевоподразнювальним засобом.

Мазь часто застосовують спортсмени безпосередньо для швидкого розігрівання м’язів. Для цього потрібно взяти кілька грам препарату та нанести на м’язи, вимивши руки після процедури. Після того, як тренування закінчилася, залишки мазі слід добре змити за допомогою мила та теплої води.

Слід зазначити, що зараз в цілях омолодження використовується суміш таких ліків, як Димексид та Солкосерил. Купуючи ці препарати для таких цілей, слід з особливою уважністю ознайомитися з інструкцією по їх застосуванню, а також з протипоказаннями.

Препарат слід наносити тонким шаром на необхідні ділянки, розтираючи акуратними рухами. Процедуру рекомендується проводити вранці, в обід та ввечері. Більш часте застосування мазі неприпустимо. Більшість недуг вимагає 10-денного курсу лікування. Якщо в цьому є необхідність, то курс можна повторити, в попередньому порядку проконсультувавшись з лікарем.

Ціна препарату

Що стосується ціни Димексиду, то вона залежить від форми лікарського препарату. Не меншу роль у формуванні ціни відіграє й виробник. Наприклад, препарат у вигляді мазі, як було згадано вище, випускається декількома компаніями, відповідно, й ціни будуть різні.

Протипоказання

Попри свою високу ефективність під час використання, Димексид має ряд протипоказань. Їх ні в якому разі не можна випускати з уваги, оскільки надалі можна зіткнутися з серйозними проблемами. Хворому не можна лікуватися за допомогою Димексиду, якщо він потрапляє хоча б під одне протипоказання:

 • катаракта;
 • ниркова або небезпечна печінкова недостатність;
 • атеросклероз;
 • стенокардія;
 • схильність до коматозних станів;
 • інсульт;
 • інфаркт міокарда;
 • вагітність, лактаційний період;
 • дитячий вік безпосередньо до 12 років;
 • гіперчутливість до активної речовини ліків.

Побічні ефекти

У переважній кількості випадків лікування за допомогою Димексиду проходить безсимптомно, тобто, без прояви будь-яких побічних реакцій.

Однак зрідка пацієнти можуть скаржитися на:

 • сухість ділянок шкірних покривів, на які було завдано препарат у вигляді розчину, гелю або мазі;
 • виникнення неприємного печіння шкіри після застосування препарату;
 • раптові запаморочення;
 • досить сильний головний біль, що вимагає усунення з допомогою відповідних медикаментів;
 • прояв безсоння, порушення сну;
 • нудоту, яка може змінитися блювотою;
 • діарею;
 • адинамію;
 • посилення реакцій гіперчутливості, які проявляється сверблячкою шкірних покривів, висипом, всякого роду дерматитів та бронхоспазмом.

Застосовуючи Димексид безпосередньо під час періодичного або постійного водіння автотранспорту, слід бути вкрай обережним – як відомо, препарат може викликати запаморочення.


Увага!

Використання Димексид без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.