Діміа

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Класифікація: G03AA12

Міжнародна назва: Dimia

Діюча речовина: Дроспіренон, Етинілестрадіол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Одним з найбільш надійним та популярним контрацептивним засобом на сьогоднішній день є протизаплідні таблетки. Іншими словами, це оральна контрацепція, яка повинна здійснюватися за строгою схемою відповідно та з менструальним циклом жінки. За допомогою оральної форми контрацепції із застосуванням гормональних препаратів можна також позбутися й від інших проблем зі здоров’ям. Підбір конкретних таблеток здійснює лікар-гінеколог після здачі аналізів жінкою. Одним з відомих варіантів для здійснення оральної контрацепції є таблетки Діміа. Перед застосуванням препарату не забудьте потісніше познайомитися з його інструкцією.

Інструкція по застосуванню протизаплідних таблеток Діміа

Опис та склад препарату. Діміа (Dimia) – це комбінований монофазний контрацептичний засіб на основі таких головних гормональних компонентів, як дроспіренон (drospirenone) та етинілестрадіол (etinylestradiol). Ці компоненти мають максимальну фармакологічну схожість з натуральними гормонами. Засіб входить в групу КОК та відноситься до прогестину (Progestins).

Дроспіренон – це синтетично здобута речовина, яка наближена за дією до натурального гармонізованого прогестерону. Дроспіренон характерний тим, що не має абсолютно ніякої естроген-активності (estrogenic actio), а також не чинить на людину глюкокортикостероїдну та антиглюкокортикостероїдну дію. У той же час дана речовина може похвалитися досить сильним антиандрогенним та невеликим антимінералокортикоїдним ефектом (antimineralokortikoidic effectis).

Завдяки стійкій та непохитній взаємодії дроспіренону та етинілестрадіолу ми можемо очікувати надійну їх комплексну дію, що полягає в підсумковому контрацептивному ефекті. Він настає з тієї причини, що прийнятий препарат діє на овуляцію загальмовано, змінює товщину ендометрія, попутно роблячи секрет шийки матки більш в’язким. При повільно розвиваючоїсь овуляції та в’язкому секреті шийки матки сперматозоїди не можуть досягти своєї мети – яйцеклітини, гинучи на шляху.

Те, що Dimia, як й інші таблетки для здійснення оральної контрацепції, має потрібний протизаплідний ефект, може підтвердити Індекс Перля. Йдеться про показник, який сповіщає про кількість настання вагітності у 100 жінок після однорічного застосування засобу. Це стосується, зрозуміло, жінок виключно репродуктивного віку. У Діміа це число становить менше одного, що говорить про високу ефективність препарату при правильному та сумлінному його застосуванні.

Показання. За допомогою препарату здійснюється надійна контрацепція, яка допомагає запобігти небажаній вагітності. Тим більше, що він відноситься до категорії умовно безпечних оральних контрацептивів – навіть у разі ненавмисного або спеціального прийому більш високих доз засобу, у жінки не спостерігаються серйозні явища передозування.

Побічні ефекти. При порушенні норм застосування цього етиніл-естрадіольного запобіжника проявляться його побічні дії. Варто зазначити, що вони можуть виникати й при прийомі інших таблеток, що входять в групу оральних контрацептивів. Найбільш часто у приймаючої Діміа жінки можуть виникати такі ефекти:

 • Вагінальні кровотечі (vaginalius cruentri);
 • Нудота (nausam);
 • Блювота (vomitru);
 • Порушення менструального циклу (menstrulo iregularitatibus);
 • Депресії (exanimationes incidamuis).

Хоча б одне таке явище має насторожити. В такому випадку прийом таблеток обов’язково припиняють та телефонують лікарю для подальшого візиту до нього.

Протипоказання. Початок лікування дроспіреноновим засобом має починатися тільки після розділяємого високо-дослідного схвалення ревматологічного лікаря. Попередньо здаються аналізи на гормони та ін. Засіб має деякі протипоказання. Насамперед, Dimia заборонений для вагітних – жінка в положенні не зможе повторно завагітніти й без таблеток, тому вони не потрібні. Крім того, дроспіреноновий засіб може принести шкоду малюкові на ранніх термінах. Тому, якщо ви раніше приймали дані таблетки, але пропустили прийом або кілька й в цей момент трапилася вагітність, то обов’язково скасуйте таблетки як тільки побачите дві смужки на тесті.

Прийом Dimia також заборонений:

 • Під час лактації (lactationies);
 • При цукровому діабеті (diabeti Melituis);
 • При схильності до гіпертонії (hypertensioni commemorandis);
 • При печінковій пухлині, (iecoris tumor);
 • При симптомах мігрені (CROTAPOS symptomeirs);
 • Під час кровотеч невиявленого харатеру (sanguinais naturia ignoturm);
 • При наявності непереносимості компонентів.

Інструкція по застосуванню. Дроспіреноновий Dimia приймається внутрішньо, в один й той же час кожен день. Детальна схема з прийому таблеток зазвичай вказана на блістерній упаковці препарату й по суті не представляє нічого складного – ліки приймають з першого дня менструального циклу по одній штуці в день. Це триває протягом 24 днів, а потім приймаються 4 плацебо-таблетки з останнього ряду. Як правило, кровотеча відміни, вона ж менструальна кровотеча, починається на 2-3 день після того, як пацієнтка починає пити плацебо-таблетки з останнього ряду. Як тільки почалися місячні, необхідно починати нову пачку Dimia. Тобто, прийом безперервний – від подібних таблеток відмовляються через планування вагітності.

Зверніть увагу, що плацебо таблетки не обов’язково випивати до залишку – це можна припинити тоді, коли почнеться менструація.

Якщо прийом таблеток з останнього ряду (плацебо) був пропущений, то це не критично – головне, щоб вони були викинуті вчасно та випадково не протрималася плацебо-фаза. При пропущенні протизаплідних Dimia з діючими речовинами варто бути напоготові та пам’ятати, скільки годин приблизно пройшло з моменту минулого прийому таблетки. Якщо цей інтервал становить менше 12 годин, то турбуватися не варто. Однак при перевищенні цього часу врахуйте, що колишня ефективність таблеток може в рази знизитися. Тому як тільки ви згадали про забуту таблетку, прийміть її, навіть якщо вже прийшов час прийняти наступну. Для кращої надійності протягом 7 днів краще по-користуватися презервативами.

Яка ціна таблеток Діміа сьогодні?

Практично всіх жінок, яким був призначений Dimia, ще в кабінеті лікаря-гінеколога починає цікавити питання – скільки коштують ці таблетки? Це питання не унікальне й цілком логічне, оскільки допомагає скласти всі пазли по грошах найближчим часом, адже прийом ліків безперервний. Ціну препарату ніяк не можна назвати бюджетною, оскільки вона дуже значна (Україна) та деяким особам навіть зовсім не підходить саме за цим критерієм. Тут рішення тільки за вами – користуватися цим засобом або перейти на більш недорогий.

При необхідності заощадити, яка виникає мало не у всіх, можна «помандрувати» по аптекам, наприклад, міста Київа та спробувати знайти вигідну пропозицію або будь-яку акцію. Така підготовленість, можливо, по-сприяє збереженню вашого бюджету.

Список аналогів препарату Діміа

Ті, кому дроспіреновий препарат Dimia здається надто дорогим, можуть спробувати замінити його більш доступним аналогом. Ознайомитися з ним ви можете й самі, а ось призначенням обраного препарату зобов’язаний займатися тільки лікар. Засіб під назвою Dimia можна замінити на:

 • Jes (Джес);
 • Midiana (Мідіана);
 • Vidоra (Відора);
 • Lea (Лея);
 • Moddel (Моддель);
 • Yarina (Ярина);
 • Marvеlon (Марвелон);
 • Farmatex (Фарматекс);
 • Patentex oval (Патентекс Овал);
 • Ginecotex (Гінекотекс);
 • Mirena (Мірена);
 • Laсtinet (Лактинет).

Відсутність повноцінної щасливої вагітності протягом тривалого часу здатне нашкодити жіночому здоров’ю, що було доведено не один десяток років назад. Ще в далекому 19 столітті про це писав історик-француз Верн Булло. Разом з цим, небажана вагітність та аборт чреваті куди великою шкодою. Золотою серединою в цьому випадку є саме гормональна оральна контрацепція, яка є пріоритетною у жінок всього світу. По-перше, вона рятує від небажаної вагітності, а по-друге – попереджає виникнення наслідків, викликаних її відсутністю. Завдяки гормональним препаратам овулярний запас яйцеклітин залишається недоторканим, що в подальшому піде тільки на користь жінкам, які збираються народжувати в не молодому віці. Відомо, що після 25 років у жінки поступово скорочується число збережених ще до народження яйцеклітин та завагітніти може виявитися з кожним роком все проблематичніше.


Увага!

Використання Діміа без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.