Дивігель

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія

Класифікація: G03CA03

Міжнародна назва: Divigel

Діюча речовина: Естрадіол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дивігель – це ліки на основі синтетичного естрадіолу гемігідрату (estradiol hemihydrate). Як правильно наносити препарат? Для чого його застосовують? З якими побічними діями асоційоване його застосування та коли його не можна призначати?

Дивігель – інструкція із застосування препарату

Як мазати та з якою періодичністю? Основна специфіка гелю (який, до речі, схожий на пасту) – трансдермальне застосування, яке може бути тривалим або циклічним (рівномірними циклами) . Субстанція має властивість вбиратися крізь шкіру. Її наносять на сухий та чистий шкірний покрив. Локації нанесення – стегна, живіт, сідниці (нижня частина тулуба). Площа, на яку слід намазувати пасту, становить 1-2 долоні. Забороняється наносити продукт на область геніталій, грудних залоз, на обличчя, а також ділянки шкіри з подразненням. Після використання гарненько промийте руки з милом, оскільки залишки пасти можуть просочуватися через шкіру та «вливати» в організм додаткове дозування базового компонента.

Як і будь-яким іншим засобом на гормональній основі, Дивігелем можна користуватися тільки після консультації фахівця з відповідною кваліфікацією. Ні в якому разі на займайтеся самолікуванням, наслідки можуть бути неприємними.

Короткий опис медичного засобу. Один пакетик з гелем містить estradiol hemihydrate – 0,5 або 1 мг. Вміст пакетика має бути гомогенним (однорідним) з опалесцентним відтінком. Сторонні показники можуть говорити по підроблення препарату.

Взаємодії. Згідно з інструкцією із застосування, Divigel може взаємодіяти з препаратами-індукторами ферментів печінки (зокрема цитохром P450-залежною монооксигенази). Рослинні засоби зі звіробоєм можуть активізувати дію Дивігелю. Можливі взаємодії з антиретровірусними препаратами. Повідомте фахівця про всі препарати, які ви п’єте.

Застереження. У лікарів є недостатній досвід стосовно терапії Дивігелю пацієнток після досягнення шістдесятип’ятирічного віку. У будь-якій ситуації, перед початком прийому потрібно пройти ретельне обстеження.

Як працює Дивігель та коли призначається?

З точки зору активності та біоеквівалентності естрадіол та його гемігідрат ідентичні, єдина відмінність полягає в приблизній різниці у активності приблизно на 1% (через присутність молекул води в гемігідратній формі речовини) та більш повільній швидкості вивільнення. Це пов’язано з тим, що напівгідрат естрадіолу є більш гідратованим, ніж безводний естрадіол. У зв’язку з цим фактом він більш не розчиняється у воді в порівнянні з традиційною формою.

Це синтетичний 17b-естрадіол, який має біологічну ідентичність до людського естрадіолу. Він сприяє компенсуванню естрогенового дефіциту у жінок в постменопаузальному періоді. Таким чином він знижує несприятливі симптоми. Додаткова естрогенова терапія запобігає втраті кісткової маси в постменопаузному або постопераційному періоді після оваріоектомії (лапароскопічній хірургічній маніпуляції, в ході якої видаляється один або обидва яєчники).

Як зазначено в дослідженні Amy M Egras (Емі М. Еграс) та Elena M Umland (Олени М. Умланд) з Jefferson School of Pharmacy (2010), топічна (місцева) емульсія та трансдермальний спрей піддаються послідовному всмоктуванню, більш передбачуваним концентраціям естрогену та легкому коригуванні дози при необхідності.

Згідно з дослідженням Facchinetti F (Фачинетті Ф.), Nappi RE (Наппо Р.Е.), Tirelli A (Тіреллі А.), Polatti F (Полатті Ф. та ін.) з італійського University Centre for Adaptive Disorders and Headache (2002), хоча замісна гормонотерапія нерідко призводить до деякого погіршення синдрому головного болю, напівгідрат естрадіолу плюс норетистерон, призначений в комбінованій безперервній схемі, був режимом, який переносився піддослідними пацієнтами найкращим чином.

Divigel може призначатися при ЕКЗ (екстракорпоральному заплідненні). ЕКО належить до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) та часто використовується при інфертильності (безплідді). Метод передбачає витяг яйцеклітини з організму жінки з її подальшим заплідненням «у пробірці» ( «ін вітро»). Отриманий ембріон міститься в інкубаційних умовах протягом 2-5 днів, потім його транспортують в маткову порожнину для подальшого природного розвитку.

Роль Дивігелю може полягати в підготовці маточного ендометрію до нормальної вагітності – для зростання ендометрія, в запобіганні можливого відторгнення плоду маткою. Медикамент дозволяє заповнити недолік естрогену та досягти ендометрію потрібних значень. Що стосується застосування при вагітності, то відразу ж після виявлення цього ніжного стану естрадіолову терапію слід припинити. Аналогічно, якщо пацієнтка знає про те, що вона вагітна, починати терапію не можна. Але якщо естрадіол був застосований випадково або застосовувався на ранніх етапах виношування дитини через незнання, нічого страшного, переживати з цього приводу не варто. Безліч епідеміологічних досліджень підтвердили, що препарат не чинить фетотоксичну або тератогенну дії на ембріон (плід).

Побічні ефекти, протипоказання

Практика трансдермального застосування естрадіолових препаратів показала, що такі побічні ефекти можуть мати місце:

 • пухлини доброякісного, злоякісного та нез’ясованого характеру (в т.ч. кістозні та поліпозні утворення);
 • реакції підвищеної чутливості з боку імунітету;
 • порушення метаболічних процесів, наприклад, у формі гіперхолестеринемії;
 • психічні порушення (флуктуації лібідо, апатичність, відсутність сну, а також емоційна лабільність, під якою в психіатрії мають на увазі патологічний розлад стійкості емоційного статусу);
 • нервові порушення (головний біль);
 • проблеми із зором, непереносимість контактних лінз;
 • припливи;
 • розлади шлунково-кишкового тракту;
 • збільшення частоти походів в туалет «по-маленькому»;
 • негативна вульварна / вагінальна симптоматика, виділення з жіночого органу, висока чутливість, відчуття напруги та біль молочних залоз;
 • локальні реакції – біль у місці нанесення та ін.

Перелік протипоказань:

 • рак грудей;
 • естрогенозалежні недоброякісні пухлини;
 • нелікована ендометріальна гіперплазія (розростання);
 • тромбоемболія;
 • надвисоке згортання крові;
 • серйозні печінкові захворювання;
 • алергія до будь-якого з компонентів;
 • наявність порфиринової хвороби.

Ціна Дивігелю в аптечних пунктах

Засіб входить в середню цінову категорію, його не можна назвати дешевим, але і ціна не зашкалює. Його можна знайти як в традиційних, так і в веб-аптеках з можливістю бронювання та замовлення товару. Компанія виробник засобу – Оріон Корпорейшн / Orion Corporation (Finland).

Аналоги Дивігелю – що підібрати замість препарату?

За механізмом застосування можна вибрати схожі медикаменти, в т.ч., Естрамон пластир, Естрожель гель, Лензетто спрей трансдерм., Меностар (також у вигляді пластиру). Багато інших аналогів – таблетовані або в супозиторіях. Це Прогінова, Естерлан, Овестін, Паузогест та ін.

За кордоном існують сотні, якщо не тисячі, різних медикаментів на основі естрадіолу. Полугідратна форма естрадіолу, напівгідрат (він же гемігідрат) естрадіолу, широко використовується в медицині.

Наведемо деякі іноземні приклади:

 • Zumenon® (Цуменон) 2mg Film-coated Tablets (Великобританія);
 • Estrofem (Естрофем), Франція;
 • Estring (Естрінген), Сполучені Штати;
 • Estrasorb (Естрасорб), Сполучені Штати;
 • Elleste Solo (Еллесте Соло), Велика Британія;
 • Dermestril (Дерместріл) 100 μg / 24 óra, Угорщина;
 • Ginoderm (Гінодерм), Парагвай;
 • Dermestril Septem 25 (Дерместріл Септем 25), Люксембург;
 • Estraderm MX (Естрадерм Ем Ікс), Італія;
 • Climaderm (Клімадерм), Венесуела;
 • Elleste Duet (Еллесте Дует) з норетистероном або норетиндроном (NET), Велика Британія;
 • Estradiol Derm (Естрадіол Дерм), Канада.

Важливо розуміти, що як у вітчизняних аптеках, так і в зарубіжних, Дивігель і його аналоги відпускаються тільки при пред’явленні рецепта лікаря.


Увага!

Використання Дивігель без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.