Доксициклін

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01AA02

Міжнародна назва: Doxycycline

Діюча речовина: Доксициклін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Доксициклін (doxycycline) – це антибактеріальний препарат, який має напівсинтетичне походження та формулу C22-H24-N2-O8. У нього є здатність до придушення розмноження мікроорганізмів різних груп. За рахунок цього вказаний препарат, що відноситься до тетрациклінового антибіотика, сьогодні застосовується досить широко та показує відмінні результати лікування безлічі інфекційних хвороб. Generic-найменування засобів наступні: GS 3065, Doxycycline Hyclate, Doxycyclinhyclat, Doxycyclin monohydrate, Doxycyclinum, Doxycyclinum monohydricum.

Інструкція по застосуванню Доксицикліну

Препарат застосовується для боротьби зі стрептококами та стафілококами, а також з окремими грамнегативними бактеріями. У лікуванні захворювань інфекційного характеру препарат призначають в якості найголовнішого препарату, саме завдяки тому, що він добре бореться з цілою безліччю бактерій.

Якщо говорити більш конкретно, то Доксициклін має такі показання:

  • Різні захворювання інфекційного характеру, що вражають дихальну систему. До подібного роду захворювань в обов’язковому порядку відносяться фарингіт, ларингіт, бронхіт, запалення легенів, трахеїт та інші.
  • Хвороби ЛОР-системи, які завжди мають запально-інфекційний характер. До таких хвороб відноситься ангіна, а також отит.
  • Поразка сечостатевої системи, також носить інфекційне походження. Це сифіліс, гонорея, ендометрит, цистит, простатит та інші захворювання цього тракту.
  • Інфекції, що викликають захворювання шлунково-кишкового тракту. Зокрема, мова йде про холангіт, гастроентероколіт, дизентерію.
  • Хвороби очей, мають інфекційне походження. До таких хвороб відноситься ячмінь, кон’юнктивіт, кератит.

Іноді трапляється так, що хворий після самостійного виявлення того чи іншого захворювання з явними симптомами (наприклад, ячмінь), вирішує купити Доксициклін без призначення лікаря та почати лікування з його допомогою. Потрібно сказати, що це дуже небезпечно, адже хворий може не звернути увагу на протипоказання до препарату. Тим більше, що для початку лікування завжди необхідно підтвердження діагнозу.

Майже у всіх випадках лікування за допомогою Доксицикліну відбувається перорально із застосуванням капсул або таблеток. Внутрішньовенне введення препарату можливо лише в тих випадках, коли пацієнт страждає від досить важкого інфекційного захворювання. До того ж, далеко не завжди можливо пероральне застосування ліків.

Перший день лікування за допомогою зазначеного препарату повинен проходити із застосуванням спеціальної дози, яка становить не більше 200 мг. Це стосується, капсул, таблеток та ін’єкцій. Потім, починаючи з другого дня терапії, дозування знижується поступовим чином. В результаті цього зниження дози повинно становити до 100 мг в день, проте, в залежності від захворювання, вона може коригуватися.

Доксициклін в таблетованій формі дозволений до застосування в дитячому віці, починаючи з 8 років. При цьому доза ліків для пацієнтів від 8 до 18 років повинна вираховуватися індивідуально – 4 міліграми препарату повинна припадати на 1 кг ваги пацієнта. Потім, шляхом поступового зменшення, доза повинна відповідати 2 мг на 1 кг. І дорослі пацієнти й підлітки повинні застосовувати препарат 2 рази на добу протягом індивідуально встановленого терміну лікування, безпосередньо залежно від хвороби.

Особливості застосування Доксицикліну

При призначенні доксициклінового препарату (як й будь-якого іншого антибактеріального препарату) слід розповісти своєму лікарю, чи застосовувалися недавно інші ліки. Не менш важливим є оповіщення фахівця про прийом життєво необхідних препаратів. Найчастіше це стосується хронічних хворих, які страждають від різних видів алергічних проявів, від цукрового діабету, гепатиту, гіпертонії та ін. Призначення того чи іншого антибіотика має відбуватися виключно після повної оцінки здоров’я пацієнта.

Доксициклін вкрай небажано приймати одночасно з препаратами, що містять залізо, солі алюмінію, а також кальцію та магнію. Крім того, препарат несприятливо діє на Пеніцил, значно зменшуючи їх бактерицидну дію. Прийом Доксицикліну здатний значно зменшити ефективність протизаплідних препаратів, що також в обов’язковому порядку потрібно враховувати під час лікування. Під час лікування слід утримуватися від будь-якого алкоголю.

Для того щоб придбати описуваний препарат рецепт від лікаря не потрібен.

Протипоказання

Наявність будь-яких протипоказань до застосування зазначеного препарату повинні означати призначення інших ліків, дозволених в конкретному випадку. Про наявність протипоказань потрібно поцікавитися у лікаря, який призначив Доксициклін.

Препарат має такі протипоказання:

  • Вік пацієнта, що становить менш як 8 років. Для лікування дитини від будь-якого інфекційного захворювання в такому випадку призначають інший препарат антибактеріальної дії. У дітей часто зустрічаються такі захворювання, як ангіна, отит, кон’юнктивіт та інші.
  • Вагітність. Препарат не можна приймати протягом усіх триместрів вагітності, оскільки він може негативно вплинути на її перебіг, а також викликати у плода серйозні патології.
  • Лактація. Прийом зазначеного препарату неприпустимий й в цей період. Антибіотик даної групи здатний проникати в грудне молоко, що робить його небезпечним для немовляти. У разі, якщо зміна терапії неприпустима, на час лікування рекомендується припинити годування груддю, використовуючи альтернативний метод вигодовування у вигляді штучної суміші.
  • Міастенія. Це протипоказання актуальне тільки в тому випадку, якщо необхідне введення препарату безпосередньо через вену. Прийом таблеток дозволений.
  • Хвороби печінки. Тут мається на увазі виникнення печінкової недостатності, яка має важку форму.
  • Зайва чутливість до активної речовини, яка міститься в антибіотиках.
  • Порфіринова хвороба.
  • Лейкопенія. При зниженні рівня лейкоцитів в крові препарат повністю протипоказаний.

Плануючи прийом капсул замість таблеток цього препарату, слід знати, що вони протипоказані пацієнтам з непереносимістю галактози, лактази та глюкози. Крім того, капсули не показані й дітям, чий вік менш як 12 років.

Побічні ефекти

Іноді в результаті застосування Доксицикліну, а особливо підвищених доз препарату, виникають небажані побічні ефекти. Найбільш поширеним небажаним ефектом є загальний розлад системи травлення, яке проявляється стандартними проблемами – діареєю або закрепом, нудотою, блювотою, виникненням мовного глоситу, болем в животі. Може виникнути дисбактеріоз або кандидоз, а також зміна кольору зубної емалі до більш темного. Іноді пацієнти стикаються з таким побічним ефектом, як алергічні реакції на шкірі та анемія. У вкрай рідкісних випадках може розвинутися набряк Квінке.

Ціна Доксицикліну у формі таблеток

Препарат, крім капсул та розчину, випускається у формі таблеток. Як правило, в упаковці є 10 таблеток. Цікавлячись питанням, скільки коштує препарат, багато хто дивується – Доксициклін є цілком доступним антибактеріальним засобом. Завдяки тому, що ціна Доксицикліну в таблетках є невисокою, цей препарат є одним з найвідоміших антибіотиків для лікування захворювань інфекційного характеру в нашій країні. Ліки в таблетованій формі використовуються й у вигляді головного препарату в лікуванні та в складі комплексної терапії.

Аналоги Доксицикліну

Під аналогами Доксицикліну прийнято вважати препарати, які мають ідентичний АТС-код. Отже, такі препарати спрямовані на усунення відповідних інфекційних захворювань.

Вирішивши замінити призначений препарат на аналог, слід обов’язково повідомити про це лікаря. Річ у тому, що бувають випадки, коли препарат може не підійти, викликати алергічні або інші небажані реакції. Крім того, дуже важливим вважається й наявність супутніх захворювань у пацієнта.

Серед аналогів зазначеного препарату потрібно виділити наступні: Вібраміцин, Докса, Доксибене, Доксицикліну гідрохлорид, Медоміцин, Метациклін Гідрохлорид, Тетрациклін, Олететрин, Тетрацикліна гідрохлорид, Юнідокс тощо.

Також слід зазначити назви засобу за кордоном:

  • Docyl (Доціл) від Unison (Юнісон);
  • Doxacil (Доксацил) від Square (Сквер);
  • Doxal (Доксани) від CTS Chemical Industries (ЦТС Кемікал Індастріз);
  • Doxicap (Доксікап) від Renata (Рената);
  • Doxiciclina MK (Доксицикліну МК) від MK;
  • Doxiclival (Доксицлівал) від Medicon (Медікон);
  • Doxin (Доксін) від Opsonin (Опсонін);
  • Doxitab (Доксітаб) від Psycorem (Псікорем);
  • Doxt (Докст) від Dr. Reddy’s (Доктор Редді);
  • Doxycap (Доксікап) від Hovid (Ховід);
  • Doxylag (Доксілаг) від Lagap (Лагап);
  • Doxyphat (Доксіфат) від Siphat (Сіфат);
  • Doxyprotect (Доксіпротект) від PannonPharma (ПаннонФарма);
  • Farcodoxin (Фаркодоксін) від Pharco (Фарко);
  • Apo-Doxy (Апо-Докса) від Apotex (Апотекс);
  • Doxymicin (Доксиміцін) від Yung Shin (Юнг Шин);
  • Impalamycin (Імпаламіцин) від Bros (Брос);
  • Relyomycin (Реліоміцин) від Relyo (Реліо).

Згідно drugs.com, у світі налічується понад 460 найменувань препарату. Деякі варіації, наприклад, Солдоксин, Доксициклін-50% WSP, Доксицил, Ронаксан, Доксідог, Доксігал, а також Тілокс 10 г (доксициклін + тилозин) (Базальт), використовуються лікарями-ветеринарами.


Увага!

Використання Доксициклін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.