Доксициклін

Фармакологическая группа: Антибіотики

Классификация: J01AA02

Осмотрено и одобрено 24.07.2018
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Доксициклін – це антибактеріальний препарат, який має напівсинтетичне походження. У нього є здатність безпосередньо до придушення розмноження мікроорганізмів різних груп. За рахунок цього вказаний препарат, що відноситься до тетрациклінового антибіотиків, сьогодні застосовується досить широко і показує відмінні результати лікування безлічі інфекційних хвороб.

Інструкція по застосуванню Доксицикліну

Препарат застосовується для боротьби зі стрептококами і стафілококами, а також з окремими грамнегативними бактеріями. У лікуванні захворювань інфекційного характеру препарат призначають в якості найголовнішого ліки саме завдяки тому, що він добре бореться з цілим безліччю бактерій. Якщо говорити більш конкретно, то Доксициклін має такі показання:

 1. Різні захворювання інфекційного характеру, що вражають дихальну систему. До подібного роду захворювань в обов’язковому порядку ставиться фарингіт, ларингіт, бронхіт, запалення легенів, трахеїт та інші.
 2. Хвороби ЛОР-системи, які завжди носять запально-інфекційнийхарактер. До таких хвороб відноситься ангіна, а також отит.
 3. Поразка сечостатевої системи, також носять інфекційне походження. Це сифіліс, гонорея, ендометрит, цистит, простатит та інші захворювання цього тракту.
 4. Інфекції, що викликають захворювання безпосередньо в шлунково-кишковому тракті. Зокрема, мова йде про холангите, гастроентероколіті, дизентерії.
 5. Хвороби очей, мають інфекційне походження. До таких хвороб відноситься ячмінь, кон’юнктивіт, кератит.

Іноді трапляється так, що хворий після самостійного виявлення того чи іншого захворювання з явними симптомами (наприклад, ячмінь), вирішує купити Доксициклин без призначення лікаря і почати лікування з його допомогою. Потрібно сказати, що це дуже небезпечно, адже хворий може не звернути увагу на протипоказання до препарату. Тим більше, що для початку лікування завжди необхідно підтвердження діагнозу.

Майже у всіх випадках лікування за допомогою Доксицикліну відбувається перорально із застосуванням капсул або таблеток. Внутрішньовенне введення препарату можливо лише в тих випадках, коли пацієнт страждає від достточно важкого інфекційного захворювання. До того ж, далеко не завжди можливо пероральне застосування ліків.

Перший день лікування за допомогою зазначеного препарату повинен проходити із застосуванням спеціальної дози, яка становить не більше 200 мг. Це стосується і капсул, і таблеток, і ін’єкцій. Потім, починаючи з другого дня терапії, дозування знижується поступовим чином. В результаті цього зниження доза повинна становити до 100 мг в день, проте, в залежності від захворювання, вона може коригуватися.

Доксициклін безпосередньо в таблетованій формі дозволений до застосування в дитячому віці, починаючи з 8 років. При цьому доза ліків для пацієнтів від 8 до 18 років повинна вираховуватися індивідуально – 4 міліграми препарату повинна припадати на 1 кг ваги пацієнта. Потім, шляхом поступового зменшення, доза повинна відповідати 2 мг на 1 кг. І дорослі пацієнти, і підлітки повинні застосовувати препарат 2 рази на добу протягом індивідуально встановленого терміну лікування, безпосередньо залежить від хвороби.

Ціна Доксицикліну в формі таблеток

Препарат, крім капсул і растора, випускається у формі таблеток. Як правило, в упаковці є 10 таблеток. Цікавлячись питанням, скільки коштує препарат, багато хто дивується – Доксициклін є цілком доступним антибактеріальним засобом. Завдяки тому, що ціна Доксицикліну в таблетках є невисокою, цей препарат є одним з найвідоміших антибіотиків для лікування захворювань інфекційного характеру в нашій країні. Ліки в таблетованій формі використовується і у вигляді головного препарату в лікуванні, і в складі комплексної терапії.

Аналоги Доксицикліну

Під аналогами Доксицикліну прийнято вважати препарати, які мають ідентичний АТС-код. Отже, такі препарати спрямовані на усунення відповідних інфекційних захворювань.

Вирішивши замінити призначений препарат безпосередньо на аналог, слід обов’язково повідомити про це лікаря. Справа в тому, що бувають випадки, коли препарат може не підійти, викликати алергічні або інші небажані реакції. Крім того, дуже важливим вважається і наявність супутніх захворювань у пацієнта. Серед аналогів зазначеного препарату потрібно виділити наступні:

 • Вібраміцин
 • Докса
 • Доксибене
 • Доксицикліну гідрохлорид
 • Медоміцін
 • Метациклін гідрохлорид
 • Тетрациклін
 • Олететрин
 • Тетрацикліну гідрохлорид
 • Юнідокс

Особливості застосування Доксицикліну

При призначенні Доксицикліну (як і будь-якого іншого антибактеріального препарату) слід розповісти свого лікаря, чи застосовувалися в найближчому часі інші ліки. Не менш важливим є і оповістити фахівця про прийом життєво необхідних препаратів. Найчастіше це стосується хронічно хворих, які страждають безпосередньо від різних видів алергічних проявів, від цукрового діабету, гепатиту, гіпертонії і т.д. Призначення того чи іншого антибіотика має відбуватися виключно після повної оцінки здоров’я пацієнта.

Доксициклін вкрай небажано приймати одночасно з препаратами, що містять залізо, солі алюмінію, а також обов’язково кальцію і магнію. Крім того, препарат несприятливо діє і на Пеницилл, значно зменшуючи їх бактерицидну дію. Прийом Доксицикліну здатний значно зменшити ефективність протизаплідних препаратів, що також в обов’язковому порядку потрібно враховувати під час лікування. Під час лікування слід утримуватися від будь-якого алкоголю.

Для того щоб придбати описуваний препарат рецепт від лікаря не потрібно.

Протипоказання

Наявність будь-яких протипоказань до застосування зазначеного препарату повинні означати призначення інших ліків, дозволених в конкретному випадку. Про наявність протипоказань потрібно поцікавитися у лікаря, який призначив Доксициклин. Препарат має такі протипоказання.

 1. Вік пацієнта, що становить менше 8 років. Для лікування дитини від будь-якого інфекційного захворювання в такому випадку призначають інший препарат антибактеріальної дії. У дітей часто зустрічаються такі захворювання, як ангіна, отит, кон’юнктивіт та інші.
 2. Вагітність. Препарат не можна приймати протягом усіх триместрів вагітності, так як він може негативно вплинути на її перебіг, а також викликати у плода серйозні патології.
 3. Лктація. Прийом зазначеного ліки неприпустимий і в цей період. Антибіотик даної групи здатний проникати безпосередньо в грудне молоко, що робить його небезпечним для немовляти. У разі, якщо зміна терапії неприпустима, на час лікування рекомендується припинити годування груддю, використовуючи альтернативний метод вигодовування у вигляді штучної суміші.
 4. Міастенія. Це протипоказання актуально тільки в тому випадку, якщо необхідне введення препарату безпосередньо через вену. Прийом таблеток дозволений.
 5. Хвороби печінки. Тут мається на увазі виникнення печінкової недостатності, яка має важку форму.
 6. Зайва чутливість до активної речовини, яка міститься в антибіотиками.
 7. Порфириновая хвороба.
 8. Лейкопенія. При зниженні рівня лейкоцитів безпосередньо в крові препарат повністю протипоказаний.

Плануючи прийом капсул замість таблеток цього препарату, слід знати, що вони протипоказані пацієнтам з непереносимістю галактози, лактази і глюкози. Крім того, капсули протипоказані і дітям, чий візраст менше 12 років.

Побічні ефекти

Іноді в результаті застосування Доксіліціна, а особливо підвищених доз препарату, виникають небажані побічні ефекти. Найбільш поширеним небажаним ефектом є загальний розлад системи травлення, яке проявляється стандартними проблемами – діарея або запор, нудота, блювота, виникнення глоситу, біль безпосередньо в животі. Може виникнути дисбактеріоз або кандидоз, а також зміна кольору зубної емалі до більш темного. Іноді пацієнти стикаються з таким побічним ефектом, як алергічні реакції на шкірі і анемія. У вкрай рідкісних випадках може розвинутися набряк Квінке.


Увага!

Використання Доксициклін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.